Prasówka 1.08.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 1.08.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Oceniamy piłkarzy Cracovii za mecz ze Śląskiem Wrocław”?

Prasówka 1.08: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Oceniamy piłkarzy Cracovii za mecz ze Śląskiem Wrocław

Cracovia doznała pierwszej porażki w tym sezonie, ulegając Śląskowi Wrocław 1:2. "Pasy" zawiodły na całej linii, zawiodły kibiców, którzy w sile ponad 6 tys. zjawili się na stadionie.

Nie przegap promocji!

📢 Kraków. Zwłoki mężczyzny wyłowiono z Wisły koło mostu Kotlarskiego. Nie żył już od dłuższego czasu

Jak udało nam się dowiedzieć, krakowska policja wyłowiła zwłoki mężczyzny z Wisły. Ciało znaleziono w okolicy mostu Kotlarskiego. Według wstępnych ustaleń mundurowych, mężczyzna nie żył już od dłuższego czasu.

📢 HOROSKOP na sierpień. Co czeka wszystkie znaki zodiaku na półmetku lata? Miłość, pieniądze, szczęście, zdrowie [HOROSKOP] 1.08

Miłość, pieniądze, szczęście, zdrowie - horoskop na sierpień jest łaskawy dla kilku znaków zodiaku, innym radzi, by z dystansem popatrzyły na swoje poczynania i dokonały surowej oceny. Sierpień to półmetek lata, sporo wakacyjnych uniesień za nami, ale jeszcze wiele może się wydarzyć! Przejdź do galerii i sprawdź horoskop!

Prasówka 1.08: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Te zabawki i rzeczy z PRL-u dziś są warte fortunę! Masz je w domu? Kolekcjonerzy wydają na nie gigantyczne pieniądze. Oto ceny

Rzeczy z PRL-u są dziś warte fortunę. Coraz częściej widzi się stare stoliki, krzesła, regały czy komiksy pod śmietnikami. Tymczasem mogą być warte dużo pieniędzy. Trwa szał na meble i przedmioty rodem z PRL-u. Poszukują ich właściciele muzeów, a także prywatni kolekcjonerzy. Ceny niektórych z nich sięgają na popularnych portalach aukcyjnych nawet kilku tysięcy złotych. Przeszukajcie szuflady, piwnice i strychy - zarówno swoje, jak i babci. Być może znajdziecie tam prawdziwe perełki? Jeśli już ich nie używacie, warto je sprzedać. Można w ten sposób sporo zarobić! Zobaczcie naszą galerię cennych przedmiotów z czasów PRL-u i nie tylko. Być może chcieliście je wyrzucić. Nie róbcie tego! Mogą być sporo warte. Fortuna czeka.

📢 Tak mieszka Zbigniew Boniek w Rzymie. Oto jego luksusowe mieszkanie! Tak żyje prezes PZPN. Mamy prywatne zdjęcia [1.08]

Luksusowe mieszkanie Zbigniewa Bońka w Rzymie. Prezes PZPN nie ma powodu do zadowolenia z występów naszej reprezentacji na Euro 2020 - Polacy nie wygrali żadnego meczu i od razu odpadli z mistrzostw. Pochodzący z Bydgoszczy były napastnik reprezentacji Polski, a obecnie prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, może się za to pochwalić naprawdę pięknym mieszkaniem. Boniek nie zdecydował się na zakup domu, ale jego okazałe mieszkanie w zupełności mu wystarcza. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i przekonaj się, jak mieszka na co dzień. Kolejne zdjęcia możesz oglądać klikając myszką, za pomocą strzałek na klawiaturze, lub przesuwając palcem po ekranie telefonu. Oto szczegóły!

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Oto lista stworzona przez ezoteryków [2.08.2021]

Wiele osób zastanawia się nad znaczeniem imienia. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne i określa cechy charakteru człowieka. My sprawdziliśmy, które imiona według księgi imion uchodzą za najbardziej inteligentne. Sprawdź w naszej galerii, czy jesteś wśród nich.

📢 Godzina "W" w Tarnowie. Obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego i akcji Burza [ZDJĘCIA]

Tarnowianie pamiętali o 77. rocznicy akcji Burza i wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17, czyli w godzinę „W” w mieście zawyły syreny. Ludzie przystanęli na chwilę na ulicach. Najwięcej zgromadziło się ich na pl. Sobieskiego, gdzie dodatkowo zapalone zostały race, a młodzi ludzie zainicjowali wspólny śpiew pieśni powstańczych. W tym samym czasie w kościele filipinów rozpoczęła się msza św. w intencji powstańców i żołnierzy AK, po której odbyły się miejskie, oficjalne uroczystości. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

📢 Kibice Cracovii zrobili patriotyczną oprawę podczas meczu ze Śląskiem [ZDJĘCIA]

1 sierpnia mija 77 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. Kibice Cracovii z tej okazji zrobili patriotyczną oprawę. Wznoszono hasła: „Część i chwała bohaterom”, rozwinięto transparent „Pamiętamy zdradę aliantów – celową bierność Sowietów – zbrodnie Niemców!” Wszystko to na pamiątkę 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Odśpiewano też „Mazurka Dąbrowskiego”.

📢 Godzina "W" w Krakowie. Mieszkańcy oddali hołd Powstańcom Warszawskim [ZDJĘCIA]

Setki krakowian zgromadziło się na Rynku Głównym, przed Bazyliką Mariacką, gdzie o godzinie 17 wszyscy w milczeniu oddali hołd Powstańcom Warszawskim. Punktualnie o godzinie 17 zawyły syreny.

📢 Krynica-Zdrój. Unikatowa wieża widokowa ze ścieżką w koronach drzew cieszy się ogromną popularnością. Przyciąga tłumy [ZDJĘCIA, CENY]

Na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju, 894 m n.p.m., stoi wieża widokowa o wysokości 49,5 m. Od dwóch lat atrakcja ta cieszy się wielką popularnością wśród turystów. Skryta w sercu Beskidu Sądeckiego, pośród przepięknych lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Obiekt został doceniony i nagrodzony w 2020 roku, uznany za unikatowy w skali europejskiej. Widoki są niesamowite.

📢 Nowy Sącz. Wesele dworskie w Sądeckim Parku Etnograficznym. Wspaniała podróż w czasie [ZDJĘCIA]

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zorganizowało barwną inscenizację. Wesele dworskie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zabawie towarzyszyły degustacje potraw dworskich, pokaz ubiorów ziemiańskich z XIX wieku i koncert muzyki dawnej. Sądeczanie mogli przenieść się w czasie i zobaczyć, jak kiedyś wyglądały wesela.

📢 Barwałd Średni. Agata Leja wróciła z Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” w Starym Sączu z dwiema koronami miss. ZDJĘCIA

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”, to ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, przygotowane by podkreślić jak ważne jest, by idąc z duchem czasu pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom. Festiwal, to nie tylko prezentacja możliwości i dokonań Kół Gospodyń Wiejskich. To również okazja do zaprezentowania się pań w wyborach… Miss Wdzięku. W szranki stanęły dwie „nasze” panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Swojskie Klimaty” z Barwałdu Średniego (pow. wadowicki): Teresa Pamuła w kategorii do 45 lat oraz Agata Leja, w kategorii 45+. To na głowie pani Agaty w małopolskim finale, który odbył się 10 lipca 2021 r. w Starym Sączu, spoczęły dwa diademy: drugiej Wicemiss Wdzięku i Miss Publiczności. Wielkie gratulacje. Trzymamy kciuki za występ na wielkim finale na Stadionie Narodowym w Warszawie.

