0 1 połowa

Cracovia

0

0 1 połowa

• Koniec spotkania! Po bramce rezerwowego Kamila Drygasa Pogoń Szczecin pokonuje Cracovię (1:0). Dla "Pasów" to szósta (!) porażka z rzędu.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Michała Helika! Za "stempel" na nodze Kamila Drygasa.

• Goście grają na chaos. Na nic.

• Szymon Marciniak dolicza co najmniej 4 minuty do drugiej połowy.

• Tymczasem za stadionem...

"Portowcy" coraz bliżej zwycięstwa

• Miękkie dośrodkowanie Cornela Rapy na bliższy słupek. Radzą sobie jednak gospodarze.

• Coraz mniej czasu zostaje gościom na wywalczenie co najmniej punktu. Zdążą?

• (Poza boiskiem) Żółtą kartką upomniany Kosta Runjaić. Za dyskusje.

• Kamil Drygas pospieszył się ze strzałem. A tak ciekawie zapowiadała się akcja Pogoni. Do tego momentu...

• 11/2 Strzały/strzały celne 10/3

• Seria rzutów rożnych. Obie drużyny są jednak czujne w defensywie.

• Sebastian Strózik zastępuje Floriana Loshaja.

• W odpowiedzi z ostrego kąta uderzył Rafael Lopes. Na tablicy wyników wciąż "jedynka" po stronie Pogoni i "zero" u Cracovii.

• Gospodarze nie chcą grać zachowawczo jak wczoraj Górnik (prowadził 2:0, ale tylko zremisował z Lechią 2:2) i dąży do podwyższenia prowadzenia. Tomasowi Podstawskiemu brakowało jednak niewiele, by skierować piłkę do siatki po dośrodkowaniu Ricardo Nunesa z rzutu rożnego.

• Dawno nie było kartki i... jest. "Żółtko" na koncie Floriana Loshaja.

• I ostatnia roszada w Pogoni. 19-letni Maciej Żurawski wchodzi za Sebastiana Kowalczyka.

• Próbę Tomasa Vestenicky'ego należałoby przemilczeć. Od bramki Dante Stipica.

• Milan Dimun zastępuje Janusza Gola.

• Próba akcji zaczepnej Cracovii spaliła na panewce. Dante Stipica wznawia grę od bramki.

• Hubert Turski zastępuje Michalisa Maniasa.

• Michalis Manias na spalonym.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości. Schodzi Ivan Fiolić, wchodzi Tomas Vestenicky.

• Składny atak pozycyjny "Portowców" z przeniesieniem ciężaru gry na lewą stronę. Tam zagraniem bez przyjęcia Ricardo Nunes "uruchomił" Marcina Listkowskiego, który centruje na dalszy słupek, skąd z kilku metrów Kamil Drygas uderzeniem głową wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA POGONI! KAMIL DRYGAS!!!

• Pelle van Amersfoort w roli prawoskrzydłowego chciał dośrodkować w pole karne. Fałszem. Piłka wyszła poza linię końcową.

• To powinien być gol dla "Pasów"! Dante Stipica zdołał jednak odbić piłkę po strzale z bliskiej odległości!

• Kamera uchwyciła zmianę nastroju u Michała Probierza. Z nieba do piekła dosłownie w kilka sekund.

• PO WERYFIKACJI VAR GOL DAVIDA JABLONSKY'EGO NIE ZOSTAŁ UZNANY!

Na powtórce analitycy dopatrzyli się pozycji spalonej defensora Cracovii!

• Kamil Drygas zmienia Huberta Matynię.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zakotłowało się przed bramką Dante Stipicy. Piłka odbijała się jak w pinballu, aż w końcu David Jablonsky zdołał skierować ją do siatki!

• Chcąc zaprzeczyć moim słowom, piłkarze Michała Probierza ruszyli prawą flanką i wywalczyli aut na wysokości pola karnego Pogoni. Po krótkim rozegraniu centra na dalszy słupek, gdzie najwyżej wyskakuje Jakub Bartkowski.

• Atak pozycyjny "Pasów". Przyjezdni nie kwapią się do nasilenia ataku/ataków.

• Dobre podanie Janusza Gola do Thiago, który przyjęciem piłki chciał zgubić rywala. Za mocno wypuścił sobie piłki.

• Czas na drugą połowę! Oby były emocje i gole!

Obie strony przystępują do niej bez zmian personalnych.

• Sergiu Hanca z przesłaniem do kolegów

• Wracamy do Szczecina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Pogoń - Cracovia. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Co nas czeka po zmianie stron? Pełna pula czeka.

