Które niedziele w grudniu 2018 są handlowe, a które wolne od handlu? Czy 23 grudnia sklepy będą otwarte? Oto lista wolnych niedziel od handlu na 2018 rok. Sprawdź kalendarz niedziel handlowych. Sprawdź, w które niedziele sklepy będą otwarte a w które będą zamknięte. Niedziele handlowe w grudniu.

Niedziele handlowe GRUDZIEŃ. Kiedy sklepy są otwarte

Ustawa o zakazie handlu w niedziele weszła w życie od 1 marca 2018 roku. Od tego czasu w każdym miesiącu obowiązują dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia.

- Jako handlowcy, zawsze mieliśmy pracujące niedziele. Nigdy nie mogliśmy spotkać się w tym czasie ze znajomymi. Teraz w końcu możemy odpocząć - powiedziała pracownica jednego ze sklepów w Gdańsku, który został objęty zakazem handlu w niedziele.

W 2018 r. Polacy będą mogli zrobić zakupy w 21 niedziel. - To dziwny pomysł. Pracuję od poniedziałku do soboty, więc kiedy mam zrobić zakupy? - mówiła jedna z klientek.

Niedziele bez handlu: tutaj zrobimy zakupy mimo zakazu handlu!

Zakaz nie będzie obowiązywał: w piekarniach, cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw, w kwiaciarniach, w handlu przy cmentarzach, w zakładach pogrzebowych, w sklepach z pamiątkami, w sklepach z prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych oraz w placówkach pocztowych.

Według nowej ustawy będzie w 2018 roku aż 39 niedziel, w których sklepy będą zamknięte. Ustawa zakłada, że w 2018 roku sklepy będą zamknięte w dwie niedziele w miesiącu, w 2019 roku - w trzy niedziele w miesiącu, natomiast w 2020 roku zakupy zrobimy tylko w siedem niedziel w roku.

Niedziela bez handlu - 23.12.2018

W nadchodzącą niedzielę 23.12.2018 będzie niedziela handlowa. Przypomnijmy, że według ustawy handlowa jest zawsze pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca (chyba że w niedzielę przypada święto). W najbliższą niedzielę 23 GRUDNIA sklepy będą otwarte.

Źródło: TVN24

NIEDZIELE BEZ HANDLU 2018: KALENDARZ

W te niedziele w grudniu będzie obowiązywał zakaz handlu

NIEDZIELE BEZ HANDLU: GRUDZIEŃ

  • 9 grudnia