📢 Do Olkusza przyjechały food trucki. Jest dużo jedzenia, strefa muzyki, atrakcje dla dzieci, ogródek piwny oraz konkursy. ZDJĘCIA

Po raz kolejny do Olkusza zawitały food trucki. Rynek olkuski zamienił się w wielką restaurację pod chmurką. Już wczoraj, 30 lipca olkuszanie i goście, którzy przybyli do Srebrnego Miasta mieli okazje spróbować dań z całego świata. Oprócz jedzenia na starówce była też strefa muzyki, atrakcje dla dzieci, ogródek piwny oraz konkursy.
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i zobacz, co działo się pierwszego dnia.

📢 Tarnów. W dawnej rezydencji Sanguszków i pałacu biskupim powstanie Pasaż Odkryć. Kamienica przy Rynku czeka na wyjątkowe eksponaty ZDJĘCIA

Pasaż Odkryć. Tak nazywać się będzie tarnowski odpowiednik warszawskiego Centrum Nauki Kopernik czy krakowskiego Cogiteonu. Na trzech piętrach oraz w piwnicach gruntownie odnowionej jednej z najpiękniejszych kamienic w Rynku znajdą się sale do zajęć oraz wykonane na zamówienie urządzenia, które w przystępny sposób mają wyjaśniać zawiłości techniki, fizyki, matematyki, chemii czy astronomii.

📢 Wisła Kraków. Wnioski po meczu „Białej Gwiazdy” w Niecieczy

Remis 2:2 w Niecieczy z Bruk-Betem Termalicą był tak naprawdę dla Wisły Kraków szczęśliwym wynikiem. Jeśli ktoś po spotkaniu z Zagłębiem Lubin pomyślał, że „Biała Gwiazda” już teraz jest gotowa na walkę o czołowe miejsca w ekstraklasie, to szybko nadeszło twarde zderzenie z ligową rzeczywistością. Z sobotniego meczu płynie jednak więcej wniosków. Prezentujemy je w GALERII. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Grzybobranie 2021. Gołąbek zielony króluje w sądeckich lasach. Wysyp grzybów na Sądecczyźnie, są też borowiki [ZDJĘCIA]

Grzybobranie 2021. W sądeckich lasach pojawił się gołąbek zielonawy zwany również gołąbkiem zielonym, brzozówką, cyganką, zielonką. Trwa sezon na ten przysmak. Swoimi zbiorami pochwalił się mieszkaniec gminy Podegrodzie. Znalazł kilkanaście sztuk tego gatunku grzyba jadalnego. Podczas wyprawy do lasu zebrał także borowiki, zwane [prawdziwkami.

📢 Sylwia Peretti z programu "Królowe życia" wzięła ślub. Dla młodej pary zaśpiewał Kordian z Sądecczyzny [WIDEO]

Sylwia Peretti gwiazda show "Królowe życia" wzięła ślub z Łukaszem Porzuczkiem w pałacu Goetz w Brzesku. W tym najważniejszym dla młodej pary dniu zaśpiewał i zagrał na saksofonie Wacław Cieślik znany sądeczanom pod pseudonimem Kordian, gwiazdor folk-polo. Nie zabrakło też innych gwiazd muzyki i celebrytów.

📢 Oficjalny skład Cracovii na mecz ze Śląskiem Wrocław

W meczu 2. kolejki ekstraklasy Cracovia w niedzielę o godz. 17.30 podejmuje Śląsk Wrocław. Trener Cracovii Michał Probierz nie ma żadnych kłopotów kadrowych przed tym spotkaniem. Na jakich zawodników się zdecydował? Zobaczcie w GALERII.
Przesuwajcie zdjęcia w prawo - naciśnijcie strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Muszyna tętni życiem. Na koncercie kapeli "Folkowni" i kinie plenerowym zebrały się tłumy turystów i mieszkańców [ZDJĘCIA]

W sobotę, 31 lipca na rynku w Muszynie można było posłuchać koncertu kapeli "Folkowni". Zainteresowanie było ogromne, bo na płycie obok nowego ratusza zgromadziły się tłumy. Wieczorem przygotowano kino plenerowe dla całej rodziny, zainteresowani mogli obejrzeć film pt. "Mia i biały lew".

📢 Ostrzeżenie IMGW drugiego i trzeciego stopnia przed gwałtownymi burzami, ulewnymi deszczami, gradem i silnym wiatrem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na niedzielę 1 sierpnia ostrzeżenie drugiego i trzeciego stopnia przed silnym wiatrem, nawałnicami i burzami z gradem dla południowej, centralnej i wschodniej Polski. Możliwe są podtopienia, niewykluczone są również trąby powietrzne. Ostrzeżenie obowiązuje do godzin nocnych.

📢 Góralska Pielgrzymka na Jasnej Górze. Metropolita abp Marek Jędraszewski powitał górali i odprawił mszę na zakończenie pielgrzymki

Góralska Pielgrzymka 2021 dotarła na Jasną Górę. Pielgrzymów spod Tatr w Częstochowie powitał abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. - Wolność to wielki skarb, a jej obrona jest naszym zadaniem. To wielka godność człowieka, który dla wolności potrafi dać z siebie wszystko. Stąd nasza radość, Boża radość Bożych dzieci - mówił metropolita krakowski podczas mszy św. z okazji zakończenia Pielgrzymki Góralskiej 2021.

📢 GOGGLEBOX pełna obsada - najnowsze zdjęcia uczestników programu rozrywkowego Gogglebox 2021. Czy rozpoznasz wszystkich? 1.08

"Gogglebox. Przed telewizorem" może pochwalić się obsadą, którą uwielbia wielu widzów. To właśnie uczestnicy programu przyczynili się do jego sukcesu, rozśmieszając widzów i zaskakując humorem oraz nierzadko ciętą ironią. O to, jak wyglądają dzisiaj. Zobacz pełny skład obsady "Gogglebox. Przed telewizorem" w naszej galerii!

📢 Te znaki zodiaku nie mogą bez siebie żyć! Sprawdź, kto jest Twoją bratnią duszą i zobacz, co was łączy 1.08.21

Nie od dziś wiadomo, że każdy ze znaków zodiaku ma swoje charakterystyczne cechy, wady i zalety. Barany są niezwykle ambitne, pewne siebie i lubią być liderami. Wagi z kolei bywają egoistyczne, jednak mają duże poczucie humoru. Co sprawia, że z niektórymi znakami dogadujemy się dużo lepiej? Kto jest naszą bratnią duszą, z którą porozumiemy się bez słów? Z kim możemy stworzyć głębszą relację? Przejdź do galerii i poznaj prawdziwe bratnie dusze według znaków zodiaku.

📢 Śledzi ją pół miliona osób. Mistrzyni pole dance Katarzyna Bielecka podbija internet. Zobacz jej zdjęcia na Instagramie

Katarzyna Bielecka pochodząca z Andrychowa to jedna z najpopularniejszych polskich tancerek pole dance. Ogromną popularność zyskała dzięki występowi w teledysku zespołu Komodo „(I Just) Died In Your Arms”, który na Youtube ma już 146 milionów wyświetleń. Jej zdjęcia można podziwiać także na Instagramie. Jej profil śledzi 515 tys. osób.

📢 [Olkusz. 35-letni Kuba zginął w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę. Potrącił go hondą na drodze krajowej 94 [ZDJĘCIA

Znali się zalewie rok, ale wiedzieli, że to jest prawdziwa miłość, że razem pójdą przez życie. Byli szczęśliwi. W środę, 21 lipca 2021 r. Jakub Pawłowski zaplanował dla Kamili Przepiórki wyjazd na weekend, napisał do niej SMSa: "Kocham cię i mam dla ciebie niespodziankę". Wyszedł na zakupy. Trzy minuty później już nie żył. Na pasach dla pieszych uderzył w niego rozpędzony samochód jadący DK 94 w Olkuszu. Za kierownicą siedział 48-latek bez prawa jazdy za to z prawie trzema promilami we krwi. Po wypadku uciekł.

📢 Pogoda długoterminowa dla Krakowa na sierpień 2021. Czeka nas ochłodzenie oraz częste, gwałtowne burze

Zbliża się sierpień, a więc ostatni miesiąc wakacji. Niestety przewidywania meteorologów na ten okres nie napawają optymizmem. Według najnowszych danych czekają nas okresy chłodu oraz ulewne, gwałtowne burze. Jak dokładnie będzie wyglądał sierpień 2021? Sprawdź.

📢 Najmodniejsze paznokcie na lato 2021. Te kolory i wzory to prawdziwy hit sezonu [INSPIRACJE I ZDJĘCIA] 1.08.21

Każda z nas pragnie mieć piękne, długie, zadbane paznokcie, które przyciągają wzrok i wprawiają innych w zachwyt. Dodatkowo powinny być modne. Jeśli chcemy podążać za tegorocznymi letnimi trendami, postawmy na wyraziste kolory i wzory, jednak nieco bardziej stonowane niż dotychczas. Jakie paznokcie są obecnie najmodniejsze? Przejdź do galerii, aby zobaczyć zdjęcia i inspiracje.

📢 Te znaki zodiaku mają swoich starożytnych patronów. Sprawdź, kto Cię strzeże i pomaga [WSZYSTKIE ZNAKI ZODIAKU] 1.08.21

Przychodząc na świat, każdy z nas zostaje obdarzony specjalnymi mocami, charakterystycznymi dla odpowiednich znaków zodiaku. Od tego, jakie cechy zostaną nam dane, zależy data urodzenia. Wierzenia te zostały zapisane już w mitologii opisującej Zeusa, który ofiarował znakom wyjątkowe dary. To właśnie dzięki nim jesteśmy jedyni w swoim rodzaju. Dodatkowo każdego z nas strzeże starożytny patron. Kto chroni barany, wodniki lub panny? Jacy bogowie strzegą wag, skorpionów i byków? Sprawdź, kto jest Twoim patronem.

📢 Grzybobranie 2021. Sezon na grzyby rozpoczęty. Wspaniałe borowiki znalazła mieszkanka Muszyny [ZDJĘCIA] 1.08.21

Lasy w Beskidzie Sądeckim obfitują w grzyby i owoce. Te tereny to prawdziwy raj dla grzybiarzy. W tym roku pogoda jest bardzo przewrotna, ale sprzyja grzybiarzom. Przykładem na to mogą być piękne borowiki i kurki znalezione przez przez panią Martę w muszyńskich lasach. Zobacz efekty grzybobrania.

📢 Fryzury damskie dla krótkich włosów. Poznaj najgorętsze hity tego lata. Bob, pixie cut, baby bang i nie tylko [ZDJĘCIA] 1.08.21

Wraz z nadejściem lata wiele kobiet decyduje się na podcięcie włosów. Dzięki temu chcą odświeżyć swój wygląd, nadać mu lekkości oraz nieco ochłodzić w gorące dni. Jednak jak uczesać krótkie włosy, żeby fryzura była naprawdę ładna, a jednocześnie modna? Oto najgorętsze hity uczesań dla krótkich włosów.

📢 Fryzury bob u znanych aktorek. To właśnie one noszą najmodniejszą fryzurę sezonu. Jak wyglądają? [ZDJĘCIA] 1.08.21

Fryzura bob to obecnie najmodniejsze cięcie sezonu. Nie dość, że podkreśla rysy twarzy, to świadczy o naszej kobiecości, niezależności oraz pewności siebie. W dodatku jest niezwykle oryginalna. Warto podkreślić, że pasuje ona do każdego kształtu twarzy. Na tego rodzaju fryzurę zdecydowało się już wiele polskich aktorek, które na co dzień występują w filmach, serialach oraz udzielają wywiadów na wielkim ekranie. Jak się prezentują?

📢 Wakacje w Małopolsce. Oto 15 miejsc idealnych na krótką wycieczkę. Gdzie zaplanować urlop? 1.08.21

Mimo że sezon wakacyjny trwa w najlepsze, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na dłuższy urlop i wyjazd za granicę lub w odległe rejony Polski. Jednak nie ma się czym martwić! Małopolska to prawdziwa kopalnia pięknych miejsc, które możemy odwiedzić podczas krótkiej wycieczki weekendowej. Na liście znajdziemy m.in. zamki, parki krajobrazowe oraz... pustynię. Co jeszcze się na niej znalazło? Przejdź do galerii i zobacz najciekawsze pomysły.

📢 Oto TOP 12 najpiękniejszych plaż w województwie małopolskim. Zobaczcie zdjęcia! 1.08.21

Termometry w lipcu wskazują ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu. Każdy z nas marzy o tym, aby nieco się ochłodzić, zażyć kąpieli słonecznych i spędzić miłe popołudnie nad wodą. Jednak nie każdy wie, że w tym celu nie trzeba jechać nad morze. W Małopolsce znajduje się bowiem mnóstwo pięknych, piaszczystych plaż, które niemal niczym nie różnią się od tych nad Bałtykiem czy Adriatykiem. W galerii przedstawiamy najpiękniejsze z nich!

📢 Te zdjęcia Krakowa po prostu zachwycają. Zobaczcie, jak kiedyś wyglądało nasze miasto [ZDJĘCIA] 1.08.21

Zdjęcia Krakowa sprzed lat doskonale ukazują to, jak wielką metamorfozę przeszło nasze miasto. Wiele budynków zniknęło, na ich miejscu pojawiły się inne. Na osiedlach zrobiło się gęściej, a na drogach tłoczniej. Oto jaki Kraków uchwycili w obiektywie nasi fotoreporterzy zaledwie kilka lat temu!

📢 Kolejki górskie, papugi, arktyczne igloo. Czyli wszystkie najlepsze atrakcje dla dzieci w Krakowie i Małopolsce! [CENY, ADRESY] 1.08.21

Gdzie z dzieckiem na weekend w Krakowie? Małopolska obfituje w mnóstwo miejsc, które zadowolą najbardziej wybrednych małych turystów. W zależności od tego, co lubią nasze dzieci, możemy zabrać je do Energylandii, gdzie poszaleją na rollecoasterach. Albo do Wiosek Świata, czyli zupełnie wyjątkowego miejsca z egzotycznym klimatem i prawdziwym igloo! Miłośnikom zwierząt proponujemy natomiast papugarnię, w której można poznać najróżniejsze gatunki tych kolorowych ptaków, a nawet wziąć je na ręce. A to nie koniec najlepszych atrakcji! Sprawdźcie resztę na kolejnych slajdach.

📢 Ciekawe miejsca na wycieczkę w okolicach Krakowa. Polskie Malediwy, lawendowe pola, malownicze doliny. Maksymalnie godzinę od Krakowa 1.08.

Macie ochotę na wycieczkę, ale pomysłów na miejsce - brak? W okolicach Krakowa znajduje się mnóstwo wspaniałych miejsc, idealnych na jedno- lub kilkudniową wycieczkę. I to zaledwie maksymalnie godzinę jazdy samochodem od Krakowa! Do niektórych można dostać się nawet w kilkadziesiąt minut rowerem. Zobaczcie, jakie niesamowite wody, doliny i widoki oferuje nam Małopolska.

📢 Fryzury damskie 2021 na lato! Włosy krótkie, półdługie, BOB, lekkie fryzury na upały. Sprawdź gorące trendy! [ZDJĘCIA] 1.08.21

Modne fryzury na lato 2021 mają być lekkie, naturalne, niewymagające stylizacji. W takich uczesaniach łatwiej będzie znieść upał. W trendach wciąż królują wariacje na temat popularnego boba: to świetna propozycja dla włosów krótkich i półdługich. Przejdź do galerii i zobacz fryzurowe gorące trendy na LATO 2021!

📢 Najpopularniejsze RASY PSÓW w Polsce. To właśnie te rasy psów są uwielbiane przez wszystkich! [TOP 12] 1.08.21

Maltańczyki, owczarki niemieckie, labradory czy mopsy to jedne z najpopularniejszych ras psów w naszym kraju. Wyróżniają się niezwykle wesołym usposobieniem, inteligencją oraz przywiązaniem do właściciela. Co jeszcze je cechuje? Które rasy psów szczególnie polubili Polacy? Przejdź do galerii i poznaj 12 najpopularniejszych ras psów w Polsce!

📢 Kolory włosów 2021. Paleta kolorów dla włosów krótkich, długich, blondynek i brunetek. Te kolory włosów będą najmodniejsze! 1.08.2021

Planujesz zmienić fryzurę, ale nie masz pomysłu na nowy kolor włosów? Zobacz co jest modne w tym sezonie. Sprawdziliśmy najmodniejsze kolory włosów na lato. Kliknij w galerię i zobacz zdjęcia. Posługuj się myszką, klawiszami strzałek na klawiaturze lub gestami.

📢 Atlas Grzybów 2021. Grzyby trujące opis i zdjęcia. Tych grzybów absolutnie nie jedz! [TOP 15] [1.08.21]

Atlas grzybów 2021. Rozpoczyna się kolejny sezon grzybowy. Warto jednak pamiętać, że nie każdy grzyb - wyglądający na nietrujący - jest jadalny! Przejdź do galerii zdjęć i zobacz pierwszą część naszego Atlasu Grzybów 2021. A w niej grzyby, których absolutnie nie zrywaj i nie jedz!

📢 HOROSKOP DZIENNY na poniedziałek, 2.08.2021. Horoskop na dziś: ryba, byk, baran, rak. Sprawdź, co dziś podpowiadają Ci gwiazdy? 2 sierpnia

HOROSKOP dzienny 2021 na poniedziałek, 2 sierpnia. Co nam mówią karty tarota dla poszczególnych znaków zodiaku? Sprawdzajcie swój codzienny horoskop, aby wiedzieć, co przygotowały dla Was gwiazdy. Co dziś czeka Lwa, Byka, Ryby czy Koziorożca? Przeczytaj horoskop dzienny Jakuba Ciećkiewicza. Sprawdź w codziennym HOROSKOPIE, co Cię dziś czeka - w poniedziałek, 2 sierpnia!

📢 Urokliwe plaże i kąpieliska TOP 15 Kraków i okolice. Małopolska i Śląsk [dojazd, ceny, zdjęcia] 1.08.2021

PLAŻE I KĄPIELISKA TOP 15. Nareszcie prawdziwie letnia pogoda, dlatego przygotowaliśmy dla Was przewodnik po najpiękniejszych plażach i kąpieliskach w Krakowie i okolicach, bowiem w promieniu 85 km, a więc niewiele ponad godzinę jazdy samochodem od miasta, też znajdują się urokliwe miejsca na wypoczynek. Zdziwicie się, jak wiele ich jest w Małopolsce i na Śląsku. Odkryj swój zakątek na jednodniowy wypad lub kilkudniowy odpoczynek. Przejdź do GALERII. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Pawęzów. Najpiękniejsza gospodyni w Małopolsce mieszka pod Tarnowem. Magdalena Pytka-Blicharska z tytułem Miss Wdzięku [ZDJĘCIA]

Niedawno spełniło się jedno z dziecięcych marzeń Magdaleny Pytka-Blicharskiej. Mieszkanka Pawęzowa otrzymała koronę i została Miss Wdzięku na Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni” w Starym Sączu. Na tym jednak nie koniec, bo 39-latka weźmie udział też w ogólnopolskim konkursie, który odbędzie się w Warszawie, a będą ją mocno wspierać panie z KGW Cuda & Wianki Pawęzowianki.

📢 Tragiczny wypadek w Katowicach. Młoda dziewczyna zginęła potrącona przez autobus. Dlaczego kierowca ruszył? Mężczyznę zatrzymała policja

Potworny wypadek w Katowicach. W centrum miasta przy ulicy Mickiewicza autobus komunikacji miejskiej potrącił nastolatkę. Kierowca ruszył, mimo iż na jezdni przed autobusem byli ludzie. Potrącona dziewczyna zmarła na miejscu. Policja wyjaśnia okoliczności tej tragedii. Kierowca autobusu był trzeźwy. Zbada się, czy nie znajdował się pod wpływem innych środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.

📢 Te imiona nosi najwięcej kobiet! Najpopularniejsze imiona żeńskie w Polsce. Czy Twoje imię jest na liście? 1.08.2021

Jesteście ciekawi, jakie imię nosi najwięcej kobiet w naszym kraju? Sprawdźcie na naszej liście, jakie imiona żeńskie są najpopularniejsze! Może wśród nich jest Wasze imię?

📢 Bruk-Bet Termalica - Wisła Kraków. Kibice na meczu w Niecieczy. Działo się! [ZDJĘCIA]

Komplet widzów oglądał mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków. Obie drużyny mogły liczyć na gorący doping. Spotkanie toczyło się w sportowej atmosferze, choć nie zabrakło incydentu, gdy w drugiej połowie kibice Wisły odpalili race, a dym z nich zasnuł boisko i trzeba było na moment przerwać spotkanie.

📢 Zakopane. Krupówki nie zasypiają. Nawet nocą są wypełnione po brzegi. Mamy szczyt sezonu turystycznego

Zakopane przeżywa prawdziwe oblężenie. Mamy szczyt sezonu urlopowego. Pod Giewontem wypoczywają tysiące turystów. Zakopiańskie Krupówki nie zasypiają - nawet po zmroku są wypełnione turystami.

📢 Dni Gorlic - Lato na Maxxxa. W pierwszy dzień święta miasta na scenie Fun Factory, Grubson oraz DJ Sofi. Do tego popcorn i wesołe miasteczko

Jeszcze w południe wydawało się, że deszcz pokrzyżuje wszystkie plany, ale na szczęście czarne chmury poszły precz, wyjrzało nawet słońce. Stadion OSiR w Gorlicach powoli zaczął wypełniać się ludźmi. Początkowo po ogromnej płycie boiska spacerowało co najwyżej kilkadziesiąt osób, ale stopniowo zaczęło robić się coraz tłoczniej.

📢 Lato w Hype Parku. Tak krakowianie bawią się w nowej imprezowni Krakowa

Nowe miejsce na imprezowej mapie Krakowa wystartowało wiosną, jako alternatywa dla Dolnych Młynów, które definitywnie zakończyły działalność jesienią. Koncerty, wydarzenia kulturalne, imprezy muzyczne, targi, lokale inicjatywy to aktywności, dla których miejscem jest Hype Park. Tak bawią się krakowianie przy ul. Kamiennej.

📢 Wisła Kraków. Oceniamy „Białą Gwiazdę” po meczu w Niecieczy

Piłkarze Wisły Kraków zagrali w Niecieczy dużo słabsze spotkanie niż na inaugurację z Zagłębiem Lubin. Przez większość meczu Bruk-Bet Termalica to był lepszy zespół. Remis 2:2 trzeba zatem uznać za sukces „Białej Gwiazdy”, a oceny nie mogą być specjalnie wysokie. Prezentujemy je w GALERII. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wyjątkowe muzeum elektroniki. Każdego eksponatu można dotknąć i użyć. Wielka gratka dla fanów elektroniki [ZDJĘCIA]

W Krakowie przy ulicy Wrocławskiej działa wyjątkowe muzeum elektroniki. Nie jest to typowe muzeum, ponieważ w przeciwieństwie do takiego zwykłego, tu każdego eksponatu można dotknąć i użyć. A podziwiać można m.in. stare modele konsol do gier, stare komputery, czy radia.

📢 Tarnów. Burzliwa sobota na drogach pod Tarnowem, dwa dachowania, zderzenie i pożar samochodu, cztery osoby ranne, 31.07.2021 [ZDJĘCIA]

W sobotę na drogach w powiecie tarnowskim doszło do serii zdarzeń drogowych, w tym wypadków, w których były osoby ranne. Strażacy od rana interweniowali w Tarnowie, Rzuchowej, Bobrownikach Małych i Zalasowej. W dwóch przypadkach doszło do dachowania pojazdów. Cztery osoby zostały zabrane do szpitala.

📢 Gminy od Trzciany po Dąbrowę Tarnowską wybudują tanie mieszkania na wynajem. Za inwestycje odpowiadać będzie spółka z siedzibą w Brzesku

Siedemnaście małopolskich gmin - w większości z terenu dawnego województwa tarnowskiego - utworzy spółkę odpowiadającą za budowę tanich mieszkań na wynajem. Powołują w tym celu spółkę Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, której siedzibą będzie Brzesko.

📢 Wisła Kraków. Mateusz Lis odchodzi z zespołu „Białej Gwiazdy”

Mateusz Lis nie będzie dłużej grał w Wiśle. Krakowski klub finalizuje jego transfer do Turcji. Lisa zabrakło już ostatecznie w kadrze meczowej na mecz z Bruk-Betem Termalicą. Wkrótce „Biała Gwiazda” powinna oficjalnie ogłosić transfer. Turcy donoszą, że Lis wkrótce przyleci na testy medyczne w Altay SK.

📢 Wieczysta Kraków. Sławomir Peszko strzelił bramkę, jego drużyna zremisowała sparing z III-ligową Stalą Brzeg [ZDJĘCIA]

W swym ostatnim przed nowym sezonem meczu sparingowym piłkarze IV-ligowej Wieczystej Kraków zremisowali na własnym boisku z III-ligową Stalą Brzeg 1:1. Decyzję o odejściu z klubu "Żółto-czarnych" podjął trener bramkarzy Krzysztof Wajda.

📢 Wielkie utrudnienia na al. 29 Listopada. Ruch miał być możliwy, a nie jest

W sobotę od godzin porannych trwają wielkie utrudnienia w ruchu związane z przebudową al. 29 Listopada. Od rana miał być możliwy przejazd pod wiaduktem kolejowym przy skrzyżowaniu z Siewną, ale tak się nie stało. W efekcie czego ogromne opóźnienia mają m.in. autobusy komunikacji miejskiej. Przejazd ma być umożliwiony dopiero w niedzielę.

📢 Szlachtowa k. Szczawnicy. Wypadek balonu lotniczego z trzema osobami na pokładzie. Balon wylądował na drzewie [ZDJĘCIA]

W sobotni poranek balon lotniczy wylądował na drzewie z trzema osobami na pokładzie. Prawdopodobną przyczyną wypadku była nagła zmiana warunków atmosferycznych. Do zdarzenia doszło w miejscowości Szlachtowa (pow. nowotarski) przed godziną 9 rano. Służby pracują na miejscu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie ma osób poszkodowanych.

📢 Jeśli masz takie objawy, lepiej zrezygnuj z jedzenia ogórków kiszonych. Tym osobom mogą szkodzić! [lista]

Ogórki kiszone powinny gościć w naszej diecie przez cały rok - mają dobroczynny wpływ na nasz organizm, są bogate w wiele korzystnych dla zdrowia składników odżywczych a do tego są niskokaloryczne. Jednak mimo wielu zalet i dobroczynnego wpływu na organizm, nie wszyscy mogą jeść ogórki kiszone. W takich sytuacjach lepiej z nich zrezygnować? Zobacz, co mówią na ten temat eksperci.

📢 Akcja Czyste Tatry. Mimo deszczu tysiące wolontariuszy ruszyło na szlaki zbierać śmieci

Już po raz 10. setki wolontariuszy ruszyły na tatrzańskie szlaki, by sprzątać śmieci. Nie zniechęcił ich padający deszcz. - Tatry są piękne i musimy o nie dbać - mówili. Wśród wolontariuszy są celebryci, youtuberzy, ale i całe rodziny z małymi dziećmi.

📢 Gdzie na weekend w Małopolsce? Najciekawsze miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć [TOP 18]

Małopolska to jeden z najpiękniejszych regionów Polski, przyciągający turystów wieloma atrakcjami, zachwycającymi dech w piersiach widokami oraz różnorodnymi możliwościami spędzania wolnego czasu. W galerii przedstawiamy miejsca, które można zwiedzić podczas krótkiej, weekendowej wycieczki. Dzieci bez wątpienia zachwycą się Parkiem Miniatur, skorzystają z roller coasterów w Energylandii lub odkryją Skamieniałe Miasto. Nieco starsi zapoznają się z historią w Zamku Tenczyn, rozmarzą na Pustyni Błędowskiej lub odpoczną w Termach Chochołowskich. Gdzie jeszcze spędzić weekend w Małopolsce? Przejdź do galerii i poznaj najciekawsze atrakcje.

📢 Wygiełzów. W niedzielę w Nadwiślańskim Parku Etnograficzny odbędzie się kolejny Małopolski Festiwal Smaku [PROGRAM]

Małopolski Festiwal Smaku odbywa się cyklicznie od 2005 roku w formie plenerowych kiermaszów. To wielkie kulinarne święto, podczas którego odbywają się pokazy gotowania w festiwalowej kuchni połączone z degustacjami, prezentacja lokalnych wyrobów z możliwością zakupu. Kolejna impreza z tego cyklu odbędzie się już w niedzielę (1 sierpnia) w skansenie w Wygiełzowie (gm. Babice).

📢 Wypadek w Osieku. Traktor zderzył się z busem. Helikopter LPR zabrał poważnie rannego kierowcę [ZDJĘCIA]

Ciągnik rolniczy zderzył się z busem w piątek (30 lipca) ok. godz. 15 na ul. Głównej w Osieku. Poważnie ranny został kierowca traktora, którego do szpitala zabrał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia wydostali kierowcę z pojazdu i udzielili mu pomocy medycznej do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

📢 Kraków. Niekończące się problemy z przebudową wiaduktu nad ul. Grzegórzecką [ZDJĘCIA]

Przebudowa zabytkowego wiaduktu kolejowego nad ul. Grzegórzecką już powinna się zakończyć. Tak jednak się nie stało. W PKP Polskie Linie Kolejowe przekonują, że wciąż czekają na sfinalizowanie uzgodnień z władzami konserwatorskimi. Zaskoczona takimi tłumaczeniami jest małopolska konserwator zabytków Monika Bogdanowska, która zapewnia, że wszelkie zezwolenia zostały wydane.

📢 Podhale. Wybory góralskiej miss w Białym Dunajcu. Młode góralki walczyły o tytuł najśwarniejszej. Tańczyły, śpiewały i... ścieliły łóżko

W Białym Dunajcu odbyły się wybory góralskiej miss. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią znów młode góralki walczą o tytuł najśwarniejsej, czyli takiej góralskiej miss. W tym roku rywalizowało siedem kandydatek. Tytuł ten przypadł Natalii Karciarz, młodej góralce z Białego Dunajca.

📢 Kraków tętni życiem. Tłumy na bulwarach wiślanych i Rynku Głównym [ZDJĘCIA]

Piękna pogoda sprawiła, że krakowianie tłumnie ruszyli na spacery. W promieniach zachodzącego słońca relaksowali się na bulwarach wiślanych i w ogródkach kawiarnianych na Rynku Głównym. Zobaczcie naszą fotorelację.

📢 Hawaje w Osieku. Błękitna woda, parasolki w drinkach i na plaży. W godzinę od Krakowa i 12 minut od Oświęcimia. Zobaczcie ZDJĘCIA

Marzą wam się Hawaje albo Malediwy, lub inna plaża na egzotycznej wyspie, ale przeraża cena i długa podróż? Możecie spełnić wakacyjne marzenie - zaledwie 64 km od Krakowa i niespełna 13 od Oświęcimia, w miejscowości Osiek (pow. oświęcimski) w Molo Resort znajdziecie odkryty basen. Błękitna woda, wygodne leżaki, parasole i świetnie wyposażone beach bary pozwolą wam poczuć się, jak na wakacjach w ciepłych krajach. Nic tylko rozłożyć ręcznik i odprężyć się w promieniach słońca. Zobaczcie, jak tam jest.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wadowice. Pokazali plany budowy obwodnicy. Ludzie chcą wiedzieć, czy zburzą im domy. Zobaczcie przebieg. ZDJĘCIA

To ważna informacja także dla podróżujących po Małopolsce mieszkańców Krakowa, Oświęcimia i Śląska. Zanosi się na koniec z korkami w Wadowicach. Mimo aż trzech wariantów południowej obwodnicy tego miasta, bardzo wiele elementów jest wspólnych dla wszystkich trzech opcji, bo różnią się tylko detalami. Pewne jest też, że trzeba będzie wyburzyć domy, żeby mogła tędy biec droga. To największa inwestycja w historii Wadowic. Tylko sam projekt kosztował 4 mln zł a całość ma pochłonąć aż 70 mln zł.

📢 Turystyczny hit PRL w Starym Czorsztynie: domki kempingowe z wielkich dębowych beczek po piwie

Kto dziś walczy o turystę, musi ścigać się, by zaoferować gościom jak największy luksusu. Popularne są więc apartamenty, luksusowo wykończone, najlepiej z sauną i jacuzzi. Dawniej takim hitem były… dębowe beczki po piwie. W takich „luksusowych” domkach wypoczywali turyści nad Dunajcem w Pieninach. Ośrodek „Na Beczkach” cieszył się ogromnym zainteresowaniem letników. Był ewenementem na skalę krajową.

📢 Letnie ciasta, w których się zakochasz. Zobacz wyjątkowe przepisy na letnie wypieki 30.07.21

Lato to obfitość owoców. Zobacz przepisy na ciasta z letnimi owocami, które skradną twoje serce. Ciasto biszkoptowe z kremem porzeczkowym i borówkową galaretką „Leśny romans”, łatwe ciasto z czarnymi porzeczkami, clafoutis z czereśniami i jogurtowiec porzeczkowo-borówkowy - palce lizać!

📢 Plakat z maczetą na drzwiach szubińskiego punktu szczepień

Wszystko wskazuje na to, że do Polski dotrze czwarta fala koronawirusa. A do osiągnięcia odporności stadnej jeszcze nam daleko. Na dodatek antyszczepionkowcy straszą ludzi.

📢 Pol'and'Rock Festival 2021 w Płotach rozpoczęty [ZDJĘCIA]

Pol'and'Rock Festival 2021 w Płotach rozpoczęty. Na dużej festiwalowej scenie publiczność powitał Jurek Owsiak. Powiewało mnóstwo flag, a na twarzach festiwalowiczów królował uśmiech.

📢 Nowy Sącz. Kobieta wniosła do zakładu karnego środki odurzające. Grozi jej do trzech lat więzienia

Dyżurny Komendy Miejskiej w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że w funkcjonariusze Służby Więziennej znaleźli u 23-latki susz marihuany, który podczas widzenia w zakładzie karnym chciała przekazać osadzonemu. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani za posiadanie narkotyków grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

📢 Najfajniejsze atrakcje dla dzieci w Małopolsce. Gdzie zabrać dzieci na weekend i na wakacje? Tu na pewno nie będą się nudzić! [CENY, ADRESY]

Gdzie spędzić weekend lub kilkudniowe wakacje z dzieckiem, żeby żeby obie strony - i dzieci, i rodzice - były zadowolone? W Krakowie i Małopolsce jest wiele ciekawych miejsc, które mogą zająć dziecko na długie godziny i sprawić, że będą ten wyjazd wspominać z wielką radością. Począwszy od basenów i rajskich zjeżdżalni, przez słodkie manufaktury, aż po wielkie parki rozrywki - oto najlepsze miejsca i atrakcje dla całej rodziny w Małopolsce!

📢 Przetwory z ogórków na zimę. TOP 10 przetworów z ogórków gruntowych naszych Czytelników [PRZEPISY] 29.07

Ogórki na zimę. Pracy z tymi przetworami nie za dużo, a możemy cieszyć się smakiem lata przez cały rok. Kliknijcie w galerię i zobaczcie TOP 10 sprawdzonych przepisów na przetwory z ogórków naszych Czytelników. Znajdziecie tam nie tylko receptury na kiszone ogórki, ale także na sałatki na zimę, ogórki z kurkumą czy „ogóreczki do wódeczki”, czyli na ostro.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Nawałnica pod Sycowem! Drzewa łamały się jak zapałki, z nieba padał grad

W środowe, późne popołudnie, w okolicy Sycowa doszło do załamania pogody. Najbardziej ucierpiały miejscowości: Wielowieś, Działosza, Św. Marek, Biskupice. Strażacy mają masę pracy przy powalonych drzewach i zalanych posesjach.

📢 TOKIO 2020 - lekkoatletyka. Najpiękniejsze lekkoatletki igrzysk olimpijskich [ZDJĘCIA]

Tokio 2020 lekkoatletyka. Podczas igrzysk olimpijskich w Tokio rozgrywane będą zawody "królowej sportu". Na bieżniach i skoczniach w Japonii rywalizować będzie kilkaset zawodniczek z różnych zakątków świata. Oto najpiękniejsze lekkoatletki, na Instagramie prezentują swoje smukłe, wysportowane ciała. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wawrzeńczyce. Wypadek na DK 79 z udziałem trzech pojazdów, w tym ciężarówki. Dwie osoby poszkodowane. Lądował śmigłowiec LPR [ZDJĘCIA]

Do poważnego w skutkach wypadku doszło w środowe (28 lipca) popołudnie w Wawrzeńczycach (pow. krakowski). Trzy pojazdy zderzyły się na DK 79 (323km). Są dwie osoby poszkodowane - na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga była całkowicie zablokowana, aktualnie mogą występować utrudnienia.

📢 Wyburzanie charakterystycznego czerwonego biurowca w Łagiewnikach. Wkrótce powstanie tu wielkie centrum biurowe?

W Łagiewnikach trwa wyburzanie charakterystycznego czerwonego biurowca, który znajduje się u zbiegu ulic Wadowickiej i Tischnera. Pod koniec 2019 roku wyburzony został sąsiadujący z nim budynek Elbudu. Cały, rozległy teren, należy do firmy Stalprodukt, która w tym miejscu może postawić wielki, nowoczesny kompleks biurowy.

📢 Wieża na Modyni - zwanej Górą Zakochanych turystycznym hitem. Widoki na Beskidy, Tatry i Pieniny [ZDJĘCIA]

Na Górze Modyń - nazywanej Górą Zakochanych powstała wieża widokowa, która od końca czerwca jest dostępna dla turystów. Jeden z najwyższych szczytów Beskidu Wyspowego od zawsze cieszył się popularnością wśród turystów. Teraz dzięki drewnianej konstrukcji miejsce to stało się oblegane. Widoki z wieży rozpościerają się na szczyty Beskidów, Pienin i Tatr. Zobaczcie zdjęcia z naszej wyprawy.

📢 Średnia pensja w Krakowie i Małopolsce znów wzrosła o ponad 10 procent. Mamy też niemal rekordowe zatrudnienie w historii, praca szuka ludzi

Prawie 5918 złotych, czyli aż o 11 proc. więcej niż przed rokiem, wyniosło w czerwcu 2021 przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w Małopolsce – podał w środę krakowski Urząd Statystyczny. Największy skok płac – o 16 procent - nastąpił w zakwaterowaniu i gastronomii, a najmniejszy – o 3,9 proc. – w obsłudze rynku nieruchomości. Średnia pensja krakowska znów przebiła granicę 7 tys. zł. Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące każdej branży, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Nieokiełznany żywioł niszczył południe powiatu gorlickiego. Wiatr zrywał dachy, łamał drzewa, niszczył uprawy [ZDJĘCIA, VIDEO]

Burze, które we wtorek późnym popołudniem przeszły nad powiatem gorlickim, spowodowały wiele strat – połamane drzewa tarasowały przejazdy, uszkodzone zostały dachy, zalane posesje i zniszczone uprawy.

📢 Te imiona mają pecha. Ich życie nie jest usłane różami. Masz tak na imię? Lepiej miej się na baczności 28.07.2021

Imię, które nosimy, może wpływać na to, jacy jesteśmy. Księga imion to kopalnia wskazówek, dzięki którym możemy dowiedzieć się, w jakich sferach życia mamy szczęście, a w jakich powinniśmy być nadzwyczaj ostrożności. Pod uwagę bierze się różne czynniki - pochodzenie imienia, dosłowne znaczenie, a nawet jego długość. Sprawdź w galerii, czy imię, które nosisz, jest pechowe!

📢 Kraków. Trasa Łagiewnicka: Linia tramwajowa do sanktuariów niedługo będzie gotowa, ale nieprędko nią pojedziemy [ZDJĘCIA]

Termin zakończenia budowy Trasy Łagiewnickiej obecnie wyznaczany jest na koniec marca 2022 roku. Dobra wiadomość jest taka, że powstająca w ramach tego zadania linia tramwajowa z Kurdwanowa do ul. Zakopiańskiej będzie gotowa wcześniej - pod koniec września. Problem jednak w tym, że nowe połączenie tramwajowe może zostać oddane do użytku wraz z częścią drogową, a więc po pierwszym kwartale przyszłego roku.

📢 Nowy Sącz. Oberwanie chmury nad miastem. Woda zalała ul. Nawojowską i Królowej Jadwigi, były utrudnienia [ZDJĘCIA]

Wprowadzono drugi stopień zagrożenia: burze, deszcz i grad. Nad Nowym Sączem przeszła burza, intensywne opady deszczu zalały ul. Nawojowską w okolicy wiaduktu kolejowego oraz część ul. Królowej Jadwigi. Niebezpiecznie było też na ul. Zielonej, przejazd pod wiaduktem był niemożliwy. Jazda samochodem była mocno utrudniona.

📢 Tatry Słowackie. Ratownicy górscy znaleźli ciało 24-letniego turysty z Polski

Tragiczne wieści ze słowackich Tatr. Horska Zachranna Służba - słowacki odpowiednik TOPR - odnalazła ciało 24-letniego turysty z Polski. Znajdowało się w rejonie Niżnego Baraniego Zwornika.

📢 Rekordowe 3324 oferty pracy w Krakowie. Kogo szukają pracodawcy? Oto 33 najbardziej pożądanych fachowców. Edycja lipiec 2021

Krakowscy pracodawcy oferują więcej wolnych miejsc pracy niż przed pandemią. Jest tak drugi miesiąc z rzędu, co pokazuje, jak silne mamy ożywienie gospodarcze w stolicy Małopolski. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca Grodzki Urząd Pracy w Krakowie pozyskał 3324 oferty, czyli prawie dwa razy więcej niż przed rokiem (gdy było ich 1794), ale tez więcej niż dwa lata temu. Liczba propozycji pracy wzrosła także w porównaniu z poprzednim naszym zestawieniem, z czerwca – wtedy było ich 2774. Dziś naprawdę jest w czym wybierać, a w niektórych profesjach ofert są dosłownie setki. Jeśli chcesz poznać szczegóły, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pieniny. Zatopiona przez Jezioro Czorsztyńskie wieś Stare Maniowy. Zobacz, jak wyglądała przed zalaniem

Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś Stare Maniowy. Wieś została przesiedlona, a w jej miejscu powstało jezioro, które ma zabezpieczać rejon w dolinie Dunajca przed skutkami powodzi. Ostatni mieszkańcy zostali stamtąd wysiedleni na początku lat 90. Zobaczcie, jak wyglądała ta nieistniejąca już miejscowość.

📢 Oto najdziwniejsze nazwy polskich wsi. W niektóre aż trudno uwierzyć

Jadąc samochodem przez Polskę można się często... uśmiechnąć. Polskie wsie, kolonie i przysiółki mają często bardzo dziwne nazwy. W niektóre, zwłaszcza te wulgarne, aż ciężko uwierzyć. Wybraliśmy te najśmieszniejsze, podajemy także ich lokalizację. Te miejsca istnieją naprawdę!

📢 Hit lata 2021 pod Tarnowem! Po ochłodę w upały do Parku Zdrojowego obok Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach [ZDJĘCIA] 22.07

Park Zdrojowy w Ciężkowicach został oficjalnie otwarty 25 czerwca. Uroczystość połączona została z nadaniem nowej atrakcji Pogórza i Małopolski imienia Zbigniewa Jurkiewicza, zmarłego w ubiegłym roku burmistrza Ciężkowic i inicjatora utworzenia tego wyjątkowego miejsca, które łączyć ma relaks i odpoczynek na świeżym powietrzu, w malowniczej okolicy z zabiegami zdrowotnymi. Zobaczcie zdjęcia!

📢 "Kuchenne rewolucje". Oto restauracje, które upadły, nie pomogła nawet Magda Gessler 22.07.2021

"Kuchenne rewolucje" na telewizyjnej antenie zadebiutowały w marcu 2010 roku. Od tamtej pory restauratorka Magda Gessler podróżuje po całym kraju i ratuje podupadające knajpy. Trzeba przyznać, że większość kulinarnych metamorfoz kończy się spektakularnym sukcesem. Jednak nie wszystkie. Zobacz listę restauracji, którym nawet Magda Gessler nie potrafiła pomóc.

📢 Polskie PLAŻE. Ranking najpiękniejszych plaż nad Bałtykiem. TOP 15 plaż na wakacje w Polsce 2021 - 20.07

Plaże 2021. Kłopoty z podróżowaniem za granicę sprawiają, że w te wakacje chętniej niż zazwyczaj zostaniemy w kraju. Urlop możemy spędzić na piaszczystych plażach nad Bałtykiem. Podpowiadamy, jaką wybrać, by wakacje były udane. Skupiliśmy się przede wszystkim na tych pięknych plażach, które oferują najwięcej przestrzeni do wypoczywania, tak by zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem. Przejdź do rankingu polskich plaż w GALERII. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Wisła Kraków. Transfery byłych piłkarzy Wisły. LATO 2021. Janicki zostaje w ekstraklasie, Popović wraca do Europy [16.07.2021]

Wisła Kraków. Wielu z byłych piłkarzy "Białej Gwiazdy" latem 2021 roku zmienia kluby. Wszystkie te transfery, a także rozstania z ostatnimi pracodawcami, raportujemy w tym materiale. WIĘCEJ >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Co robić w Krakowie, gdy pada deszcz? Najciekawsze propozycje na spędzenie czasu w mieście królów podczas deszczu [LISTA ATRAKCJI]

Ostatnie dni nas nie rozpieszczały. Wysokim temperaturom i duchocie towarzyszyły ulewne deszcze oraz burze. Zła pogoda nie oznacza jednak, że jesteśmy zmuszeni do siedzenia w domu i czekania na poprawę. W Krakowie znajdziemy bowiem mnóstwo miejsc, które można odwiedzić podczas deszczu i miło spędzić czas. Warto zaznaczyć, że bez problemu dojedziemy do nich samochodem lub komunikacją miejską. W galerii przedstawiamy najciekawsze propozycje na spędzenie czasu w mieście królów podczas deszczu.

📢 "Królowe życia": Sylwia Peretti odchodzi! Jak wyglądają byłe "Królowe życia"? Zobacz, jak żyją ex-uczestniczki i uczestnicy hitu TTV!

"Królowe życia" to hit stacji TTV, a uczestniczki i uczestnicy programu z miejsca zyskują ogromną popularność i rzesze fanów. Niektórzy, tak jak Dagmara Kaźmierska, to właściwie twarze i legendy programu, ale niektóre królowe życia, mimo sympatii widzów, zniknęły już z programu. Co u nich słychać i jak teraz wyglądają? Zobacz, jak teraz żyją Monika Chwajoł, Gabriel Seweryn i inni!

📢 Fryzury, które brzydko cię POSTARZĄ. Unikaj ich, jeśli nie chcesz dodać sobie lat 28.06.2021

Nawet naprawdę młoda buzia może zostać łatwo postarzona za pomocą fryzury. A jeśli masz już kilka wiosen na karku, może się okazać, że twoje nietrafione wybory fryzurowe będą wręcz legendarne. Dlatego zapamiętaj kilka zasad, które chcemy ci przekazać. Fryzura, która nie postarza, to przede wszystkim fryzura dobrze dobrana. Ważne jest wszystko - kształt twarzy, rodzaj włosów, styl ubioru. Jesteś jak obraz, który potrzebuje dobrej ramy. Ta odpowiednio dobrana sprawi, że poczujesz się dobrze we własnym ciele. Przedstawiamy zestaw najbardziej postarzających fryzur!

📢 Miss Małopolski 2021 i Miss Małopolski Nastolatek 2021. Oto finalistki konkursu, które walczą o tytuł i koronę miss [ZDJĘCIA KANDYDATEK]

45 dorosłych i 22 nastolatki. Tyle pań i dziewcząt będzie walczyć w tym roku o tytuły Miss Małopolski 2021 i Miss Małopolski Nastolatek 2021.

📢 Wieże widokowe w Gorcach. Lubań, Gorc, Magurki. Jak tam dotrzeć? SZLAKI, ZDJĘCIA

Wieże widokowe w Gorcach. Gorc, Lubań, Magurki - na tych szczytach stoją wieże, z których podziwiać możemy Małopolskę, dużą część małopolskich gór: Tatry, Pieniny, Beskid Sądecki, Beskid Wyspowy, no i oczywiście same Gorce. Wszystko to odsłania się przed nami, gdy wyjdziemy ponad korony drzew. Zapraszamy do GALERII.

📢 To groźni przestępcy! Lista Polaków poszukiwanych przez Interpol. Najwięcej z nich pochodzi z Krakowa [ZDJĘCIA] 16.05.2021

Interpol to międzynarodowa organizacja policji pomagająca organom ścigania w walce z wszelkimi formami przestępczości. Interpol poszukuje aktualnie 28 obywateli Polski. Na liście jest także kilku mieszkańców Krakowa.

📢 Zakopane. Jak wyglądało miasto 30 lat temu i jak wygląda teraz? Zobacz niesamowite porównanie tych samych miejsc

Zobaczcie, jak wyglądało Zakopane 30 lat temu, a jak wygląda teraz! Porównaliśmy stare fotografie najbardziej charakterystycznych miejsc pod Giewontem, a następnie spróbowaliśmy sfotografować je z tego samego miejsca i perspektywy ponownie teraz. Niektóre miejsca zmieniły się nie do poznania, niektóre wyglądają jak sprzed 30 lat. Zobaczcie sami!

📢 Poszukiwani przez policję z Tarnowa. Zobacz ich dane i zdjęcia! [LISTY GOŃCZE]

Tych osób szuka małopolska policja: oto lista poszukiwanych przez policję w Tarnowie. Wśród nich są osoby, które dopuściły się poważnych przestępstw, rozbojów i pobić. Jeśli widziałeś/-aś któregokolwiek z nich, skontaktuj się z najbliższym posterunkiem policji lub zadzwoń pod bezpłatny numer alarmowy: 112. Lista została zaktualizowana 11 grudnia 2018.

ZOBACZ KONIECZNIE

Spis Powszechny 2021: są pierwsze kary za odmowę spisania się

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie