Nowe technologie zdrowotne pomocne w czasach pandemii i nie tylko

Materiał partnera zewnętrznego comarch
Koronawirus wciąż zmienia naszą rzeczywistość. Chociaż obostrzenia są stopniowo znoszone, w dalszym ciągu obowiązuje nas dystans społeczny i nakaz noszenia maseczek w niektórych przestrzeniach zamkniętych. W tym trudnym czasie wszyscy zostaliśmy niejako zmuszeni do korzystania z nowych rozwiązań w medycynie, np. teleporad i wideokonsultacji. Wiele z nich powinno pozostać z nami na dłużej, gdyż znacznie usprawnią opiekę medyczną i pomogą zarówno nam, jak i lekarzom.

Comarch HealthNote - wszystkie dane medyczne w jednym miejscu

Każdemu z nas na pewno zdarzyło się zapomnieć, jakie leki zażywaliśmy przy ostatniej chorobie, albo kiedy byliśmy szczepieni na żółtaczkę. Wszyscy zapominalscy ucieszą się, że jest rozwiązanie tego problemu. Comarch HealthNote to internetowa książeczka zdrowia, pozwalająca na gromadzenie kompletnej i aktualnej dokumentacji medycznej.

„Wirtualną teczkę” z pełną historią zdrowia użytkownik ma pod ręką zawsze i wszędzie – w telefonie komórkowym. Dane przechowywane są w bezpiecznej chmurze Comarch EHR, dzięki czemu nie występuje ryzyko ich utraty. Jest to specjalna platforma chmurowa, dostosowana do przechowywania danych medycznych, z której korzystają m.in. szpitale i przychodnie.

Podstawowe funkcje aplikacji Comarch HealthNote to gromadzenie dokumentów medycznych, dodawanie parametrów życiowych (temperatury ciała, pulsu, ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy), notowanie objawów chorobowych i udostępnianie danych lekarzom. Zapisane informacje wyświetlane są w formie wykresów i tabel, a dokumenty są jasno otagowane, co ułatwia przeszukiwanie historii zdrowia. Przetestuj to darmowe rozwiązanie, a przekonasz się, jakie to wygodne.

comarch healthnote

Oceń ryzyko zarażenia koronawirusem

Na świecie naukowcy ścigają się w opracowaniu szybkiego i taniego testu, który mógłby wykonać w domowych warunkach każdy z nas. Niestety, ciągle go jeszcze nie ma, ale aplikacja Comarch HealthNote pomoże nam w ocenie ryzyka zarażenia koronawirusem. Do aplikacji została dodana specjalna ankieta, opracowana na podstawie wytycznych:

  • Światowej Organizacji Zdrowia (WHO),
  • polskiego Ministerstwa Zdrowia
  • Głównego Inspektora Sanitarnego.

Na podstawie kilku pytań dotyczących naszego otoczenia i stanu zdrowia szacowany jest stopień zarażenia i zostają przedstawione aktualne rekomendacje w każdej opcji.

comarch healthnote

W pełni wykorzystana teleporada i bezpieczna wizyta w gabinecie lekarskim

W czasie trwającej pandemii użytkownik aplikacji Comarch HealthNote ma możliwość udostępniania lekarzowi dokumentacji e-mailem lub przez dysk. Pozostałe dane (ankietę, dolegliwości, pomiary parametrów) może udostępnić SMS-em lub e-mailem, wykonując zrzuty ekranu.

W trakcie stacjonarnej wizyty w placówce medycznej warto skorzystać z funkcji udostępniania danych. Dokumenty papierowe trudno jest skutecznie zdezynfekować, mogą więc stać się nośnikiem wirusa, Comarch HealthNote pozwoli na przekazanie danych w sposób bezpieczny, z zachowaniem dystansu. Wystarczy, że lekarz wejdzie na stronę healthnote,pl/dla-lekarza, a pacjent przejdzie do zakładki „Udostępnij” w aplikacji i zeskanuje kod QR widoczny na stronie. Informacje zaprezentowane będą w sposób czytelny, dzięki czemu lekarz szybko znajdzie to, czego potrzebuje. Ten sposób przekazywania historii zdrowia pozwala zachować bezpieczny dystans i odbywa się bezdotykowo.

Bezpieczeństwo seniorów – Bransoletka Życia

Osoby starsze, które pozostają przez większą część dnia samotnie w domu, narażone są na szereg niebezpieczeństw. Omdlenie, upadek, nagła zmiana ciśnienia tętniczego, pominięcie dawki leków i problemy z pamięcią to tylko kilka przykładów. Mimo najlepszych chęci czasem nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniej opieki rodzicom czy dziadkom w podeszłym wieku. Z pomocą przychodzą nowe technologie.

Bransoletka Życia jest to rodzajem opaski monitorującej, przeznaczonej dla seniorów, osób niesamodzielnych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych, które zostały same w trudnym czasie pandemii koronawirusa.

Pacjent, który posiada Bransoletkę Życia znajduje się pod nieustanną opieką Centrum Zdalnej Opieki Medycznej, 24/7.

Bransoletka Życia wyposażona jest w:

  • moduł GPS, który pozwala zlokalizować pacjenta,
  • czujnik tętna,
  • przycisk odbierania i kończenia rozmowy.

Pracownicy Centrum Zdalnej Opieki Medycznej monitorują stan podopiecznych całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, łącznie ze świętami. Odbierają sygnały alarmowe i powiadomienia z urządzeń monitorujących, takich jak Bransoletka Życia. W przypadku nagłego skoku lub spadku tętna Bransoleta Życia wysyła alert do Centrum, po czym pracownicy niezwłocznie kontaktują się pacjentem.

Użytkownik Bransoletki Życia może też w każdej chwili połączyć się z Centrum Zdalnej Opieki Medycznej i poinformować o swym złym samopoczuciu. Ratownik przeprowadzi wywiad i w razie potrzeby wezwie pogotowie ratunkowe. Jeśli poziom naładowania baterii w urządzeniu będzie niebezpiecznie niski, Bransoletka Życia automatycznie wyśle taką informację do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej i personel medyczny przypomni pacjentowi o naładowaniu opaski. Koszt używania Bransoletki Życia to 99 zł miesięcznie.

comarch healthnote

Dodaj ogłoszenie