Gazeta Krakowska

  Stowarzyszenie INTERKULTURALNI.PL

  Stowarzyszenie INTERKULTURALNI PL, Kraków

  Misją Stowarzyszenia INTERKULTURALNI jest działanie na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, w szczególności integracji cudzoziemców w Krakowie, a także edukacji społecznej o kulturach pozaeuropejskich i ich wartościach.

  W ciągu ostatnich 8 lat stowarzyszenie zrealizowało wiele różnorodnych i cennych projektów regionalnych i ogólnopolskich, w szczególności z zakresu włączania w społeczność lokalną grup wykluczonych czy kampanii edukacyjnych: „Kraków przeciwko rasizmowi i ksenofobii”, "Małopolska przyjazna cudzoziemcom”, „Hate Speech Alert – Przeciwko mowie nienawiści w przestrzeni publicznej” czy „Wsparcie na starcie”. Tworzenie sieci wolontariuszy – asystentów społeczno-kulturowych dla cudzoziemców w Krakowie” – to przykłady kilku z nich.
  Organizacja była inicjatorem stworzenia dla Gminy Miejskiej Kraków kompleksowej strategii działań na rzecz migrantów, która przerodziła się w program Otwarty Kraków, przyjęty przez radę Miasta i realizowany od ponad dwóch lat w Krakowie. Obecnie Stowarzyszenie współkoordynuje Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie, a także lobbuje za stworzeniem w Krakowie Centrum Wielokulturowego.

  Co roku Stowarzyszenie organizuje Festiwal Wielokulturowy INTERKULTURALIA, którego celem jest zapoznawanie mieszkańców Krakowa z odmiennymi kulturami, wielokulturowym dziedzictwem miasta oraz przełamywanie negatywnych stereotypów i aktywizację lokalnych grup działających na rzecz migrantów. Organizacja prowadzi także działalność w mniejszych ośrodkach (np. projekt Skalskie Spotkania z Wielokulturowością).

  Materiał udostępniony przez uczestnika plebiscytu

  Stowarzyszenie INTERKULTURALNI PL
  Ul. Lwowska 2A/48
  30-548 Kraków
  www.interkulturalni.pl

  Stowarzyszenie INTERKULTURALNI.PL

  10 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  120 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo