Niedziele wolne od handlu 2018. W jakie niedziele w listopadzie sklepy będą zamknięte, a w jakie otwarte. Czy 11.11.2018 zrobimy zakupy w takich sklepach jak Biedronka, czy Lidl? 11 listopada to niedziela handlowa, czy bez handlu? Sprawdź.

Niedziele handlowe LISTOPAD 2018. Kalendarz niedziel handlowych na listopad

Niedziele handlowe LISTOPAD 2018. Kalendarz niedziel handlowych na listopad

Niedziele handlowe w listopadzie. Które niedziele są handlowe?

Ustawa o zakazie handlu w niedziele weszła w życie od 1 marca 2018 roku. Od tego czasu w każdym miesiącu obowiązują dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia.

- Jako handlowcy, zawsze mieliśmy pracujące niedziele. Nigdy nie mogliśmy spotkać się w tym czasie ze znajomymi. Teraz w końcu możemy odpocząć - powiedziała pracownica jednego ze sklepów w Gdańsku, który został objęty zakazem handlu w niedziele.

W 2018 r. Polacy będą mogli zrobić zakupy w 21 niedziel. - To dziwny pomysł. Pracuję od poniedziałku do soboty, więc kiedy mam zrobić zakupy? - mówiła jedna z klientek.

Niedziele bez handlu: tutaj zrobimy zakupy mimo zakazu handlu!

Zakaz nie będzie obowiązywał: w piekarniach, cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw, w kwiaciarniach, w handlu przy cmentarzach, w zakładach pogrzebowych, w sklepach z pamiątkami, w sklepach z prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych oraz w placówkach pocztowych.

Według nowej ustawy będzie w 2018 roku aż 39 niedziel, w których sklepy będą zamknięte. Ustawa zakłada, że w 2018 roku sklepy będą zamknięte w dwie niedziele w miesiącu, w 2019 roku - w trzy niedziele w miesiącu, natomiast w 2020 roku zakupy zrobimy tylko w siedem niedziel w roku.

Niedziela bez handlu - 11.11.2018

W nadchodzącą niedzielę 11.11.2018 będzie niedziela bez handlu. Przypomnijmy, że według ustawy handlowa jest zawsze pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca (chyba że w niedzielę przypada święto). W najbliższą niedzielę 11 listopada nie zrobimy zakupów w dyskontach, takich jak Lidl, Biedronka czy Tesco. Zamknięte będą również galerie handlowe.

Źródło: TVN24

NIEDZIELE BEZ HANDLU 2018: KALENDARZ

W te niedziele we wrześniu będzie obowiązywał zakaz handlu

NIEDZIELE BEZ HANDLU: LISTOPAD

  • 11 listopada (Święto Niepodległości)
  • 18 listopada

NIEDZIELE BEZ HANDLU: GRUDZIEŃ

  • 9 grudnia