Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy Sącz. Jest szansa, że wkrótce ruszy budowa Instytutu Ekonomicznego PWSZ. Jak będzie wyglądał? [WIZUALIZACJE]

Tatiana Biela
Tatiana Biela
fot. biuro projektów Architekton
Władze sądeckiej PWSZ czekają na pozwolenie na budowę siedziby Instytutu Ekonomicznego. Nowy budynek ma służyć w przyszłości kilkuset studentom kształcącym się na kierunkach ekonomicznych.

FLESZ - Koronawirus torpeduje gospodarkę, traci także Polska

O budowie siedziby Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu mówi się już od kilku lat. Choć placówka istnieje od 1998 roku jest jedyną jednostką sądeckiej uczelni, która nie posiada własnego budynku.

- Zajęcia odbywają się dzięki życzliwości Urzędu Marszałkowskiego, który wynajmuje uczelni cześć tzw. Ciuciubabki, czyli budynku mieszczącego się przy zbiegu al.Wolności i ul. Staszica - mówi dr Tomasz Zacłona, rzecznik prasowy PWSZ.

Ponieważ w Instytucie Ekonomicznym kształci się obecnie około 700 studentów sprawa budowy własnej siedziby ma dla sądeckiej uczelni fundamentalne znaczenie.

- Przygotowaliśmy dokumentację projektową i czekamy właśnie na uzyskanie pozwolenia na budowę instytutu w miejscu starej zbrojowni przy al. Wolności, tuż obok auli PWSZ i biblioteki - wyjaśnia Zacłona.

Kolejny krok to przygotowanie procedury przetargowej, która wyłoni wykonawcę tej długo oczekiwanej inwestycji.

- Na razie trudno mówić o kosztach budowy, wszystko okaże się dopiero po otwarciu kopert z ofertami wykonawców - tłumaczy rzecznik PWSZ.

Choć zatem wciąż nie wiadomo, ile będzie kosztować nowoczesna siedziba Instytutu Ekonomicznego, uczelnia nie musi martwić się o środki na sfinansowanie inwestycji. W 2018 roku, z okazji 20 - lecia istnienia placówki, Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego przekazał władzom uczelni czek na ponad 22 mln zł. Jak zapowiedział wówczas Mariusz Cygnar, rektor PWSZ prace budowlane mają potrwać maksymalnie dwa i pół roku.

- Liczymy na to, że nowy budynek będzie służył potrzebom Instytut Ekonomicznego od roku akademickiego 2022/23 - mówi Tomasz Zacłona.

W Instytucie Ekonomicznym studenci mogą si ę kształcić na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz na studiach podyplomowych. Wśród oferowanych przez sądecką uczelnię kierunków znajduje się m.in. e - administracja, ekonomia, zarządzanie, a także ekonomika i organizacja przedsiębiorstw (studia magisterskie). Nowa siedziba Instytutu Ekonomicznego będzie mogła pomieścić około 1000 studentów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska