Nahuel Leiva strzelił cudownego gola w meczu Śląsk - Radomiak. Erik Exposito złapał się za głowę, komentator powtarzał: Bomba, bomba

Jacek Czaplewski
Radość Nahuela Leivy po golu
Radość Nahuela Leivy po golu PAP, Maciej Kulczyński
Nahuel Leiva strzelił przepięknego gola w meczu Śląsk Wrocław - Radomiak Radom. Hiszpański pomocnik w drugiej połowie podwyższył prowadzenie na 2:0. Odpalił prawdziwą rakietę po krótkim rozegraniu rzutu rożnego. Wiele o jego strzale powiedziały reakcje: Erika Exposito i komentatora w Canal+ Sport. Zobaczcie tę urokliwą bramkę.

Mecz Śląsk - Radomiak: Nahuel Leiva strzelił pięknego gola

To była 61 minuta gry. Petr Schwarz krótko rozegrał piłkę z kornera. Wreszcie Nahuel Leiva poprawił ją na nodze i uderzył co sił zza pola karnego. Uderzenie było fenomenalne, bo mocne i zarazem precyzyjne - futbolówka od lewego słupka wpadła do siatki.

- Tak się strzela bramki decydujące o wyniku. Bomba, bomba, bomba Hiszpana - krzyczał do mikrofonu w Canal+ Sport komentujący widowisko Robert Skrzyński.

- Co on tutaj zrobił! Ależ to było piękne, ależ to było idealne. Nie miał nic do powiedzenia Kobylak, nie miałby żaden bramkarz na świecie - dodawał Michał Trela.

Oprawa na meczu Śląsk - Radomiak. Trójkolorowa oprawa z hasłem

To ósmy gol Nahuela Leivy w tym sezonie. Więcej dla Śląska trafił jedynie Erik Exposito (osiemnaście), który po tym strzale złapał się za głową jakby nie dowierzając w to, co zobaczył.

Autora trafienia oklaskiwał komplet widzów - prawie 40 tys. Śląsk po godzinie 20 pozna odpowiedź liderującej dotąd Jagiellonii Białystok, która zagra z Piastem Gliwice.