Najlepsze siłownie i kluby fitness w Krakowie według internautów [LISTA] Jakie zasady ćwiczeń w czasach koronawirusa? 4.09

Krzysztof Kawa
Krzysztof Kawa
Kluby fitness i siłownie w Krakowie otwarte od 6 czerwca. Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych klubów fitness i siłowni według ocen, jakie użytkownicy pozostawiają w wyszukiwarce Google'a. Sprawdź w GALERII. Wojciech Matusik
Siłownie i kluby fitness w Krakowie otwarte od 6 czerwca. Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych klubów fitness i siłowni według ocen, jakie użytkownicy pozostawiają w wyszukiwarce Google. Przekonaj się, gdzie warto chodzić ćwiczyć formę i dbać o dobrą sylwetkę. Sprawdź w GALERII, jakie siłownie w Krakowie od 6 czerwca na nowo zapraszają w swoje progi. W niektórych z nich nieco się zmieniło, bo właściciele wykorzystali okres zamknięcia klubu na remont. Poniżej podajemy też zasady, na jakich funkcjonują kluby fitness i siłownie w nowej rzeczywistości w trakcie pandemii koronawirusa - warto się z nimi zapoznać przed powrotem na sale do ćwiczeń.

Siłownie i kluby fitness w Krakowie - ranking według ocen Google lato 2020

Siłownie i kluby fitness – nowe zasady funkcjonowania od 6 czerwca

W zależności od powierzchni siłowni/klubu fitness dopuszcza się ograniczoną liczbę klientów w pomieszczeniach (1 osoba na 10 m2). Noszenie maseczek podczas ćwiczeń nie jest obowiązkowe. Sprzęty do ćwiczeń muszą być rozstawione w odpowiednich odległościach od siebie – przynajmniej 1,5 m

Dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk powinny być dostępne dla klientów w obszarze wejścia/recepcji oraz przy wyjściu z toalet oraz każdej sali do ćwiczeń. Klient powinien zdezynfekować każde wykorzystane przez siebie urządzenie zaraz po zakończonym ćwiczeniu. Zaleca się w miarę możliwości korzystanie przez klientów z własnych pomocy - typu maty.

Baseny w Krakowie. Lista pływalni w mieście i nowe zasady

Siłownie i kluby fitness w Krakowie – nowe zasady funkcjonowania w czasach koronawirusa

Poniżej najważniejsze założenia, które będą obowiązywać od soboty 6 czerwca w siłowni R&K, która jako pierwsza w Krakowie opublikowała nowe zasady na swojej stronie internetowej.

 • Ograniczona liczba osób na salach do ćwiczeń. W przypadku klubu R&K 20 osób plus trenerzy, obsługa.
 • Po wejściu obowiązkowa dezynfekcja rąk. Maseczkę zdejmujemy w szatni. Dopuszczone jest trenowanie bez maseczek.
 • Obowiązkowa zmiana obuwia na trening.
 • Obowiązkowo każdy ćwiczący musi zabrać ze sobą na sale do ćwiczeń, swój ręcznik treningowy. Należy go używać w trakcie korzystania z maszyn i ławeczek do ćwiczeń.
 • Prosimy o korzystanie ze środków do dezynfekcji. Zaleca się zdezynfekować sprzęt po użyciu.
 • Obowiązuje dystans między ćwiczącymi, co najmniej 2 metry.
 • Obowiązuje ograniczony ruch i dystans na recepcji, szatni oraz w łazienkach, dozwolone jest korzystanie z kabin prysznicowych.
 • Pracownicy są w maseczkach lub przyłbicach (z wyłączeniem trenerów oraz instruktorów)obsługa na recepcji w rękawiczkach.
 • Na terenie sauny w klubie R&K mogą przebywać maksymalnie 2 osoby. Sauna tak jak było to wcześniej wymaga rezerwacji telefonicznej.
 • Dezynfekcja przez pracowników szafek w szatniach oraz łazienek.
 • W trakcie dnia przerwa techniczna na potrzeby dezynfekcji powierzchni.
 • Zakaz używania suszarek nadmuchowych.

Stadiony w Krakowie z lotu ptaka cz. 1 [ZDJĘCIA Z DRONA]

Siłownie i kluby fitness – zalecenia zasad funkcjonowania od 6 czerwca

Zgodnie z wytycznymi Ministra Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego dla funkcjonowania siłowni/klubu fitness w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce (źródło: gov.pl) zaleca się kilka nowych zasad, by zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i klientom.

 • 1. Zaleca się:
 • poinformowanie bądź zapoznanie (mailem, na miejscu) z nowym regulaminem o bezpiecznym korzystaniu klienta z siłowni/klubu fitness oraz sprzętu do ćwiczeń;
 • umieszczenie informacji o maksymalnej liczbie ćwiczących na siłowni/w klubie fitness przy wejściu oraz każdej sali (w przypadku oddzielnych sal do ćwiczeń);
 • udostępnienie informacji dla osób z grup wysokiego ryzyka (osoby w wieku powyżej 60 r. ż. lub cierpiące na choroby przewlekłe, w tym otyłość), o rozważeniu decyzji o korzystaniu z ćwiczeń w godzinach najmniej popularnych, bez obecności innych osób, albo zaniechaniu korzystania z siłowni/ fitness do czasu ustania zagrożenia epidemicznego;
 • umieszczenie infografiki / plakatu w widocznym miejscu dot. zachowania określonych wytycznych  bezpieczeństwa sanitarnego w danym obiekcie, zamieszczenie informacji na stronie internetowej obiektu;
 • utrzymanie odległości przynajmniej 2 m pomiędzy klientami i pracownikami siłowni/klubu fitness; zaleca się wyznaczenie na podłodze stref zapewniających zachowanie odpowiednich odległości między ćwiczącymi;
 • rozstawienie sprzętów do ćwiczeń w odpowiednich odległościach od siebie – przynajmniej 1,5 m lub wykluczenie z użytkowania sprzętu, który przymocowany jest na stałe i nie spełnia określonej odległości lub dopuszczenie używania co drugiej maszyny w tym samym momencie - nadzór sprawuje personel klubu;
 • ustalenie przerwy technicznej w ciągu dnia na potrzeby dezynfekcji powierzchni i wentylacji pomieszczeń;
 • zapewnienie, w miarę możliwości, stałego wietrzenia wszystkich pomieszczeń siłowni/klubu fitness;
 • w przypadku wyposażenia obiektu w system wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej – utrzymywanie rygorystycznych zasad w zakresie wysokiej krotności wymiany powietrza w obiekcie, poprzez doprowadzanie do obiektu (w miarę możliwości technicznych) głównie świeżego – atmosferycznego odpowiednio uzdatnionego powietrza z możliwie jak najmniejszym dodatkiem powietrza z systemu cyrkulacji, a następnie usunięcie zużytego powietrza na zewnątrz obiektu. Nie należy stosować ww. wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – rekuperacji. Dopuszcza się krzyżowe i obrotowe wymienniki ciepła stosowane w centralach wentylacyjnych.
 • 2. W zależności od powierzchni siłowni/klubu fitness dopuszcza się ograniczoną liczbę klientów w pomieszczeniach (1 osoba na 10 m2).
 • 3. Dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk powinny być dostępne dla klientów w obszarze wejścia/ recepcji oraz przy wyjściu z toalet oraz każdej sali do ćwiczeń.
 • 4. Rekomenduje się zapewnienie preparatu do dezynfekcji przy każdej strefie treningowej w zasięgu wzroku osób trenujących.
 • 5. Należy zdezynfekować każde urządzenie używane przez klienta po zakończonym ćwiczeniu. Czynność realizowana jest przez klienta na podstawie widocznej informacji/instrukcji przy użyciu udostępnionego środka do dezynfekcji; zaleca się w miarę możliwości korzystanie przez klientów z własnych pomocy - typu maty.
 • 6. Należy dezynfekować blat recepcyjny po każdym kliencie i przestrzegać, aby przy stanowisku recepcyjnym znajdowała się 1 osoba - wyznaczenie na podłodze stref zapewniających zachowanie odpowiednich odległości między klientami przed recepcją.
 • 7. Możliwość funkcjonowania saun, solarium, stref relaksu, jacuzzi, kabin prysznicowych, stref mokrych zależne od obowiązującego prawa.
 • 8. Nie należy używać suszarek nadmuchowych do rąk.
 • 9. Zaleca się dezynfekowanie szafek na ubranie przed i po korzystaniu przez klienta.
 • 10. Dezynfekcje toalet należy przeprowadzać nie rzadziej niż co 2h w godzinach szczytu (w dni robocze od godz. 16); ograniczyć liczbę osób przebywających jednoczasowo w toaletach – zakłada się 1 osoba na 2 kabiny/toalety.
 • 11. Zwiększona dezynfekcja przestrzeni samoobsługowych, w tym samoobsługowych śluz wejściowych, czytników linii papilarnych lub biometrycznych, automatów wendingowych.
 • 12. Dopuszcza się funkcjonowanie części gastronomicznych z zastrzeżeniem, że  zorganizowane będą zgodnie z zasadami opisanymi w wytycznych dla obiektów gastronomicznych.
 • 13. Klienci, którzy w sposób rażący naruszają zasady bezpieczeństwa, podlegają upomnieniu przez personel i w ostateczności mogą zostać poproszone o opuszczenie obiektu ze skutkiem natychmiastowym.

Stroje kąpielowe z maseczkami. Modne komplety na plażę w sez...

Siłownie i kluby fitness w Krakowie – nowe zasady od 6 czerwca

Siłownie i kluby fitness w Krakowie

Niestety, nie wszystkim klubom udało się przetrwać długą przerwę w działalności spowodowaną pandemią koronawirusa. Na stronie "RELAX" Body Club (ul. Mogilska 70) pojawiła się informacja, że z dniem 30 marca 2020 roku siłownia zakończyła swoją działalność.

Siłownie i kluby fitness w Krakowie

Inna z krakowskich siłowni, Soul Fitness, poinformowała na swojej stronie na Facebooku: - Sytuacja rynkowa wymusiła na nas zmniejszenie klubu o połowę swojej dotychczasowej wielkości. Wracamy do rozmiarów Soula sprzed 10 lat. Rezygnujemy niestety z funkcji "siłownia" w dosłownym tego słowa znaczeniu. Zostaje strefa siłowa z wolnymi ciężarami i dosłownie kilkoma maszynami. Niestety nie będzie tego zbyt dużo, ale wystarczająco.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Kibice muszą sięgnąć do kieszeni

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

s
small

Bardzo dobrze, że o tym napisaliście, bo ja właśnie mam kupić sobie karnet, żeby po tym siedzeniu w domu, trochę zgubić i mam nadzieję,że to mi się w końcu uda. Lubię też, jak miejsce, w którym ćwiczę, pozwala mi się odprężyć. Szukam właśnie takiego fajnie urządzonego https://projektowanie-wnetrz-online.pl/projektowanie-wnetrz-krakow .

K
Kaśka

Przestrzeganie wszystkich tych zasad jest kluczowe, wiadomo że część klientów będzie się buntować jak w sklepach z noszeniem maseczki. Dezynfekcja rąk czy noszenie rękawiczek jednorazowych są najważniejsze, jednak sprzęty cały czas ma się w ręku. Jeśli szukacie miejsca gdzie można takie rzeczy zakupić to polecam www.medclean.com.pl/

Z
Zbigniew Rusek

Byle tylko ta stała wentylacja nie oznaczała przeciągów, gdyż są one niezdrowe. powodują m. in. zapalenie ucha.

Dodaj ogłoszenie