Podstolice. Rusza ośrodek narciarski. Na początek jeden...

  Podstolice. Rusza ośrodek narciarski. Na początek jeden wyciąg

  Zdjęcie autora materiału
  Jolanta Białek

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Podstolice. Rusza ośrodek narciarski. Na początek jeden wyciąg

  ©Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Podstolice

  Uruchomiono jedyny w powiecie wielickim stok narciarski - ośrodek w Podstolicach. Na razie można korzystać z wyciągu B (220 metrów, średni oryczyk). Otwarcie dwóch pozostałych tras powinno nastąpić na dniach.
  Podstolice. Rusza ośrodek narciarski. Na początek jeden wyciąg

  ©Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Podstolice

  Mimo, że można było szusować (i zjeżdżać na sankach) tylko na jednej trasie, podczas weekendu stacja narciarska „Podstolice Ski” była oblegana.

  Pracownicy ośrodka zapowiadali w sobotę, że pozostałe dwa wyciągi: orczyk A (350 m) oraz 80-metrowa „łączka” dla dzieci (baby lift), zostaną otwarte w najbliższych dniach. - Zakładaliśmy, że uda się to już w niedzielę, ale w nocy (z piątku na sobotę - red.) była - wbrew prognozom - zbyt wysoka temperatura, by naśnieżyć trasy. Bardzo liczymy, że teraz temperatura będzie już na tyle niska, że armatki śnieżne wykonają swoją pracę (by je uruchomić musi być minimum minus 8 stopni C - red.) - usłyszeliśmy w ośrodku w Podstolicach.

  To kolejne podejście do startu sezonu 2018/2019 w jedynej stacji narciarskiej w powiecie wielickim. Próby uruchomienia wyciągów podejmowano już na początku i w połowie grudnia ub. roku, ale starania te niweczyła pogoda, zmieniająca się z dnia na dzień z zimowej na jesienną.

  Sztucznie naśnieżany stok w miejscowości położonej kilka kilometrów od Wieliczki i 19 km od centrum Krakowa jest czynny codziennie w godzinach 9 - 21. Działają tam także (już otwarte): wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego, szkółka narciarska i karczma „Alpejska Chatka”. Dodatkowe atrakcje to m.in. profesjonalny snowpark z „poduchą” do bezpiecznego ćwiczenia ewolucji oraz mini zoo.

  Podstolickie ceny na sezon 2018/2019: duży wyciąg - 3 zł z jeden wyjazd, mały wyciąg - 2 zł, baby lift - 1,5 zł. Natomiast karnety czasowe - dające możliwość korzystania ze wszystkich wyciągów stacji - kosztują: 30 zł (godzinny), 40 zł (dwugodzinny), 45 zł (na trzy godziny). Obowiązuje też kaucja za kartę czasową (15 zł).

  Informacje o wielickiej stacji narciarskiej są dostępne na www.podstolice-ski.pl oraz na Facebooku.

  NASZE NAJLEPSZE MATERIAŁY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
  FLESZ: Koniec świata jest blisko?

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  drogi szus

  szus (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Podstolice to odpowiedni stok do stawiania pierwszych kroków na nartach tak dla dorosłych jak i dla dzieci; faktycznie jest tam drogo... szczególnie że to nie góry i nie powalający stok w sensie...rozwiń całość

  Podstolice to odpowiedni stok do stawiania pierwszych kroków na nartach tak dla dorosłych jak i dla dzieci; faktycznie jest tam drogo... szczególnie że to nie góry i nie powalający stok w sensie długości trasy; 3h za 50zł przy czasie spędzonym w kolejkach to już w ogóle masakra; cenią się przez to że są najbliżej Krakowa...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Drożej niż w Szwajcarii

  Prezes banku (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  40 zł za 2 godziny za 220 metrów ha ha ha ha


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak doić to tylko w Polsce

  fdgv (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  i tylko na nartach. Na Podhalu wiele wyciągów nawet nie sprzedaje karnetów ilościowych, tylko czasowe - stoisz w kolejce i za to płacisz. Wyleczyłem się z wielu polskich ośrodków narciarskich do...rozwiń całość

  i tylko na nartach. Na Podhalu wiele wyciągów nawet nie sprzedaje karnetów ilościowych, tylko czasowe - stoisz w kolejce i za to płacisz. Wyleczyłem się z wielu polskich ośrodków narciarskich do końca życia.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej