Prasówka 12.05.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 12.05.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Prądniczanka - Orlęta Rudawa. Trzy bramki Andrzeja Kawy [ZDJĘCIA]”?

Prasówka 12.05: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Prądniczanka - Orlęta Rudawa. Trzy bramki Andrzeja Kawy [ZDJĘCIA]

Prądniczanka Kraków pokonała Orlęta Rudawa 3:2 w meczu II grupy krakowskiej "okręgówki". Goście dwa razy obejmowali prowadzenie, pod koniec I połowy bramkę na 1:2 z rzutu wolnego zdobył Wiktor Orłoś, jednak po przerwie szalę na swoją stronę przechylili krakowianie. Wszystkie bramki dla nich strzelił Andrzej Kawa, tę zwycięską z rzutu karnego w 81 minucie. ZDJĘCIA >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Nie przegap promocji!

📢 Wieczysta wygrała z Hutnikiem II. Peszko i spółka nie mieli łatwo, rezerwy postawiły się drużynie gwiazd [ZDJĘCIA]

W zaległym meczu grupy II klasy okręgowej Kraków (z 17. kolejki) Wieczysta Kraków wygrała 12.05.2021 na wyjeździe z Hutnikiem II Kraków. Naszpikowana "ligowcami" drużyna, która wcześniej gromiła innych rywali, tym razem wygrała nieznacznie. Oto relacja i zdjęcia z tego spotkania (kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE).

📢 Skuteczność szczepionek Pfizera, Moderny, Astry Zeneci i Johnson&Johnson. Tak działają! Skład, skutki uboczne, kiedy druga dawka

Lekarze nie mają wątpliwości - każda szczepionka jest lepsza niż żadna! Nawet mimo tego, że ich skuteczność i skład czasami bywają różne. Jak działają poszczególne szczepionki? Z czego się składają? Jaka jest skuteczność Pfizera, Moderny, AstryZeneki i Johnson&Johnson? Dla kogo są przeznaczone? Na te pytanie odpowiadamy w powyższej galerii. KLIKNIJ W ZDJĘCIE I PRZECZYTAJ NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O SZCZEPIONKACH PRZECIWKO COVID-19.

Prasówka 12.05: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Kraków. Strażacy na pomoc mamie zamkniętej przez dziecko na balkonie [ZDJĘCIA]

Na nietypową akcję jechali w środę tuż po godz. 18 krakowscy strażacy. Dostali zgłoszenie o tym, że pomocy potrzebuje kobieta, którą zatrzasnęła na balkonie jej... półtoraroczna córeczka.

📢 Matura 2021 Biologia rozszerzona. "Dosyć nietypowy arkusz egzaminacyjny" [ARKUSZ, ODPOWIEDZI z matury z biologii]

W środę (12 maja) na kolejnym egzaminie maturalnym pojawili się młodzi ludzie, którzy marzą np. o studiowaniu medycyny. O godz. 9 rano przystąpili oni do egzaminu z biologii na poziomie rozszerzonym. To właśnie wynik z egzaminu z tego przedmiotu jest jednym z najczęściej wymaganych w rekrutacji na studia na kierunku lekarskim. Zuzanna Mirowska, maturzystka z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego w Krakowie, ocenia, że na tegorocznej maturze rozszerzonej z biologii - zresztą podobnie jak dzień wcześniej z matematyki - był dosyć nietypowy arkusz egzaminacyjny. Mamy arkusz z zdaniami!

📢 Matura z biologii 2021: odpowiedzi i opracowanie zadań maturalnych z biologii na poziomie rozszerzonym 12.05.21

MATURA BIOLOGIA 2021. W środę, 12 maja o godzinie 9:00 chętni maturzyści przystąpili do egzaminu z biologii na poziomie rozszerzonym. Zobacz jakie zadania musieli rozwiązać uczniowie i z jakimi tematami się zmierzyli. Sprawdź odpowiedzi i opracowanie zadań. "Przerwana została taka tendencja, że jest na tej maturze dużo podanego tekstu do przeczytania i dużo pytań na logikę. Często było tak, że te teksty dotyczą tematów naukowych, nowoczesnych - jak np. cząsteczki wirusów, elementy genów - i wtedy wszystko trzeba wywnioskować z tekstu i na tej podstawie, logicznie odpowiedzieć na pytania, łącząc to jeszcze z własną wiedzą. Dzisiaj nie mieliśmy za bardzo takich tekstów, było raczej odgrzebywanie starej wiedzy, gdzieś z pierwszej klasy, dużo było pytań z roślin… Ten arkusz wyglądał prawie tak, jakby się wzięło kopię z arkusza z 2010 roku, kiedy było więcej o zwierzętach i o roślinach niż o genetyce, nowych chorobach i mutacjach" - mówiła nam Zuzanna z krakowskiego „Nowodworka”.

📢 Matura biologia 2021 - arkusz, odpowiedzi, komentarze uczniów. Co było na rozszerzonej biologii? 12.05.21

W środę, 12 maja uczniowie przystąpili do kolejnego egzaminu maturalnego. Tym razem zmierzyli się z maturą z biologii na poziomie rozszerzonym. Matura z biologii jest nieobowiązkowa - zdają ją tylko uczniowie, którzy w deklaracji maturalnej wyrazili taką chęć. Zuzanna Mirowska, maturzystka z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego w Krakowie, ocenia, że na tegorocznej maturze rozszerzonej z biologii - zresztą podobnie jak dzień wcześniej z matematyki - był dosyć nietypowy arkusz egzaminacyjny. Po godzinie 14.00 w tym artykule opublikujemy arkusz CKE i opracowanie zadań z biologii rozszerzonej.

📢 Uwaga! GIF wycofał te leki ze sprzedaży. Masz je w domu? Natychmiast wyrzuć! Są niebezpieczne dla zdrowia. Lista 12.05

Główny Inspektorat Farmaceutyczny co jakiś czas wydaje decyzję o wycofaniu lub wstrzymaniu w obrocie kolejnych preparatów leczniczych. Tylko w ostatnich dniach do listy leków, których nie kupimy już w aptece, dołączyło pięć kolejnych produktów! Na liście preparatów, które znikną z półek aptek, znalazły się między innymi niektóre serie popularnych medykamentów stosowanych w leczeniu chorób serca. Wycofano także lek na grypę! Zobacz w naszej galerii, jakie preparaty wycofał w ostatnim czasie GIF i sprawdź, czy nie masz usuniętych z aptek leków w domu. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zbrodnia w Nowej Hucie. Sąsiad zabił jednym ciosem noża

Do aresztu trafił 69-letni Krzysztof K., który jednym ciosem noża zabił sąsiada w Nowej Hucie. Podejrzany nie przyznaje się do winy. Złożył krótkie wyjaśnienia, nieodnoszące się bezpośrednio do przebiegu zdarzenia i jego w nim udziału. Grozi mu dożywocie. W mieszkaniu, które zajmował, znaleziono nóż, którym zadał cios pokrzywdzonemu.

📢 Bronisław Cieślak ostatnie dni życia spędzał w domu pod Krakowem. Tak wyglądał jego azyl [ZDJĘCIA] 12.05.2021

2 maja 2021 roku pożegnaliśmy jednego z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów. Bronisław Cieślak, bo o nim mowa, zapisał się w historii polskiej kinematografii jako niezapomniany porucznik Borewicz z kultowego serialu "07 zgłoś się". Kilka lat temu aktor - pochodzący z Krakowa - zaprosił nas do swojego domu, o którym opowiadał z wielką czułością...

📢 Złodzieje grasują w Małopolsce. Policja ściga ich listami gończymi. Rozpoznajesz kogoś? Pomóż w poszukiwaniach!

Kilkudziesięciu mieszkańców Małopolski jest poszukiwanych przez policję, gdyż dopuścili się kradzieży. Niektórzy przy okazji stosowali przemoc lub groźby karalne. Mimo popełnionych przestępstw nadal są wśród nas i mogą planować kolejne przestępstwa. Przedstawiamy ich listę. Rozpoznajesz któregoś z nich? Daj znać policji.

📢 Małopolska. Gdzie są wolne terminy na szczepienie? Sprawdź, w których powiatach najszybciej umówisz się na szczepienie. Lista 12.05

Chcesz się szybko zaszczepić? Wolnych terminów w Małopolsce jest całkiem sporo. Oznacza to, że nie trzeba już tygodniami czekać na możliwość zaszczepienia, ponieważ często po rejestracji wizyta jest tego samego dnia. Ministerstwo Zdrowia udostępniło mapę, która pozwala sprawdzić, ile jest wolnych terminów na szczepienie przeciw COVID-19 w poszczególnych powiatach. Dane dotyczą kolejnych siedmiu i 30 dni. Sprawdźcie na kolejnych slajdach galerii, jak wygląda sytuacja w Małopolsce i każdym z powiatów naszego województwa.

📢 Gdzie w Polsce koronawirus wyrządził najwięcej szkód? Miasta i powiaty, które ucierpiały najbardziej przez COVID-19

Zestawienie polskich powiatów i największych miast w naszym kraju (tzw. miast na prawach powiatu), które najmniej i najbardziej ucierpiały dotychczas przez pandemię. Zobacz, gdzie koronawirus wyrządził najwięcej szkód. Raport w internecie opublikował serwis Tu Warto Mieszkać.

📢 Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Tak wyglądają poszukiwani w związku z zabójstwami. Zobacz ich zdjęcia i nazwiska

Prezentujemy zdjęcia i nazwiska najgroźniejszych przestępców w Polsce. Wszyscy są poszukiwani w związku z zabójstwem. Policja wystawiła za nimi listy gończe i opublikowała wizerunki. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, to koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 8 grudnia 2020 roku. Zobacz zdjęcia i listy gończe poszukiwanych zabójców, którzy są na wolności.

📢 Kraków. Można postrzelać, poćwiczyć, poczytać. Zobaczcie, co skrywają wnętrza siedziby małopolskiej policji [ZDJĘCIA]

Większość z nas Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie kojarzy głównie z dużym budynkiem przy ul. Mogilskiej. Tylko nieliczni mają możliwość obejrzenia tego obiektu od środka. Okazuje się, że jest tam wiele ciekawych miejsc, m.in. strzelnica, siłownia, biblioteka czy laboratorium kryminalistyczne. Są też pomieszczenia gdzie przetrzymywani są zatrzymani. Zobaczcie, jak wyglądają wnętrza głównego budynku małopolskiej policji. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Matura biologia 2021 ARKUSZ CKE. Zobacz jakie były zadania na maturze rozszerzonej z biologii 12.05

Matura 2021 z biologii na poziomie rozszerzonym odbyła się w środę, 12 maja o godzinie 9. To właśnie wynik z egzaminu z tego przedmiotu jest jednym z najczęściej wymaganych w rekrutacji na studia na kierunku lekarskim. Zobacz arkusz CKE i zadania, które pojawiły się na tegorocznej maturze z biologii rozszerzonej.

📢 Netflix będzie kręcił w Krakowie. Tajemniczy projekt popularnej platformy streamingowej. Co to będzie?

W czerwcu i lipcu w Krakowie realizowane będą zdjęcia do nowej produkcji Netflixa. Odpowiedzialne za castingi studio ABM poszukuje statystów, epizodystów i aktorów zawodowych w wieku 50+. Sama produkcja owiana jest tajemnicą.

📢 TOP 14 najpopularniejszych kierunków studiów w Polsce. Informatyka pozostała liderem [RANKING 12.05]

Trwają egzaminy maturalne, niektórzy już nawet skończyli je zdawać i mają wakacje. Ale... co po maturze? Gdzie na studia? Jakie kierunki są najchętniej wybierane i najbardziej oblegane w ostatnim czasie? Odpowiedź na to dają wyniki ostatniej rekrutacji na studia, na rok akademicki 2020/2021. To może być też wskazówka i podpowiedź dla niezdecydowanych. Od razu dodajmy, że w pierwszej trójce w ciągu trzech ostatnich lat zachodzą wyłącznie minimalne zmiany - lider pozostaje ten sam, a dwa pozostałe kierunki na podium tylko raz zamieniły się miejscami. W ostatniej rekrutacji kolejność kierunków w ścisłej czołówce była identyczna jak rok wcześniej.

📢 Kraków. Polewaczka z krakowskiego MPO wzięła udział w... akcji pożarniczej

Czy polewaczka służąca do czyszczenia ulic może wziąć udział w akcji gaszenia pożaru? Tak! W Krakowie taka sytuacja miała miejsce kilka dni temu. Kierowca czyszczący ulice zauważył, że jeden z pojazdów zaczął płonąć. Bez chwili namysłu wykorzystał pojazd w bardzo niekonwencjonalny sposób.

📢 Natalia Fitnesska. Dziewczyna Arkadiusza Tańculi jest gwiazdą Instagrama [ZDJĘCIA] 12.05

Natalia, na Instagramie używająca profilu @natalia.fitnesska, jest dziewczyną Arkadiusza Tańculi - aktora i trenera personalnego, który będzie jedną z gwiazd zbliżającej się gali FAME MMA 10. Wielkie emocje wzbudza jego walka z Mateuszem Murańskim (a może bardziej nawet konflikt, zainicjowany przez Jacka Murańskiego - tatę Mateusza), jednak na brak popularności nie narzeka też piękna partnerka Arka. Jej profil na Instagramie śledzi aż 178 tysięcy obserwujących (Tańculi - 231 tys.). Poznajcie Natalię, która w związku z Arkiem już od ponad sześciu lat. >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 To może być pierwszy transfer Cracovii w letnim okienku

Trener Cracovii Michał Probierz zapowiedział wzmocnienia w „Pasach”. Nic dziwnego, że po nieudanym sezonie będzie chciał zmienić kadrę.

📢 Parki w Krakowie. TOP 30 najbardziej atrakcyjnych miejsc na majowe upały ZDJĘCIA, WIDEO 10.05

Kraków. Parki to zielone płuca miasta, a spacerując lub jeżdżąc rowerem po alejkach nie musimy nosić maseczek (choć jest to wskazane). Wybraliśmy 30 najpiękniejszych parków w Krakowie, by ułatwić Wam wybór na majowe i letnie upały. Prezentujemy ich położenie i największe atuty oraz przedstawiamy zdjęcia i filmy. By oferta była kompletna, korzystaliśmy z bogatej bazy portalu krakow.pl oraz własnych źródeł. TOP 30 parków w Krakowie możecie poznać przeglądając GALERIĘ. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Kraków. Hype Park szykuje się do otwarcia. Wiemy, jakie gwiazdy będą tu koncertować! Już wkrótce będzie tu głośno. Nowe zdjęcia

21 maja swoje podwoje otworzy Hype Park. To ogromna przestrzeń muzyczno-gastronomiczna przy ulicy Kamiennej 12. Czego możemy się spodziewać po tej nowej „miejscówce” na imprezowej mapie Krakowa?

📢 O ten dom Justyna Żyła stoczyła batalię w sądzie z Piotrem Żyłą. Zobaczcie zdjęcia posiadłości w Wiśle

Tak mieszka Justyna Żyła. Jasne wnętrza, duża kuchnia, ogród ze wspaniałymi widokami - posiadłość w Wiśle robi wrażenie! O ten dom Justyna i Piotr spierali się w czasie głośnego rozwodu. Zobaczcie jak mieszka była żona mistrza świata w skokach narciarskich.

📢 Wisła Kraków. Wyceny piłkarzy "Białej Gwiazdy". Kogo można sprzedać najdrożej? Komu już w czerwcu wygasa kontrakt? WIOSNA 2021

Wisła Kraków. Sprawdziliśmy, na jakie kwoty są aktualnie wyceniani piłkarze "Białej Gwiazdy" oraz na których graczach klub z Reymonta mógłby najlepiej zarobić, sprzedając ich już dziś. Nie wszyscy najdrożsi mają jednak kontrakty dłuższe niż do 30 czerwca tego roku, dlatego właściciele Wisły mogą obejść się smakiem. Sprawdźcie w GALERII, na jakie kwoty są wyceniani gracze Wisły przez ekspertów transfermarkt.de i jak długo obowiązują ich kontrakty. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Kraków. Nowy staw w Parku Lotników Polskich zmieniony w basen. Ludzie się kąpią mimo zakazu [ZDJĘCIA]

Słoneczna pogoda spowodowała, że niektórzy mieszkańcy odwiedzający Park Lotników Polskich zaczęli się kąpać w nowym stawie, który powstał na tym terenie w rejonie Tauron Areny. Urzędnicy podkreślają, że kąpiele w tym akwenie są niedozwolone.

📢 Matura matematyka 2021 rozszerzenie - odpowiedzi, rozwiązania, arkusz CKE. Zobacz czy dobrze rozwiązałeś zadania z matematyki rozszerzonej

We wtorek, 11 maja maturzyści zmagali się maturą z matematyki rozszerzonej. W arkuszach egzaminacyjnych na uczniów czekało 15 zadań. Od wielu zdających słyszymy, że nie udało im się rozwiązać wszystkich zadań, a co do pozostałych nie są pewni, czy dobrze je rozwiązali. Według opinii uczniów matura z matematyki na poziomie rozszerzonym okazała się bardzo ciężka. Wielu maturzystów zaskoczyło to, że nie było na tegorocznym egzaminie ani jednego zadania z ciągów. Pojawiło się jedno zadanie stricte z geometrii, dwa – nawiązujące do geometrii analitycznej i jedno ze stereometrii, zadanie optymalizacyjne z brył i dowód geometryczny. Poniżej opublikowaliśmy przykładowe odpowiedzi z matury z matematyki rozszerzonej 2021 i arkusz CKE.

📢 Auchan ostrzega klientów i wycofuje kiełbaski na grilla. Mogły mieć kontakt z płynem chłodzącym!

GIS ostrzega i wycofuje partię popularnych kiełbasek na grilla z Auchan. Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny w ostrzeżeniu, wycofaną partię uznano za produkt niebezpieczny. Kiełbaski mogły mieć kontakt z mieszaniną wody i płynu chłodzącego w wyniku awarii w zakładzie produkcyjnym. Czytaj więcej!

📢 Kraków. 150-metrowe drapacze chmur i 100 tysięcy mieszkańców w Nowym Mieście. Szczegóły na temat nowej dzielnicy

Władze Krakowa przedstawiły długo oczekiwany projekt planu miejscowego Nowe Miasto, który obejmie blisko 700 hektarów terenów Płaszowa i Rybitw. Nowe Miasto ma być de facto nową dzielnicą zaprojektowaną od nowa. Ma się ona składać z szeregu kwartałów, gdzie znajdzie się zabudowa wysokościowa. W centralnej część mają stanąć cztery wieżowce o wysokości 150 metrów. W pozostałych obszarach powstanie kilkanaście budynków o wysokości od 90 do 120 metrów. W Nowym Mieście ma docelowo mieszkać ponad 100 tys. mieszkańców. Powstać ma także mniej więcej tyle samo miejsc parkingowych.

📢 Kraków. Rynek Główny zaczyna przypominać ten sprzed pandemii. Ogródki wracają po ponad pół roku! Gastronomia czeka na otwarcie. Zdjęcia

Przedstawiciele branży gastronomicznej odliczają godziny do ponownego przyjęcia gości bezpośrednio w lokalach - restauracje funkcjonowały w reżimie od 24 października ubiegłego roku, oferowano jedzenie tylko na wynos. Zgodnie z ostatnimi decyzjami rządu lokale otworzą się na nowo 29 maja, wcześniej, bo 15, ruszą ogródki gastronomiczne, a przygotowania do ich uruchomienia już trwają. Zniecierpliwieni oczekiwaniem przedsiębiorcy, którzy ciągle liczą straty spowodowane pandemią koronawirusa, rozkładają parasole oraz stoliki m.in. na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z decyzją miasta zapłacą oni mniej za zajęcie pasa drogowego pod ogródki.

📢 Produkty z Biedronki, Lidla i Netto wycofane. . Wywal je koniecznie jeśli masz je w domu. Mogą być niebezpieczne dla zdrowia 12.05.21

Te popularne produkty GIS nakazał natychmiast wycofać ze sklepów. Parówki, jajka, kurczak - to produkty, których używa praktycznie każdy z nas na co dzień w swojej kuchni. GIS zareagował błyskawicznie. W niektórych partiach tych produktów znalazły się bakterie lub przedmioty, które zagrażają zdrowi a czasem życiu konsumenta. Główny Inspektorat Sanitarny stoi na straży prawa i co jakiś czas nakazuje wycofanie produktów zagrażających zdrowiu. Które produkty nakazał wycofać GIS w maju 2021?

📢 MATURA rozszerzona z matematyki 2021 CKE. "Ta matura była zdecydowanie inna od poprzednich" [ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA z matury z matematyki]

We wtorek o godz. 9 maturzyści przystąpili do egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym. Jakie były zadania? Czy uczniowie poradzili sobie z nimi bez większych problemów? Mamy już arkusze i przykładowe odpowiedzi. Sprawdźcie, jak wam poszło.

📢 Matura matematyka rozszerzona 2021. Arkusz CKE, ODPOWIEDZI. "Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym okazała się bardzo ciężka" 12.05.

Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym okazała się bardzo ciężka – tak mówią nam maturzyści wychodzący z tego egzaminu we wtorek (11 maja). Właściwie każdy wyczerpał cały dostępny czas na jego napisanie, czyli trzy godziny. W arkuszach egzaminacyjnych na maturzystów czekało 15 zadań. Od wielu zdających słyszymy, że nie udało im się rozwiązać wszystkich zadań, a co do pozostałych nie są pewni, czy dobrze je rozwiązali. Po godzinie 14.00 tym artykule znajdziesz arkusz CKE, zadania i rozwiązania.

📢 Horoskop dzienny na czwartek, 13.05.2021. Horoskop na DZIŚ: byk, baran, rak. Sprawdź, co dziś podpowiadają Ci gwiazdy? 13 maja

HOROSKOP dzienny 2021 na czwartek, 13 maja. Co nam mówią karty tarota dla poszczególnych znaków zodiaku? Sprawdzajcie swój codzienny horoskop, aby wiedzieć, co przygotowały dla Was gwiazdy. Co dziś czeka Lwa, Byka, Ryby czy Koziorożca? Przeczytaj horoskop dzienny Jakuba Ciećkiewicza. Sprawdź w codziennym HOROSKOPIE, co Cię dziś czeka - w czwartek, 13 maja!

📢 Modne FRYZURY na wiosnę z krakowskich salonów fryzjerskich. Wśród propozycji: bob, pixie cut, fale i refleksy! 12.05.2021

Podobno, kiedy kobieta chce zmienić swoje życie, zaczyna od koloru włosów... Ty też myślisz o zmianie fryzury? Zainspiruj się modnymi cięciami i koloryzacjami na zdjęciach z krakowskich salonów fryzjerskich z Instagrama. Modne fryzury wiosenne - kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 ZNAKI ZODIAKU od najmilszego do najwredniejszego. Kto nie gryzie się w język, a kto jest łagodny, jak baranek? Sprawdź HOROSKOP 12.05.2021

Oto nietypowy ranking znaków zodiaku, uszeregowanych od tych cechujących się najłagodniejszym usposobieniem po te o najtrudniejszej naturze. Powstał na podstawie wiodących cech osobowości, charakteryzujących każdy ze znaków zodiaku. Które osoby są łagodne, jak baranek, a które nie gryzą się w język? Sprawdź w naszym HOROSKOPIE. PS Proponujemy podejść do zestawienia z przymrużeniem oka;)

📢 PRZECIEKI z egzaminu ósmoklasisty 2021 z polskiego. Jakie pytania i zagadnienia pojawią się na teście ósmoklasisty z polskiego? 12.05.2021

Egzamin ósmoklasisty 2021 rozpocznie się już 25 maja o godzinie 9:00. W Internecie można znaleźć tak zwane przecieki, czyli informacje, co dokładnie ma pojawić się na tegorocznym teście. Nie dajcie się nabrać! Arkusze egzaminacyjne są bowiem pod szczególną ochroną. Jednak porównując egzaminy z zeszłych lat można wskazać pewniaki - zagadnienia, które najprawdopodobniej pojawią się i tym razem.

📢 Horoskop na MAJ. Kogo czekają sukcesy w pracy, nowa miłość i przypływ gotówki? Sprawdź, czy gwiazdy będą Ci sprzyjać! 12.05.2021

Według najnowszego horoskopu, gwiazdy w maju będą sprzyjać prawie wszystkim znakom zodiaku. Horoskop na maj przedstawiaj się nadzwyczaj pozytywnie - awanse, podwyżki, nowe wyzwania, duże przedsięwzięcia. Maj to miesiąc, kiedy w pełni rozkwita przyroda, a my budzimy się do życia, wyczekując promieni letniego słońca. Co nas czeka po deszczowym kwietniu? Czy przyjdzie jakaś zmiana? Na kolejnych slajdach sprawdzisz, co gwiazdy przygotowały dla Ciebie w maju. Niektórzy mile się zaskoczą!

📢 Krótkie fryzury na lato. Najmodniejsze i najładniejsze cięcia, które dodadzą uroku każdej kobiecie [INSPIRACJE] 12.05.2021

Krótkie fryzury to najnowszy szyk mody, jeśli chodzi o letnie cięcia. Dodają one uroku i są świetnym odświeżeniem looku, jak również powrotem do coraz modniejszych lat 60. Królować przede wszystkim będą różne odmiany boba, pixie cut oraz grzywki. Twierdzenie, że kobiety w takich fryzurach wyglądają jak chłopczyce, to kłamstwo. Udowadniamy to w naszej galerii, gdzie przedstawiamy najlepsze pomysły i inspiracje na krótkie, letnie fryzury. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zimna Zośka i zimnych ogrodników 2021 - kiedy wypada? Wielkie przymrozki i przesądy. Mamy się czego obawiać? 12.05.21

Niskie temperatury w maju, choć czasem zaskakujące, są znane już od wielu lat. Śpiewała o nich między innymi Kora w piosence "Wyjątkowo zimny maj". Z przymrozkami o tej porze roku związanych jest także wiele przysłów, takich jak "zimna Zośka" czy "zimni ogrodnicy". Co dokładnie oznaczają i czy w związku z ich nadejściem powinniśmy się obawiać znacznego ochłodzenia?

📢 FRYZURY damskie najmodniejsze w 2021. Nie wiesz, jak się ostrzyc? Zobacz fryzjerskie trendy na wiosnę! [12.05.21]

Fryzury dla kobiet na 2021. Zobacz najsilniejsze trendy na fryzury dla kobiet w 2021 r. Jeśli nie masz pomysłu na nową fryzurę, skorzystaj z naszych porad. Z pewnością znajdziesz inspiracje, które ci odpowiadają. W 2021 r. modne są przede wszystkim fryzury krótkie. Boby, fryzury z grzywką i wszelkie wariacje odważnych cięć.

📢 W tych ZNAKACH ZODIAKU łatwo się zakochać. Bez pamięci! Urzekają spojrzeniem, czarują uśmiechem, mają "to coś"! [HOROSKOP] 12.05.2021

Te znaki zodiaku mają w sobie "to coś", co sprawia, że łatwo zakochać się w nich i to bez pamięci. Są często otaczani wianuszkiem wielbicieli. Urzekają spojrzeniem, czarują uśmiechem, podbijają serca wrodzonym taktem, bije od nich zmysłowość. Co jeszcze sprawia, że trudno oprzeć się urokom Skorpiona czy Wagi? Sprawdź HOROSKOP i dowiedz się, w których znakach zodiaku łatwo się zakochać!

📢 Kraków. Nowe Miasto z wieżowcami i 100 tys. mieszkańców. Czy ambitne plany urzędników mają sens? Pytamy ekspertów

Władze Krakowa przedstawiły długo oczekiwany projekt planu miejscowego Nowe Miasto, który obejmie blisko 700 hektarów terenów Płaszowa i Rybitw. Nowe Miasto ma być nową dzielnicą składającą się m.in. z kwartałów zabudowy mieszkaniowo-usługowej, gdzie znajdą się wieżowce wysokie do 150 metrów. W Nowym Mieście ma docelowo mieszkać ponad 100 tys. mieszkańców. Plan na papierze wygląda na spójny, ale czy uda się go zrealizować i czy rzeczywiście jest dobry?

📢 Fałszowana żywność w Krakowie i Małopolsce: podejrzany graham, ponad 40 procent lodu w mintaju i „szwajcarska” panga z… Wietnamu

Jakże zdumieli się inspektorzy z Krakowa, gdy skontrolowali sprzedawane na wagę w jednym ze sklepów mrożone filety rybne, których „krajem pochodzenia” miała być rzekomo Szwajcaria. Tak przynajmniej informował sprzedawca na etykietach. Tymczasem na kartonie zbiorczym, z którego wyjęto owe ryby, jako kraj pochodzenia podano… „Wietnam”. Kontrolerzy uznali to za bardziej prawdopodobne, zwłaszcza że chodziło o pangę, nota bene – złożoną w ponad 40 procentach z lodu. Cała seria kontroli wykazała liczne nieprawidłowości u sprzedawców wyrobów oferowanych luzem, od mięsa po chleb. Swoistym (anty)hitem kontroli okazał się chleb „Graham”, do upieczenia którego użyto wszystkie możliwe maki, tylko nie graham.

📢 Wisła Kraków. Maciej Sadlok może odejść do Rakowa Częstochowa

Wisła Kraków może wkrótce sprzedać swojego podstawowego obrońcę. Zainteresowany pozyskaniem Macieja Sadloka jest bowiem Raków Częstochowa. Trener Marek Papszun chętnie widziałby tego doświadczonego piłkarza w drużynie, która po wywalczeniu Pucharu Polski i zdobyciu wicemistrzostwa kraju, będzie szykować się do debiutanckiego startu w europejskich pucharach.

📢 Groźny wypadek pod Mszaną Dolną. Trzy osoby ranne. Jedna walczy o życie

Dwie osobówki rozbite. Uszkodzona ciężarówka wyrzucona poza jezdnię. Trzy osoby ranne, w tym jedna tak ciężko, że medycy określają jej stan jako walkę o życie. Tak smutny jest bilans wtorkowego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 968 w okolicach Mszany Dolnej.

📢 Tomasz Wacek: Pomogłem Wieczystej w awansie, mimo że z akademika musiałem się wyprowadzić

  • Nie pamiętam dokładnie, jak to się stało, ale dowiedziałem się, że jest taki klub Wieczysta Kraków, który grał wtedy w piątej lidze. Postanowiłem, że podejdę, spróbuję sił, a nuż będę mógł bardziej naturalnie pogodzić studia z graniem - wspomina pochodzący z Krosna Tomasz Wacek. Później przez niemal 10 lat grał w Cracovii, w "Pasach" rozegrał 62 mecze w ekstraklasie, ale to Wieczysta była jego pierwszym krakowskim klubem. Teraz, 19 maja, przyjedzie na jej stadion jako trener Glinika Gorlice, na mecz półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski.

📢 Kraków. Tłumy na bulwarach i pod dawnym hotelem Forum. Krakowianie masowo ruszyli w plener [ZDJĘCIA]

Krakowianie wygłodniali spotkań oraz gorących dni masowo ruszyli we wtorkowe (11.05.2021) popołudnie na krakowskie bulwary. Gorące popołudnie i wieczór przyciągnęły nad Wisłę tłumy pieszych, rowerzystów i rolkarzy. Piknikujący krakusi korzystają z ciepłych chwil, od środy (12.05) pogoda ma zacząć się pogarszać, zaś w czwartek (13.05) ma być ponownie chłodno.

Zobacz zdjęcia tłumów, które wyszły na krakowskie bulwary. Przejdź do galerii.

📢 Transfery. Pomocnik Sandecji zostanie sprzedany do klubu ekstraklasy?

Piłkarska Sandecja już latem może zarobić na sprzedaży jednego ze swoich czołowych zawodników. W grze są niemałe pieniądze, które z pewnością pomogłyby klubowi z Sądecczyzny w codziennym funkcjonowaniu.

📢 Wypadek na A4 koło Bochni. Ciężarówka najechała na samochód osobowy, wrak wylądował w rowie [ZDJĘCIA]

Drastycznie wyglądał wypadek, jaki miał miejsce we wtorek 11.05.2021 przed godziną 16 na autostradzie między Bochnią a Brzeskiem. Doszło tam do najechała na samochód osobowy przez ciężarówkę. Na szczęście, kierowca osobówki był na zewnątrz i nic mu się nie stało.

📢 Kraków. Likwidują miejsca parkingowe na ulicach w centrum. Mieszkańcy są oburzeni [ZDJĘCIA]

Na ulicach Smoleńsk i Retoryka zlikwidowano część miejsc postojowych. Okoliczni mieszkańcy są oburzeni, że urzędnicy ograniczają możliwość zaparkowania samochodów w tym rejonie. W magistracie odpowiadają, że zmiany podyktowane są względami bezpieczeństwa.

📢 Pierwsze upały w tym roku odnotowano w... Krakowie! Mieszkańcy wykorzystali piękną pogodę na spacery i opalanie [ZDJĘCIA]

Od kilku dni w Krakowie i całej Małopolsce możemy cieszyć się piękną pogodą. Po deszczowej i zimnej majówce w końcu na południu kraju na poważniej zawitało słońce. Według danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we wtorek (11 maja) w stolicy Małopolski odnotowano ponad 30 st. C. To pierwszy taki dzień od początku roku!
Nic więc dziwnego, że w tak upalną pogodę krakowianie postanowili w pełni wykorzystać i to na różne sposoby. Jedni wybrali się na spacer po krakowskim Rynku, inni rozłożyli koce i zrobili sobie piknik w parkach czy nad Wisła, a jeszcze inni postanowili się nawet opalać!
Zobaczcie, jak krakowianie spędzili pierwszy tak ciepły dzień w roku!

📢 Alimenciarze i alimenciarki poszukiwani przez policję w Małopolsce [LISTY GOŃCZE]

Zobacz osoby, które mimo nakazu sądowego zaniedbały spoczywający na nich obowiązek alimentacyjny i nie wypłacają na rzecz własnego dziecka (lub dzieci) należnych mu pieniędzy. Widziałeś ich? Daj znać policji!

📢 Hity turystyki. Trzy parki narodowe z Małopolski w europejskiej czołówce miejsc najpopularniejszych w Google, Trip Advisor i na Instagramie

Trzy małopolskie parki narodowe znalazły się w pierwszej setce najpopularniejszych parków w całej Europie w rankingu przygotowanym przez brytyjskich ekspertów z SaveOnEnergy w oparciu o liczbę hashtagów na Instagramie, oceny w podróżniczym portalu Trip Advisor oraz wyszukiwania w globalnym Google. Najwyższą – piętnastą – pozycję spośród wszystkich tego typu miejsc w Polsce i całej Europie Środkowej zajął Pieniński Park Narodowy z 85 punktami na 100 możliwych. Miejsce 68 zajął Babiogórski Park Narodowy (65 punktów), a 81. – Tatrzański Park Narodowy (62 punkty). Na wysokiej, 110 pozycji zestawienia znalazł się także Ojcowski Park Narodowy (54 punkty), zaś na 159. – Gorczański Park Narodowy (39 punktów).

📢 Kraków. Śnięte ryby, wycięte drzewa. Kontrowersje wokół inwestycji w Przylasku Rusieckim

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie nowoczesnego kąpieliska w Przylasku Rusieckim - dla mieszkańców dostępne będą piaszczysta plaża, pomosty, wyciągi do nart wodnych oraz żaglówki. Jednak wokół trwającej inwestycji nie brakuje kontrowersji. Mieszkańcy zwracają uwagę na wycięte drzewa oraz śnięte ryby. To drugie budzi obawy o jakość wody. Spółka Kraków Nowa Huta Przyszłości odpowiada, że główną ideą przy tworzeniu terenu rekreacyjnego przy zbiorniku wodnym nr 1 było maksymalne zachowanie półdzikiego charakteru tego miejsca. Jeśli zaś chodzi o jakość wody, to w spółce przekazują, że "kąpielisko spełnia wymagane normy".

📢 Nowe atrakcje w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Kiedy otwarcie sezonu 2021? [ZDJĘCIA, WIDEO] [AKTUALIZACJA]

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze co roku zaskakuje swoich gości nowymi atrakcjami. W tym nowością będzie strefa Aqualantis. To część parku stylizowana na starożytne zatopione miasto. Trwa weekendowa przedsprzedaż biletów w promocyjnych cenach. Kiedy będzie można odwiedzić Energylandię? [AKTUALIZACJA]

📢 Justyna ŻYŁA zmieniła wygląd. Trudno ją poznać w nowej fryzurze. Już nie jest blondynką [ZDJĘCIA] 11.05.2021

Justyna Żyła, była żona skoczka narciarskiego Piotra Żyły, w mediach społecznościowych pochwaliła się nową fryzurą. Już nie jest blondynką... Jedną z ulubionych postaci tabloidów i portali plotkarskich stała się tuż po IO w Pjongczangu, gdy na Instagramie poinformowała, że jej mąż ma kochankę. Zarzucała mu też, że nie interesuje się dziećmi. Skoczek wyprowadził się z domu, ale zaprzeczył, że powodem jest romans. Dziś jest związany z fotomodelką i aktorką Marceliną Ziętek. Byli małżonkowie nadal ścierają się w mediach społecznościowych. A jak - po metamorfozie - wygląda Justyna Żyła? Zobaczysz w galerii, ale najpierw jeszcze jako blondynkę. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Gmina Oświęcim. Szeroki strumień ścieków spływa do starorzecza, a potem do Wisły w Babicach. Czyja to rura i ścieki? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Mieszkańcy Babic w gminie Oświęcim są zaniepokojeni ściekami wypływającymi z tajemniczej rury przy ul. Starowiślnej, wprost do starorzecza, a potem do Wisły. - Jestem przerażony tym co zobaczyłem i poczułem – mówi Sławomir Formas, mieszkaniec Babic. O sytuacji niezwłocznie powiadomił Towarzystwo na rzecz Ziemi i naszą redakcję. Dlaczego nie zostały odprowadzone do wybudowanej kosztem 6 mln zł kanalizacji sanitarnej?

📢 Krakowski Dworzec Główny nosi imię Józefa Piłsudskiego

Od 11 maja krakowski Dworzec Główny oficjalnie nosi już imię Józefa Piłsudskiego. - Kraków to najchętniej odwiedzane przez turystów, w tym gości zagranicznych, miejsce w Polsce, stąd tak istotne, aby głównemu dworcowi, będącemu współczesną bramą miasta, patronował jeden z najwybitniejszych Polaków - podkreśla Krzysztof Mamiński, członek zarządu PKP SA. I zaznacza, że właśnie pełną nazwą - wraz z imieniem patrona - krakowski Dworzec Główny będzie zapowiadany w pociągach wjeżdżających na tę stację.

📢 Cracovia. Wyceny piłkarzy "Pasów". Kogo można sprzedać najdrożej? Ile jest warta cała drużyna Cracovii? WIOSNA 2021

Wyceny piłkarzy Cracovii. Zbliża się gorący okres transferowy, dlatego przyjrzeliśmy się, na jakie kwoty wyceniani są zawodnicy "Pasów". Który z graczy Michała Probierza jest najdroższy? Na kim można zarobić najwięcej? Ile jest warta cała drużyna? Sprawdźcie w GALERII, na jakie kwoty są wyceniani piłkarze Cracovii przez dobrze zorientowanych w realiach piłkarskich ekspertów transfermarkt.de. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Marcin Wasilewski wrócił do gry! Sławomir Peszko też może zagrać w tej drużynie ZDJĘCIA

Marcin Wasilewski - mistrz Anglii, legenda Anderlechtu Bruksela - znów gra w piłkę! Do nowej drużyny wszedł z przytupem, strzelając 4 bramki i zaliczając 2 asysty. Został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu, a ekipa Stomatologii Stupka może szczycić się kolejnym reprezentantem Polski, który wystąpił w jej barwach. Czy następnym będzie Sławomir Peszko?

📢 Burdy po meczu w Myślachowicach. Pseudokibice postrzelili z wiatrówki zawodników. Dwóch chuliganów zostało zatrzymanych

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn biorących udział w bójce, do której doszło podczas minionego weekendu po meczu piłki nożnej we wsi Myślachowice (gm. Trzebinia). Zatrzymani to mieszkańcy gminy Trzebinia w wieku od 23 i 25 lat. W najbliższym czasie będą odpowiadać za swoje postępowanie przed sądem.

📢 Kraków. Tam już na kręgle nie pójdziemy. Uwielbiany przez krakowian Pink Bowling&Club nie wznawia działalności. "Tam były najlepsze imprezy"

Po 8 latach funkcjonowania kręgielnia Pink Bowling&Pub nie wznowi działalności wraz z luzowaniem kolejnych obostrzeń. Wiadomość o całkowitym zamknięciu lokalu pojawiła się na facebookowym fanpejdżu klubu w poniedziałek, 10 maja.

📢 Kraków. Budowa linii tramwajowej do Górki Narodowej. Będą kolejne utrudnienia

W związku z kolejnym etapem budowy Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej od 14 maja pojawią się utrudnienia w ruchu na ul. Słomczyńskiego.

📢 Kraków. Plac Nowy dla turystów czy mieszkańców? Zobacz, jak ma wyglądać to miejsce po przebudowie [WIZUALIZACJE]

Plac Nowy czekają rewolucyjne zmiany. Na zlecenie miasta powstała wielowariantowa koncepcja przebudowy tej części krakowskiego Kazimierza. Okoliczni mieszkańcy obawiają się, że zmiany służą temu, by rozwijało się tam centrum rozrywkowe z knajpami i imprezami. W spółce kupieckiej zarządzającej placem nie mają wątpliwości, że proponowane rozwiązania doprowadzą do upadku handlu w tym miejscu.

📢 Pogrzeb Bronisława Cieślaka. Kraków żegna uwielbianego aktora. Odtwórca roli porucznika Borewicza spoczął na cmentarzu Podgórskim [ZDJĘCIA]

Na krakowskim cmentarzu Podgórskim spoczął Bronisław Cieślak, który w pamięci widzów zapisał się jako niezapomniany porucznik Borewicz z serialu "07 zgłoś się". W ostatniej drodze aktorowi towarzyszyła najbliższa rodzina, przyjaciele i wielu mieszkańców Krakowa. W piękny sposób swojego ojca pożegnała m.in. córka Katarzyna, której chwytające za serce słowa były odczytane podczas pogrzebu.

📢 Kraków. Pandemia opóźnia budowę Trasy Łagiewnickiej. Nad tunelem między sanktuariami powstanie park [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

Trzecia fala pandemii koronawirusa spowodowała opóźnienia na budowie Trasy Łagiewnickiej. Do końca czerwca okaże się, czy trzeba będzie przesunąć termin zakończenia inwestycji wyznaczony na koniec 2021 roku. W ramach prac obecnie wykonywane są m.in. nasadzenia drzew nad tunelem między sanktuariami Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II. Tam zaplanowano obszar parkowy.

📢 Najdroższe psy. Oto rasy, za które trzeba zapłacić najwięcej. Niektóre kosztują tyle co samochód [ZDJĘCIA] 10.05.2021

Zastanawialiście się nad zakupem rasowego psa? Wbrew pozorom nie jest to taka droga inwestycja! Ceny najdroższych psów wahają się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, choć cena psa znajdującego się na podium może zaskoczyć i zszokować. W galerii przedstawiamy ceny najdroższych ras psów - wszystkie pochodzą z polskich portali sprzedażowych.

📢 Tatry. W Dolinie Chochołowskiej prawdziwe tłumy. Ludzie opalają się na polanach. Gigantyczna kolejka przed wejściem 10.05.2021

Dolina Chochołowska w Tatrach oblężona. Piękne słońce skłoniło tysiące turystów do wyruszenia na szlak. Na Polanie Chochołowskiej mnóstwo osób... opala się na kocach. Na szczęście już po sezonie kwitnienia krokusów.

📢 Najdroższe i najbardziej ekskluzywne mieszkania do kupienia w Krakowie. To symbole luksusu i przepychu. Ceny też zwalają z nóg! [ZDJĘCIA]

Dwa tarasy, widok na Wawel, strefa relaksu, ogromna lodówka - to tylko niektóre z rzeczy, które posiadają najdroższe mieszkania na sprzedaż w Krakowie. W sumie można powiedzieć, że mają wszystko, co potrzebne, żeby żyć po królewsku. Ale żeby je kupić, trzeba mieć równie królewski majątek. Może któraś oferta Was przekona? Na kolejnych slajdach zobaczycie te najbardziej ekskluzywne mieszkania do kupienia w Krakowie.

📢 Makabryczne odkrycie na Wiśle koło Szczucina. Strażacy z Dąbrowy Tarnowskiej wydobyli z rzeki ciało kobiety [ZDJĘCIA]

W sobotę (9.05) około godz. 16 strażacy z Dąbrowy Tarnowskiej wyłowili z Wisły ciało kobiety. Zwłoki znajdowały się na progu wodnym rzeki między Szczucinem a Kępą Lubawską. Policja nie wyklucza, że jest to mieszkanka Nowego Brzeska, która zaginęła pod koniec kwietnia.

📢 Kraków. Najlepsi z najlepszych mistrzów parkowania. Przeszli samych siebie w „pomysłowości” [ZDJĘCIA]

Krakowscy „mistrzowie parkowania” potrafią zdenerwować pieszych oraz innych użytkowników drogi swoją nieodpowiedzialnością. Notorycznie stają na chodnikach, niszczą trawniki. Parkują przy przejściach dla pieszych, zastawiając widoczność i tym samym stwarzają zagrożenie dla pieszych. Są i tacy, którzy na parkingach zajmują dwa miejsca lub blokują wyjazdy innym samochodom. Zobaczcie, w jakich miejscach zastaliśmy zaparkowane samochody.

📢 Myślachowice k. Trzebini. Dantejskie sceny po meczu A-klasy. Doszło do bójki. Kibic wyjął broń. Dwie osoby zatrzymała policja

W sobotę (8.05.2021) szokujące sceny miały miejsce tuż po meczu A-klasowych klubów: UKS Błyskawicy i LKS Start Kamień w Myślachowicach k. Trzebini. Doszło do bójki, jeden z jej uczestników miał nawet wyjąć broń hukową. Policja zatrzymała dwie osoby. To dwaj mieszkańcy gminy Chrzanów. Przebywają w policyjnej izbie zatrzymań, w poniedziałek mają zostać przesłuchani.

📢 To przełomowa inwestycja dla stolicy Małopolski. Postępuje budowa północnej obwodnicy Krakowa [ZDJĘCIA]

Trwa kluczowa inwestycja dla stolicy Małopolski, czyli budowa północnej obwodnicy Krakowa o długości ponad ok. 12 kilometrów na odcinku: węzeł Modlnica - węzeł Kraków Mistrzejowice. Dzięki niej domknięty zostanie tzw. ring drogowy wokół stolicy Małopolski, a kierowcy będą mogli ją okrążyć, bez konieczności przejazdu przez zatłoczone miasto. Dziś na placu budowy pojawił się m.in. prezydent Andrzej Duda i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Przejdź do galerii zdjęć i zobacz, jak postępują roboty. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Przywileje dla zaszczepionych: podróże, wczasy, wolny wstęp do sklepów, kin, siłowni, fryzjerów, na baseny, stadiony… Kiedy w Polsce? Już!

Odpowiedzialna za cyfryzację Polski agenda rządowa zapowiada wprowadzenie aplikacji na smartfony dla zaszczepionych na COVID-19, by mogli oni bez przeszkód korzystać z wszystkich usług, robić swobodnie zakupy, uczestniczyć w imprezach masowych i podróżować. Jak wyjaśniła w piątek na Kongresie 590 Justyna Orłowska, pełnomocniczka premiera ds. GovTech, aplikacja będzie spełniać „wymogi ustalone na poziomie Komisji Europejskiej” i zostanie oparta na rozwiązaniach „znanych obywatelom”. Tymczasem zarówno w rządzie, jak i w organach Unii Europejskiej, trwają zażarte spory o to, jak ma działać certyfikat zdrowotny, dający zaszczepionym praktyczne przywileje. Zaś kolejne kraje, na własną rękę, wprowadzają i rozszerzają uprawnienia zaszczepionych, otwierając dla nich całe obszary gospodarki, kultury, sportu i rekreacji.

📢 Przylasek Rusiecki. Rekreacyjna perła wschodniej części Krakowa będzie hitem tego lata [ZDJĘCIA] 7.05.2021

Ze wschodniej strony zrewitalizowane jedno kąpielisko z pomostami, plażą, inteligentnym, ekologicznym oświetleniem. Z drugiej strony dziki kompleks wodny, który pozwala odciąć się od miejskiego zgiełku. Tak dziś wygląda teren Przylasku Rusieckiego. W sezonie letnim ten punkt na mapie Krakowa będzie bardzo popularnym miejscem do spacerów, wędkowania i wypoczynku na plaży. Otwarcie odnowionego kąpieliska ma nastąpić na początku sezonu letniego. Sami zobaczcie, jak wygląda najbardziej urokliwy zakątek wschodniej części Krakowa. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Drewniane domki do kupienia w Małopolsce do 200 tys. Najciekawsze oferty wraz ze zdjęciami. Marzysz o drewnianym domku? Sprawdź galerię!

Kto z nas nie chciałby mieszkać w małym, przytulnym, drewnianym domku z widokiem na piękny las lub jezioro i poczuć się jak w góralskiej opowieści? Nie trzeba jechać w góry, żeby spełnić to wyobrażenie - w naszych okolicach też znajduje się wiele drewnianych domków, które można kupić nawet za kilkadziesiąt tysięcy! Przejrzeliśmy oferty drewnianych domów do kupienia w Małopolsce i przedstawiamy Wam te najlepsze. Ceny nie sięgają wyżej niż 200 tys. zł!

📢 MISS Małopolski 2021. One walczą o sławę i koronę miss! Zdjęcia kandydatek 7.5.2021

113 pań walczy o udział w konkursie Miss Małopolski 2021, właśnie trwa półfinał konkursu. W finałowej rywalizacji udział weźmie 30 najpiękniejszych. Zdecydowaną większość wybierze jury konkursu, kilka dziewcząt może się dostać do finału dzięki głosowaniu sms-owym. Jak wyglądają kandydatki do tytułu Miss? Które z nich awansują?

📢 Pieniny. Zatopiona przez Jezioro Czorsztyńskie wieś Stare Maniowy. Zobacz, jak wyglądała przed zalaniem 7.05.2021

Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś Stare Maniowy. Wieś została przesiedlona, a w jej miejscu powstało jezioro, które ma zabezpieczać rejon w dolinie Dunajca przed skutkami powodzi. Ostatni mieszkańcy zostali stamtąd wysiedleni na początku lat 90. Zobaczcie, jak wyglądała ta nieistniejąca już miejscowość.

📢 Kraków. Gminne mieszkania w atrakcyjnych lokalizacjach. Można je wylicytować na aukcji 21 maja [ZDJĘCIA]

Jest okazja, by zamieszkać na Starym Mieście parę kroków od Karmelickiej, w rejonie placu Bohaterów Getta, tuż obok kościoła św. Katarzyny na Kazimierzu czy na osiedlu Oficerskim. Miasto oferuje do wynajęcia prawie 30 mieszkań. Aukcja na ich najem odbędzie się 21 maja. Zdjęcia z lokali pokazują, że wprowadzenie się do większości z nich trzeba poprzedzić solidnym remontem. Gmina zaznacza, że niezbędne prace remontowe zostaną rozliczone w czynszu.

📢 Pijani i naćpani kierowcy poszukiwani przez policję w Małopolsce [LISTY GOŃCZE]

Policjanci z Małopolski poszukują osób, które prowadziły samochód po alkoholu lub narkotykach. Wśród poszukiwanych jest także kobieta. Rozpoznajesz kogoś z fotografii? Zgłoś to na policję!
Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Eleganckie paznokcie hybrydowe 2021. Paznokcie jasne, czerwone, a może ombre? Zobacz wzory eleganckich paznokci do pracy, do biura 5.05

Szukasz pomysłu na nietuzinkową stylizację paznokci hybrydowych? Chcesz aby twoje paznokcie wyglądały elegancko i modnie? Przygotowaliśmy ponad dwadzieścia inspiracji na eleganckie paznokcie hybrydowe, które z pewnością Cię zachwycą! Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek PINTERESTA.

📢 Włamywacze poszukiwani przez policję w województwie małopolskim. Znasz ich? Daj znać policji! [LISTY GOŃCZE]

Publikujemy wizerunki włamywaczy poszukiwanych przez małopolską policję. Wszystkie te osoby policja poszukuje za kradzieże z włamaniem. Może któregoś z nich rozpoznajesz? Jeśli tak - jak najszybciej daj znać policji.

📢 Najgroźniejsi przestępcy poszukiwani przez policję w Małopolsce LISTY GOŃCZE

Bardzo duża liczba osób z woj. małopolskiego jest poszukiwana za poważne przestępstwa. Wśród nich są mordercy, gwałciciele, dokonujący rozbojów czy uciekinierzy z więzienia. Mogą być bardzo niebezpieczni. Widziałeś kogoś, kogo policja ściga listami gończymi? Jeśli tak, daj znać organom ścigania!

📢 Najpiękniejsze siatkarki 2021. Zachwycają urodą i wdziękiem na Instagramie - część I [ZDJĘCIA]

Najpiękniejsze siatkarki świata 2021. Zachwycają urodą, wdziękiem, wysportowanym ciałem. Oto część pierwsza zestawienia. Kliknij w "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Miss Małopolski 2021 i Miss Małopolski Nastolatek 2021. Oto finalistki konkursu, które walczą o tytuł i koronę miss [ZDJĘCIA KANDYDATEK]

45 dorosłych i 22 nastolatki. Tyle pań i dziewcząt będzie walczyć w tym roku o tytuły Miss Małopolski 2021 i Miss Małopolski Nastolatek 2021.

📢 Krakowskie ABSURDY budowlane. Deweloper płakał, jak to wymyślał [zdjęcia] 1.05.2021

W ostatnich dniach głośno jest w Krakowie o inwestycji dewelopera, który w rejonie szpitala Narutowicza postawił dźwig budowlany, który uniemożliwiał loty LPR na szpitalne lądowisko (dźwig został czasowo zdemontowany). W ostatnich miesiącach w Krakowie mieliśmy także sporo innych absurdów budowlanych. Zobaczcie te najbardziej kuriozalne. Kliknij w pierwsze zdjęcie i przeglądaj dalej strzałkami lub wykonując gesty na ekranie smartfona.

📢 HOROSKOP wiosenny na kwiecień. Komu miłość, pieniądze, szczęście? Które znaki zodiaku czeka obfity w dobre dni miesiąc? 27.04.2021

Horoskop na kwiecień wskazuje, że większość znaków zodiaku odżyje wraz z nadejściem wiosny! To bardzo dobre wieści, zwłaszcza w okresie pandemii, która to zmieniła życie wielu osób o 180 stopni. Miłość, pieniądze, szczęście - postaraj się, a na pewno do Ciebie przyjdą. Czas się otrząsnąć z marazmu - nadchodzący czas będzie sprzyjał wszelkim zmianom, dobrze więc, jeśli wykorzystasz doskonałą kwietniową aurę na zadbanie o siebie. Przejdź do galerii i zobacz, co szykuje kwiecień dla poszczególnych znaków zodiaku. Dla niektórych będzie to obfity w dobre dni miesiąc!

📢 Próbna matura z chemii 2021 r. z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego [KLUCZ ODPOWIEDZI]

W sobotę 10 kwietnia odbyła się próbna matura z chemii, przygotowana przez naukowców z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Sprawdźcie klucz odpowiedzi z próbnej matury z chemii 2021.

📢 Wybieramy Osobowości Roku 2020 w kulturze i nauce, biznesie, samorządności i działalności społecznej.

Doceń osoby, które w minionym roku, bardzo trudnym dla nas wszystkich, wyróżniły się działalnością pełną pasji, zaangażowania i chęci pomagania innym, a także przyczyniły się do walki z pandemią i rozwoju naszego regionu.

📢 Nowe miejsce na koncertowo-imprezowej mapie Krakowa. Rusza Hype Park

W Krakowie już wkrótce pojawi się nowe miejsce na kulturalnej mapie Krakowa – to Hype Park przy ulicy Kamiennej. To ogromna, w większości otwarta przestrzeń, gdzie mają się odbywać koncerty, wydarzenia kulturalne i artystyczne, a także targi. Za nową miejscówkę odpowiadają m.in. ludzie prowadzący popularny klub Fabryka na Zabłociu. Hype Park ma zacząć działać od maja, ale wiele zależy od pandemii i wprowadzanych obostrzeń.

📢 Próbny egzamin ósmoklasisty język polski- ARKUSZE CKE, ZADANIA. Co było na egzaminie ósmoklasisty? Jak poradzili sobie uczniowie? [17.03]

Egzamin ósmoklasisty POLSKI - ARKUSZE, ODPOWIEDZI, ZADANIA. W środę, 17.03 rozpoczął się pierwszy dzień próbnych egzaminów ośmioklasisty. Na początek uczniowie zmierzyli się z testem z języka polskiego. Jakie były pytania i tematy? Od końca zeszłego roku Ministerstwo Edukacji zapowiadało, że w tym roku szkolnym, ze względu na epidemię i wymuszone przez nią zdalne nauczanie, egzamin ósmoklasisty będzie łatwiejszy. Okrojono listę lektur obowiązkowych, wymagany na egzaminach zakres wiedzy ma być ograniczony o 20-30 procent. W pierwszym dniu próbnego egzaminu ósmoklasisty z CKE słyszymy opinie nauczycieli, że egzamin, jaki znalazł się w arkuszach, jest jednak trudny. Natomiast sami zdający twierdzą, że poradzili sobie bezproblemowo.

📢 Ta jedenastka Cracovii grałaby z powodzeniem o mistrzostwo Polski

W czasie, gdy Cracovii nie wiedzie się w ekstraklasie i bliżej jest jej do spadku, niż do czołowych miejsc, kibice lubią wspominać dobre czasy. Warto więc przy tej okazji zobaczyć, jakich zawodników miały "Pasy" za kadencji trenera Michała Probierza (pracuje w Cracovii czwarty sezon), a których już nie ma. Zestawiliśmy jedenastkę, z kilkoma rezerwowymi, która naszym zdaniem z powodzeniem mogłaby walczyć o mistrzostwo Polski. Niestety, nie da się tego już sprawdzić. Można jednak podywagować. Zapraszamy do GALERII. Przesuwajcie zdjęcia w prawo - naciśnijcie strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Takiego ROLLER COASTERA w Polsce jeszcze nie było. Strefa Aqualantis w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Zobacz zdjęcia

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze co roku zaskakuje swoich gości nowymi atrakcjami. W tym nowością będzie strefa Aqualantis. To część parku stylizowana na starożytne zatopione miasto. Wraz z otwarciem nowej strefy swoją premierę będzie miał Abyssus – kolejny, spektakularny roller coaster, główna atrakcja nowej krainy. Aqualantis to w sumie aż 10 nowych, zdumiewających atrakcji oraz wyjątkowe widowisko.

📢 Tatiane Guedes to żona Marcelo, byłego piłkarza Wisły Kraków. Teraz i ona robi karierę. Modelka, gwiazda Instagrama ZDJĘCIA

Wisła Kraków - kiedy latem 2008 roku sprowadziła z Brazylii Marcelo, wraz z piłkarzem przyleciała jego dziewczyna, Tatiane. W krakowskim klubie towarzyszyła mu od pierwszego dnia, razem pozowali do zdjęć. Od tamtej pory minęło ponad 12 lat, podczas których Marcelo zbudował znakomitą karierę, w 2020 roku zagrał wraz z Olympique Lyon w półfinale Ligi Mistrzów. A jego żona? Urodziła dwóch synów, a gdy ich odchowała - sama zaczęła robić karierę. "Mom, Fashion, Travel And Makeup" - czytamy w jej wizytówce na Instagramie, na profilu obserwowanym przez prawie 250 tysięcy osób. Ostatnio najwięcej na nim zdjęć z modowych sesji Tatiane, która udowadnia, że piękno absolutnie nie musi mieć rozmiaru S. >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kraków. Przylasek Rusiecki zamienia się w centrum rekreacyjne. Jest już plaża i malownicze pomosty dla spacerowiczów [ZDJĘCIA]

W Przylasku Rusieckim wysypano plażę z 5 tys. ton piasku, posadzono ponad 60 drzew, zamontowano pomosty - m.in. takie prace wykonano już przy budowie kąpieliska. Aktualnie trwa również ustawianie kolejnych latarni i próbne ich uruchamiania. Ważnym elementem inwestycji będą rozwiązania proekologiczne, m.in. inteligentne oświetlenie regulujące natężenie. Na terenie wokół zbiornika zostaną też wykorzystane odnawialne źródła energii. Otwarcie ośrodka planowane jest na tegoroczny początek sezonu kąpielowego. Sami zobaczcie, jak zmienia się Przylasek. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Piłkarka i sędzia, uczestniczka konkursów piękności. Maria Filipowicz to miss małopolskiego futbolu?

Maria Filipowicz - piękna 21-latka pochodząca z Cieniawy pod Nowym Sączem - to półfinalistka konkursu Miss Małopolski 2020, w roku 2019 na tym samym etapie była w wyborach Miss Polski UK&Ireland. Obecnie na Instagramie swoje aktywności określa tak: Art-Play /Aktorstwo (Katowice), Fusion Model (London). Jednak zjawiskowa Marysia od dzieciństwa należy też do świata piłki nożnej! Jako zawodniczka grała w Galicji Nowy Sącz, później w nowosądeckiej Starówce - w tym klubie występowała w meczach IV ligi. Jako reporterka klubowej telewizji związana była z Sandecją. Jednocześnie rozpoczęła przygodę z sędziowaniem, może prowadzić mecze drużyn młodzieżowych oraz seniorów w klasie B. Aby zobaczyć zdjęcia miss małopolskiej piłki, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 "Kuchenne rewolucje". Oto restauracje, które upadły, nie pomogła nawet Magda Gessler

"Kuchenne rewolucje" na telewizyjnej antenie zadebiutowały w marcu 2010 roku. Od tamtej pory restauratorka Magda Gessler podróżuje po całym kraju i ratuje podupadające knajpy. Trzeba przyznać, że większość kulinarnych metamorfoz kończy się spektakularnym sukcesem. Jednak nie wszystkie. Zobacz listę restauracji, którym nawet Magda Gessler nie potrafiła pomóc.

📢 Oni przyszli do Cracovii za kadencji Michała Probierza [ZDJĘCIA]

Trener Michał Probierz pracuje w Cracovii już czwarty sezon. W ciągu tego czasu przyszło do klubu już 48 zawodników! Zobaczcie ich w GALERII. Przesuwajcie zdjęcia w prawo - naciśnijcie strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Próbna matura z chemii 2020 r. z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego [KLUCZ ODPOWIEDZI]

W sobotę 4 kwietnia odbyła się próbna matura z chemii, przygotowana przez naukowców z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prezentujemy odpowiedzi z próbnej matury z chemii 2020.

ZOBACZ KONIECZNIE

Protest pielęgniarek. Wysoka średnia wieku i niskie płace

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie