Nowe Czyżyny: centrum handlowe w Krakowie

Materiał informacyjny
Nowe Czyżyny to centrum handlowe działające od 2002 roku (jest to jedna z pierwszych otwartych w Krakowie galerii handlowych) i miejsce cieszące się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców stolicy małopolski. Od 2017 roku centrum jest stopniowo modernizowane: została wymieniona m.in. posadzka oraz wyposażenie strefy gastronomicznej. Powierzchnia galerii obejmuje 31 tys. m2, a na terenie obiektu znajduje się łącznie 77 sklepów, punktów gastronomicznych i usługowych.

Nowe Czyżyny Kraków: sklepy

W galerii handlowej Nowe Czyżyny w Krakowie znajduje się kilkadziesiąt sklepów oferujących towary z różnych branż. Największe powierzchniowo są mieszczące się na jego terenie hipermarket spożywczo-przemysłowy Carrefour i supermarket budowlany Leroy Merlin. Do dyspozycji klientów są ponadto liczne mniejsze sklepy: krakowska galeria zaprasza do salonów odzieżowych (m.in. Big Star, Orsay, Modna Pani i sklepu ze stylową włoską odzieżą damską Queen) i obuwniczych (CCC), a także kosmetycznych (Rossman, Ziaja, Rozlewnia Perfum). W centrum handlowym Nowe Czyżyny kupisz także sprzęty wyposażenia domowego (klientów zainteresowanych urządzaniem wnętrz zapraszamy m.in. do sklepów Jysk, RTV Euro AGD, Pepco i Home&You), prezenty, elektronikę i artykuły sportowe. Na terenie galerii handlowej znajduje się też apteka, kiosk, kwiaciarnia, pasmanteria i sklep zoologiczny, a także salon jubilerski Apart, sklep z zegarkami i punkt oferujący gry komputerowe i konsole. W centrum handlowym mieści się też księgarnia Świat Książki oferująca literaturę, artykuły papiernicze i multimedialne.

Restauracje, punkty usługowe oraz inne atrakcje

W niedawno wyremontowanej, komfortowo urządzonej części gastronomicznej centrum handlowego Nowe Czyżyny można zamówić jedzenie z takich restauracji i barów szybkiej obsługi jak KFC, restauracja azjatycka Silver Dragon, pizzeria Domino's, cukiernia i restauracja oferująca sushi lub punkt sprzedaży kebabów. Punkty usługowe znajdujące się na terytorium galerii to m.in. salony telekomunikacyjne, bankowe punkty obsługi klienta, salon optyczny Vision Express, punkt fotograficzny, pralnia i punkt Lotto. Klienci centrum handlowego Nowe Czyżyny mogą też skorzystać z usług kosmetycznych i fryzjerskich, a także udać się do salonu ubezpieczeniowego lub biura podróży. W czasie jednej wizyty w krakowskiej galerii handlowej można zrobić wielobranżowe zakupy, załatwić wszystkie ważne sprawy, poprawić wygląd i zjeść posiłek: tak szerokie spektrum usług powoduje, że coraz więcej osób wybiera się do centrum Nowe Czyżyny z codziennymi sprawunkami zarówno w weekendy, jak i w dni powszednie. W obiekcie organizowane są też cyklicznie wydarzenia promocyjne i rozrywkowe dla dzieci i całych rodzin.

Nowe Czyżyny – godziny otwarcia, dojazd

Całe centrum handlowe Nowe Czyżyny mieści się na ul. Medweckiego 2 w Krakowie. Od poniedziałku do soboty galeria jest otwarta w godzinach 9.00-21.00, a w niedziele handlowe od 10.00 do 20.00. Hipermarkety Carrefour i Leroy Merlin pracują w nieco innych godzinach: można się do nich udać jeszcze przed otwarciem większości sklepów w galerii. Do centrum handlowego Nowe Czyżyny dojechać można zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską: przy galerii zatrzymują się autobusy i tramwaje (w zależności od tego, którym autobusem lub tramwajem się jedzie, należy wysiąść na przystanku Rondo Czyżyńskie, Medweckiego lub Marii Dąbrowskiej), a do dyspozycji zmotoryzowanych klientów centrum handlowego Nowe Czyżyny jest bezpłatny parking oferujących aż 850 miejsc.

Dodaj ogłoszenie