43/88

Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Kategoria: SZKOŁA ROKU 2018

Szkoła Podstawowa, Racławice 329

Drugą placówką, która do tej pory uzbierała najwięcej głosów w kategorii Szkoła Roku, jest Szkoła Podstawowa w Racławicach.

Dydaktycy uczący w tym miejscu stawiają na wychowanie przez sztukę. - W naszej szkole działa grupa teatralna, która ma na swoim koncie wiele sukcesów - mówi Agata Skotniczna dyrektorka placówki. Swoją funkcję pełni od dwóch lat. Jednak tradycja i historia szkoły w Racławicach sięga lat 60-tych ubiegłego wieku. W październiku bieżącego roku z okazji 55-lecia placówki został oficjalnie zaprezentowany sztandar nawiązujący do postaci patronki Marii Konopnickiej.

- Patriotyzm jest bardzo ważny dla dydaktyków. Staramy się uczyć, nawiązując zarówno do polskiej jak i bardziej lokalnej racławickiej tradycji - przyznaje Agata Skotniczna. Słowa pani dyrektor można potwierdzić, śledząc profil placówki w mediach społecznościowych, gdzie cyklicznie zamieszczane są relacje ważnych wydarzeń z życia szkoły. - Niedługo organizujemy Bal Wszystkich Świętych dla uczniów, jako polską alternatywę dla popularnych na początku listopada zabaw - komentuje pani Agata.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Racławicach chętnie pomagają innym. Biorą udział w wielu akcjach społecznych m.in. zbierali fundusze na budowę studni w Afryce, wspomagali syryjskie dzieci, które są ofiarami wojny, a także byli laureatami akcji „Podwórko talentów Nivea”. W ostatnim czasie placówka oświatowa dostała 70 tys. złotych na wyposażenie pracowni chemicznej i fizycznej. - Planujemy w przyszłości wiele inwestycji, w tym zaadaptowanie niewykorzystanych dotąd przestrzeni na przedszkole - dodaje Agata Skotniczna.

Koszt SMS-a: 2,46 zł z VAT

Wróć do głównego artykułu plebiscytowego Wróć do artykułu

Polecamy