Mecz Lech Poznań - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Lech Poznań - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 36. kolejka (gr. mistrzowska)

1 1 połowa

• Koniec meczu w Poznaniu. Lech zwycięża 2-1.

• I kolejny niecelny strzał Boguskiego. Pomocnik miał szansę wykorzystać spory chaos pod bramką Putnockiego i uderzyć z najbliższej odległości.

• Spicić popisał się świetnym dośrodkowaniem z lewej strony w pole karne pod nogi nadbiegającego Boguskiego. Pomocnik nie trafił w piłkę

• Arbiter z uwagi na dłuższe przerwy spowodowane urazami doliczył aż pięć minut.

• Żółta kartka dla Ivana Gonzaleza za wślizg na Makuszewskim.

• Ostatnie minuty Wisła przestała już tak mocno nacierać. Czyżby Biała Gwiazda straciła nadzieję na punkt?

• Czas na rzut rożny dla poznaniaków. Dosrodkowanie w pole karne wybite jednak łatwo przez Bartkowskiego

• Załuska wyłapał piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony we własne pole karne. Poznaniacy po dłuższej chwili wyszli z własnej połowy

• Za nami chwila przerwy w grze spowodowana urazem Jevticia. Serb wrócił już jednak do sił i gra została wznowiona

• Na prawym skrzydle błyszczy dzisiaj Bartkowski. Co i raz pędzi z kolejną akcją dla swego zespołu. Wrzuca piłkę w pole karne. Tam jednak dobrze radza sobie poznaniacy

• Sporo chaosu w polu karnym Lecha, jednak Stiliciowi nie udało się oddac strzału. Wisła nadal w natarciu. Lech w ostatnich minutach nie wychodzi z własnej połowy

• Dośrodkowanie Bartosza w pole karne Lecha łatwo wybite przez Bednarka. Wisła nie odpuszcza, wciąż jednak nie może wyrównać.

• Rzut rozny dla Lecha wykonywał Jevtić. Dośrodkował na dalszy słupek gdzie już czaił się Robak. Obok bramki

• Spokojne tempo na stadionie w Poznaniu. Piłka toczy się znacznie wolniej niż w pierwszej połowie. Nie można jednak narzekać na nudę

• Na lewym skrzydle rozgrywali piłkę wiślacy. Nie zdołali jednak wedrzeć się w pole karne.

• Dawid Kownacki opuścił już murawę. Zastąpił go Marcin Robak

• Jevtic podał do Kownackiego. Napastnik próbował wedrzeć się w pole karne, ale uniemożliwił mu to Spicić. Dobra gra defensywy Wisły

• Akcja skrzydłem w wykonaniu Bartkowskiego. Wdarł się na połowę przeciwnika i zagrał w pole karne w kierunku Brożka. Piłka nie dotarła do adresata

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Zdenek Ondrasek opuścił już murawę. Zamiast niego Paweł Brożek

• Dośrodkowanie Spicicia z lewej strony w pole karne. Niecelny strzał.

• Załuska wyłapał piłkę po strzale z rzutu wolnego z prawej strony boiska

• Szybki kontratak Lecha zahamował wślizgiem Arkadiusz Głowacki. Zółta kartka za faul na Makuszewskim

• Stilić podszedł do piłki, 16 metrów uderzył i trafił prosto w słupek!

• Bednarek faulowałBoguskiego pod samym polem karnym. Tylko rzut wolny dla Wisły

• Bartosz nie trafił w piłkę po akcji wiślaków lewą stroną i dośrodkowaniu pod pole karne Lecha.

• W drugiej połowie nieznaczna przewaga w posiadaniu piłki ze strony wiślaków. Jeśli jednak chodzi o liczbę strzałów - ta statystyka rozkłada się po równo.m

• Jakub Bartosz zastąpił Patryka Małeckiego.

• Po zagraniu Jevticia nieco szczęśliwie - bo jeszcze po odbiciu się od Bartkowskiego, piłka wpadła pod nogi Majewskiego. Piłka po jego strzale poleciala nad poprzeczką.

• Putnocky skutecznie interweniował po szybszej akcji Wisły zakończonej strzałem Boguskiego.

• Kostevych popędził lewym skrzydłem, uciekł rywalom i dośrodkował w pole karne. Prosto w ręce Załuski.

• Kolejny niecelny strzał Kownackiego. Tym razem młody napastnik nie trafił po podaniu Makuszewskiego. Inna sprawa, że mocno pilnuje go Gonzalez

• Prawym skrzydłem akcję rozegrali Stilić z Małeckim. Tym razem nie zdołali oszukac Kostevycha.

• Semir Stilić pierwszym ze zmienników Wisły, który pojawił się na boisku. Zastąpił Alana Urygę

• I już akcja po drugiej stronie boiska. Tym razem Kostevych zaprowadził piłkę pod pole karne Białej Gwiazdy. I tym razem nie padł nawet celny strzał na bramkę Załuski.

• I już Wisła znalazła się z piłka na połowie Lecha. Wymiana podań zakończone strzałem Boguskiego. Piłka odbiła się od Tetteha i spoczęła w rękach Putnockiego.

• Po rzucie rożnym w wykonaniu poznaniaków spokojnie interweniował Załuska

• Makuszewski wykorzystał swoją szybkośc na skrzydle i prawą stroną przedostał się pod linię końcową. Dośrodkowywał w kierunku Kownackiego. Piłka wybita na korner

• Rzut wolny w wykonaniu Wisły nie zagroził bramce Putnockiego.

• Tomasz Kędziora ukarany żółta kartką za ten faul na Spiciciu.

• Kontuzja okazała się jednak silniejsza od Macieja Gajosa. Pomocnik musi opuścić boisko. Zmieni go Łukasz Trałka

• Spicić wyruszył do przodu. Podpolem karnym faulowany przez Kędziorę. Będzie rzut wolny

• Sporo gry w środku pola. Tempo nie jest już tak szybkie jak przed przerwą. Brakuje równiez strzałów

• I Gajos i Llonch wrócili już do sił i ponownie stanęli do walki. Gra wznowiona

• Llonch przewrócił się po starciu z Gajosem i potrzebuje pomocy medyków. Chwila przerwy w grze

• Biała Gwiazda od kilku minut nie wypuszcza Lecha z własnej połowy. Długo wymienia podania i usiłuje stwrozyć sobie strzeleckie szanse. Teraz z dystansu spróbował Uryga. Nienajlepsza decyzja

• Krakowianie wciąz w natarciu. Do przodu ruszył Bartkowski, zagrał do przodu do Małeckiego. Ten zahamowany przez rywali.

• Długie dogranie do Ondraska pod pole karne. Zablokowany przez Kędziorę nie zdołał oddać strzału.

• Ondrasek pomknął prawa stroną i zagrał w pole karne do nabiegającego Boguskiego. Niecelny strzał

• Ta część gry, ponownie jak pierwsza rozpoczęła się bardzo spokojnie. Długa wymiana podań w środku boiska. Piłkarze z pewnoscią rozkręca się w kolejnych minutach

• Z powodu kontuzji boisko opuścić musiał Maciej Wilusz. Zastąpił go Lasse Nielsen.

• Kolejorz rozpoczął już drugą część gry. Czy Wisła zdoła w niej wyrównać?

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy w Poznaniu 2-1.

• Kolejny rzut wolny dla Lecha. Majewski z ponad 30 metrów uderzył bezpośrednio na bramkę. Załuska spokojnie złapał piłkę

• Dośrodkowanie Kędziory w szesnastkę. Do piłki próbował dojść i Jevtić i Kownacki, ale zajęli się nią wiślacy.

• Arbiter doliczył dwie minuty do tej części gry.

• Jevtić bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego. Dobrze interweniował Załuska.

• Jakub Bartkowski obejrzał żółtą kartkę za faul na pędzącym Majewskim. Zawodnik Lecha padł jak długi na ziemie. Kontrowersyjne

• Jevtić wdarł się pod pole karne. Chciał wrzucić piłkę pod bramkę, ale tam już czekali na futbolówkę Głowacki z Llonchem.

• Krakowianie nadal próbują wyrównującego gola. Krążą wokół pola karnego Lecha. Tym razem ich akcja nie zakończyła się strzałem.

• Makuszewski ponownie podążył prawą stroną i tym razem zdecydował się na strzał z dystansu. Pewnie Załuska.

• Makuszewski próbował zaskoczyć rywali rajdem prawym skrzydłem po otrzymaniu piłki od Tetteha. Zahamowany przez Spicicia oraz wspomagajacego go Gonzaleza.

• Strzał Jevticia z dystansu po kontrataku autorstwa Makuszewskego. Bardzo niecelnie.

• Boguski ponownie znalazł się w sytuacji sam na sam po podaniu Głowackiego. Kolejny niecelny strzał pomocnika.

• Ostatnie minuty to trochę chaosu w środku pola. Lech niby próbuje rozgrywać piłkę, ale Wisła nie pozwala mu za bardzo na opuszczenie połowy. Dobra gra gości w defensywie.

• Matija Spicić obejrzał swoją pierwszą żółtą kartkę na polskch boiskach.

• Rzut rożny dla Białej Gwiazdy nie przyniósł nawet strzału na bramkę Lecha.

• Kolejny atak Wisły. Ondrasek wyminął kilku graczy Lecha, po czym zagrął na prawo. Podanie Małeckiego pod samą bramkę do nadbiegającego Boguskiego. Niecelny strzał. Piłka poleciała nad poprzeczką.

• Atak pozycyjny Białej Gwiazdy zakończył się delikatnym uderzeniem na bramkę Putnockiego. Bez problemu interweniował golkiper Lecha.

• Ondrasek wdarł się z piłką pod pole karne, tam jednak piłkę odebrali mu lechici. Szybko ją jednak stracili.

• Poznaniacy krótkimi podaniami po lewej stronie boiska znaleźli się pod polem karnym. Przerzut na prawe skrzydło. Tam jednak czujny Gonzalez. Zatrzymał dochodzacego do piłki Kędziorę.

• Głowacki zahamował na boku pędzącego do długiego podania z głębi pola Kownackiego. Bez interwencji sędziego.

• GOL! Rafał Boguski zdobywa kontaktową bramkę. Kuriozalne błędy Putnockiego, defensorzy Lecha nie zdołali wrócić za kontratakiem i pomocnik Wisły stanął przed pustą bramką. Nie mógł tego nie wykorzystać

• Rzut rożny dla lechitów. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i Załuska wyłapał strzał Wilusza

• Kędziora wybił prostopadłą piłkę od Lloncha. Kolejna akcja Wisły zahamowana.

• Boguski umieścił piłkę w siatce, lecz arbiter dopatrzył się pozycji spalonej wiślaka po podaniu Lloncha i nie uznał gola.

• Małecki znalazł się w polu karnym Lecha po akcji skonstruowanej krótkimi podaniami. Wilusz na posterunku

• GOL! Maciej Makuszewski wykorzystał błąd Głowackiego, wyminął Załuskę, który zbyt pochopnie wyszedł z bramki i wpakował piłkę do siatki.

• Krakowianie krążyli na około pola karnego Lecha, nie zdołali jednak wrzucić piłki pod bramkę

• Majewski popisał się dryblingiem na prawym skrzydle. Zmylił Spicicia, wyminął Gonzaleza, lecz jego uderzenie nie zaskoczyło Załuski.

• Dłuższa wymiana podań ze strony lechitów bez groźniejszej sytuacji. Poznaniacy utrzymują się przy futbolówce, lecz nie potrafią przełożyć tego na kolejne strzały

• Sporo działo się pod polem karnym Lecha. Wilusz do spółki z Bednarkiem skutecznie stawiali jednak czoła kolejnym próbom dogrania pod bramkę.

• Wysoki preesing Lecha sprawił, że Biała Gwiazda przez chwile miała problem z wyjściem z własnej połowy. W końcu jednak to się udało. Wiślacy nie mają zamiaru odpuszczać tego spotkania.

• Po podaniu Lloncha do przodu ruszył Spicić. W polu karnym zahamowany przez Bednarka

• Poznaniacy popędzili prawym skrzydłem. Kędziora do spółki z Makuszewskim próbowali przebić się bokiem jednak na drodze stanęli mu defensorzy Wisły.

• Boguski wdarł się w pole karne biegnąć za długim i wysokim podaniem. Przegrał jednak starcie z Wiluszem.

• Okrutne błędy defensorów Wisły. Defensorzy Białej Gwiazdy całkowicie zaskoczeni samotnym rajdem Majewskiego. Pozwolili pomocnikowi przebiec przez całą długość boiska i uderzyć z dystansu. Bierna postawa Gonzaleza oraz Urygi.

• GOL! Wisła atakowała i atakowała, a Lech zdobył bramkę. Radosław Majewski z dystansu!

• Niecelny strzał Brleka z dystansu. Tym razem słowacki golkiper, który od samego początku nie może narzekac na nudę, nie musiał interweniować.

• Dobre wyjscie z bramki Putnockiego. Wybił nadlatującą w światło bramki piłkę.

• Ondrasek samotnie popędził z piłką do przodu. Wślizg Wilusza po lewej stronie i arbiter podyktuje rzut wolny dla Wisły.

• Uryga sprytnie obrócił się w polu karnym z piłką i podał ją do Lloncha. Ten zagrał w kierunku nadbiegającego Małeckiego. Skuteczna obrona Putnockiego.

• Dośrodkowanie Majewskiego w pole karne próbował odebrać Wilusz, próbował także Kownacki. Piłkę złapał jednak Załuska.

• Szybki powrót Bartkowskiego. Obrońca dogonił Jevticia i wybił piłkę za linię końcową. Będzie korner dla Lecha.

• I znowu lewą stroną Wisła. Llonch ze skrzydła próbował zagrywać w kierunku Małeckiego. Piłce na drodze stanęli rywale.

• Dośrodkowanie w pole karne wybite przez Jevticia, jednak piłka dłużej utrzymywała się na połowie poznaniaków. Bez strzału

• Teraz do przodu ruszyła Wisła. Szybsza akcja Boguskiego i pod polem karnym z piłką znalazł się Llonch. Podanie do Brleka. Ten ostatni wywalczył rzut wolny.

• Nieśmiała próba Jevticia, który uderzył z daleka na bramkę Załuski. Niecelnie.

• Zaczęło się dosyć niepozornie. Od wymiany podań przez poznaniaków w środku pola. Wrzutka w pole karne Kędziory łatwo wybita przez defensorów Wisły

• I ruszyli. Pierwszy gwizdek z Poznaniu już za nami. Od środka rozpoczął Zdenek Ondrasek.

• Za nami losowanie stron oraz przywitanie kapitanów. W tej roli Tomasz Kędziora oraz Arkadiusz Głowacki.

• Mariusz Złotek wyprowadził już obie jedenastki na boisko. Do rozpoczęcia spotkania pozostała dosłownie chwila.

• Poprzednie starcie między dzisiejszymi rywalami zakończyło się bezbramkowym remisem 0-0. Pod koniec marca to własnie Wisła zahamowała rozpędzonego na początku roku Kolejorza. Teraz forma Lecha prezentuje się nieco słabiej niż wtedy. Czy i tym razem podopieczni Kiko Ramireza staną na wysokości zadania?

• Biała Gwiazda walczy natomiast o powrót na piątą pozycję, na której rozpoczęli walkę w grupie mistrzowskiej i na której plasowali się aż do meczu z Koroną. To miejsce oznacza nie tylko większe pieniądze, ale też pozwala kibicom na nadzieję, że w przyszłym roku wiślacy zawalczą o więcej. Krakowianie nie jadą więc do Poznania w roli chłopców do bicia. Będą chcieli pokazać, że swoją formą w niczym nie odstają pierwszej czwórce.

• Przed pierwszym gwizdkiem 36. kolejki w grupie mistrzowskiej Lech do liderującej Legii traci dwa punkty. Poznaniacy mają dokładnie taki sam dorobek jak Lechia Gdańsk oraz Jagiellonia Białystok. Ewentualna porażka z Wisłą, przy lepszych wynikach bezpośrednich rywali może sprawić że bilet ku europejskim pucharom znacznie oddali się od Kolejorza. Motywacji nikomu nie powinno więc zabraknąć.

• Tylko nieco lepiej ostatnie dni będzie wspominać Biała Gwiazda. Półtora tygodnia temu przegrali w Kielcach po niezwykle ciekawym i pełnym zwrotów akcji spotkaniu 2-3, ale już w sobotę rozbili na własnym stadionie Pogoń Szczecin aż 4-0. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, w drugiej już jedynie pilnując rezultatu. To wystarczyło żeby dopisać sobie trzy punkty. Czy równie łatwo pójdzie im w Poznaniu?

• Kibice w Poznaniu wręcz nie wyobrażają sobie innego scenariusza nich zwycięstwo ich ulubieńców. Zwłaszcza po ostatnim tygodniu kiedy Kolejorz de facto stracił cztery punkty. Najpierw uległ na wyjeździe warszawskiej Legii 0-2, by w ubiegłą niedzielę jedynie zremisować przed własną publicznością z Lechią Gdańsk. W ostatnim meczu na własnym stadionie po prostu muszą więc zwyciężyć.

• Już za nieco ponad 30 minut zabrzmi premierowy gwizdek Mariusza Złotka w Poznaniu. Lokalny Lech w przedostatnim spotkaniu sezonu 2016/2017 podejmie tutaj Wisłę Kraków. Zapowiadają się ogromne emocje bowiem oba zespoły zagrają o pełną pulę. Kto wieczorem będzie opuszczał Inea Stadion w lepszym nastroju?

przejdź do galerii

16.10.2016 poznan gd lech poznan wisla krakow stadion lech n/z radoslaw majewski. glos wielkopolski. fot. grzegorz dembinski/polska press ©Grzegorz Dembinski

W jednym z hitów przedostatniej kolejki sezonu Lotto Ekstraklasy Lech podejmie Wisłę Kraków. Dla podopiecznych Nenada Bjelicy jakakolwiek strata punktów może oznaczać utratę nie tylko szans na mistrzostwo, ale także na europejskie puchary. Pierwszy gwizdek Mariusza Złotka o godzinie 18:00. Relacja na żywo w GOL24!

Mecz Lech Poznań - Wisła Kraków ONLINE

Ostatnie dwie kolejki kibice Lecha najchętniej wymazaliby z pamięci. Porażka w Warszawie z Legią i bezbramkowy remis z Lechią mocno oddalił lechitów od tytułu mistrzowskiego, a przecież głośno się o tym w Poznaniu mówiło.
    Oprócz małej zdobyczy punktowej może martwić przede wszystkim styl, w jakim piłkarze Bjelicy grali. Wystarczy powiedzieć, że lechici oddali w tych spotkaniach tylko trzy celne strzały, to za mało jeśli myśli się o zdobywaniu trofeów. Te pojedynki potwierdziły w dodatku fakt, że Lech ma problemy w spotkaniach z ligową czołówką.

Oczywiście Lech w dalszym ciągu ma szanse na mistrzostwo, bo inne zespoły również traciły punkty, jednak w tym momencie piłkarze muszą liczyć nie tylko na siebie, ale także na szczęśliwe rozstrzygnięcia w pozostałych meczach. - W walce o tytuł nie wszystko jest w naszych rękach, ale musimy skoncentrować się na sobie i zrobić wszystko, by w niedzielę wygrać. Ciężko pracowaliśmy przez cały sezon, by osiągnąć sukces. Wiemy, że jeśli pokonamy Wisłę, to w ostatnim meczu z Jagiellonią, będziemy jeszcze mieli szansę na mistrzostwo - mówił na przedmeczowej konferencji trener Bjelica.

W tym tygodniu kibice z Poznania mieli jednak powody do radości. Klub poinformował, że przedłużył kontrakty z Darko Jevticiem i z Mihaiem Radutem. Są to ważni zawodnicy dla Lecha, a to pokazuje, że w klubie patrzą na to co będzie w przyszłości. Wiele się mówiło, że Szwajcar odejdzie po dobrym sezonie latem, ale jak widać współpraca z Nenadem Bjelicą pasuje pomocnikowi. Te informacje oczywiście mogą cieszyć trenera, ale najważniejsze są teraz dwa ostatnie spotkania w lidze. - Czeka nas ciężki mecz, bo Wisła to bardzo dobra drużyna, która ma w swoich szeregach piłkarzy z charakterem jak Małecki, Głowacki, Gonzalez czy Brożek - wyliczał Chorwat.

Wisła Kraków to wciąż drużyna, która potrafi urwać punkty faworytom, ale ostatnie spotkanie w grupie mistrzowskiej wygrała przed dwoma latami. W 31. kolejce piłkarze Kiko Ramireza zremisowali z Legią przy Łazienkowskiej, a następnie niewiele brakowało, aby pokonała na własnym stadionie Lechię. W dzisiejszym spotkaniu Hiszpan nie będzie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodników. W Poznaniu nie zagra Mączyński i Sadlok, którzy są kontuzjowani oraz pauzujący za kartki Tomasz Cywka.
    - To normalne problemy w trakcie sezonu. Mamy jednak dwóch dobrych graczy na tę pozycję i jestem pewien, że zarówno Bartosz, jak i Bartkowski spiszą się bez zarzutu. Obu piłkarzom bardzo ufamy i obaj mogą zagrać na wysokim poziomie. Nie chcę jednak na razie wyprzedzać przeszłości, bo w sobotę odbędzie się ostatni trening i dopiero wtedy podejmę decyzję - mówił na przedmeczowej konferencji hiszpański trener.

Lech z Wisłą w tym sezonie mierzył się już czterokrotnie, ale wygrał tylko raz. Było to w ćwierćfinale Pucharu Polski, w rewanżu w Krakowie (4:2). Poza tym trzykrotnie był remis. Kibice i piłkarze Lecha wiedzą jednak, że najważniejsze spotkanie z Wisłą rozegrają dzisiaj. Zwycięstwo pozwoli zbliżyć się do europejskich pucharów oraz zachować szansę na tytuł. - Lech Poznań to zespół, który bardzo dobrze pracuje na boisku, ma młodych i zdolnych zawodników, więc jestem przekonany, że czeka nas trudny mecz. Może zdarzyć się tak, że znowu zremisujemy z Lechem, gdyż to zawsze potyczki, w których stawia się na odpowiednie przygotowanie taktyczne i mentalne - zapowiada Kiko Ramirez.

Sonda

Lech Poznań - Wisła Kraków: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Ostatnie mecze w Lotto Ekstraklasie:

Lech Poznań:

Lech 0:0 Lechia (21 maja 2017)
    Legia 2:0 Lech (17 maja 2017)
    Lech 2:0 Pogoń (14 maja 2017)
    Bruk-Bet Termalica 0:3 Lech (7 maja 2017)

Przewidywane składy:

Lech: Putnocky - Kędziora, Bednarek, Wilusz, Kostevych - Trałka, Gajos, Majewski, Jevtić, Radut - Robak
    Wisła: Załuska - Bartosz, Gonzalez, Głowacki, Spicić - Bartkowski, Stilić, Llonch, Boguski, Małecki - Brożek

Sędzia: Mariusz Złotek (Gorzyce)

Mecz Lech Poznań - Wisła Kraków TRANSMISJA TV

Spotkanie Lecha z Wisłą pokaże od godziny 17:55 CANAL+ Sport 2. Pojedynek prosto z INEA Stadionu skomentują Bartosz Gleń i Krzysztof Przytuła.