Prasówka 23.09.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 23.09.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zaskakujące skutki uboczne niejedzenia chleba. Zobacz, co się dzieje, gdy nie jesz pieczywa [24.09.21]”?

Prasówka 23.09: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Zaskakujące skutki uboczne niejedzenia chleba. Zobacz, co się dzieje, gdy nie jesz pieczywa [24.09.21]

Co się dzieje z organizmem, kiedy zupełnie zrezygnuje się z pieczywa? Zmiany po odstawieniu chleba, bułek i innych wypieków można zauważyć nawet gołym okiem. Dowiedz się, jakie mogą być skutki niejedzenia chleba w naszej galerii.

Nie przegap promocji!

📢 Taką emeryturę dostaniesz na rękę w 2022 roku. Zobacz stawki emerytur bez podatku [24.09.21]

Taką emeryturę dostaniesz na rękę w 2022 roku. Na 2022 rok rząd w ramach Polskiego Ładu przygotowuje szereg zmian. Mają one dotyczyć m.in. seniorów z najniższymi emeryturami. Osoby z najniższym świadczeniem mają zostać zwolnione z płacenia podatku. Będzie to dla nich oznaczać więcej pieniędzy w kieszeni. Zobacz, ile będzie można zyskać na zmianach w emeryturach w 2022 roku.

📢 Pensja minimalna 2022 wyższa niż planowano. Pracodawca nie może zapłacić mniej - wyliczenia netto [24.09.21]

Rząd zdecydował, ile wyniesie pensja minimalna w 2022 roku. Zgodnie z rozporządzeniem, "najniższa krajowa" od stycznia przyszłego roku wzrośnie o 210 złotych brutto. Jeśli w życie wejdą zmiany podatkowe przewidziane w programie "Nowy Ład", w kieszeniach najmniej zarabiających zostanie więcej pieniędzy. Ile wyniesie pensja minimalna netto? Jaka będzie minimalna stawka godzinowa? W galerii zamieszczamy wyliczenia dla płacy minimalnej oraz przykładowych wyższych wynagrodzeń.

Prasówka 23.09: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Internet żartuje z grzybobrania! Grzybobranie na wesoło. MEMY o grzybach. Najlepsze MEMY o grzybobraniu. MEMY o grzybiarzach! 23.09.2021

MEMY o grzybiarzach! Najlepsze MEMY o zbieraniu grzybów. Aby odpowiednio przygotować się do sezonu zafundujcie sobie dawkę śmiechu i na dobry początek pooglądajcie MEMY o grzybiarzach i grzybobraniu. Jak Internauci komentują tę pasję? Zapaleni grzybiarze mają już pierwsze, owocne grzybobrania za sobą. Zobacz najlepsze MEMY o grzybiarzach i grzybobraniu.

📢 HOROSKOP dzienny na PIĄTEK, 24.09.2021. Horoskop na dziś: ryba, byk, baran, rak. Sprawdź, co dziś podpowiadają Ci gwiazdy? 24 września

HOROSKOP dzienny 2021 na piątek, 24 września. Co nam mówią karty tarota dla poszczególnych znaków zodiaku? Sprawdzajcie swój codzienny horoskop, aby wiedzieć, co przygotowały dla Was gwiazdy. Co dziś czeka Lwa, Byka, Ryby czy Koziorożca? Przeczytaj horoskop dzienny Jakuba Ciećkiewicza. Sprawdź w codziennym HOROSKOPIE, co Cię dziś czeka - w piątek, 24 września!

📢 Metamorfozy Top Model 2021. Spektakularne przemiany uczestników nowej edycji programu. Niektórzy zmienili się nie do poznania! [ZDJĘCIA]

Za nami już czwarty odcinek nowej edycji "Top Model", a to oznacza, że mieliśmy okazję obejrzeć, jak przebiegły metamorfozy wszystkich uczestników programu. W tej edycji również nie zabrakło spektakularnych przemian. Widzowie w niektórych transformacjach zauważyli podobieństwo do znanych i sławnych gwiazd show biznesu - Demi Moore czy Ralpha Kaminskiego. Nie wszystkie jednak okazały się trafione. Sprawdźcie sami metamorfozy uczestników Top Model 2021!

📢 Tak zarabiają rządzący w Tarnowie. Czym jeżdżą? Majątki prezydenta, jego zastępców, dyrektorów i prezesów miejskich spółek [09.2021]

Oświadczenia majątkowego muszą co roku przedstawiać prezydent Tarnowa, jego zastępcy, dyrektorzy wydziałów UMT, jednostek organizacyjnych i prezesi spółek miejskich. W ten sposób każdy może sprawdzić stan posiadania osób, które mają największy wpływ na to, jak żyje się przeciętnym mieszkańcom miasta. Przeanalizowaliśmy oświadczenia majątkowe rządzących w Tarnowie. W głównym tekście opisujemy majątki prezydenta Tarnowa i jego zastępców, a w galerii pod zdjęciami - majątki innych wysoko postawionych urzędników w mieście. Czego się dorobili, jakie posiadają oszczędności? Zobaczcie!

📢 Limanowianka czyni cuda. Dr Anna Chrapusta wraz z zespołem przyszyła rękę odciętą maczetą. Mężczyzna padł ofiarą brutalnego ataku [ZDJĘCIA]

Pochodząca z Limanowej dr hab. n. med. Anna Chrapusta znowu dokonała niemożliwego. Wraz z zespołem specjalistów przy pomocy asystentów udało się przyszyć dłoń 21-latka, która została odcięta maczetą w wyniku brutalnego napadu w Leżajsku na Podkarpaciu. To jedna z najtrudniejszych operacji jakie przeprowadzono w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. To kolejny sukces krakowskich lekarzy z Chrapustą na czele.

📢 Kraków. Pierwszy dzień jesieni. Tłumy turystów na Rynku i Wawelu [ZDJĘCIA]

23 września - pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Na Rynku Głównym, Wawelu czy bulwarach wiślanych spaceruje sporo osób. Wawel przeżywa prawdziwe oblężenie. Na każdym kroku można spotkać grupy wycieczek szkolnych dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Na Wawelu możemy zobaczyć pięknie kwitnące kwiaty, które przyciągają swoim urokiem. Na Plantach leżą liście. Drzewa i krzewy nabierają jesiennych kolorów. Zobaczcie pierwszy dzień jesieni na naszych zdjęciach.

📢 Bochnia. Ceny owoców, warzyw, nabiału na placu targowym w Bochni. Ile kosztuje kapusta, maliny, zakwas z buraków, mleko, masło [ZDJĘCIA]

Plac targowy to miejsce, na którym produkty można kupić bezpośrednio u rolników. Na bocheńskim targu przy ulicy Gazaris nie brakuje zarówno świeżych owoców i warzyw, jak również grzybów, nabiału i miodu. W ostatnich dniach pojawiły się również kolorowe dynie, a nawet chryzantemy. Jakie są ceny poszczególnych produktów? Zobacz w naszej galerii.

📢 Grzybobranie 2021. W muszyńskich lasach pojawiły się rydze. Jesienią w Beskidach prawdziwy wysyp grzybów [ZDJĘCIA]

Grzybobranie 2021 w lasach Beskidu Sądeckiego. W muszyńskich lasach rozpoczął się sezon na rydze. Jego wysyp na przełomie września i października sprawia, że w lasach robi się pomarańczowo. Nawet, jeżeli jest sucho to w Beskidach Sądeckim i Niskim rydze się pojawiają. Czas na grzybobranie.

📢 MISTRZOWIE GRZYBOBRANIA 2021. Rydze, borowiki, podgrzybki, kurki i maślaczki w koszach naszych Czytelników [ZDJĘCIA] 23.09

Prawie każdy mistrz grzybobrania potwierdzi, że znaleziony w gęstwinie drzew dorodny borowik prosi się o sfotografowanie. Zapewne i w zakamarkach Waszych galerii zdjęć są te, przedstawiające trofea przyniesione z lasu. Jesteście mistrzami grzybobrania? Pochwalcie się tym! Fotografie wysyłajcie na nasz adres e-mail: [email protected], w tytule wpisując "GRZYBY", bądź udostępniajcie w komentarzach pod postem o tej akcji na Facebooku. Wszystkie nadesłane zdjęcia zostaną umieszczone w galerii powyżej.

📢 Protest pod Tarnowem przeciwko budowie spopielarni zwłok. Mieszkańcy Nowych Żukowic gotowi są blokować autostradę i przykuwać łańcuchami

Budowa spopieralni zwłok to od kilku dni główny temat rozmów mieszkańców podtarnowskich Nowych Żukowic i kilku sąsiednich miejscowości. Przeciwnicy inwestycji obawiają się hałasu, nieprzyjemnych zapachów i chorób. Żądają, by wójt nie wydawał krakowskiej firmie decyzji o warunkach zabudowy. W przeciwnym razie grożą blokadą autostrady na znak protestu.

📢 Rekordowe ceny mieszkań w Krakowie: od dewelopera po 10,5 tys. zł, a na rynku wtórnym po 9,9 tys. zł za metr kw. Drożej tylko w Warszawie

Ponad milion złotych za 88-metrowe mieszkanie przy Bronowickiej, pół miliona za 39-metrowe przy Jerozolimskiej – takie ceny w Krakowie stają się normą, a mówimy tu o lokalach w stanie deweloperskim, do wykończenia. To może poszukać wśród używanych? Np. trzy pokoje przy Podgórskiej? 98 m kw. Cena: 1,6 mln zł. Dla kogo? Wedle analizy dziesięciu tysięcy ofert w serwisach internetowych (w tym ponad 3 tys. świeżych), mediana cen nowych mieszkań dobiła pod Wawelem do 10,5 tys. zł za metr kwadratowy. Na rynku wtórnym stawki są niewiele niższe: średnia to 9,9 tys. zł. Im mniejsze mieszkanie, tym więcej. Przy 40-metrowych normą stało się 12, a nawet 13 tys. zł. Jak to się ma do zarobków krakowian? Przeciętne wynagrodzenie w stolicy Małopolski wzrosło od początku pandemii o 12 procent, ale ceny mieszkań - o 20 proc. Dostępnych lokali jest przy tym mniej. W efekcie na przeciętne 60-metrowe M-3 statystyczny krakus zatrudniony w sektorze przedsiębiorstw (z miesięczną pensją 7 tys. zł brutto, czyli 5 tys. netto) musiałby pracować 126 miesięcy, a więc 10 i pół roku; przy założeniu, że całe zarobki przeznaczy na zakup mieszkania, a cena tegoż już nie wzrośnie… A to raczej niemożliwe.

📢 Wisła Kraków. Radość z awansu, chóralne śpiewy i gol ze specjalną dedykacją

Kilkanaście minut po końcowym gwizdku meczu Stal - Wisła Kraków w I rundzie Pucharu Polski było bardzo głośno w budynku klubowym na stadionie w Mielcu. Wszystko za sprawą piłkarzy, trenerów i generalnie całej ekipy „Białej Gwiazdy”, której gromkie śpiewy z szatni niosły przez dobre kilka minut. Tak krakowianie świętowali awans do kolejnej rundy. Pierwszy od czterech lat.

📢 Kraków. Budują przystanek kolejowy na Grzegórzkach. Mieszkańcy porównują wizualizacje z rzeczywistością [ZDJĘCIA]

Postępują prace związane z budową przystanku kolejowego Kraków Grzegórzki. Mieszkańcy zwracają uwagę, że to co można zobaczyć, różni się od tego, co prezentowano na wizualizacji.

📢 Kraków. Miasto może sprzedać plac zabaw w centrum osiedla. Mieszkańcy oraz radni protestują. "Żadne decyzje nie zapadły"

Mieszkańcy oraz radni sprzeciwiają się sprzedaży przez miasto blisko 10-arowej działki w krakowskich Przegorzałach, na której znajduje się plac zabaw. Krakowianie opisują ten teren jako zaciszny i urokliwy zakątek, otoczony bujną zielenią. Obawiają się, że jeśli zostanie sprzedany, powstaną tam obiekty sportowe. Kontrowersje budzi fakt, że gmina rozważa bezprzetargową sprzedaż. Jeden z radnych sprawą chce zainteresować Centralne Biuro Antykorupcyjne.

📢 Wisła Kraków. Wnioski po meczu „Białej Gwiazdy” w Pucharze Polski

Ponad cztery lata czekali kibice Wisły Kraków, żeby ich drużyna przebrnęła pierwszą przeszkodę w rozgrywkach Pucharu Polski. „Białej Gwieździe” udało się to wreszcie w Mielcu, gdzie pokonała Stal 3:1. Stało się tak, bo Wisła sama sobie pomogła w tym przypadku. I m.in. o tym będzie we wnioskach po środowym meczu, które prezentujemy w GALERII. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Tarnów. Wielkie otwarcie supermarketu Netto przy ulicy Kościuszki. Promocje przyciągnęły tłumy klientów [ZDJĘCIA]

23 września punktualnie o godzinie 8 w Centrum Handlowym Świt przy ul. Kościuszki otwarto kolejny sklep sieci Netto w Tarnowie. Specjalne rabaty przyciągnęły na poranne zakupy wielu klientów. Najdłuższa kolejka ustawiła się do lodówek, z których filety drobiowe w promocyjnej cenie znikały błyskawicznie.

📢 Kraków. Budowa linii do Górki Narodowej. Powstaje wanna dla tramwajów i drogi [ZDJĘCIA]

Trwa budowa linii tramwajowej z Krowodrzy Górki do Górki Narodowej. Postępy prac widoczne są m.in. na ul. Banacha i Pachońskiego. W ramach prac powstają tzw. wanny, którymi mają jeździć tramwaje. W ramach inwestycji budowane są też nowe drogi.

📢 Wisła Kraków. Oceniamy „Białą Gwiazdę” po meczu ze Stalą Mielec

Wisła Kraków przełamała się i po czterech latach przerwy przeszła pierwszą przeszkodę w Pucharze Polski. „Biała Gwiazda” wygrała 3:1 w Mielcu ze Stalą i było to zwycięstwo w pełni zasłużone. Były jednak w tym meczu również takie dwa okresy gry, gdy na własne życzenie krakowianie podawali rywalom tlen i to również musi znaleźć odzwierciedlenie w naszych ocenach, które prezentujemy w GALERII. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Puchar Polski w Małopolsce. "Śledzie", Trzebinia, Wieczysta II, Cracovia II... Kto jeszcze awansował? Wyniki z 22 września

Puchar Polski w Małopolsce. 22 września odbyło się wiele meczów w podokręgach - bo to na tym szczeblu toczy się rywalizacja jesienią. Kto w środę awansował do kolejnej rundy? Gdzie zdobywca PP został już wyłoniony? Kiedy najbliższe mecze? O tym wszystkim piszemy w tym materiale, przedstawiając sytuację we wszystkich małopolskich podokręgach. >>>>>>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Bobrek. Kierowca bmw zderzył się z dwoma tirami i uciekł. Został odnaleziony przez strażaków w lesie. Był pod wpływem narkotyków [ZDJĘCIA]

Kierowca bmw zderzył się z dwoma tirami na ul. Krakowskiej w Bobrku (pow. oświęcimski), po czym zbiegł z miejsca wypadku. W wyniku intensywnych poszukiwań przeprowadzonych przez policjantów i strażaków na terenie kompleksu leśnego znajdującego się na granicy powiatów oświęcimskiego i chrzanowskiego, zatrzymano 46-letniego Rafała S. Okazało się, że prowadził pod wpływem narkotyków, miał cofnięte uprawnienia do kierowania, a także był poszukiwany przez oświęcimską prokuraturę.

📢 Atak na biuro poselskie posłów Prawa i Sprawiedliwości: Beaty Szydło i Filipa Kaczyńskiego w Wadowicach! Policja szuka sprawców

Policja ustala, kto zniszczył tablicę przy biurze poselskim Beaty Szydło i Filipa Kaczyńskiego w Wadowicach. Oprócz aktów wandalizmu pod drzwiami do budynku zostawiono zapalony znicz z tekturą i napisem: "Pamięci ofiar polityki granicznej PiS". Poseł Kaczyński wini za to opozycję i wskazuje na polityczne tło aktu wandalizmu.

📢 Bochnia. W piątek otwarcie łącznika autostradowego w Bochni, długo wyczekiwana droga dla kierowców to dopiero pierwszy etap tej właściwej

Po dwóch miesiącach od zakończenia budowy, zapadła decyzja o uruchomieniu dla kierowców łącznika autostradowego w Bochni. Konkretnie chodzi o jego pierwszy etap, od węzła Bochnia do ulicy Krzeczowskiej. Nowo oddana droga pozwoli skrócić i przyspieszyć trasę, ale nadal nie wyprowadza ruchu bezpośrednio na drogę krajową nr 94.

📢 Krakowscy lekarze przyszyli 21-latkowi dłoń obciętą maczetą. Operacja była bardzo skomplikowana

Lekarzom szpitala im. Rydygiera w Krakowie udało przyszyć się odciętą lewą rękę 21-letniej ofierze ataku tasakiem w Leżajsku. Stan pacjenta jest stabilny. Decydujące będą jednak najbliższe doby.

📢 Afera korupcyjna w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie. Zamieszana kierowniczka referatu Urzędu Miasta

Funkcjonariusze krakowskiej Delegatury CBA, realizując postanowienie prokuratora Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Krakowie, zatrzymali pracownika Urzędu Miasta Krakowa. Jak się dowiadujemy, chodzi o 45-letnią Agnieszkę B., kierowniczkę jednego z magistrackich referatów. Zatrzymanej prokurator przedstawił zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem przez niego funkcji publicznej i zastosował tzw. wolnościowy środek zapobiegawczy. - Proceder korupcyjny dotyczył współpracy krakowskiego magistratu z 6. Brygadą Powietrznodesantową w Krakowie - podaje rzecznik prasowy prokuratury Janusz Hnatko.

📢 W Krakowie miał powstać sklep socjalny. Kiedy zostanie otwarty?

Pod znakiem zapytania stoi otwarcie sklepu socjalnego dla osób o trudnej sytuacji materialnej. Okazuje się, że ostatecznie nie doszło do podpisania umowy między Fundacją Wolne Miejsce a Urzędem Miasta. W całej sprawie piętrzy się coraz więcej wątpliwości.

📢 Najlepsze BARY MLECZNE w Krakowie. Sprawdź, gdzie zjesz najsmaczniejsze, domowe obiady w mieście [adresy i godziny otwarcia] 23.09.21

Smacznie jak u mamy - to główne hasło i zamysł barów mlecznych. Bowiem któż z nas nie uwielbia obiadów swojej mamy? Smaczne, domowe jedzenie sprawia, że tego rodzaju miejsca cieszą się ogromną popularnością. Dodatkowym atutem są bardzo niskie ceny. Sprawdź, gdzie znajdziesz najlepsze bary mleczne w Krakowie! W galerii przedstawiamy adresy oraz godziny otwarcia.

📢 Kraków. Tak się nie da jeździć! Kolejne zmiany na Królowej Jadwigi

Wykonawca przebudowy fragmentu ul. Królowej Jadwigi (etap VI) planuje od 28 września (wtorek) wprowadzenie kolejnych odcinków z ruchem wahadłowym. Przejazd przez ulice to już koszmar dla kierowców. Alternatywy nie ma z powodu braku trasy Balickiej planowanej od lat przez władze Krakowa. A remont Królowej Jadwigi tak naprawdę trwa już od kilkunastu lat.

📢 Tatry. Gerlach najwyższy szczyt Karpat - nie każdy może tam wejść. Chętnych jednak nie brakuje

Najwyższy wierzchołek i zarazem jeden z najpotężniejszych masywów w Tatrach i na całym łuku Karpat. Gerlach - 2655 metrów n.p.m - bo o nim mowa - króluje nad polskimi i słowackimi Tatrami. Nie każdy może tam wejść. Wielu jednak marzy o tym, planuje i zdobywa. A gdy tam wejdą, wiedzą, że warto było.

📢 Jesienne paznokcie hybrydowe. Najpiękniejsze wzory paznokci na jesień 2021- inspiracje PINTEREST 23.09.21

Szukasz pomysłu na jesienną stylizację paznokci hybrydowych? Chcesz aby twoje paznokcie wyglądały elegancko i modnie? Przygotowaliśmy dwadzieścia inspiracji na jesienne paznokcie hybrydowe, które z pewnością Cię zachwycą! Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek PINTERESTA.

📢 "Widzisz, k...., że idę z dzieckiem!" W Częstochowie rodzina na przejściu dla pieszych awanturowała się z kierowcą. O co poszło?

Afera na pasach w Częstochowie to coś, co zarejestrowała kamera kierowcy. Nagranie zatytułowane "Najbardziej polska rodzina XD" z miejsca podbiło sieć i zebrało ponad milion wyświetleń w serwisie YouTube. Na filmie widzimy rodzinę z dzieckiem przechodzącą przez pasy. Kobieta zwyzywała kierowcę, który chciał przejechać koło niej na przejściu. Padły niecenzuralne słowa. Internauci pytają: "dlaczego?".

📢 Hybrydowe paznokcie 2021: nudziaki z brokatem, cieliste ombre. Beżowe wzory na paznokcie - inspiracje PINTEREST 23.09.2021

Szukasz pomysłu na delikatny manicure na co dzień? Nudziaki to klasyk, który od lat nie wychodzi z mody. Kobiety uwielbiają kolor nude, ponieważ pasuje do każdego kształtu paznokci. Kwadratowe, okrągłe, migdałki, nieważne! Ten kolor zawsze się sprawdzi. Po drugie, zarówno krótkie jak i długie paznokcie będą wyglądać bosko w odcieniach nude. Manicure w cielistych kolorach zawsze prezentuje się modnie i elegancko. Stylizację paznokci możesz uzupełnić dodając brokatowe akcenty. Przygotowaliśmy TOP 20 modnych wzorów na paznokcie hybrydowe z wykorzystaniem lakierów w kolorze nude. Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek PINTERESTA.

📢 ŻYCZENIA urodzinowe. Krótkie wierszyki i życzenia urodzinowe. Śmieszne życzenia na urodziny [23.09.2021]

Szukasz krótkich, wesołych, fajnych i śmiesznych życzeń na urodziny? U nas znajdziecie oryginalne i śmieszne życzenia urodzinowe dla chłopaka, dziewczyny, siostry, przyjaciela, kolegi i koleżanki. "Życzę Ci słońca na naszym niebie, smaku, zapachu w codziennym chlebie, ptaków, motyli i chwil radosnych, a w sercu zawsze zielonej wiosny!" - oto jeden z wierszyków na urodziny. Więcej propozycji znajdziecie poniżej.

📢 Wyścig płacowy: wzrost części wynagrodzeń mocno wyprzedza inflację, ale reszta stoi w miejscu i traci wartość. Rośnie frustracja budżetówki

Wedle nieoficjalnych danych, przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w Małopolsce przekroczyło w sierpniu 6 tys. złotych, zaś w Krakowie – po raz kolejny – 7 tys. zł brutto i rosło cały czas szybciej niż w pozostałej części kraju. GUS podał, że wzrost wynagrodzeń w skali Polski wyniósł w sierpniu 9,5 procent rok do roku. Dane te dotyczą jednak tylko firm zatrudniających powyżej 9 osób i jak każda średnia nieco zakłamują rzeczywistość: w jednych branżach podwyżki nie przekroczyły 5 procent, w innych przebiły 13 proc. W budżetówce pensje generalnie stanęły w miejscu, co oznacza, że realnie maleją. W mikrofirmach coraz więcej przedsiębiorców narzeka, że nie stać ich na tak wysokie podwyżki. A bez nich nie są w stanie znaleźć pracowników.

📢 Kraków. Mają już dość betonu na Ruczaju. Protestują przeciwko budowie ul. 8 Pułku Ułanów [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy ul. Lipińskiego sprzeciwiają się budowie w sąsiedztwie ich bloków ul. 8 Pułku Ułanów. Podkreślają, że w ciągu ostatnich lat zostali obudowani ze wszystkich stron, a teraz jeszcze ma dojść nowa droga. Urzędnicy odpowiadają, że nowa trasa dla samochodów to "element zabezpieczenia interesów na poziomie ogólnomiejskim".

📢 Kraków. Wielki plan miał uchronić zieleń. Nim zostanie uchwalony w całości, w wielu miejscach wyleje się beton...

Wielki plan miejscowy miał chronić przed zabudową tereny zielone, rozproszone po całym mieście. Prace nad jego tworzeniem trwają już od 2016 roku, w tym czasie magistrat wydał wiele pozwoleń budowlanych - nim dokument w całości zacznie obowiązywać, w niektórych miejscach, które miały być wolne od zabudowy, zieleń zostanie zalana betonem... Niektórzy radni są oburzeni.

📢 „Sądeczanin” chce pogrążyć marszałka? Prokuratura bada czy zgodnie z prawem wydał publiczne pieniądze

Czy doszło do nieprawidłowości przy organizacji Europejskiego Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju? Tą sprawą zajmie się prokuratura, która badać będzie, czy Urząd Wojewódzki i marszałek małopolski Witold Kozłowski słusznie wydał 600 tys. zł na promocję imprezy i wsparcie fundacji, która ją organizuje. Sprawa ma jednak drugie dno. Zrobiło się o niej głośno po tym, jak opisał ją Tomasz Kowalski, redaktor naczelny portalu Sądeczanin.info. Podobny tekst, tego samego autora, wcześniej ukazał się w "Rzeczpospolitej".

Jak się okazuje Kowalski był autorem nie tylko obu artykułów, ale również osobą, która... złożyła w tej sprawie doniesienie na policję. Co więcej, wspomniany portal (Sądeczanin.info) należy do Zygmunta Berdychowskiego, który przez lata organizował... Festiwal Biegowy w Krynicy. Cała sprawa może być częścią rozgrywki między nim a marszałkiem Kozłowskim.

📢 Rajsko drugim finalistą Pucharu Polski w Oświęcimskiem. W półfinale ponownie wyrzuciło za burtę Unię Oświęcim, wicelidera IV ligi [ZDJĘCIA]

LKS Rajsko zostało drugim finalistą piłkarskiego Pucharu Polski w oświęcimskim podokręgu. Zresztą jest obrońcą trofeum, a po raz drugi w historii na tym etapie wyrzuciło za burtę wyżej notowanych oświęcimian. W finale czekają już Jawiszowice, które wcześniej pokonały Bobrek. Mecz o pucharowy prymat w podokręgu zostanie rozegrany w Kętach, w listopadzie 2021. Został on wpisany w poczet obchodów jubileuszowych 100-lecia kęckiego klubu.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Znak zodiaku a zdrowie. Na te części ciała powinieneś najbardziej uważać, aby nie zachorować lub nie zrobić sobie krzywdy [HOROSKOP]

Według astrologii każdy ze znaków zodiaku posiada część ciała, o którą powinien szczególnie dbać, aby cieszyć się dobrym zdrowiem. Już w starożytności wierzono, że miejsce, w którym najczęściej odczuwamy ból, związane jest z naszym horoskopem. Zostały one po kolei przydzielone każdemu ze znaków - od czubka głowy aż po palce u stóp. Jaki jest Twój słaby punkt? Przejdź do galerii zdjęć, aby dowiedzieć się, co mówią gwiazdy.

📢 Wieczysta II - Hutnik II. Kończyli w dziewiątkę, a i tak wygrali! Pełen emocji mecz Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

Wieczysta II pokonała Hutnika II 3:2 w pełnym emocji meczu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu rejonu Kraków. Gospodarze - grano na bocznym boisku przy ul. Chałupnika - spotkanie kończyli w składzie 9-osobowym. ZDJĘCIA >>>>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Najlepsza PIZZA w Krakowie według rankingu Google. Te pizzerie serwują najpyszniejsze pizze w mieście [LISTA TOP 20] 22.09.21

Pizza to niewątpliwie jedno z najpopularniejszych dań kuchni włoskiej. Przyciąga niską ceną, wyglądem, zapachem oraz mnogością wielkości i smaków. Dodatkowo często oprócz całej, możemy kupić ją także na kawałki. W Krakowie pizzę można kupić niemal w każdej restauracji, knajpie lub barze. Jednak nie wszystkie cieszą się dobrą sławą. Które z nich są najsmaczniejsze? W galerii przedstawiamy ranking 20 najlepszych pizzerii według rankingu Google.

📢 Salmonella w sezamie! Produkty wycofane przez GIS we wrześniu 2021. Nowe rzeczy na liście! 22.09

Główny Inspektorat Sanitarny wycofał kolejny produkt ze sklepów - to sezam popularnej marki. Obecność bakterii Salmonella wykryto w trakcie badań w 1 z 5 badanych próbek. To kolejna rzecz usunięta przez sanepid z półek we wrześniu 2021 roku. Poniżej pełna lista. Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami >>>

📢 Gierałtowice. Groźny wypadek. Wielu rannych! Droga wojewódzka Andrychów - Zator zablokowana [ZDJĘCIA]

Według wstępnych ustaleń, w wypadku w Gierałtowicach (pow. wadowicki) poszkodowanych zostało aż pięć osób, w tym trzy trafiły do szpitala. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Droga wojewódzka Andrychów - Zator była zablokowana.

📢 Chrzanów. Miasto oszpecone antyszczepionkowymi naklejkami. "Mamo! Tato! Nie pozwólcie mnie zaszczepić" [ZDJĘCIA]

W wielu miejscach Chrzanowa pojawiły się antyszczepionkowe naklejki z hasłem "Okłamują nas! Mamo! Tato! Nie pozwólcie mnie zaszczepić". Kampania antyszczpionkowców skierowana jest przeciwko trwającej obecnie akcji szczepienia dzieci przeciwko COVID 19.

📢 Miał epizod w Wiśle Kraków. Dopiero teraz Tim Hall wrócił do gry

Tim Hall, który w styczniu 2021 roku przez 11 dni był piłkarzem Wisły Kraków, po wielomiesięcznej przerwie znów gra w piłkę. Luksemburczyk został zawodnikiem Ethnikosu i we wrześniu zaczął występy w ekstraklasie Cypru.

📢 Tatry. Ostatni dzień lata, a na Kasprowym 5 cm śniegu. W Pięciu Stawach pierwsze bałwany

Białe zakończenie lata w Tatrach. W ostatni dzień kalendarzowego lata w górach zrobiło się biało. Na Kasprowym Wierchu leży już 5 cm śniegu, a w Dolinie Pięciu Stawów Polskich lepią śnieżne bałwany.

📢 "Kraków zrywa z betonem": powstał projekt tworzenia nowych terenów zielonych [ZDJĘCIA]

Wśród tegorocznych inicjatyw budżetu obywatelskiego znalazł się projekt "Kraków zrywa z betonem". To propozycja polegająca na zmienianiu w różnych miejscach Krakowa betonu i asfaltu w tereny zielone. Pomysłodawczyni akcji proponuje takie rozwiązania m.in. na al. Mickiewicza, ul. Piłsudskiego czy ul. Na Zjeździe.

📢 Tatry. Animalsi: Konie pracują za ciężko. TPN: weterynarze dopuścili zwierzęta do pracy na szlaku

Badania koni z Morskiego Oka potwierdzają pracę koni w przeciążeniu – twierdzi Fundacja VIVA!, która od lat walczy o likwidację transportu konnego na tym górskim szlaku. To wnioski po tegorocznych badaniach koni. Tymczasem Tatrzański Park Narodowy dziwi się stanowisku animalsów. Bo komisja badająca konie, w której pracował także weterynarz z fundacji, dopuściła wszystkie konie do pracy w górach.

📢 Podhale. Obwodnica Waksmundu oddana do użytku. Kierowcy już mogą jeździć po nowej szosie

Dobra wiadomość dla kierowców z powiatu nowotarskiego. Otwarta w końcu została dla kierowców obwodnica Waksmundu. Teraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie bierze się za budowę drugiej części nowej drogi.

📢 Black Hawk utknął w Uściu Gorlickim. Śmigłowiec miał zerwać linię energetyczną. Sprawę bada żandarmeria wojskowa

W Uściu Gorlickim utknął śmigłowiec Black Hawk, który wczoraj brał udział w ćwiczeniach prowadzonych przez wojsko i żandarmerię na terenie powiatu gorlickiego, ale też nowosądeckiego. Helikopter wojskowy lądował awaryjnie w okolicach stadionu w Uściu Gorlickim około godz. 17 - zaraz po tym, jak doszło do uszkodzenia linii energetycznej w pobliskiej Kunkowej.

📢 Nie jedz tych rzeczy. LIDL, Biedronka, Auchan wycofują z polskich sklepów toksyczną żywność

Żywność na sklepowych półkach w Lidlu, Auchan, Biedronce czy Żabce nie nadaje się do jedzenia. Potwierdziły to badania Głównego Inspektoratu Sanitarnego. To wina producentów. Ogromne partie żywności są wycofywane ze sprzedaży. Trzeba je zutylizować, bo mogą bardzo zaszkodzić, zwłaszcza żywność przeznaczona dla dzieci. W popularnych produktach wykryte zostały bakterie, pleśń, a nawet szkoło. Zebraliśmy aktualne ostrzeżenia GIS w jednym miejscu. Główny Inspektor Sanitarny wydał nowe pilne decyzje wycofania ze sklepów żywności. Wyniki kontroli zostały upublicznione w aktualnym raporcie i podlegają natychmiastowej wykonalności. Wycofane artykuły to głównie żywność, napoje i używki.

📢 Wojsko sprzedaje quady, rowery i samochody pilnie i prawie za darmo. Najnowszy przetarg AMW

Wojsko sprzedaje sprzęt wojskowy z demobilu. Dzisiaj Agencja Mienia Wojskowego przygotowała dla nowych właścicieli quady, rowery, samochody i inny sprzęt. Oddziały regionalne AMW w Warszawie i Poznaniu wystawiły na sprzedaż także odzież i wiele przydatnych narzędzi. Przetargi Agencji Mienia Wojskowego mają się odbyć dzisiaj.

📢 Adam Marciniak: W Cracovii mieliśmy zgraną ekipę. Teraz przyjedzie drużyna obcych dla mnie chłopaków

Adam Marciniak, wychowanek ŁKS-u i obecny jego zawodnik, w Cracovii spędził trzy lata. Teraz zagra przeciwko „Pasom” w czwartkowym (godz. 17.30) meczu 1/32 finału Pucharu Polski.

📢 Gigantyczne korki na ulicach Krakowa. Armagedon może jednak dopiero nadejść w październiku wraz z przyjazdem studentów [ZDJĘCIA]

Ogromne korki tworzyły się na krakowskich drogach od samego rana zarówno w poniedziałek (20 września), jak i w następne dni - również 22 września, czyli w Dzień bez samochodu. Wpływ miały na to rozpoczęte właśnie remonty w kilku miejscach, m.in. na obwodnicy autostradowej i ul. Ptaszyckiego. A trzeba przypomnieć, że już wcześniej w wielu miejscach Krakowa drogi zostały rozkopane i wprowadzono ograniczenia. Ta sytuacja spowodowała krytykę kierowców pod adresem urzędników odpowiedzialnych za organizację ruchu w mieście. Mieszkańcy obawiają się, że może być jeszcze gorzej, bowiem od października naukę rozpoczynają studenci.

📢 Dilerzy narkotyków z województwa małopolskiego ścigani przez policję. Rozpoznajesz ich? [LISTY GOŃCZE] 22.09.2021

Małopolska policja poszukuje osób, które są ścigane za wprowadzanie do obrotu narkotyków oraz czerpanie z handlu środkami odurzającymi korzyści majątkowych. Oto zdjęcia i personalia dilerów z Małopolski, których szuka policja. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Daj znać śledczym!

📢 Modne fryzury na jesień i zimę 2021/2022. Najnowsze trendy, cięcia, stylizacje i kolory wprost z Instagrama [ZDJĘCIA] 22.09.21

Wraz z nadejściem nowego sezonu rozpoczną się metamorfozy, zwłaszcza te modowe. A tych w tym roku będzie dużo, szczególnie jeśli chodzi o fryzury. Wracają bowiem trendy sprzed 20 lat! Podczas tegorocznej jesieni i zimy styliści stawiają m.in. na popularne niegdyś cięcia oraz na coraz modniejsze akcesoria do włosów. Jakie nowości w fryzjerstwie przyniesie jeszcze jesień 2021? Które fryzury i stylizacje będą na topie? Oto inspiracje i zdjęcia wprost z Instagrama.

📢 Paznokcie na jesień 2021. Najmodniejsze trendy i inspiracje manicure na tegoroczną jesień [PAZNOKCIE - WZORY Z INSTAGRAMA] 22.09.21

Paznokcie na jesień. Przed nami kolejna pora roku, a to oznacza zmianę obecnej mody. Zastanawiasz się, jakie będą najgorętsze trendy w stylizacji jesiennych paznokci? Na jaki kolor się zdecydować? Otóż w nadchodzącym czasie na topie pozostanie klasyka. Dla pań, które wolą nieco bardziej odważny i błyszczący manicure również coś się znajdzie. Jakie paznokcie będą modne jesienią? Przejdź do galerii, aby poznać modne wzory z Instagrama.

📢 Formuła spowiedzi świętej. Jak należy się spowiadać? Przygotowanie i formułka spowiedzi 22.09.2021

Jak i kiedy trzeba się spowiadać? Jak brzmi formuła spowiedzi? Tekst spowiedzi jest naprawdę łatwy do zapamiętania. Sprawdź!

📢 Fryzury na JESIEŃ 2021. Modne cięcia i uczesania dla każdej jesieniary: long bob, grzywki, fale, rudości. Oto najmodniejsze fryzury 22.09.21

Jesienne fryzury muszą być zwiewne, wygodne i dodawać koloru szarej rzeczywistości za oknem. W tym roku domeną prawdziwej, modnej jesieniary będą grzywki, fale i rudości - czyli hity ze światowych wybiegów! Zmęczonym po upałach włosom przyda się odświeżenie, dlatego też w galerii i poniżej prezentujemy najmodniejsze fryzury na jesień 2021. Nie dajcie się prosić i pędźcie do fryzjera!

📢 Dzień Chłopaka 2021. Kiedy wypada święto i czy to to samo co Dzień Mężczyzny? Jak się je obchodzi? Odpowiadamy 22.09.21

Dzień Chłopaka to święto obchodzone głównie przez dzieci, nastolatków oraz zakochane pary. Jednak bardzo często bywa mylone z Dniem Mężczyzny, które wypada aż pół roku wcześniej. Czym różnią się oba święta? Jak się je obchodzi? Czy znacie daty świętowania Dnia Chłopaka w pozostałych krajach świata? Poniżej podajemy wszystkie szczegóły.

