Mecz Górnik Zabrze - Wisła Kraków ONLINE. Trudny moment...

Mecz Górnik Zabrze - Wisła Kraków ONLINE. Trudny moment Białej Gwiazdy. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

0 1 połowa

• Koniec meczu! Wisła Kraków przełamuje serię 3 porażek z rzędu i wywozi z Zabrza komplet punktów! Jedyną bramkę strzelił Michal Frydrych!

• Nikola Kuveljić zmienia Michala Skvarkę.

• Nieudany strzał Alasana Manneha. Sporo brakowało mu do celu.

• Bartosz Frankowski dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Mikołaj Biegański interweniuje poza polem karnym. I przerywa groźnie zapowiadającą się akcję gospodarzy.

• Yaw Yeboah melduje się na murawie. Schodzi Piotr Starzyński.

• Rafał Janicki wyskoczył za nisko, by sięgnąć piłkę po dośrodkowaniu Erika Janży z rzutu wolnego.

• Norbert Wojtuszek zmienia Krzysztofa Kubicę

• Jan Kliment na spalonym.

• Grzegorz Sandomierski bez trudu broni strzał Dawida Szoty.

• Adrian Gryszkiewicz z żółtą kartką.

• Bartosz Nowak zmienia Piotra Krawczyka

• Matej Hanousek wyjaśnia sytuację po dośrodkowaniu Erika Janży.

• Jan Kliment zmienia Felicio Brown Forbesa.

• Lukas Podolski jest bliżej żółtej kartki niż bramki. Kolejne przewinienie, sędzia przy następnej okazji nie odpuści.

• Ostatnie minuty nie należą do gospodarzy. Nie są w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką Mikołaja Biegańskiego.

• Krzysztof Kubica mądrze przerywa akcję Felicio Brown Forbesa. Dodatkowo dał się sfaulować.

• Zupełnie nieudany strzał Mateja Hanouska po zagraniu Michala Skvarki.

• To powinien być remis! Robert Dadok urwał się prawą stroną i wrzuca w pole karne na bliższy słupek, skąd z bliska pudłuje Lukas Podolski!

• Goście idą za ciosem. Grzegorz Sandomierski zdołał obronić strzał Michala Skvarki.

• Druga odsłona idealnie zaczyna się dla zawodników Adriana Guli!

Nie po stałym fragmencie, a z "gry" Czech wpisuje się na listę strzelców! Akcję skrzydłem przeprowadził Piotr Starzyński, którego zagranie nie znajduje adresata, a odbita trafia przed "szesnastkę" do Michala Frydrycha. Ten uderza i piłka - po rykoszecie od Adriana Gryszkiewicza - wpada do siatki!

• GOL DLA WISŁY! STRZELCEM MICHAL FRYDRYCH!!!

• I jeszcze jeden rzut rożny dla gości po dośrodkowaniu Michala Skvarki.

• Adrian Gryszkiewicz blokuje dośrodkowanie Piotra Starzyńskiego. Rzut rożny.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Dawid Szot zmienia Serafina Szotę.

• Wracamy do Zabrza, gdzie dobiega przerwa w meczu Górnik - Wisła Kraków w ramach 11. kolejki Ekstraklasy. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Czy którejś ze stron uda się zgarnąć komplet punktów?

• +2' Koniec pierwszej połowy. Górnik Zabrze bezbramkowo remisuje z Wisłą Kraków.

• Po chwili Jesus Jimenez uderza z pola karnego na wiwat.

• Mikołaj Biegański paruje piłkę do boku po uderzeniu Krzysztofa Kubicy z pola karnego! Piłka leciała w lewy dolny róg i mimo że skozłowała tuż przed bramkarzem, to ten zdołał skutecznie interweniować!

• Skończyło się na strachu.

Wisła miała rzut rożny, z którym poradzili sobie gospodarze. Podobnie było z poprawką w wykonaniu Michala Skvarki.

• Mateusz Młyński ucierpiał w starciu z Erikiem Janżą. Nie podnosi się z murawy i sędzia przerywa na moment spotkanie.

• Jesus Jimenez wpisze się dzisiaj na listę strzelców?

• Zablokowany strzał Lukasa Podolskiego po dośrodkowaniu Erika Janży z narożnika.

• Mikołaj Biegański spokojnie łapie piłkę po nieudanym dośrodkowaniu Alasana Manneha.

• I jeszcze raz młodzieżowiec Górnika. Dopada do odbitej piłki, ale strzał był daleki od ideału.

• Nie szło lewą stroną i środkiem, to piłkarze Jana Urbana zaatakowali prawą flanką. Dośrodkowanie Roberta Dadoka nie znalazło adresata.

• A teraz okazję miał Jesus Jimenez. Strzał Hiszpana został jednak zablokowany.

• Lukas Podolski nie zdołał oddać strzału z pola karnego. W walce o piłkę... faulował.

• Płaski strzał Piotra Krawczyka z dystansu mija bramkę Mikołaja Biegańskiego.

• Po chwili składna akcja Górnika. W kulminacyjnym momencie brakowało ostatniego, dokładnego podania w polu karnym.

• Lukas Podolski w roli skrzydłowego. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata.

• Erik Janża w roli głównej. Najpierw z jego dośrodkowaniem radzą sobie goście, a "poprawka" była nieudana.

• 200. mecz Grzegorza Sandomierskiego w Ekstraklasie

• Kapitalną okazję nie wykorzystana "Biała Gwiazda". Po dośrodkowaniu Michala Skvarki z rzutu rożnego Alan Uryga wyskakuje najwyżej w "szesnastce", ale główkuje minimalnie obok lewego słupka! Pomylił się nieznacznie!

• Za mocne zagranie do Felicio Brown Forbesa. Piłkę spokojnie łapie Grzegorz Sandomierski.

• To mogła być bramka dla Górnka! Rafał Janicki uderza z linii 16. metra tuż nad poprzeczką!

• Wiślacy wywalczyli rzut wolny. Gospodarze radzą sobie z dośrodkowaniem Michala Skvarki.

• Spóźnione wejście Lukasa Podolskiego - ostro potraktował Serafina Szotę. Sędzia nie zdecydował się jednak sięgać po kartkę.

• Podanie Alasana Manneha nie znajduje adresata w okolicach pola karnego Wisły.

• Środkiem z akcją ruszyli goście. Została ona przerwana faulem na Felicio Brown Forbesie.

• Bartosz Frankowski gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta przez gospodarzy!

• Kapitanami są defensorzy - Przemysław Wiśniewski i Maciej Sadlok.

• Obie strony wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Po raz pierwszy w tym sezonie na boisko wybiegnie Alan Uryga. Wychowanek Wisły wyleczył kontuzję i przed nim ciężkie zadanie - powstrzymać Lukasa Podolskiego i spółkę.

• W poprzednim sezonie oba bezpośrednie starcia zakończyły się bezbramkowym remisem. Taki wynik raczej nie urządza żadnej ze stron.

• Z kolei "Biała Gwiazda", która rozegrała w lidze komplet spotkań, zgromadziła 13. lokatę. W trzech ostatnich meczach z rzędu chodziła z boiska pokonana przez Lecha (0:5), Pogoń (0:1) i Piasta (0:1).

Z pięciu delegacji zawodnicy Adriana Guli przywieźli zaledwie 4 "oczka". Jak będzie dzisiaj?

• Skład Wisły Kraków

Rezerwowi: Paweł Kieszek - Krystian Wachowiak, Adi Mehremić, Dor Hugi, Jan Kliment, Hubert Sobol, Nikola Kuveljić, Yaw Yeboah, Dawid Szot.

• Po rozegranych 9 spotkaniach w lidze zabrzanie plasują się na 9. miejscu z dorobkiem 13 13 punktów. Przed przerwą reprezentacyjną piłkarze Jana Urbana ograli Wisłę Płock (4:2). Ostatnie 5 spotkań przed własną publicznością przyniosły 9 punktów (3 zwycięstwa, w tym 2 z rzędu) i 2 porażki.

• Skład Górnika Zabrze

Rezerwowi: Daniel Bielica - Mateusz Cholewiak, Norbert Wojtuszek, Dariusz Pawłowski, Bartosz Nowak, Vamara Sanogo, Jean Mvondo, Jakub Szymański.

• ... a na relacje NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Po przerwie reprezentacyjnej sobotni maraton z Ekstraklasą nie zwalnia tempa. 25 minut dzieli nas do trzeciego (i przedostatniego) starcia 11. kolejki Ekstraklasy. Spotkanie poprowadzi Bartosz Frankowski...

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

Górnik - Wisła LIVE! Trudny moment Białej Gwiazdy

Górnik - Wisła LIVE! Trudny moment Białej Gwiazdy ©Andrzej Banaś

Mecz Górnik Zabrze - Wisła Kraków ONLINE. Przy Roosevelta zagra dziewiąty z trzynastym zespołem PKO Ekstraklasy. Faworytem pozostaje gospodarz. Relacja w sobotę od godziny 17:30.

Mecz Górnik Zabrze - Wisła Kraków ONLINE

Górnik ugrał dotąd o dwa punkty więcej. Ostatnio w końcówce meczu rozprawił się z Wisłą Płock (4:2). Pierwszą asystę zapisał Lukas Podolski, który nadal czeka na debiutanckiego gola.

Czarna passa Wisły to trzy porażki z rzędu bez ani jednej zdobytej bramki. Ostatnia wpadka okazała się bardzo pechowa. To błąd bramkarza Pawła Kieszka sprawił, że z Gliwic (0:1) nie udało się wywieźć punktu.

Wisła ma swoje problemy kadrowe. Do Zabrza nie pojechali m.in. kontuzjowani Aschraf El Mahdioui oraz Stefan Savić. W dalszym ciągu wykluczony z gry jest kapitan Jakub Błaszczykowski, który w zeszłym tygodniu był na pożegnaniu Łukasza Fabiańskiego z reprezentacją Polski.

Jan Urban, trener Górnika: - Wszyscy są do dyspozycji. Musimy zagrać dobry mecz, żeby Wisłę pokonać. To drużyna, która gra fajnie piłką, widowiskowo, ciekawie. Nie jest na miejscu, na którym powinna być.

Adrian Gula, trener Wisły: - To jest duże wyzwanie, bo zagramy z zespołem, który ostatnio wygrywał. My musimy jednak patrzeć przede wszystkim na siebie, żeby zdobyć wreszcie punkty. Musimy pracować jako drużyna i reagować na to, co dzieje się na boisku. Górnik pokazał jak to robić, gdy przegrywał w meczu z Wisłą Płock.

Przewidywane składy na mecz Górnik - Wisła:
    Górnik: Sandomierski - Wiśniewski, Janicki, Gryszkiewicz - Dadok, Manneh, Kubica, Podolski, Krawczyk, Janża - Jimenez.
    Wisła: Kieszek - Szota, Frydrych, Sadlok, Hanousek - Żukow, Plewka, Starzyński, Skvarka, Młyński - Kliment.

Nie zagrają w meczu Górnik - Wisła:
    Górnik: - - - - -
    Wisła: Gruszkowski (kartki), El Mahdioui (kartki/kontuzja), Błaszczykowski, Savić (kontuzje)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
    Wisła - Górnik 0:0 (Ekstraklasa, 05.03.2021)
    Górnik - Wisła 0:0 (Ekstraklasa, 25.09.2020)

Mecz Górnik Zabrze - Wisła Kraków TRANSMISJA TV
    Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji Canal+. Komentuje duet Adam Marchliński, Tomasz Wieszczycki. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 - zapraszamy.