- Doskonała lokalizacja obiektu, który powstaje bezpośrednio przy nowo wybudowanym rondzie na „Zakopiance”, wraz z kompleksową ofertą zadowoli z pewnością wielu klientów zarówno z Nowego Targu, Słowacji jak i z oddalonego o zaledwie 14 km Zakopanego, ugruntowując pozycję Nowego Targu jako handlowej stolicy Podhala - mówi Dominika Golec, inżynier projektu budowy galerii rozrywkowo-handlowej Color Park.

Otwarcie CH Color Park zaplanowane jest na II połowę roku 2019. W związku ze zmianą przepisów dotyczących zakazu handlu w niedzielę, inwestor zmuszony był przeprojektować budynek i dostosować pod tym kątem galerię do oczekiwań mieszkańców Podhala oraz ogromnej ilości turystów odwiedzających region.

Centrum z wiodącymi markami

Wszystko po to, aby klienci mogli również w każdą niedzielę korzystać z oferty edukacyjno-rozrywkowo-gastronomicznej nowej galerii, której dziś w Nowym Targu tak brakuje.

W centrum otwarte będzie pierwsze i jedyne w regionie czterosalowe kino pod szyldem Cinema 3D wraz z rozwiązaniami architektonicznymi dostosowanymi do wymagań najnowszych technologii projekcyjnych i dźwiękowych.

Etap ten został już zakończony i teraz nastąpi znaczne przyspieszenie prac budowlanych w pozostałej części obiektu, tak aby otworzyć centrum dla klientów w II połowie przyszłego roku. Powierzchnia najmu obiektu to około 28 000 mkw., w tym market „Dom i Ogród”, supermarket spożywczy oraz galeria handlowa licząca około 80 sklepów polskich i zagranicznych marek. Komercjalizacja obiektu osiągnęła już na tym etapie realizacji poziom ponad 95 procent powierzchni najmu.

Wśród głównych najemców obiektu znajdą się: jedyny w regionie market OBI, najważniejsze marki modowe - Reserved, H&M, CCC, Deichmann, Sinsay, Mohito, Cropp, House, Diverse i wiele innych. - Swoje duże salony w najnowszych konceptach otworzą m.in. takie sieci jak: Martes Sport, 4F, Media Expert, Pepco, Rossmann, Smyk czy Empik. Obiekt będzie miał jedyny w regionie multipleks kinowy Cinema 3D. Wielką atrakcją będzie także wyjątkowy, interaktywny plac zabaw dla dzieci i młodzieży o powierzchni ponad 1000 mkw. oraz szeroka i różnorodna oferta gastronomiczna - wymienia Maciej Celmer, wiceprezes zarządu firmy Mallson Polska.

Dodatkowo ofertę Color Park Nowy Targ uzupełnią: kilkanaście punktów handlowych i usługowych (m.in. Vision Express, Briju, Swiss, Itaka, apteka Ziko, punkty GSM, pralnia, fryzjer, perfumeria, salon prasowy, sklepy z odzieżą sportową), salony i stoiska przewidziane dla lokalnych kupców a także restauracja „drive thru” oraz nowoczesna stacja benzynowa.

Ogromne zainteresowanie

Color Park Nowy Targ niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najemców, zarówno firm sieciowych, jak i lokalnych przedsiębiorców. Kolejnym potwierdzeniem atrakcyjności i potencjału projektu były liczne spotkania i zapytania ze strony najemców na odbywających się w zeszłym tygodniu w Warszawie najważniejszych w branży Targach Shopping Center Forum 2018.

Inwestor wraz z firmą Mallson Polska, odpowiedzialną za koncepcję komercyjną oraz wynajem, prezentował centrum Color Park, które okazało się jednym z wiodących projektów podczas tego wydarzenia. To właśnie podczas Targów SCF podpisana została umowa najmu z prestiżową marką W. Kruk - najstarszą firmą jubilerską w Polsce, działającą nieprzerwanie od 1840 roku. W. Kruk, doceniając potencjał zakupowy Galerii Color Park, postanowił o otwarciu bardzo dużego, blisko 100-metrowego salonu, w którym zaoferuje najwyższej jakości złotą i srebrną biżuterię, brylanty, kamienie szlachetne oraz zegarki.

Inwestor projektu - Nowotarska Sp. z o.o. ma wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu oraz realizacji obiektów handlowych, między innymi przy projekcie Tarasów Zamkowych w Lublinie, sprzedanego firmie Immofinanz. Za koncepcję komercyjną oraz wynajem Color Park odpowiada firma Mallson Polska.

Zgodnie z dotychczasowymi informacjami ,,Gazety Krakowskiej”, realizacja planowanego w Nowym Targu drugiego centrum handlowego - Galerii Podhalańskiej, pomimo wcześniejszych zapowiedzi, nie rozpoczęła się. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odwołała się od decyzji starosty nowotarskiego, który wydał pozwolenie na budowę tej galerii.

Powodem odwołania jest brak uzgodnienia układu komunikacyjnego. Ponadto, właściciel terenu - lokalny przedsiębiorca z Nowego Targu - przekazał, że nie ma jeszcze współinwestorów i udziałowców.

Nie udzielił również żadnych informacji o najemcach - co wydaje się być kwestią podstawową, ponieważ pomimo bardzo dużego potencjału zakupowego Nowego Targu i Podhala, przy obecności w Color Park praktycznie wszystkich kluczowych na rynku polskim najemców, powstanie konkurencyjnego projektu wydaje się specjalistom i znawcom rynku komercyjnego nierealne.