Olkusz. Nowy oddział ratunkowy w szpitalu jest już gotowy,...

  Olkusz. Nowy oddział ratunkowy w szpitalu jest już gotowy, ale wymaga poprawek [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Ponikowska

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Olkusz. Nowy oddział ratunkowy w szpitalu jest już gotowy, ale wymaga poprawek [ZDJĘCIA]
  1/8
  przejdź do galerii
  Nowy oddział ratunkowy w Nowym Szpitalu w Olkuszu jest już gotowy. Radny Łukasz Kmita zwraca jednak uwagę, że inwestycja ma pełno niedoróbek.
  Zobacz galerię

  - Na ścianie szczytowej, od strony budynku głównego szpitala zauważalne są na nowej elewacji nieestetyczne, brunatne zacieki, które mogły być spowodowane niedrożnością rur spustowych - mówi Łukasz Kmita. - Jakby tego było mało prawdopodobnie zacieki próbowano w amatorski sposób zamalować farbą. Także sposób malowania elewacji w dolnej jej części, na kolor błękitny kojarzy się raczej z brakiem profesjonalizmu firmy budowlanej wykonującej te prace - dodaje radny.

  Poza tym zwraca uwagę, że biały, cienkowarstwowy tynk zewnętrzny położony jest w sposób niechlujny. Widoczne są grube, źle rozprowadzone warstwy, a w niektórych miejscach ubytki tynku są na tyle duże, iż wygląda on jakby spłynął po ścianie. - Punktowo na ścianie budynku tynk zewnętrzny już odpadł, zaledwie kilka miesięcy po jego położeniu, a miejsca te zamalowano jedynie białą farbą - podkreśla Łukasz Kmita. - Zastrzeżenia budzić może także sposób wykonania odwodnienia. W niektórych miejscach opaska z kostki brukowej wokół nowo wybudowanego budynku już się zapada.  Marta Pióro z Grupy Nowy Szpital wyjaśnia, że nowy budynek SOR-u jest obecnie w trakcie czynności odbiorowych związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie oraz że usterki powstałe po zakończeniu robót na elewacji budynku oraz wewnątrz obiektu, zostały zgłoszone wykonawcy w trakcie przeglądu. - Wykonawca oświadczył, że do czasu uzyskania decyzji na użytkowanie zgłoszone usterki zostaną usunięte w ramach gwarancji - podkreśla Marta Pióro. Gwarancja obowiązuje przez trzy lata i wszystkie usterki, które powstaną w tym czasie będą zgłaszane i usuwane na bieżąco.

  - Obecnie trwają prace porządkowe wokół oddziału. Teren wokół budowy nie jest jeszcze do końca zagospodarowany, ponieważ niedługo rozpocznie się budowa bloku operacyjnego - wyjaśnia Marta Pióro. Blok zostanie sfinansowany ze środków Unii Europejskiej i będzie ulokowany nad oddziałem ratunkowym.

  Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 6,2 mln zł, z czego 5,8 mln to dofinansowanie ze środków unijnych.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  WIDEO: Absurdalne zgłoszenia na pogotowie. W jakich sytuacjach nie powinno się wzywać karetki?

  Autor: Dzień Dobry TVN, x-news  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 26 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »