Najlepsze siłownie i kluby fitness w Krakowie według internautów [LISTA] Jakie zasady ćwiczeń w czasach koronawirusa? 4.09

Krzysztof Kawa
Krzysztof Kawa
Kluby fitness i siłownie w Krakowie otwarte od 6 czerwca. Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych klubów fitness i siłowni według ocen, jakie użytkownicy pozostawiają w wyszukiwarce Google'a. Sprawdź w GALERII. Wojciech Matusik
Siłownie i kluby fitness w Krakowie otwarte od 6 czerwca. Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych klubów fitness i siłowni według ocen, jakie użytkownicy pozostawiają w wyszukiwarce Google. Przekonaj się, gdzie warto chodzić ćwiczyć formę i dbać o dobrą sylwetkę. Sprawdź w GALERII, jakie siłownie w Krakowie od 6 czerwca na nowo zapraszają w swoje progi. W niektórych z nich nieco się zmieniło, bo właściciele wykorzystali okres zamknięcia klubu na remont. Poniżej podajemy też zasady, na jakich funkcjonują kluby fitness i siłownie w nowej rzeczywistości w trakcie pandemii koronawirusa - warto się z nimi zapoznać przed powrotem na sale do ćwiczeń.

Siłownie i kluby fitness w Krakowie - ranking według ocen Google lato 2020

Siłownie i kluby fitness – nowe zasady funkcjonowania od 6 czerwca

W zależności od powierzchni siłowni/klubu fitness dopuszcza się ograniczoną liczbę klientów w pomieszczeniach (1 osoba na 10 m2). Noszenie maseczek podczas ćwiczeń nie jest obowiązkowe. Sprzęty do ćwiczeń muszą być rozstawione w odpowiednich odległościach od siebie – przynajmniej 1,5 m

Dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk powinny być dostępne dla klientów w obszarze wejścia/recepcji oraz przy wyjściu z toalet oraz każdej sali do ćwiczeń. Klient powinien zdezynfekować każde wykorzystane przez siebie urządzenie zaraz po zakończonym ćwiczeniu. Zaleca się w miarę możliwości korzystanie przez klientów z własnych pomocy - typu maty.

Baseny w Krakowie. Lista pływalni w mieście i nowe zasady

Siłownie i kluby fitness w Krakowie – nowe zasady funkcjonowania w czasach koronawirusa

Poniżej najważniejsze założenia, które będą obowiązywać od soboty 6 czerwca w siłowni R&K, która jako pierwsza w Krakowie opublikowała nowe zasady na swojej stronie internetowej.

Czytaj także

 • Ograniczona liczba osób na salach do ćwiczeń. W przypadku klubu R&K 20 osób plus trenerzy, obsługa.
 • Po wejściu obowiązkowa dezynfekcja rąk. Maseczkę zdejmujemy w szatni. Dopuszczone jest trenowanie bez maseczek.
 • Obowiązkowa zmiana obuwia na trening.
 • Obowiązkowo każdy ćwiczący musi zabrać ze sobą na sale do ćwiczeń, swój ręcznik treningowy. Należy go używać w trakcie korzystania z maszyn i ławeczek do ćwiczeń.
 • Prosimy o korzystanie ze środków do dezynfekcji. Zaleca się zdezynfekować sprzęt po użyciu.
 • Obowiązuje dystans między ćwiczącymi, co najmniej 2 metry.
 • Obowiązuje ograniczony ruch i dystans na recepcji, szatni oraz w łazienkach, dozwolone jest korzystanie z kabin prysznicowych.
 • Pracownicy są w maseczkach lub przyłbicach (z wyłączeniem trenerów oraz instruktorów)obsługa na recepcji w rękawiczkach.
 • Na terenie sauny w klubie R&K mogą przebywać maksymalnie 2 osoby. Sauna tak jak było to wcześniej wymaga rezerwacji telefonicznej.
 • Dezynfekcja przez pracowników szafek w szatniach oraz łazienek.
 • W trakcie dnia przerwa techniczna na potrzeby dezynfekcji powierzchni.
 • Zakaz używania suszarek nadmuchowych.

Stadiony w Krakowie z lotu ptaka cz. 1 [ZDJĘCIA Z DRONA]

Siłownie i kluby fitness – zalecenia zasad funkcjonowania od 6 czerwca

Zgodnie z wytycznymi Ministra Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego dla funkcjonowania siłowni/klubu fitness w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce (źródło: gov.pl) zaleca się kilka nowych zasad, by zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i klientom.

 • 1. Zaleca się:
 • poinformowanie bądź zapoznanie (mailem, na miejscu) z nowym regulaminem o bezpiecznym korzystaniu klienta z siłowni/klubu fitness oraz sprzętu do ćwiczeń;
 • umieszczenie informacji o maksymalnej liczbie ćwiczących na siłowni/w klubie fitness przy wejściu oraz każdej sali (w przypadku oddzielnych sal do ćwiczeń);
 • udostępnienie informacji dla osób z grup wysokiego ryzyka (osoby w wieku powyżej 60 r. ż. lub cierpiące na choroby przewlekłe, w tym otyłość), o rozważeniu decyzji o korzystaniu z ćwiczeń w godzinach najmniej popularnych, bez obecności innych osób, albo zaniechaniu korzystania z siłowni/ fitness do czasu ustania zagrożenia epidemicznego;
 • umieszczenie infografiki / plakatu w widocznym miejscu dot. zachowania określonych wytycznych  bezpieczeństwa sanitarnego w danym obiekcie, zamieszczenie informacji na stronie internetowej obiektu;
 • utrzymanie odległości przynajmniej 2 m pomiędzy klientami i pracownikami siłowni/klubu fitness; zaleca się wyznaczenie na podłodze stref zapewniających zachowanie odpowiednich odległości między ćwiczącymi;
 • rozstawienie sprzętów do ćwiczeń w odpowiednich odległościach od siebie – przynajmniej 1,5 m lub wykluczenie z użytkowania sprzętu, który przymocowany jest na stałe i nie spełnia określonej odległości lub dopuszczenie używania co drugiej maszyny w tym samym momencie - nadzór sprawuje personel klubu;
 • ustalenie przerwy technicznej w ciągu dnia na potrzeby dezynfekcji powierzchni i wentylacji pomieszczeń;
 • zapewnienie, w miarę możliwości, stałego wietrzenia wszystkich pomieszczeń siłowni/klubu fitness;
 • w przypadku wyposażenia obiektu w system wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej – utrzymywanie rygorystycznych zasad w zakresie wysokiej krotności wymiany powietrza w obiekcie, poprzez doprowadzanie do obiektu (w miarę możliwości technicznych) głównie świeżego – atmosferycznego odpowiednio uzdatnionego powietrza z możliwie jak najmniejszym dodatkiem powietrza z systemu cyrkulacji, a następnie usunięcie zużytego powietrza na zewnątrz obiektu. Nie należy stosować ww. wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – rekuperacji. Dopuszcza się krzyżowe i obrotowe wymienniki ciepła stosowane w centralach wentylacyjnych.
 • 2. W zależności od powierzchni siłowni/klubu fitness dopuszcza się ograniczoną liczbę klientów w pomieszczeniach (1 osoba na 10 m2).
 • 3. Dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk powinny być dostępne dla klientów w obszarze wejścia/ recepcji oraz przy wyjściu z toalet oraz każdej sali do ćwiczeń.
 • 4. Rekomenduje się zapewnienie preparatu do dezynfekcji przy każdej strefie treningowej w zasięgu wzroku osób trenujących.
 • 5. Należy zdezynfekować każde urządzenie używane przez klienta po zakończonym ćwiczeniu. Czynność realizowana jest przez klienta na podstawie widocznej informacji/instrukcji przy użyciu udostępnionego środka do dezynfekcji; zaleca się w miarę możliwości korzystanie przez klientów z własnych pomocy - typu maty.
 • 6. Należy dezynfekować blat recepcyjny po każdym kliencie i przestrzegać, aby przy stanowisku recepcyjnym znajdowała się 1 osoba - wyznaczenie na podłodze stref zapewniających zachowanie odpowiednich odległości między klientami przed recepcją.
 • 7. Możliwość funkcjonowania saun, solarium, stref relaksu, jacuzzi, kabin prysznicowych, stref mokrych zależne od obowiązującego prawa.
 • 8. Nie należy używać suszarek nadmuchowych do rąk.
 • 9. Zaleca się dezynfekowanie szafek na ubranie przed i po korzystaniu przez klienta.
 • 10. Dezynfekcje toalet należy przeprowadzać nie rzadziej niż co 2h w godzinach szczytu (w dni robocze od godz. 16); ograniczyć liczbę osób przebywających jednoczasowo w toaletach – zakłada się 1 osoba na 2 kabiny/toalety.
 • 11. Zwiększona dezynfekcja przestrzeni samoobsługowych, w tym samoobsługowych śluz wejściowych, czytników linii papilarnych lub biometrycznych, automatów wendingowych.
 • 12. Dopuszcza się funkcjonowanie części gastronomicznych z zastrzeżeniem, że  zorganizowane będą zgodnie z zasadami opisanymi w wytycznych dla obiektów gastronomicznych.
 • 13. Klienci, którzy w sposób rażący naruszają zasady bezpieczeństwa, podlegają upomnieniu przez personel i w ostateczności mogą zostać poproszone o opuszczenie obiektu ze skutkiem natychmiastowym.

Stroje kąpielowe z maseczkami. Modne komplety na plażę w sez...

Siłownie i kluby fitness w Krakowie – nowe zasady od 6 czerwca

Czytaj także

Czytaj także

Siłownie i kluby fitness w Krakowie

Niestety, nie wszystkim klubom udało się przetrwać długą przerwę w działalności spowodowaną pandemią koronawirusa. Na stronie "RELAX" Body Club (ul. Mogilska 70) pojawiła się informacja, że z dniem 30 marca 2020 roku siłownia zakończyła swoją działalność.

Siłownie i kluby fitness w Krakowie

Inna z krakowskich siłowni, Soul Fitness, poinformowała na swojej stronie na Facebooku: - Sytuacja rynkowa wymusiła na nas zmniejszenie klubu o połowę swojej dotychczasowej wielkości. Wracamy do rozmiarów Soula sprzed 10 lat. Rezygnujemy niestety z funkcji "siłownia" w dosłownym tego słowa znaczeniu. Zostaje strefa siłowa z wolnymi ciężarami i dosłownie kilkoma maszynami. Niestety nie będzie tego zbyt dużo, ale wystarczająco.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Jerzy Brzęczek zostaje na stanowisku

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

s
small

Bardzo dobrze, że o tym napisaliście, bo ja właśnie mam kupić sobie karnet, żeby po tym siedzeniu w domu, trochę zgubić i mam nadzieję,że to mi się w końcu uda. Lubię też, jak miejsce, w którym ćwiczę, pozwala mi się odprężyć. Szukam właśnie takiego fajnie urządzonego https://projektowanie-wnetrz-online.pl/projektowanie-wnetrz-krakow .

K
Kaśka

Przestrzeganie wszystkich tych zasad jest kluczowe, wiadomo że część klientów będzie się buntować jak w sklepach z noszeniem maseczki. Dezynfekcja rąk czy noszenie rękawiczek jednorazowych są najważniejsze, jednak sprzęty cały czas ma się w ręku. Jeśli szukacie miejsca gdzie można takie rzeczy zakupić to polecam www.medclean.com.pl/

Z
Zbigniew Rusek

Byle tylko ta stała wentylacja nie oznaczała przeciągów, gdyż są one niezdrowe. powodują m. in. zapalenie ucha.

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3