1 1 połowa

Pogoń Szczecin

0

0 1 połowa

• Koniec meczu! NK Osijek pokonuje Pogoń Szczecin po bramce Laszlo Kleinheislera z końcówki pierwszej odsłony. Tym samym "Portowcy" kończą swój epizod w europejskich pucharach.

• Zablokowane dośrodkowanie Marcela Wędrychowskiego wychodzi za linię końcową.

• Paweł Stolarski z "żółtkiem" za dyskusje.

• Luka Zahović główkuje z kilku metrów nad poprzeczką!

• Kamil Drygas upomniany żółtą kartką za faul.

• 4 minuty doliczone. 4 minuty nadziei, by doprowadzić do dogrywki.

• Jewhen Czeberko zmienia Marina Pilja.

• Aut dla Pogoni na wysokości pola karnego gospodarzy. Ci radzą sobie z dalekim wyrzutem Pawła Stolarskiego. Jeszcze faulował Damian Dąbrowski.

• Zablokowany strzał Kamila Drygasa zza linii pola karnego.

• Ivan Fiolić upomniany żółtą kartką.

• Zakotłowało się pod bramką Pogoni. Ostatecznie niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

• Mile Skorić upomniany żółtą kartką.

• ... Amer Hiros zmienia Damjana Bohara.

• W NK Osijek Darko Nejasmić wchodzi za Laszlo Kleinheislera...

• ... a za Sebastiana Kowalczyka pojawia się Kamil Drygas.

• ... Paweł Stolarski zastępuje Jakuba Bartkowskiego...

• Trzy zmiany w Pogoni: Marcel Wędrychowski za Jeana Carlosa Silvę...

• Zakotłowało się przed polem karnym szczecinian. Wszystko przerywa gwizdek sędziego po faulu Ramona Miereza na Sebastianie Kowalczyku.

• Luka Zahović w roli prawoskrzydłowego wrzuca w pole karne. Jean Carlos Silva w uderzenie głową postawił na wysoki pułap piłki a nie siłę.

• Dośrodkowanie w pole karne nie znajduje adresata. Pewnie i spokojnie interweniuje Ivica Ivusić.

• Za mocne podanie do Sebastiana Kowalczyka. Nawet przy sprincie Usaina Bolta nie zdołałby dobiec do piłki i opanować ją przed linią końcową boiska.

• Nieporozumienie między Mato Milosem między Ivicą Ivusiciem mógł wykorzystać Piotr Parzyszek! Nie zdołał jednak skierować piłki do siatki!

• Górne zagranie do Piotra Parzyszka przed pole karne gospodarzy. Ten tylko musnął piłkę w stronę bramki...

• Przerwa na uzupełnienie płynów. Przed "Portowcami" 20 minut na doprowadzenie do dogrywki, albo odwrócenie losu spotkania.

• Zablokowany strzał Luki Zahovicia, ale piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Jakub Bartkowski główkuje wysoko nad poprzeczką.

• Piotr Parzyszek zastępuje Kacpra Kozłowskiego.

• Kolejna nieudana akcja Sebastiana Kowalczyka. Ivica Ivusić od bramki.

• Petar Bockaj schodzi, na murawie pojawia się dobrze znany polskim kibicom Ivan Fiolić, do niedawna zawodnik Cracovii.

• Ależ bliski szczęścia był Laszko Kleinheisler! Zakręcił rywalem na linii 16. metra i uderza płasko minimalnie obok dalszego, prawego słupka!

• Jakub Bartkowski nie dobiegł do za mocnego podania. Gospodarze wznawiają grę z "piątki".

• Złe dośrodkowanie Damiana Dąbrowskiego z prawego narożnika. Jeszcze chcieli pograć dwójkowo Alexander Gorgon z Luką Zahoviciem, ale podanie zwrotne pierwszego z wymienionych było niedokładne.

• Alexander Gorgon zmienia Rafała Kurzawę.

• Z kontrą prawą stroną wyszli piłkarze Kosty Runjaica. Rafał Kurzawa podaje niedokładnie do Luki Zahovicia. Po chwili udało się wywalczyć rzut rożny.

• Anemiczny strzał Kacpra Kozłowskiego z linii 16. metra w środek bramki nie mógł sprawić problemu Ivicy Ivusiciowi.

• Petar Bockaj uderza zza pola karnego daleko od lewego słupka bramki "Portowców".

W ostatnich minutach niemal miażdżąca przewaga gospodarzy.

• Ramon Mierez nie zdołał "zamknąć" akcji przed bramką Pogoni po zagraniu Laszlo Kleinheislera.

• Jakub Bartkowski urwał się prawą stroną i centruje na dalszy słupek... do nikogo. Kontrę gospodarzy przerywa faulem Jean Carlos Silva. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Jean Carlos Silva przejmuje piłkę na lewej stronie pola karnego. Ten chciał podać przed bramką do Luki Zahovicia, ale wcześniej rozbrzmiał gwizdek sędziego - spalony.

• W odpowiedzi na rajd lewą stroną zdecydował się Petar Bockaj. Piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu spokojnie chwyta Dante Stipica.

• Piłka po dośrodkowaniu wybita przed pole karne, skąd na strzał z powietrza zdecydował się Sebastian Kowalczyk. Cytując klasyka - "kontry nie będzie".

• Sebastian Kowalczyk osaczony przez dwóch rywali zdecydował się na szarżę. Opłaciło się - wywalczył rzut wolny po faulu Danijela Loncara.

• Po chwili Jakub Bartkowski wrzuca w pole karne. Vedran Jugović przechwytuje piłkę.

• Odważnie do ataku ruszyli "Portowcy". Podanie Kacpra Kozłowskiego z prawej strony nie znajduje adresata na 5. metrze.

• Druga połowa rozpoczęta przez gospodarzy!

• Wracamy do Osijeku, gdzie dobiega końca przerwa w meczu NK Osijek - Pogoń Szczecin. Po pierwszej połowie rewanżowego spotkania prowadzą gospodarze po bramce Laszlo Kleinheislera.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +3' Koniec pierwszej połowy. NK Osijek prowadzi z Pogonią Szczecin po bramce Laszlo Kleinheislera.

Śląsk remisuje z Araratem 3:3, a Raków 4:3 po rzutach karnych (po 120 minutach był bezbramkowy remis) wygrywa z Suduvą. Obie ekipy zapewniły sobie awans.

• +1' Ivica Ivusić ratuje kolegów przed utratą bramki! Zdołał odbić piłkę po uderzeniu Luki Zahovicia piętką z 5 metrów!

• Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Prawą stroną urwał się Damjan Bohar i podaje płasko na lewo do Węgra. Ten uderza płasko "tam, skąd przyszła" i wyciągnięty jak struna Dante Stipica nie zdołał interweniować!

• GOL DLA NK OSIJEK! STRZELCEM LASZKO KLEINHEISLER!!!

• Jakub Bartkowski pada w polu karnym rywala po kontakcie z rywalem. Sędzia nakazuje grać dalej!

• Petar Bockaj uderza z pola karnego w stronę bramki i podbita piłka przez Damiana Dąbrowskiego przelatuje nad poprzeczką!

• Atak Osijeku lewą stroną przynosi rzut rożny. Wzmaga się doping kibiców gospodarzy.

• Mario Jurcević upomniany żółtą kartką za skoszenie Sebastiana Kowalczyka w środku pola.

• Nie powiodła się dwójkowa akcja Kacpra Kozłowskiego z Rafałem Kurzawą. Drugi z wymienionych odegrał do kolegi na wolne pole, podczas gdy on raczej spodziewał się zagrania do nogi lub przerzucenia ciężaru gry na lewą stronę.

• Dośrodkowanie Petara Bockaja nie znajduje adresata.

• Benedikt Zech upomniany żółtą kartką za faul.

• W odpowiedzi kolejny raz Kacper Kozłowski zagrywa płasko na bliższy słupek do Rafała Kurzawy, który nie trafia w piłkę!

• Piłka znalazła się na prawej stronie, skąd było ostre dośrodkowanie Damjana Bohara na dalszy słupek. Zamykający akcję Ramon Mierez nie zdołał jej skierować do siatki!

• Kostas Triantafyllopoulos ręką blokuje dośrodkowanie z lewej strony. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Strata Pogoni ok. 30 metrów od własnej bramki i ruszył Ramon Mierez. Tuż przed linią 16. metra po profesorsku powstrzymał go Luis Mata!

• 42% Posiadanie piłki 58%

A jak spisują się inni pucharowicze? Śląsk prowadzi z Araratem 3:2 (jest 70. minuta), a w Bielsku-Białej zostało 7 minut do końca drugiej połowy dorgrywki. Raków Częstochowa bezbramkowo remisuje z Suduvą.

• Kacper Kozłowski urwał się prawą w pole karne. Jego zagranie z linii końcowej na bliższy słupek zostało zablokowane. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• Groźny atak gospodarzy. Piłka w polu karnym skierowana była do Laszlo Kleinheislera, ale w ostatniej chwili wybił ją Jakub Bartkowski.

• Mile Skorić pomylił się w obliczeniach, co mógł wykorzystać Luka Zahović. Piłka dziwnie odbiła się od murawy, przez co napastnik Pogoni nie zdołał jej opanować i ruszyć w stronę bramki gospodarzy.

• Po dalekim podaniu Ramon Mierez przejmuje piłkę w polu karnym Pogoni, odpychając niezgodnie z przepisami Benedikta Zecha. Nie uszło to uwadze arbitrowi.

• Składna akcja piłkarzy Kosty Runjaicia środkiem z błyskawicznym przeniesieniem ciężaru gry na prawa stroną. Szeroko ustawiony Kacper Kozłowski centruje w pole karne za wysoko - Luka Zahović nie miał szans, by sięgnąć piłkę.

• Dante Stipica bez problemu łapie piłkę po anemicznym uderzeniu Damjana Bohara.

• Marin Pilj próbował teraz przedrzeć się środkiem. Zahaczył go Damian Dąbrowski, który tym samym sprokurował rzut wolny. Do bramki "Portowców" ok. 25 metrów.

• Gospodarze zaatakowali prawą stroną. Po interwencji Kostasa Triantafyllopoulosa mają rzut rożny.

• Pogoń w komplecie na murawie.

• Kapitan NK Osijek jest gotowy do gry, z kolei Jean Carlos Silva, w asyście medyków i z bandażem na głowie, opuszcza boisko.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Jean Carlos Silva, który ucierpiał w starciu z Mile Skoriciem o górną piłkę. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Marin Pilj uderza z ok. 20 metrów wysoko nad bramką. Dante Stipica wznawia grę z "piątki".

• Dośrodkowanie Luisa Maty z lewej strony nie znajduje adresata. Po chwili okazję miał Kacper Kozłowski, którego zagranie na bliższy słupek nie znajduje adresata. Ostatecznie Pogoń ma aut na wysokości "szesnastki" rywala.

• ... i trafia prosto w mur.

• Luka Zahović faulowany ok. 25 metrów od bramki gospodarzy. Piłkę ustawia Rafał Kurzawa...

• Strzał Rafała Kurzawy z pola karnego. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Po nim nie było zagrożenia pod bramką Ivicy Ivusicia.

• Luis Miguel Branco Godinho gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Kapitanami są Mile Skorić i Damian Dąbrowski.

• Obie drużyny wychodzą na murawę i za moment losowanie stron!

• Jak prezentują dzisiaj inni polscy pucharowicze? W Bielsku-Białej Raków Częstochowa bezbramkowo remisuje z Suduvą i do końca regulaminowego czasu gry został kwadrans, a Śląsk - po bramce Roberta Picha już w 2. minucie - prowadzi z Araratem.

• Rezerwowi NK Osijek: Malenica - Bralic, Czeberko, Fiolic, Grgic, Grzan, Hiros, Mance, Ndockyt, Nejasmic, Topcagic.

• W Chorwacji wciąż ciepło. Na termometrach około 29 stopni Celsjusza. Pogoń będzie dziś wspierać z trybun m.in. ojciec Zahovicia.

• Poza kadrą Pogoni zawieszeni Cibicki i Kucharczyk. Oprócz nich nie ma Łasickiego.

• Ławka rezerwowych: Bursztyn, Malec, Matynia, Stolarski, Żurawski, Drygas, Fornalczyk, Smoliński, Wędrychowski, Parzyszek, Gorgon, Krzysztofek.

• W porównaniu do pierwszego meczu trener Runjaic dokonał jednej zmiany: zamiast Gorgonia zagra Jean Carlos Silva.

• Spośród polskich drużyn walczących o III rundę el. Ligi Konferencji to właśnie Pogoni daje się najmniejsze szanse na awans: bo ma najsilniejszego rywala, bo gra z nim na wyjeździe. Obyśmy się pomylili! Tym bardziej że w Szczecinie bramki nie padły.