Oświęcim. Szkoła Podstawowa nr 8 świętowała jubileusz...

  Oświęcim. Szkoła Podstawowa nr 8 świętowała jubileusz 60-lecia. Popularna "ósemka" nazywana jest kuźnią mistrzów i talentów [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Bogusław Kwiecień

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Szkoła Podstawowa nr 8 w Oświęcimiu świętowała jubileusz 60-lecia
  1/40
  przejdź do galerii

  Szkoła Podstawowa nr 8 w Oświęcimiu świętowała jubileusz 60-lecia ©Bogusław Kwiecień

  Tutaj swoje pierwsze szlify zdobyło kilkudziesięciu znakomitych polskich sportowców, uczestników igrzysk olimpijskich, medalistów mistrzostw świata i Europy, wśród nich pływacy Paweł Korzeniowski i Grażyna Dziedzic, czy łyżwiarze figurowi Dorota Zagórska i Mariusz Siudek
  Zobacz galerię
  Szkoła Podstawowa nr 8 w Oświęcimiu świętuje w tym roku 60-lecia istnienia. Główne uroczystości odbyły się w nowej hali sportowej. Gości powitała dyrektor placówki Elżbieta Majer, która przypomniała krótko sukcesy popularnej "ósemki", podkreślając zasługi kolejnych pokoleń nauczycieli i swoich poprzedników.  To w tej szkole swoje pierwsze szlify zdobyło kilkudziesięciu znakomitych polskich sportowców, uczestników igrzysk olimpijskich, medalistów mistrzostw świata i Europy, wśród nich pływacy Paweł Korzeniowski i Grażyna Dziedzic, czy łyżwiarze figurowi Dorota Zagórska i Mariusz Siudek.

  Do pięknej karty szkoły nazywanej kuźnią mistrzów nawiązali także prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut i prezes Okręgowego Związku Pływackiego w Krakowie oraz wieloletni prezes Unii Oświęcim i szkoleniowiec pływaków Kazimierz Woźnicki. Gratulacje i życzenia z okazji jubileuszu złożyła placówce także Maria Nitka, dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach, przypominając, że to w tej szkole wiedzę i sportowe szlify zdobywały także jej dzieci. Swoje związki z "ósemką" przypomniał nowy wicewojewoda Zbigniew Starzec, który był tutaj nauczycielem przed przejściem do pracy w samorządzie.

  Efektowny występ artystyczny na tę okazję przygotował młodzież pod kierunkiem swoich nauczycieli. Oczywiście był także jubileuszowy tort.
  KONIECZNIE SPRAWDŹ:


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Gazety Krakowskiej

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Gazety Krakowskiej

  Szukamy maluchów na okładkę

  Szukamy maluchów na okładkę "Gazety Krakowskiej"! [GŁOSOWANIE]

  SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych!

  SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych!

  Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

  Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?