• Trzeba przyznać, że niewiele działo się w pierwszej połowie. Dogodnych okazji jak na lekarstwo, chaos, i niedokładność,. Trzeba to trochę usprawiedliwić brakiem rytmu meczowego i zgrania. Może w drugiej połowie zacznie się coś dziać?

Przekonamy się o tym za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej (przeciętnej) połowy. Pogoń 0, Cracovia 0.

• I kolejny (trzeci) korner dla Cracovii. Po centrze z narożnika pewnie interweniuje bramkarz Pogoni.

• O proszę. Z dystansu huknął Rafael Lopes, którego strzał z trudem na korner sparował Dante Stipica!

• Obie ekipy jakby bały się zaatakować. Czekają na przerwę. Zostały jeszcze 4 minuty regulaminowego czasu gry.

• Cornel Rapa strzela. Dante Stipica broni. Przynajmniej mamy kolejny celny strzał. Przyda się do statystyk.

• Do dośrodkowania Ricardo Nunesa wysoko wyskoczył Sebastian Kowalczyk. Wydaje się, że bardzo "wszedł" pod piłkę - przeniósł ją wysoko nad poprzeczką.

• Zawodnicy jakby nie byli przyzwyczajeni do gry przy pustych trybunach (i dopingu z playbacku). Mocno wpływa to na odbiór spotkania oraz poczynań zawodników.

• Niezłe uderzenie z dystansu Ivana Fiolicia. Brakowało troszeczkę do bramki Dante Stipicy.

• Grają, walczą, ale (jeszcze) nie strzelają

• Marcin Listkowski przejmuje piłkę na 25. metrze i balansem ciała "gubi" Floriana Loshaja. Szybka asekuracja Davida Jablonsky'ego przerywa ciekawie zapowiadającą się akcję Pogoni.

• Pojedynek jeden na jeden Huberta Matyni z Cornelem Rapą. Górą Rumun.

• 44% Posiadanie piłki 56%. Za to w strzałach na bramkę niewielka przewaga gospodarzy (1:0). Czekamy "tylko" na gole.

• Więcej fauli i kartek niż składnych akcji w pierwszych 20 minutach spotkania. Szymon Marciniak notuje nazwisko Michalisa Maniasa.

• Wydaje się, że jest wszystko w porządku z kapitanem "Portowców". Gra wznowiona.

• Przerwa w grze. W starciu z rywalem ucierpiał Sebastian Kowalczyk.

• Zupełnie nieudany strzał Santeriego Hostikki. Miał czas, więc powinien się bardziej postarać.

• "Żółtkiem" upomniany Marcin Listkowski.

• Michal Pesković bez wysiłku łapie piłkę po uderzeniu Ricardo Nunesa.

• Żółta kartka dla koncie Michała Helika. Brzydki faul na Marcinie Listkowskim.

• A teraz było groźnie pod bramką gospodarzy! Cracovia szybko wznowiła grę z autu i po dośrodkowaniu z prawej strony sam w "szesnastce" David Jablonsky pudłuje!

• Z dużej chmury nawet nie pokropiło. Bez zagrożenia pod bramką Michala Peskovicia.

• I teraz korner dla Pogoni. Piłkę w narożniku ustawia Hubert Matynia...

• Z kontrą wyszli teraz "Portowcy". Uderzenie Marcina Listkowskiego było dalekie od ideału. I celu.

• W odpowiedzi David Jablonsky wyskakuje najwyżej do centry z rzutu wolnego. Uderza głową obok bramki.

• Na przebojowy rajd lewą flanką zdecydował się Hubert Matynia. Mimo asysty obrońcy "Pasów" zdołał zagrać płasko, niemal z linii końcowej, na bliższy słupek, ale żaden z jego kolegów nie zdołał "zamknąć" akcji.

• W odpowiedzi atak Cracovii nie przynosi zagrożenia. Dante Stipica wznawia grę z"piątki".

• Od razu laga na lewe skrzydło na Huberta Matynię. Szymon Marciniak opatrzył się jednak faulu zawodnika Pogoni.

• Na gwizdek ze środka zaczynają gospodarze!

• Przy Szymonie Marciniaku są już Sebastian Kowalczyk i Rafael Lopes...

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej Cracovia triumfowała przed własną publicznością po bramkach Cornela Rapy i i Rafaela Lopesa.

A kiedy ostatnio udało się jej wywieźć ze Szczecina komplet punktów? Miało to miejsce 10 marca 2018 r. Wówczas na listę strzelców wpisali się Krzysztof Piątek, Oleksiej Dytyatev i Kamil Drygas, który skierował piłkę do własnej siatki.

• Skład Pogoni Szczecin

• W poprzedniej kolejce Pogoń uległa Zagłębiu Lubin 0:3. Mając na koncie 41 punktów zajmuje 8. miejsce w tabeli. Tyle samo ma będąca "piętro" wyżej Jagiellonia (dzisiaj remis z Wisłą Płock 2:2), a po 42 punkty mają Lechia i... Cracovia.

"Pasy" mają za to bardzo zły bilans. Ostatnie 5 spotkań to komplet... porażek. Niemniej do Lecha i Śląska strata jest niewielka (po "oczku"), ale za to Piast ma 49 punktów, a Legia - 54.

• Tak graficznie prezentuje się skład gości

• Rezerwowi Pogoni Szczecin: Bursztyn - Cibicki, Dąbrowski, Drygas, Frączczak, Stec, Triantafyllopoulos, Turski, Żurawski.

Rezerwowi Cracovii: Hrosso - v, Diego, Dimun, Dytyatev, Lusiuz, Pik, Rakoczy, Strózik, Vestenicky.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Szymona Marciniaka odsyłam do zapowiedzi:

• Relację NA ŻYWO z tego starcia poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• 20 minut - tyle dzieli nas do ostatniego sobotniego spotkania 28. kolejki Ekstraklasy, w którym Pogoń Szczecin zmierzy się z Cracovią!

DW

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Pogoń Cracovia TRANSMISJA

Pogoń Szczecin - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Pogoń Szczecin - Cracovia ONLINE. W sobotę o godz. 20 na stadionie im. Floriana Krygiera Pogoń Szczecin podejmie Cracovię, wciąż bez udziału kibiców na trybunach. „Pasy” są w kryzysie – przegrały pięć spotkań w ekstraklasie z rzędu. Z kolei Pogoń ostatnio uległa Zagłębiu Lubin u siebie 0:3, a na sześć ostatnich meczów ma trzy porażki i trzy remisy.

Pogoń - Cracovia ONLINE

Cracovia ma potencjał, by grać jak równy z równym o mistrzostwo Polski z Legią Warszawa i Piastem Gliwice. Pasy dobrze szły przez sezon, aż w końcu doznały pięć porażek z rzędu. Morale zespołu są bardzo słabe, a w dodatku przed meczem z Pogonią pauzował będzie Sergiu Hanca.
    - Trzeba pamiętać, że przegraliśmy mecze, ale było jednak 2,5 miesiąca przerwy – mówi Michał Probierz, trener Cracovii. - Mieliśmy te porażki w pamięci, ale po przerwie jest zupełnie inaczej, nie ma nikt tego w głowie, że przed przerwą przegraliśmy tyle spotkań. Sami zdajemy sobie sprawę, jaka jest sytuacja. Trenujemy ciężko, żeby jakieś punkty zrobić.

Pogoń - Cracovia NA ŻYWO
    Portowcy, po powrocie do ekstraklasy, w kolejnym roku notują słabą wiosnę. Bywały sezony, że Portowcy spisywali się nieźle w drugiej części rozgrywek i w rundzie finałowej, ale nigdy nie byli nawet specjalnie blisko podium, nie mówiąc już o upragnionym mistrzostwie. Kibice liczyli, że obecny sezon będzie wyjątkowy. Już wiadomo, że będzie o to trudno.

Pogoń zawodzi, też popełniła falstart po wznowieniu rozgrywek. Ogólnie Portowcy słynęli jesienią ze świetnej defensywy i trzymali się w górnej części tabeli. W ostatnich sześciu meczach podopieczni Kosty Runjaicia trzykrotnie zremisowali i tyle samo razy przegrali. Czy będzie odpowiednim rywalem dla „Pasów” na przełamanie?

Pogoń - Cracovia STREAM
    Cracovia za kadencji Probierza przeżywały już dwa poważne kryzysy, na początku rozgrywek 2017/18 i w kolejnych. Wtedy było jednak więcej czasu na odrobienie strat, jak w ostatnim sezonie, kiedy to wdrapały się na czwarte miejsce. - Każdy kryzys to problem trenera – komentuje Probierz. - Ważne, by go wychwycić wcześniej. Był czas który wstrząsnął nami, ale nie przekreśla to naszej pracy. Widzę, że odbiór jest taki, że wszystko jest źle, my spokojnie pracujemy. Nie po to tak długo to budowaliśmy, by teraz w 2,5 tygodnia coś zepsuć.

Pogoń - Cracovia TRANSMISJA

Mecz Pogoń - Cracovia rozpocznie się w sobotę 6 czerwca o godz. 20:00. Transmisja w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3i TVP Sport. Internetowy STREAM online dostępny jest pod adresem ncplusgo.pl oraz canalplus.com. Warunkiem jest posiadanie abonamentu. DARMOWY stream dostępny będzie na sport.tvp.pl. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.