Piwniczna-Zdrój Zaprasza!

Materiał informacyjny Urzędu Miejskiego w Piwnicznej Zdroju
Fot. Wiktor Baron
Wszystko bierze swój początek w sercu, po nim poznajemy człowieka. Jeżeli chcemy poznać Małopolskę czy góry najlepiej rozpocząć wędrówkę od serca Beskidu Sądeckiego, czyli od miasteczka Piwniczna-Zdrój.

Z urokliwego Rynku rozchodzą się na cztery strony świata drogi i szlaki na Słowację oraz w piękne o każdej porze roku wierchy pasma Jaworzyny i Radziejowej. Rzeka Poprad związana od wieków z miastem tworzy malownicze przełomy a liczne źródła wód mineralnych podnoszą leczniczo-wypoczynkową atrakcyjność tego terenu.

Tutaj przeszłość splata się z nowością, tu w wachlarzu atrakcji turystycznych obok niezwykle pięknych krajobrazów możemy znaleźć pamiątki dawnego Wolnego Królewskiego Miasta Piwniczna (w muzeum) czy bogatą ofertę usług rekreacyjnych (w hotelach i ośrodkach wczasowych).

Amatorzy czynnego wypoczynku od wiosny do jesieni mogą przemierzać trasy rowerowe a zimą korzystać z wyciągów i tras narciarskich oraz rozległych terenów biegowych. Z wieży widokowej na Eliaszówce rozciąga się piękny krajobraz nadpopradzkiego świata.

Ziemia piwniczańska w ciągu całego roku mieni się całą paletą barw, tętni wspaniałym życiem przyrody, daje schronienie ptakom, płazom i zwierzynie. Jest nie tylko stolicą czarnych górali, ale także czarnych owiec i czarnego bociana. Górale nadpopradzcy przez wieki ją zamieszkujący wyróżniali się nie tylko swoistą obyczajowością, ale obok pracowitości także zamiłowaniem do muzyki śpiewu i tańca. Dziś zespół „Dolina Popradu” i inne kapele i zespoły przybliżają ten oryginalny folklor mieszkańcom i turystom.

Do nadpopradzkiej stolicy naprawdę warto przyjechać, bo na pewno można tu znaleźć rym do słowa Piwniczna w słowie – śliczna.

Poznaj nas i wejdź na: http://www.piwniczna.pl/strefa-turysty.html

Dodaj ogłoszenie