42/88

Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Kategoria: SZKOŁA ROKU 2018

Szkoła Podstawowa nr 1, Ropa 780

W kategorii Szkoła Roku najwięcej głosów do tej pory we wszystkich miastach i powiatach woj. małopolskiego zebrała Szkoła Podstawowa nr 1 w Ropie. Placówka w 2009 roku obchodziła 150-lecie działalności. Z tej okazji nadano jej nowego patrona - Karpacki Oddział Straży Granicznej w Ropie. Dyrektor Bolesław Pyznar przyznaje, że prezentowanie i kultywowanie lokalnej tradycji jest dla dydaktyków obok skutecznego nauczania najważniejsze. - Bóg, Honor, Ojczyzna to uniwersalne, ale bardzo istotne dla nas wartości. Według nich staramy się uczyć młodych ludzi - przyznaje Bolesław Pyznar, który dyrektorem placówki jest od 29 lat.

Uczniowie często uczestniczą w wycieczkach, podczas których poznają lokalne atrakcje turystyczne. Nauczyciele organizują spotkania z przedstawicielami Straży Granicznej. - Ropa to nasza mała Ojczyzna, o której warto pamiętać - podkreśla dyrektor Bolesław Pyznar. Szkoła bierze udział także w wielu akcjach społecznych. Młodzi ludzie opiekują się Pomnikiem Grunwaldzkim, który znajduje się niedaleko placówki oświatowej. Co roku dbają również o groby żołnierzy poległych podczas I Wojny Światowej. - Z okazji 150-lecia działalności wydaliśmy 2 książki na temat historii i ciekawostek związanych z Ropą, a także serię widokówek, które pokazują, jak piękna jest nasza miejscowość - mówi Bolesław Pyznar. Wyzwaniem, które czeka Szkołę Podstawową w Ropie, jest zbliżający się egzamin ósmoklasisty.

- Uczymy bardzo aktywnie. Organizujemy zarówno zajęcia wyrównawcze, jak i takie, które rozwijają pasje i dodatkowe umiejętności uczniów. Widać efekty - komentuje dyrektor.


Koszt SMS-a: 2,46 zł z VAT

Wróć do głównego artykułu plebiscytowego Wróć do artykułu

Polecamy