Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Trialu

Materiał informacyjny PZKol
Już niedzielę 5 lipca w Stryszowie odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Trialu. Będzie to pierwsza impreza w randze Mistrzostw Polski w tym roku. Stryszów od lat jest uznawany za trialiową stolicę naszego kraju więc nie jest niespodzianką, że tegoroczna edycja czempionatu odbędzie się w tym malowniczym miejscu.

Trial rowerowy to jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji kolarskich. Zawodnicy rywalizują na trasie pełnej przeszkód zbudowanych z głazów, pni drzew, betonowych kręgów i wielu innych elementów.

Podczas niedzielnych zawodów, obok rywalizacji o tytuły mistrzowskie, zostaną wyłonieni zwycięzcy zmagań o Międzynarodowy Puchar Wiceprezesa PZKol Tomasza Kramarczyka. Zostanie również przeprowadzona klasyfikacja dla najmłodszych o Puchar Akademii Rowerowej.

W międzynarodowych zmaganiach nie zabraknie gwiazd. Swoimi umiejętnościami będą popisywać się mistrz świata z 2018 roku Thomas Pechhacker, mistrz świata juniorów Oliver Widman, siódmy w rankingu światowym Samuel Hlavaty oraz brązowa medalistka mistrzostw świata Manon Basseville.

Sponsorem głównym wydarzenia jest firma PKN Orlen. Organizatorem jest K.S Aquila a projekt realizowany jest przy udziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Gminy Stryszów.

Stulecie Polskiego Kolarstwa

Na początek kilka słów o projekcie "100-lecia polskiego kolarstwa":

„Wszystko co największe zaczyna się od czegoś najmniejszego” - mówi Ryszard Szurkowski, wybitny sportowiec i ambasador stulecia polskiego kolarstwa. Stulecia, które przypada w tym roku. Przypomnieć nieśmiałe marzenia, wielkie sukcesy i drogę pomiędzy nimi - oto cel oficjalnych obchodów jubileuszu organizowanego przez Arenę Pruszków, przy udziale Polskiego Związku Kolarskiego.

Koszulkę z Orzełkiem - symbolicznie przyznawaną mistrzom Polski - chcemy w tym wyjątkowym sezonie uczcić w wyjątkowy sposób. Dlatego wszystkie krajowe mistrzostwa zostały włączone w obchody Jubileuszu. Pierwsze już się odbyły. W styczniu, w Szczekocinach, przy wyjątkowej oprawie poznaliśmy mistrzów Polski w przełajach.

Kalendarz obchodów zmodyfikowało życie i koronawirus, ale przed nami wciąż mnóstwo imprez z cyklu "100-lecia".

 • 11 stycznia, Szczekociny – Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym
 • 5 lipca, Warszawa – Warsaw Cup z cyklu Orlen Grand Prix Poland MTB
 • 5 lipca, Stryszów - Mistrzostwa Polski w trialu
 • 25 lipca, Dierżoniów - Mistrzostwa Polski w BMX
 • 20-23 sierpnia, Busko-Zdrój i Kazimierza Wielka - Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym
 • 5 września, Jelenia Góra - Maja Włoszczowska Trophy z cyklu Orlen Grand Prix Poland MTB
 • 13 września, Wałbrzych – UCI Górale na start z cyklu Orlen Grand Prix Poland MTB
 • 27 września, Szczawno-Zdrój - Mistrzostwa Polski w 4Cross
 • 1-4 października, Pruszków - Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym
 • 10 października, Kluczewsko - Puchar Polski w przełajach
 • 30 października - 1 listopada, Pruszków - Orlend Grand Prix Poland

 

Mecenasem jubileuszu "100-lecia polskiego kolarstwa" został PKN Orlen, natomiast patronem honorowym są Ministerstwo Sportu oraz Polski Komitet Olimpijski.
 

Kibice muszą sięgnąć do kieszeni

Wideo

Dodaj ogłoszenie