📢 ATLAS GRZYBÓW 2021. Grzyby trujące opis i zdjęcia. Tych grzybów absolutnie nie jedz! [TOP 15] [22.09.21]

Atlas grzybów 2021. Rozpoczyna się kolejny sezon grzybowy. Warto jednak pamiętać, że nie każdy grzyb - wyglądający na nietrujący - jest jadalny! Przejdź do galerii zdjęć i zobacz pierwszą część naszego Atlasu Grzybów 2021. A w niej grzyby, których absolutnie nie zrywaj i nie jedz!

📢 NAJMODNIEJSZE fryzury damskie w 2021. Nie wiesz, jak się ostrzyc? Zobacz fryzjerskie trendy na wiosnę! [22.09.2021]

Fryzury dla kobiet na 2021. Zobacz najsilniejsze trendy na fryzury dla kobiet w 2021 r. Jeśli nie masz pomysłu na nową fryzurę, skorzystaj z naszych porad. Z pewnością znajdziesz inspiracje, które ci odpowiadają. W 2021 r. modne są przede wszystkim fryzury krótkie. Boby, fryzury z grzywką i wszelkie wariacje odważnych cięć.

📢 Kraków. Na Dolnych Młynów powstaną mieszkania i galeria sztuki. Konserwator zabytków nie godzi się jednak na wielopoziomowy parking

Zamiast knajpek i restauracji albo tzw. imprezowni szczególnie lubianych przez młodych ludzi - mieszkania, lokale usługowe i dużo zieleni. Tak - przynajmniej w teorii - ma wyglądać teren przy ulicy Dolnych Młynów w Krakowie. Niektóre plany inwestora budzą jednak kontrowersje: jak np. budowa trzykondygnacyjnego, podziemnego parkingu. - Realizacja takich inwestycji na terenie historycznej części miasta może wiązać się z poważnymi konsekwencjami, np. mogą się zapadać podwórka oraz ulice - przekonuje była wojewódzka konserwator zabytków Monika Bogdanowska. Tymczasem w rejonie popularnego niegdyś kompleksu szykuje się wielka rewolucja komunikacyjna: przebudowana ma zostać m.in. ulica Czarnowiejska. Mieszkańcy i radni apelują, aby stała się przyjaznym, zielonym traktem dla pieszych. Czy inwestor wsłucha się w ich głosy?

📢 Wisła Kraków. Adrian Gula: Powinniśmy zamknąć ten mecz wcześniej

Miał powody do zadowolenia trener Wisły Kraków Adrian Gula po meczu I rundy Pucharu Polski. Jego zespół dość pewnie ograł w Mielcu Stal 3:1 i zameldował się w kolejnej rundzie. Wiślacy pokazali, że bardzo szybko wyrzucili z głów wysoką porażkę z Lechem Poznań i wrócili do równowagi. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że od czterech lat Wisła nie przebrnęła pierwszej przeszkody w Pucharze Polski.

📢 XIV Święto Ziemniaka w Trzyciążu. Mieszkańcy i goście znakomicie się bawili [ZDJĘCIA]

Po raz czternasty mieszkańcy gminy Trzyciąż i goście spotkali się na pikniku rekreacyjnym zorganizowanym z okazji Święta Ziemniaka. Podczas wydarzenia nagrodzono laureatów konkursu na największego ziemniaka. Nie zabrakło też koncertów, pokazów oraz fajerwerków.

📢 Nowy Sącz. Kocie Planty pięknieją. Zajrzeliśmy na plac budowy [ZDJĘCIA]

W dalszym ciągu trwa kompleksowa rewitalizacja terenu położonego na skarpie nieopodal Zespołu Szkół nr. 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Nowym Sączu czyli Kocich Plant. Zaniedbany do tej pory fragment Nowego Sącza z każdym dniem zyskuje nowy blask, a na placu budowy trwają ostatnie prace wykończeniowe. Zrewitalizowany teren prezentuje się już bardzo okazale, a efekty prac widać na pierwszy rzut oka. Zajrzeliśmy tam, aby sprawdzić jak bardzo zmienił się ten zakątek Nowego Sącza.

📢 Horror w hodowli psów w gminie Babimost. Guzy, wrośnięte szwy, porozrzucane kości i nieświeże mięso... Szok, co tam się działo!

29 psów z hodowli ZKwP odebranych z karygodnych warunków z hodowli zwierząt w gminie Babimost. Działacze OTOZ Animals Zielona Góra zastali na miejscu prawdziwy horror...

📢 Małopolska zachodnia. Tauron bez kopalń węgla kamiennego do końca 2021 r. Skarb Państwa przejmie m.in. Zakłady Górnicze Brzeszcze i Janina

Do końca tego roku Skarb Państwa chce nabyć od Grupy Tauron wszystkie akcje spółki Tauron Wydobycie, do której należą trzy kopalnie węgla kamiennego, w tym dwie małopolskie Zakład Górniczy Brzeszcze (pow. oświęcimski), ZG Janina (pow. chrzanowski) oraz i ZG Sobieski w Jaworznie. W ub. środę (15 września) Tauron podpisał w tej sprawie list intencyjny z Ministerstwem Aktywów Państwowych. To element umowy społecznej podpisanej 28 maja 2021 r. pomiędzy stroną rządową a liderami związków zawodowych w sprawie transformacji górnictwa, która zakłada pomoc publiczną dla kopalń, m.in. dopłaty do redukcji zdolności produkcyjnych oraz finansowanie działań do czasu ich stopniowego wygaszania. Co to oznacza dla kopalń w regionie i samych górników? Gwarancje i spokój - słyszymy wśród związkowców.

📢 Tarnów. Wyrzutnie rakietowe z Tarnowa będą chroniły polskie okręty. Zakłady Mechaniczne podpisały kontrakt wart kilkanaście milionów

Zakłady Mechaniczne Tarnów podpisały umowę z Inspektoratem Uzbrojenia na dostawę wyrzutni rakietowych „Tajfun”, które będą montowane na okrętach Marynarki Wojennej RP. Spółka zarobi na kontrakcie 13 milionów złotych.

📢 Osuwisko w Grybowie. Zabytkowy dwór Hoschów stoi nad przepaścią. Potrzeba 5–7 mln zł na jego uratowanie [ZDJĘCIA]

Grybów. W marcu ub. roku informowaliśmy, że fragment zabezpieczonego kamiennym murem zbocza, na którym znajduje się blisko 200-letni budynek będący własnością Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritas Diecezji Tarnowskiej, runął do koryta rzeki Białej. Budynek prócz walorów użytkowych, jest również pięknym zabytkiem. To bowiem dwór Hoschów – pałac dawnych właścicieli dóbr grybowskich wzniesiony w drugiej połowie lat 30. XIX wieku.

📢 Kolejowa premiera roku. Pesa pokazała pierwszą w Polsce lokomotywę wodorową. Oto nowa Gama! [wideo i zdjęcia]

  • Jesteśmy drugim krajem na świecie, który ma lokomotywę wodorową - powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych "TRAKO" 2021 w Gdańsku, gdzie 21 września miała miejsce premiera nowego, wodorowego pojazu Pesy.

📢 Na Kasprowym Wierchu już prawie ZIMA. Uwaga na lód i przymrozki, może być ślisko [ZDJĘCIA]

W Tatrach coraz bliżej zimy. Na skutek ostatniego ochłodzenia w górach już mamy ujemne temperatury. Na Kasprowym Wierchu jest lód i to nie tylko na szlaku. Zobaczcie, jak wygląda Kasprowy Wierch w ostatnich dniach kalendarzowego lata.

📢 Tak się jeździło po Krakowie sto lat temu! Samochód można było zaparkować nawet przy Sukiennicach [ZDJĘCIA] 21.09

W Krakowie zarejestrowanych jest ponad 520 tys. samochodów. Do tego trzeba doliczyć ok. 200 tys. aut dojeżdżających każdego dnia z ościennych gmin. Zakorkowane ulice, brak miejsc parkingowych - to stały problem stolicy Małopolski. Zupełnie inaczej było w latach 20. i 30. ubiegłego stulecia, kiedy samochód był luksusem. Dzięki zdjęciom Narodowego Archiwum Cyfrowego możemy przenieść się do komunikacyjnej rzeczywistości sprzed wieku i zobaczyć, jakie auta jeździły wtedy po krakowskich drogach, jak wyglądały ulice, budynki. Zdjęcia przedstawiają m.in. jakim samochodem przyjechał pod Wawel marszałek Józef Piłsudski, Jan Kiepura, auta gwiazd filmowych z okresu przedwojennego, kiedy na Rynku Głównym był wielki parking, a zaparkować można było nawet przy Sukiennicach. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Kraków. Wszystkie kluby piłkarskie. Od A(lbertusa) do Z(wierzynieckiego) [ZDJĘCIA]

Kraków ma dwie drużyny w ekstraklasie, dwie w drugiej lidze. Ale liczba klubów piłkarskich w mieście też robi wrażenie. Zebraliśmy wszystkie te, których zespoły występują w oficjalnych seniorskich rozgrywkach. To jedyne zestawienie, w którym razem z Cracovią występuje Pychowianka, a Fairant Kraków jest nawet przed Wisłą, bo drużyny ułożyliśmy alfabetycznie. Na jakich stadionach grają? W jakich klasach rozgrywkowych w sezonie 2021/22? >>>>>>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Tarnów. Zabójca pracownika kantoru z Tarnowa skazany na dożywocie. Sąd surowy dla członków brutalnego gangu

Sąd Okręgowy w Tarnowie skazał dwóch członków gangu zabójców kantorowców na kary dożywotniego więzienia. Wojciech W. i Tadeusz G. mają na koncie wiele brutalnych napadów w różnych częściach Polski. Jedną z ich ofiar był pracownik tarnowskiego kantoru, zastrzelony z zimną krwią w 2007 roku na ul. Bitwy pod Studziankami.

📢 Figury kwiatowe z Muszyny kuszą turystów. To ostatnia szansa w tym roku, żeby je zobaczyć [ZDJĘCIA]

Powoli dobiega końca lato, a razem z nim kończy się czas, kiedy kwiatowe figury w Muszynie prezentują się najbardziej okazale. Kto jeszcze nie widział, ma ostatnią szansę odwiedzić tę uzdrowiskową miejscowość, aby na własne oczy zobaczyć stworzone z kwiatów rzeźby, którymi zachwyca się cała Polska i nie tylko. Do odwiedzenia Muszyny zachęca również burmistrz Jan Golba. - To już ostatni moment w tym roku, aby zobaczyć barwne kompozycje kwiatowe i niespotykaną gdzie indziej liczbę figur kwiatowych - przekonuje.

📢 Słupiec. Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 982. Policja zatrzymała podejrzewaną o spowodowanie tragedii [AKTUALIZACJA]

W poniedziałek 20 września na drodze wojewódzkiej nr 982 w miejscowości Słupiec (powiat dąbrowski) doszło do śmiertelnego potrącenia 53-letniego mieszkańca gminy Szczucin. Z ostatniej chwili - policjanci zatrzymali osobę podejrzewaną o spowodowanie tragedii.

📢 Ogromne korki na A4. Wypadek i remonty. Obwodnica Krakowa stoi od rana [ZDJĘCIA, MAPA]

W poniedziałek od świtu na obwodnicy Krakowa tworzyły się ogromne korki. Po południu kierowcy jadą wolniej już od węzła zakopiańskiego po bramki w Balicach. Spore utrudnienia są także na drogach wylotowych oraz w centrum.

📢 Taka na co dzień jest Kamila z Rolnik Szuka Żony. Dostała najwięcej listów w historii programu [20.09]

Na ten dzień czekają wszyscy fani: coraz bliżej emisja 8. edycji programu Rolnik szuka żony. Kto tym razem odnajdzie uczucie? Tego nie wiemy. Wiemy jednak, że - już teraz - najwięcej emocji wśród telewidzów, wywołuje producentka pieczarek z Mazowsza. To właśnie do 28-letniej Kamili trafiło najwięcej listów w historii programu!

📢 Piękne żony i dziewczyny siatkarzy na podium! Takiej dekoracji nigdy nie było! Zobacz, jak wyglądał koniec Mistrzostw Europy! Galeria zdjęć!

Polscy siatkarze wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Europy. W meczu o trzecie miejsce pokonali w Katowicach Serbię 3:0. Zobaczcie zdjęcia z dekoracji.

📢 Urlop menstruacyjny stanie się normą? Wprowadziła go kolejna, polska firma

  • Urlop menstruacyjny jest oficjalnym standardem w Verde, bo w takim świecie chcemy żyć - można przeczytać na Facebooku krakowskiego salonu SPA. To kolejna polska firma, która postanowiła oficjalnie wprowadzić dni wolne z powodu menstruacji.

📢 Pieniny. Zatopiona przez Jezioro Czorsztyńskie wieś Stare Maniowy. Zobacz, jak wyglądała przed zalaniem 14.09.2021

Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś Stare Maniowy. Wieś została przesiedlona, a w jej miejscu powstało jezioro, które ma zabezpieczać rejon w dolinie Dunajca przed skutkami powodzi. Ostatni mieszkańcy zostali stamtąd wysiedleni na początku lat 90. Zobaczcie, jak wyglądała ta nieistniejąca już miejscowość.

📢 Wieczysta Kraków. Dlaczego taka nazwa? Zobaczcie otoczenie stadionu, na którym gra Sławomir Peszko ZDJĘCIA

Wieczysta Kraków. Klub, który nazwę wziął od osiedla, na terenie którego się znajduje. Wieczysta leży na terenie krakowskiej Dzielnicy III (Prądnik Czerwony), a klub sportowy będący jej wizytówką swoją siedzibę ma przy ul. Kazimierza Chałupnika 16. Jeden z wielu klubów osiedlowych Krakowa stał się w 2020 roku klubem znanym na całą Polskę. Ale wciąż pozostaje klubem schowanym w osiedlu. Pokazujemy otoczenie stadionu Wieczystej, jego sąsiadów. >>>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Te znaki zodiaku szybko się wzbogacą. Łatwo przyciągają pieniądze, mają głowę do interesów. Które znaki zodiaku mogą liczyć na skarb? 8.09.

Niektóre znaki zodiaku kochają się w obfitości. Kiedy słyszą o majątku, świecą im się oczy. Inne z kolei oczekują przede wszystkim bogactwa uczuć. Gdy myślą „fortuna”, widzą przede wszystkim szczęście rodzinne i szczęście w miłości. Sprawdź, do której grupy znaków zodiaku należysz! Dowiedz się, jak najlepiej budować swoje bogactwo i co nim jest.

📢 Prześlij zdjęcie do wyjątkowego kalendarza na 2022 rok! Czekają na Ciebie wspaniałe nagrody w konkursie, a w finale - samochód

Lubisz robić zdjęcia? Masz w swoich zbiorach kilka ujęć, które są dla Ciebie powodem do dumy? Pochwal się nimi i prześlij je do wielkiej galerii i konkursu. Twoje zdjęcia mogą trafić na strony limitowanego kalendarza „Gazety Krakowskiej" na 2022 rok! Fotografie ukażą się także w gazecie, a Ty możesz wygrać vouchery na zakup sprzętu elektronicznego i awansować do finału akcji, w którym nagrodą jest samochód.

📢 Wisła Kraków. Transfery byłych piłkarzy Wisły LATO 2021. Grzegorz Pater cały czas jest w grze [2.09.2021]

Wisła Kraków. Wielu z byłych piłkarzy "Białej Gwiazdy" latem 2021 roku zmienia kluby. Wszystkie te transfery, a także rozstania z ostatnimi pracodawcami, raportujemy w tym materiale. Najnowsze informacje dotyczą m.in. Zdenka Ondraska oraz piłkarza wielkiej Wisły sprzed lat, Grzegorza Patera. WIĘCEJ >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Eleganckie paznokcie hybrydowe 2021. Paznokcie jasne, czerwone, a może ombre? Zobacz wzory eleganckich paznokci do pracy, do biura 1.09

Szukasz pomysłu na nietuzinkową stylizację paznokci hybrydowych? Chcesz aby twoje paznokcie wyglądały elegancko i modnie? Przygotowaliśmy ponad dwadzieścia inspiracji na eleganckie paznokcie hybrydowe, które z pewnością Cię zachwycą! Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek PINTERESTA.

📢 To najlepsze ŚLUBNE MEMY! Internauci nie mają litości i śmieją się z żon, mężów i... ślubów! 29.08.2021

Ech, małżeństwo. Jedni czekają, aby je zawrzeć przez całe swoje życie, a inni - unikają tak długo jak mogą. Jedno jest pewne, ślub i małżeństwo są nieustającym źródłem zabawnych anegdot i sytuacji. Internauci jak zwykle nie zawiedli i z odpowiednią sobie dozą ironii i czarnego humoru zrobili o nich memy. Sami zobaczcie!

📢 Wojsko sprzedaje atrakcyjne nieruchomości w Małopolsce. Działki, budynki, lokale. Zobacz, co w przetargach oferuje AMW [ZDJĘCIA] 26.08.2021

Agencja Mienia Wojskowego co miesiąc organizuje przetargi nieruchomości. Obiekty, które znajdują się na stronie Agencji Mienia Wojskowego w Krakowie przeznaczone są zarówno do najmu, jak i sprzedaży. Przetargi nieruchomości prowadzone przez Agencję Mienia Wojskowego zlokalizowane są na terenie całego kraju. Zakup nieruchomości powojskowych to inwestycja.

📢 Najdroższe i najbardziej luksusowe dzielnice w Krakowie. Życie tutaj może kosztować fortunę [25.08.2021]

To, że Kraków należy do jednych z najdroższych miast w Polsce raczej nie dziwi. Szczególnie widać to po cenach zakupu i wynajmu mieszkań - z roku na rok liczby stają się coraz wyższe, doprowadzając mieszkańców do białej gorączki. Nowe mieszkania wyrastają jak grzyby po deszczu, ale wraz z nimi rosną także ceny - aktualnie średnio za mieszkanie o wielkości 50 m2 trzeba zapłacić ok. 470 tys. złotych. A im bardziej atrakcyjna dzielnica, tym wartość mieszkania jest większa. Które dzielnice Krakowa mogą poszczycić się najwyższymi cenami? Oto 10 najbardziej luksusowych dzielnic w Krakowie. Żeby tam mieszkać, trzeba mieć sporo na koncie.

📢 TOP 15 najlepszych ginekologów w Krakowie według opinii pacjentów serwisu ZnanyLekarz.pl 21.08.2021

Zaufany lekarz? Zastanawiasz się do kogo umówić wizytę? Zazwyczaj o poradę w kwestii polecenia lekarza pytamy znajomych. Teraz my zrobiliśmy to za Was. Oto 15 lekarzy ginekologów z Krakowa, których polecają ich pacjentki w serwisie ZnanyLekarz.pl. Przejdź do galerii i zobacz zestawienie.

📢 ATLAS GRZYBÓW 2020. Które grzyby są trujące, a które jadalne? Podpowiadamy! Sprawdź atlas grzybów online 21.08.2021

Atlas grzybów 2020. Ciepłe powietrze, deszcz oraz wilgotna gleba to znakomite warunki do wysypu grzybów. Pojawiają się one zazwyczaj w okresie letnim i jesiennym. Jednak jak odróżnić grzyby jadalne od niejadalnych i trujących? Lepiej zapoznaj się z naszą galerią zdjęć przed kolejną wyprawą do lasu - przedstawiamy w niej najczęściej mylone grzyby. Sprawdź, czy grzyby, które zbierasz, są jadalne!

📢 Życzenia na ROCZNICĘ ślubu. Najpiękniejsze wierszyki i życzenia na rocznicę ślubu Krótkie, Śmieszne 25.08.2021

Życzenia na rocznicę ślubu. Pierwsza, druga, dziesiąta... Każda rocznica ślubu powinna być wielkim świętem. Pamiętajmy zatem o naszych bliskich. Jakie życzenia można złożyć jubilatom z okazji rocznicy ślubu? U nas znajdziecie najlepsze, krótkie, śmieszne i oryginalne Życzenia i Wierszyki na Rocznicę Ślubu.

📢 Te imiona noszą największe kłamczuchy. Sprawdź, na kogo lepiej uważać! Wystarczy dowiedzieć się, jak ma na imię

Kłamstwo ma krótkie nogi i długi nos - zupełnie jak znana z bajek postać Pinokia. W prawdziwym życiu równie łatwo można poznać kłamczucha - wystarczy dowiedzieć się, jak ma na imię. Imię, które nosimy może nam wiele powiedzieć o nas samych i pozwala zdobyć wartościową wiedzę o innych. Na przykład czy aby na pewno są wobec nas uczciwi. W galerii sprawdzicie, które imiona są mistrzami kłamstwa. Lepiej im nie ufać. Pamiętajcie tylko, aby traktować to zestawienie z przymrużeniem oka.

📢 TOP 30. Najlepsze salony fryzjerskie w Krakowie [RANKING INTERNAUTÓW] 16.05.2021

Komu powierzyć włosy w Krakowie. Źle ufarbowane, a zwłaszcza rozjaśniane mogą zostać zniszczone na długi czas... Źle obcięte, co prawda odrosną, ale też trzeba czekać. Postanowiliśmy sprawdzić, które salony fryzjerskie polecają internauci w Krakowie. Oto najlepsze salony fryzjerskie w Krakowie wg niezależnych opinii z Google. Pod uwagę wzięliśmy tylko te, którym wystawiono minimum 20 opinii i mają co najmniej 4,7 gwiazdki. W przypadku, gdy kilka salonów miało tę samą notę, wówczas o kolejności decydowała liczba opinii. Im więcej, tym wyższa lokata w zestawieniu.
Zobaczcie RANKING INTERNAUTÓW.

📢 Tatry. Legendarny Mnich - marzenie i cel wielu turystów i taterników. Zobaczcie magiczne zdjęcia ze szczytu

Mnich to szczyt o wysokości 2068 m n.p.n. w Tatrach Wysokich, powyżej stawu Morskie Oko. Obok Mięguszowieckich Szczytów stanowi drugi, charakterystyczny element otoczenia tego jeziora. Jest celem wielu turystów i taterników. Dla wielu wejście tam jest spełnieniem tatrzańskich marzeń. A gdy już tam wejdą, robią niesamowite zdjęcia.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zakopane. Jak wyglądało miasto 30 lat temu i jak wygląda teraz? Zobacz niesamowite porównanie tych samych miejsc

Zobaczcie, jak wyglądało Zakopane 30 lat temu, a jak wygląda teraz! Porównaliśmy stare fotografie najbardziej charakterystycznych miejsc pod Giewontem, a następnie spróbowaliśmy sfotografować je z tego samego miejsca i perspektywy ponownie teraz. Niektóre miejsca zmieniły się nie do poznania, niektóre wyglądają jak sprzed 30 lat. Zobaczcie sami!

📢 Koronawirus - czy już go miałeś? Zobacz, jak można to sprawdzić [lista]

Jak sprawdzić, czy przeszło się zarażenie koronawirusem w bezobjawowy sposób? Przedstawiamy TOP 7 najczęstszych fizycznych objawów, które mogą wskazywać, że właśnie miałeś koronawirusa.

ZOBACZ KONIECZNIE

Mniej wina w Europie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie