Oświęcim. Szkoła Podstawowa nr 8 świętowała jubileusz...

  Oświęcim. Szkoła Podstawowa nr 8 świętowała jubileusz 60-lecia. Popularna "ósemka" nazywana jest kuźnią mistrzów i talentów [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Bogusław Kwiecień

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Szkoła Podstawowa nr 8 w Oświęcimiu świętowała jubileusz 60-lecia
  1/40
  przejdź do galerii

  Szkoła Podstawowa nr 8 w Oświęcimiu świętowała jubileusz 60-lecia ©Bogusław Kwiecień

  Tutaj swoje pierwsze szlify zdobyło kilkudziesięciu znakomitych polskich sportowców, uczestników igrzysk olimpijskich, medalistów mistrzostw świata i Europy, wśród nich pływacy Paweł Korzeniowski i Grażyna Dziedzic, czy łyżwiarze figurowi Dorota Zagórska i Mariusz Siudek
  Zobacz galerię
  Szkoła Podstawowa nr 8 w Oświęcimiu świętuje w tym roku 60-lecia istnienia. Główne uroczystości odbyły się w nowej hali sportowej. Gości powitała dyrektor placówki Elżbieta Majer, która przypomniała krótko sukcesy popularnej "ósemki", podkreślając zasługi kolejnych pokoleń nauczycieli i swoich poprzedników.  To w tej szkole swoje pierwsze szlify zdobyło kilkudziesięciu znakomitych polskich sportowców, uczestników igrzysk olimpijskich, medalistów mistrzostw świata i Europy, wśród nich pływacy Paweł Korzeniowski i Grażyna Dziedzic, czy łyżwiarze figurowi Dorota Zagórska i Mariusz Siudek.

  Do pięknej karty szkoły nazywanej kuźnią mistrzów nawiązali także prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut i prezes Okręgowego Związku Pływackiego w Krakowie oraz wieloletni prezes Unii Oświęcim i szkoleniowiec pływaków Kazimierz Woźnicki. Gratulacje i życzenia z okazji jubileuszu złożyła placówce także Maria Nitka, dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach, przypominając, że to w tej szkole wiedzę i sportowe szlify zdobywały także jej dzieci. Swoje związki z "ósemką" przypomniał nowy wicewojewoda Zbigniew Starzec, który był tutaj nauczycielem przed przejściem do pracy w samorządzie.

  Efektowny występ artystyczny na tę okazję przygotował młodzież pod kierunkiem swoich nauczycieli. Oczywiście był także jubileuszowy tort.
  KONIECZNIE SPRAWDŹ:


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - START GŁOSOWANIA

  Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - START GŁOSOWANIA

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Świat może istnieć bez tytoniowego dymu!

  Świat może istnieć bez tytoniowego dymu!