44/88

Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Kategoria: SZKOŁA ROKU 2018

Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN, Kraków, ul. św. Marka 34

Trzecie miejsce wśród wszystkich miast i powiatów woj. małopolskiego w kategorii Szkoła Roku przypada Szkole Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Placówka działa już od 1871 roku.

Pierwszym dyrektorem szkoły był dr Adam Bełcikowski. Obecnie na tym stanowisku działa Elżbieta Migocka. Priorytetem w edukacji młodych ludzi jest według niej przekazanie wiedzy w sposób harmonijny oraz wszechstronne przygotowanie do przyszłego dorosłego życia. - Staramy się, aby nasi uczniowie w trakcie edukacji zdobyli dużo praktycznych umiejętności. Uczymy dwóch języków - angielskiego i francuskiego - mówi Elżbieta Migocka. Szkoła jest członkiem programu Erasmus. Nauczyciele stawiają na żywe lekcje języka, a także konkursy, które dopingują uczniów do dalszej nauki.

- Obecnie uczniowie z VII i VIII klasy są na wycieczce we Francji, gdzie mogą poznać zabytki tego kraju i spróbować porozmawiać w języku francuskim - mówi Elżbieta Migocka. W Szkole Podstawowej nr 1 w Krakowie działa Szkolny Klub Wolontariatu.

- Uczniowie mają możliwość pracy społecznej w różnych dziedzinach - dodaje dyrektorka. Są to m.in.: projekty na rzecz ochrony środowiska, promocji zdrowego stylu życia, czy zbieranie karmy dla schroniska. Zarówno dyrekcji jak i kadrze dydaktycznej zależy, aby każdy członek społeczności uczniowskiej czuł się w gmachu szkoły bezpiecznie i przyjaźnie. - Chcemy budować przyjacielskie więzi z młodymi ludźmi, ale i uczyć ich pracy w zespole i skutecznego komunikowania się - podkreśla Elżbieta Migocka.

Koszt SMS-a: 2,46 zł z VAT

Wróć do głównego artykułu plebiscytowego Wróć do artykułu

Polecamy