Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

POGODA na Boże Narodzenie 2020. Jakie będą tegoroczne święta? Czy możemy liczyć na śnieg?

redakcja
W Boże Narodzenie możliwe nawet 4 stopnie Celsjusza
W Boże Narodzenie możliwe nawet 4 stopnie Celsjusza Fot. Pixabay
Najnowsze prognozy pogody są zgodne. Tegoroczna zima będzie dość łagodna i ciepła. Jednak czy na Boże Narodzenie możemy spodziewać się śniegu? Czy tak jak dawniej będziemy lepić świąteczne bałwany i organizować kuligi? Dokładną prognozę pogody na święta znajdziecie poniżej.

Pogoda na zimę 2020. Najnowsze przewidywania meteorologów

Od kilku lat zimy w Polsce przebiegają dość łagodnie. Najnowsze prognozy pogody wskazują, że tegoroczna zima również nie zaskoczy nas nagłymi przymrozkami lub dużymi opadami śniegu. Wiele osób przewiduje również, że temperatura będzie wyjątkowo wysoka jak na ostatnie miesiące roku.

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej:

prognoza modelu IMGW-Reg dla wybranych miast w Polsce zapowiada, że grudzień charakteryzować się będzie średnimi temperaturami powietrza w klasie „powyżej normy”. W rejonie Warszawy, Wrocławia, Poznania, Kielc, Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego średnia miesięczna temperatura powietrza może zostać przekroczona o ponad 1,0°C. (..) Średnie temperatury „w normie” przewiduje się miejscami w południowo-zachodniej i północno-wschodniej Polsce.

Prognoza pogody na Boże Narodzenie 2020

Według synoptyków w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra słupki termometrów w całym kraju wskażą temperatury w granicach od -4 do 4 stopni Celsjusza.

Specjaliści AccuWeather podkreślają, że wraz z końcem grudnia przyjdzie ocieplenie. Możliwe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Oznacza to, że jeśli spadnie śnieg, to nie utrzyma się on długo. Tym samym tegoroczne Święta Bożego Narodzenia raczej nie będą białe. Lepienie bałwanów oraz kuligi dalej pozostaną w strefie odległych marzeń.

Podobnego zdania są meteorolodzy z portalu Twoja pogoda. Jak twierdzą, ciepłe temperatury przyjdą z dalekiego południa i zachodu, ponieważ modele prognostyczne przewidują, że będziemy mieć do czynienia z tzw. dodatnią Oscylacją Północnoatlantycką (NAO).

Głęboki niż na północy i równie potężny wyż na południu, to gwarancja ciepłej, ale też wilgotnej zimy w środkowej i północnej Europie.

Zaznaczmy jednak, że jest to prognoza długoterminowa. Do Bożego Narodzenia może dużo się zmienić, także należy śledzić pogodę na bieżąco.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska