Zmiany w Krakowskim Parku Technologicznym. Władze spółki odwołały dotychczasową prezes i jej zastępcę. Władzę w spółce obejmie teraz m.in. młoda krakowska radna PiS - Małgorzata Popławska.

małgorzata popławska
Podczas poniedziałkowego Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników zwołanego na wniosek Ministra Rozwoju reprezentującego Skarb Państwa, doszło do zmiany zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego. Nowym prezesem KPT został Wojciech Przybylski, dotychczasowy dyrektor działu rozwoju parku technologicznego w KPT. 

Wiceprezesem została 31-letnia Małgorzata Popławska, dotychczasowa radna miejska z Krakowa. Radną została w 2014 roku. Startowała z okręgu I obejmującego dzielnice I (Stare Miasto), VI (Bronowice), VII (Zwierzyniec). Otrzymała 1539 głosów. Absolwentka I LO im. B. Nowodworskiego w Krakowie. Ukończyła z wyróżnieniem filologię niemiecką na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz handel zagraniczny na wydziale ekonomii i stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego.


 


Ze stanowiskiem prezesa żegna się natomiast Wiesława Kornaś-Kita, związana z PSL oraz Witold Kochan jej zastępca, związany z PO.


Źródło: Gazeta Krakowska