MPK Poznań wprowadziło je m.in. wobec autobusów wyjeżdżających z peronów dworca Os. Sobieskiego. I tak autobusy linii 185 odjeżdżają ze stanowiska 2 na peronie 2, autobusy linii 188 (MPK Poznań) i 902 (ZKP Suchy Las) - ze stanowiska 4 na peronie 3, autobusy linii 191 - ze stanowiska 1 na peronie 2, a autobusy linii 198 i 348 – startują ze stanowiska 5 na peronie 1.
Linia 832 (RokBus Rokietnica) będzie rozpoczynała trasę ze stanowiska 3 na peronie 3, podczas gdy autobusy linii 904 i 907 (ZKP Suchy Las) wyjeżdżają ze stanowiska 2 na peronie 3, a autobusy linii 905 (ZKP Suchy Las) - ze stanowiska 1 na peronie 3, wspólnie z autobusami linii 901.
Sprawdź też:
Zarząd Transportu Miejskiego zmienił jednocześnie na wniosek Urzędu Gminy w Suchym Lesie przebiegi tras, liczby kursów oraz godziny odjazdów autobusów na liniach podmiejskich numer 901, 902, 904, 905, 907, uruchomił także nową linię nocną nr 253. Celem zmian jest lepsze skomunikowanie linii z połączeniami Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Linia 901 ma dłuższą trasę, jadąc od os. Sobieskiego przez Suchy Las/Strażacka – Suchy Las/Os. Poziomkowe – Złotniki/Os. Grzybowe – Złotniki/Park Nickel – Złotniki/Osiedle z wariantowymi wjazdami na przystanek Suchy Las/Działki.
Linia 902 zachowuje swoją trasę (Os. Sobieskiego – Deszczowa – Morasko – Suchy Las/Działki), linia 903 ulega likwidacji bo jej kursy zostają włączone w linie 901, a linia 904 zostaje skrócona - z pominięciem wjazdu do Złotnik – Wsi, jadąc po trasie: Os. Sobieskiego – Mateckiego – Suchy Las/Szkoła – Złotniki/Osiedle.
Linia 907 stała się linią tranzytową przez teren gminy (bez wjazdu do poszczególnych miejscowości i wsi), otrzymując trasę: Os. Sobieskiego – Mateckiego – Suchy Las/Szkoła – Złotniki/Pawłowicka – Golęczewo/Stacja – Zielątkowo/OSP – Chludowo/Szkoła.
Linia nocna 253 jeździ w noce z piątku na sobotę oraz z soboty na niedziele na trasie: Os. Sobieskiego – Suchy Las/Strażacka – Złotniki/Wieś – Złotkowo/Wieś – Golęczewo/Stacja – Zielątkowo/OSP – Chludowo/Szkoła.
MPK z kolei informuje, że w środę, 5 lutego, wyłączony z użytkowania będzie przystanek „Sycowska Centrum Handlowe” dla linii 180. W tym dniu organizacja ruchu na linii 180 wyglądać będzie następująco: autobusy linii 180 jadące z Górczyna będą kończyć kursy na przystanku „Lange” (o jeden przystanek wcześniej) i tu rozpoczną kurs powrotny - o 1 minutę wcześniej w stosunku do godziny odjazdu z przystanku „Sycowska Centrum Handlowe”. Autobus pojedzie ulicą Marii Lange i na wysokości pętli zatrzyma się na tymczasowym przystanku, po czym pojedzie dalej ulicą Marii Lange do ronda. Na rondzie autobusy zawrócą i pojadą stałą trasą do Górczyna.
ZOBACZ TEŻ:
Sprawdź też:
Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?