Polska - Kuba wynik - MŚ siatkarzy transmisja na żywo. Udana inauguracja Biało-Czerwonych 12.09.2018

redab
MŚ siatkarzy: Polska - Kuba 12.09.2018
MŚ siatkarzy: Polska - Kuba 12.09.2018 Sylwia Dąbrowa
Polska - Kuba - MŚ siatkarzy. W swoim pierwszym meczu podczas mistrzostwa świata siatkarzy 2018 w Bułgarii i Włoszech Polacy zmierzyli się z Kubą. Biało-Czerwoni byli faworytami tego starcia i z tej roli wywiązali się dobrze, wygrywając 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:14). POLSKA - KUBA WYNIK.

MŚ SIATKARZY: POLSKA - KUBA 3:1

W inauguracyjnej partii Polacy od początku dyktowali warunki. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy prowadzeniu 8:3, a na drugą - 16:9. Grę mieli pod kontrolą, choć w końcówce Kubańczycy postraszyli mocną zagrywką. Jednak i tak wyraźnie przegrali.

Drugi set też toczył się przy przewadze Polaków (trener Vital Heynen wpuszczał na parkiet coraz więcej zmienników), z tym, że rywale trzymali się nieco bliżej. Niemniej nie udało im się sprawić niespodzianki.

O taką młody zespół Kuby postarał się w trzecim secie, który rozstrzygnął na swoją korzyść. Rywale zaczęli od 3:0, później przegrywali 3:5. Następnie długo odzyskali inicjatywę, a w końcówce odparli atak Biało-Czerwonych.

Dawid Konarski: Nie jesteśmy faworytami, ale jedziemy po medal [ROZMOWA]

Co więcej, w czwartej partii siatkarze z Ameryki Północnej szybko odskoczyli na 4 pkt (4:8). Riposta mistrzów świata była jednak konkretna, po świetnej serii udało się zmienić wynik na 16:10. Tej przewagi Polacy już nie roztrwonili.

MŚ siatkarzy 2018: Polska - Kuba transmisja na żywo. Gdzie obejrzeć mecz Polska - Kuba online i w internecie

POLSKA - KUBA GDZIE OGLĄDAĆ ONLINE LIVE NA ŻYWO

Polacy bronią złotego medalu, zdobytego 4 lata temu na czempionacie w naszym kraju. W pierwszej fazie grupowej MŚ zagrali z Kubą (12 września, godz. 19.30), następnie zmierzą się z Portoryko (13 września, godz. 16), Finlandią (15 września, godz. 19.30), Iranem (17 września, godz. 19.30), Bułgarią (18 września, godz. 19.30).

Transmisja na żywo z meczu Polska - Kuba w Polsat Sport, Super Polsat, a także TVP Sport.

Paweł Zatorski: Nie musimy odczarowywać hali w Warnie