Mieszkanie Plus. Kolejne gminy chętne na rządowe mieszkania

  Mieszkanie Plus. Kolejne gminy chętne na rządowe mieszkania

  Zdjęcie autora materiału
  Bartosz Dybała

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Piotr Smoliśski

  Kolejne gminy z Małopolski są zainteresowane budową mieszkań w ramach rządowego programu. Wczoraj listy intencyjne w tej sprawie podpisały: Szerzyny, Zakliczyn oraz Pcim. Deficyt mieszkań rząd chce zlikwidować w ciągu najbliższych dziesięciu lat.
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Piotr Smoliśski  Jeszcze z końcem przyszłego roku w Małopolsce mają być gotowe pierwsze mieszkania w ramach rządowego programu. Tak zapowiedział wczoraj w Krakowie Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa. Programem zainteresowane są kolejne gminy w Małopolsce.

  W poniedziałek listy intencyjne w tej sprawie podpisali przedstawiciele gmin: Szerzyny, Zakliczyn, Pcim oraz Skawina. Mieszkania mają tam powstawać w ramach ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości (KZN). Pozwala ona na tworzenie spółek celowych Skarbu Państwa i gmin, których celem będzie realizacja inwestycji mieszkaniowych.

  - Próbowaliśmy pozyskać od nadleśnictwa Myślenice teren pod mieszkaniówkę, ale do tej pory było to niemożliwe. Dopiero ta ustawa dała nam taką szansę i właśnie tego m.in. dotyczy list intencyjny - mówi Piotr Hajduk, wójt Pcimia. Jak przyznaje, chodzi o półhektarową działkę w centrum Pcimia. - Niezalesiona i niezabudowana oraz jak najbardziej dostosowana do tego, żeby coś tam wybudować - dodaje wójt Hajduk. Jeszcze nie wiadomo, ile mieszkań tam powstanie. Teraz czas na konsultacje i powołanie spółki celowej.

  Przypomnijmy, że Krajowy Zasób Nieruchomości to publiczna instytucja, która ma zarządzać nieruchomościami Skarbu Państwa. Takie, jak np. działka w centrum Pcimia.

  Mieszkania w ramach rządowego programu mają też powstać w Skawinie. Jej przedstawiciele już wcześniej podpisali umowę, ale w ramach pilotażowego programu Mieszkanie Plus, prowadzonego równolegle przez BGK Nieruchomości. - Nasza gmina posiada przy ul. Torowej-Bocznej teren 1,5 hektara i już wcześniej planowała tam budowę mieszkań - mówił na łamach „Dziennika Polskiego” Norbert Rzepisko, wiceburmistrz Skawiny. Na tym terenie planuje się budowę trzech sześciokondygnacyjnych bloków ze 186 mieszkaniami. Teraz dodatkowo gmina podpisała list intencyjny w sprawie budowy mieszkań w oparciu o KZN.

  - Cieszę się, że ten program zaczyna funkcjonować. Ostatnio podpisaliśmy umowę z miastem Łomża na budowę dwóch budynków łącznie z przedszkolem w jednym z nich - przyznał Tomasz Żuchowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. - Naszym celem jest likwidacja deficytu mieszkaniowego, który założyliśmy na poziomie 900 tys. mieszkań. Chcemy to zrobić w najbliższym dziesięcioleciu - zadeklarował z kolei Andrzej Adamczyk.

  Program w pierwszej kolejności ma pomóc tym, których nie stać na kredyt hipoteczny na rynkowych zasadach.  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mieszkania

  jerry (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  dużym plusem mieszkania dla młodych była jego uniwersalność. lokalizacja nie miała większego wpływu. zakup był ograniczony tylko ceną maksymalną. po lekturze https://www.mieszkaniedm.pl/ warunki...rozwiń całość

  dużym plusem mieszkania dla młodych była jego uniwersalność. lokalizacja nie miała większego wpływu. zakup był ograniczony tylko ceną maksymalną. po lekturze https://www.mieszkaniedm.pl/ warunki też były dość liberalne, o czym swiadczy proawie 100k beneficjentów. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W końcu w Polsce naprawdę żyje się lepiej

  Luck (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  a nie tak jak za czasów PlatfOrmiaków, kiedy to z każdej możliwej strony władze okradały Polaków

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wybieramy OSOBOWOŚCI ROKU w Małopolsce

  Wybieramy OSOBOWOŚCI ROKU w Małopolsce

  Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - GŁOSOWANIE

  Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - GŁOSOWANIE

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Ustawa tytoniowa: To jest wojna o ludzkie życie

  Ustawa tytoniowa: To jest wojna o ludzkie życie