MŚ 2018. Strefa kibica na lotnisku w Balicach. Przed odlotem...

  MŚ 2018. Strefa kibica na lotnisku w Balicach. Przed odlotem można obejrzeć mecze

  Zdjęcie autora materiału
  Grzegorz Skowron

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  MŚ 2018. Strefa kibica na lotnisku w Balicach. Przed odlotem można obejrzeć mecze
  1/10
  przejdź do galerii
  Na lotnisku w Balicach powstała strefa kibica. Można tam obejrzeć mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej i samemu zagrać w piłkarzyki.
  - Dwa lata temu, podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2016 pasażerowie często pytali pracowników lotniska o wyniki meczów. Zgłaszali potrzebę obejrzenia rozgrywek na monitorach w terminalu pasażerskim. Dlatego w tym roku podjęto decyzję o utworzeniu Strefy Kibica Kraków Airport – tłumaczy Monika Pabisek, rzeczniczka portu lotniczego w Balicach

  Strefa kibica - Kraków Airport Fan Zone - powstała w części ogólnodostępnej terminalu, na antresoli tuż obok Restauracji Eat & Fly. Ma być dodatkowym ciekawym miejscem wypoczynku dla pasażerów. Dzisiaj zostanie tam wyświetlony pierwszy mecz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018. Dodatkowo mecze będzie można obejrzeć na 7 monitorach w terminalu (w strefie odlotów oraz w hali obioru bagażu). Wszystkie mecze będą pokazywane na żywo.  Strefę kibica Kraków Airport wyposażono m.in. w telewizor, w pufy w kształcie piłek oraz w trzy stanowiska gry w piłkarzyki. Całość została wyłożona sztuczną murawą. Ciekawostką w strefie jest „słupek” ze strojami piłkarskimi. Jeden z czterech strojów to autentyczny strój Drużyny Kraków Airport.

  Taka ekspozycja ma związek z rozpoczynającymi się w piątek (15 czerwca) Mistrzostwami Europy Portów Lotniczych w Piłce Nożnej EAFC 2018. Pierwsze Mistrzostwa Europy Portów Lotniczych odbyły się w 1984 roku, a gospodarzem turnieju był, tegoroczny organizator – Dublin Airport. Mistrzostwa odbywają się co cyklicznie co dwa lata. Drużyna Kraków Airport zadebiutowała w Mistrzostwach Europy w 2012 roku. Od tego czasu zdobyła jedno mistrzostwo i dwa razy zajęła trzecie miejsce. W 2014 roku organizatorem Mistrzostw był Kraków Airport, w turnieju wzięło udział 14 drużyn.

  Wszystkim kibicom władze Kraków Airport przypominają, że w bagażu podręcznym można przewieźć piłkę nożną. W zależności od zapisów w regulaminie przewoźnika powinno zostać z niej częściowo lub całkowicie spuszczone powietrze.

  Większość sprzętu sportowego musi jednak trafić do bagażu rejestrowanego. Najpopularniejszym sprzętem sportowym przewożonym przez pasażerów krakowskiego lotniska jest – rower. Lista sprzętu sportowego dozwolona i zabroniona do przewozu znajduje się na stronie http://www.ulc.gov.pl/_download/ochrona_i_ulatwienia/biallist_260809.pdf

  MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ ROSJA 2018:
  WIDEO: MŚ 2018: To wszystko, co MUSICIE wiedzieć o mundialu w Rosji!

  Źródło: vivi24

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  NAUCZYCIEL ROKU | Zgłoś kandydatów

  NAUCZYCIEL ROKU | Zgłoś kandydatów

  SAMORZĄDOWIEC MAŁOPOLSKI | Oceniamy władze!

  SAMORZĄDOWIEC MAŁOPOLSKI | Oceniamy władze!

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  W świecie iWizji… Przełomowe, niezawodne, funkcjonalne i piękne

  W świecie iWizji… Przełomowe, niezawodne, funkcjonalne i piękne