PKO Ekstraklasa. Warta wygrała z Wisłą. Z trzema zawodnikami na ławce!

red
Warta Poznań - Wisła Kraków 2:1 (0:1)
Warta Poznań - Wisła Kraków 2:1 (0:1) Lukasz Gdak
PKO Ekstraklasa. Warta Poznań na mecz z Wisłą Kraków podeszła praktycznie w 14 zawodników. Poza wyjściową jedenastką piłkarzy z pola do zmiany Piotr Tworek miał zaledwie trzech. Mimo tak okrojonej kadry, poznaniacy pokonali w Grodzisku Białą Gwiazdę 2:1. Goście wyszli na prowadzenie, po drodze Łukasz Trałka zmarnował rzut karny, ale beniaminek strzelił dwa gole i kończy mecz z trzema punktami.

Wiślacy wyszli na prowadzenie błyskawicznie, bo już w 9. minucie meczu. Odchodzącą piłkę z lewego narożnika posłał Dawid Abramowicz na piąty metr, gdzie najwyżej wyskoczył Adi Mehremić i uderzył głową w stronę bramki. Jeszcze próbował interweniować Adrian Laskowski, ale piłka wpadła do siatki tuż pod poprzeczką.

Biała Gwiazda mogła stracić gola tuż po swoim trafieniu. Michał Jakóbowski przeniósł się na lewą stronę i wywalczył rzut wolny. Łukasz Trałka zacentrował i piłka trafiła w rękę Dawida Abramowicza. Sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Zmylony Mateusz Lis rzucił się w stronę prawego słupka, a zawodnik Warty... posłał piłkę nad poprzeczką.

Do przerwy byliśmy świadkami całkiem ciekawego spotkania. Obie strony postawiły na dość "otwartą" grę. Taką kontynuowały również po przerwie. W 47 minucie Warta doprowadziła do wyrównania. Mateusz Czyżycki biegł z piłką środkiem i podał na prawą stronę pola karnego do rozpędzonego Jana Grzesika, którym uderzeniem z ostrego kąta doprowadził do remisu.

Trzy punkty Warcie zapewnił Mateusz Kuzimski. Jan Grzesik w roli prawoskrzydłowego zagrał w pole karne i piłka po rykoszecie przypadkowo trafiła pod nogi napastnika. Ten sytuacyjnie czubkiem buta skierował ją do siatki tuż przy lewym słupku!

Wisła dwoiła się i troiła, ale ostatecznie przegrała w Grodzisku. Dzięki tej wygranej poznaniacy awansowali na ósme miejsce w tabeli. Po 10 meczach mają już 13 punktów!

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Mateusz Kuzimski

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Lech Poznań od lat słynie ze swojej Akademii. Na przestrzeni ostatnich lat często trafiał też ze wzmocnieniami. Z perspektywu czasu widać to choćby na przykładzie kadry reprezentacji Polski, w której roi się od zawodników z niebiesko-białym rodowodem. Sprawdziliśmy, jak personalnie wyglądałby dzisiaj skład Polski złożony wyłącznie z graczy, którzy zaliczyli choć jedno oficjalnie spotkanie w Lechu. Uwaga: niektórych zawodników jak (np. Bartosz Bereszyński) nie wzięliśmy pod uwagę, uznając, że lepiej nadają się do jedenastek innych klubów, w których zagrali więcej meczów, albo rozwinęli się bardziej niż w Lechu.Sprawdźcie, jak prezentuje się skład (i jego głębia), z którego kibice Lecha mają prawo być dumni.

Tak wyglądałaby reprezentacja Polski złożona z byłych i obec...