Z dwóch budynków High5ive, sąsiadujących z Galerią Krakowską i Dworcem Głównym PKP, korzystają już najemcy. Dziś Skanska oficjalnie zakończyła I etap swojej największej inwestycji w Krakowie. Reklamuje ją jako najbardziej rowerowe biurowce pod Wawelem

W dwóch budynkach High5ive swoje siedziby mają takie firmy jak: ABB, PwC, Business Link, Ocado Technology i Symphony. Do ich dyspozycji jest między innymi parking Bike5ive z rowerową stacją naprawczą i miejscem do ładowania rowerów elektrycznych. Parking dla rowerów ma 365 miejsc.

High5ive będzie docelowo składać się z pięciu budynków o łącznej powierzchni ok. 70 tys. m kw. W ramach pierwszego etapu inwestycji postawiono dwa budynki. Do dyspozycji najemców jest 23 300 m kw. nowoczesnych biur. 

- Podczas startu inwestycji w 2016 roku mówiliśmy, że High5ive będzie miejscem przyjaznym i otwartym dla mieszkańców, dziś można to zobaczyć – między budynkami aranżujemy przestrzeń wspólną ze strefami do wypoczynku wśród zieleni – mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający spółki biurowej Skanska

- Chcieliśmy też z tego miejsca zrobić ważny punkt na rowerowej mapie Krakowa i to się udało. Mamy otwarty dla wszystkich Bike5ive – z parkingiem dla 365 rowerów, z miejscem do ich naprawy i prysznicami dla miłośników dwóch kółek. Patrząc na liczbę parkujących rowerów możemy śmiało powiedzieć, że ten wyjątkowy koncept się przyjął – dodaje dyrektor Rudzki.

High5ive to także największa powierzchnia coworkingowa w Krakowie. Tutaj razem z Business Link stworzono biura dostosowane do potrzeb zarówno mikro i małych firm, jak i korporacji, które chcą wynająć dodatkową przestrzeń projektową na krótki okres.

Najemcy High5ive mogą korzystać z usługi concierge, który pomaga w załatwieniu prostych spraw prywatnych jak np. odbiór biletów do teatru czy ubrań z pralni.

Z okazji uroczystego otwarcia pracownicy High5ive mogli skorzystać z wielu atrakcji związanych z rowerami i ekologicznym stylem życia w formie ekoedukacji. Do dyspozycji zainteresowanych były m.in. blender bike, na którym można było zrobić sobie pożywny koktajl jadąc na rowerze stacjonarnym (pedałujący wprawiał w ruch blender). W lobby obu budynków można było zagrać w ekologiczne koło fortuny, w wielkoformatową zieloną grę planszową i stworzyć ekotorbę z wybranym wzorem.

High5ive - fakty i liczby:
Projekt będzie się składał z 5 budynków o całkowitej powierzchni najmu ok. 70 000 mkw. GLA;
Dwa budynki od strony Galerii Krakowskiej to 23 300 mkw. powierzchni biurowej;
Pierwszy etap dostarczył 175 miejsc parkingowych na samochody + 365 miejsc do parkowania rowerów;
Generalnym wykonawcą budynków jest firma Skanska S.A.;
Autorem projektu architektonicznego jest pracownia NS Moon Studio.

ZOBACZ KONIECZNIE: