Matura próbna 2021 CKE - matematyka podstawowa. Jakie będą zadania na maturze z matematyki? [ARKUSZ, ODPOWIEDZI]

AN
Matura próbna 2021 CKE - matematyka podstawowa. Jakie będą zadania na maturze z matematyki? [ARKUSZ, ODPOWIEDZI]
Matura próbna 2021 CKE - matematyka podstawowa. Jakie będą zadania na maturze z matematyki? [ARKUSZ, ODPOWIEDZI] Fot. Mariusz Kapala
W czwartek, 4 marca uczniowie zmierzą się z maturą z matematyką na poziomie podstawowym. Jakie będą zadania? Co było w zeszłym roku na maturze z matematyki? Sprawdźcie.

Matura próbna 2021 z CKE. Matematyka już 4 marca!

W czwartek, 4 marca odbędzie się próbna matura z matematyki na poziomie podstawowym. W piątek 5 marca licealiści, którzy się zdecydują, napiszą egzamin z języka angielskiego. Egzaminy z innych języków odbędą się od 8 do 10 marca w stopniu podstawowym i rozszerzonym.

Od 3 marca do 16 marca będą trwały egzaminy z przedmiotów na poziomie rozszerzonym, między innymi z matematyki, biologii, czy z wiedzy o społeczeństwie.

Matura MATEMATYKA 2020: Odpowiedzi, Arkusz zadań CKE. Co był...

Matura próbna CKE z matematyki. Co było w zeszłym roku?

Według ubiegłorocznych maturzystów matura z matematyki była dość trudna. - Zadania otwarte rozwiązywałam ze tablicami ze wzorami, a w kilku strzelałam. Zadania otwarte w większości były dość trudne, głównie te za 4-5 punktów. Próbowałam jakoś się ratować, ale mam wrażenie, że zrobiłam dużo błędów. Było na przykład zadanie, w którym był podany ciąg geometryczny, w którym iloraz miała zawierać się w podanym przedziale. Nigdy w życiu nie widziałam na oczy takiego typu zadania i zrezygnowałam w połowie - powiedziała nam uczennica z XI LO im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie

Na napisanie matury podstawowej z matematyki uczniowie mieli 170 minut.

Próbna matura 2021. Zasady oceniania

Zasady oceniania rozwiązań zadań będą zamieszczane na ww. stronach internetowych oraz przekazywane dyrektorom szkół za pośrednictwem systemu SIOEO w dniu następującym po dniu, w którym przeprowadzany był test diagnostyczny z danych przedmiotów, o godz. 10:00, a w przypadku egzaminów przeprowadzanych w piątek – w piątek o godz. 20:00.

Matura próbna 2021 z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych

Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, zapowiedział, że próbne egzaminy maturalne zostaną przeprowadzone z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych – uczniowie będą mogli zdjąć maseczki dopiero gdy usiądą na swoje miejsce.

- Zapewne zdarzą się sytuacje, gdzie możliwość przeprowadzenia egzaminu będzie ograniczona ze względu na kwarantannę czy trudności lokalowe. Na to również jesteśmy przygotowani. W tych przypadkach dostępna będzie możliwość pobrania arkuszy ze strony internetowej – mówił Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Próbna matura 2021 z CKE HARMONOGRAM

 • Środa 3 marca, godz. 9 - język polski – poziom podstawowy
 • Środa 3 marca, godz. 14 - język łaciński i kultura antyczna (poziom rozszerzony), języki mniejszości narodowych (poziom podstawowy)
 • Czwartek 4 marca, godz. 9 - matematyka – poziom podstawowy,
 • Czwartek 4 marca, godz. 14 - historia muzyki, filozofia (poziom rozszerzony)
 • Piątek 5 marca, godz. 9 - język angielski – poziom podstawowy
 • Piątek 5 marca, godz. 14 - historia sztuki, język kaszubski (poziom rozszerzony)
 • Poniedziałek 8 marca, godz. 9 - język angielski – poziom rozszerzony, język angielski – poziom dwujęzyczny
 • Poniedziałek 8 marca, godz. 14 - język francuski (poziom podstawowy), język hiszpański (poziom podstawowy), język niemiecki (poziom podstawowy), język rosyjski (poziom podstawowy), język włoski (poziom podstawowy)
 • Wtorek 9 marca, godz. 9 -język polski – poziom rozszerzony,
 • Wtorek 9 marca, godz.14 - język francuski (poziom rozszerzony), język francuski (poziom rozszerzony), język rosyjski (poziom rozszerzony), język rosyjski (poziom dwujęzyczny), język włoski (poziom rozszerzony), język włoski (poziom dwujęzyczny)
 • Środa 10 marca, godz. 9 - matematyka poziom rozszerzony
 • Środa 10 marca, godz. 14 - język hiszpański (poziom rozszerzony), język hiszpański (poziom dwujęzyczny), język niemiecki (poziom rozszerzony), język niemiecki (poziom dwujęzyczny)
 • Czwartek 11 marca, godz. 9 - biologia – poziom rozszerzony,
 • Czwartek 11 marca, godz. 14 - informatyka – poziom rozszerzony
 • Piątek 12 marca, godz. 9 - chemia – poziom rozszerzony,
 • Piątek 12 marca, godz. 14 - wiedza o społeczeństwie (poziom rozszerzony)
 • Poniedziałek 15 marca, godz. 9 - historia – poziom rozszerzony
 • Poniedziałek 15 marca, godz. 14 - fizyka – poziom rozszerzony
 • Wtorek 16 marca, godz. 9 - geografia – poziom rozszerzony
 • Wtorek 16 marca, godz. 14 - języki mniejszości narodowych (poziom rozszerzony).

Matura 2021. Jak będzie wyglądała oficjalna matura?

Tegoroczna matura ma rozpocząć się 4 maja 2021 egzaminem pisemnym z j. polskiego. Egzamin maturalny jest przeprowadzany z przedmiotów obowiązkowych oraz przedmiotów dodatkowych i w 2021 r. składa się wyłącznie z części pisemnej.

Jak informował w listopadzie 2020 roku minister edukacji, zakres wiedzy ma być zmniejszony o 20-30 proc. Dodatkowo na maturze 2021 nie będzie obowiązku zapisywania się na jeden z egzaminów dodatkowych (na poziomie rozszerzonym).

Czy minister edukacji zmieni termin próbnych matur?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie