Prasówka 27.01.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 26.01. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Oto Izera, pierwszy polski samochód elektryczny. Pokazano go w Katowicach: "Ten samochód ma wiele wcieleń". Weszliśmy do środka. Zobaczcie”?

Prasówka 27.01: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Oto Izera, pierwszy polski samochód elektryczny. Pokazano go w Katowicach: "Ten samochód ma wiele wcieleń". Weszliśmy do środka. Zobaczcie

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na tę premierę miłośnicy nowinek technologicznych i motoryzacyjnych czekali z niecierpliwością. 26 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym podczas 4 Design Days po raz pierwszy najnowszy samochód elektryczny Izera pokazał się przed szeroką publicznością. - Wyróżniająca się elegancka sylwetka, przestronność i uniwersalność, czyli cechy, które widać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz demonstracyjnego egzemplarza Izery, wyznaczają fundamenty stylistycznego DNA naszej marki - mówi Tadeusz Jelec, główny projektant Izery.

Nie przegap promocji!

📢 TU KOBIETY ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. Oto 25 miast w Polsce, które nie sprzyjają długowieczności. Na czele śląskie miasto. Jakie? Sprawdź LISTĘ

Nie jest tajemnicą, że kobiety żyją dłużej od mężczyzn. W tych 25 miastach i powiatach w Polsce przeciętna długość życia jest najniższa! Dlaczego akurat w tych miastach, a nie innych? Biorąc pod uwagę, że na czele znajduje się miasto położone na Śląsku możemy domniemywać, że czynniki środowiskowe mają duży wpływ. W GALERII ZOBACZYSZ 25 MIAST I POWIATÓW W POLSCE, W KTÓRYCH KOBIETY ŻYJĄ NAJKRÓCEJ. PODAJEMY ŚREDNIĄ OSIĄGANEGO WIEKU. KLIKNIJ W GALERIĘ ZDJĘĆ/PRZESUŃ KURSOR W LEWO.

📢 STUDNIÓWKI 2023. Te sukienki zrobiły niesamowite wrażenie! Zobacz najpiękniejsze kreacje z małopolskich studniówek 2023 cz. II

Trwają studniówki 2023. Sprawdziliśmy, jakie kreacje królują w tym sezonie na podstawie tych balów, które odbyły się już w styczniu. Sami zobaczcie.

Prasówka 27.01: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 MŚ w piłce ręcznej mężczyzn 2023. NA ŻYWO. Wyniki. Terminarz. Tabele. Kiedy, z kim grała Polska? PIŁKA RĘCZNA MŚ 2023 PROGRAM 26.01

XXVIII mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn 2023 Polska i Szwecja. NA ŻYWO. Wyniki, tabele, terminarz. XXVIII MŚ piłkarzy ręcznych - 11-29.01.2023, Polska, Szwecja. W turnieju uczestniczą 32 drużyn, w tym Polska. Tutaj znajdziesz szczegółowy terminarz rozgrywek we wszystkich grupach, aktualizowane wyniki (wraz z najlepszymi strzelcami bramek) i tabele grup. Sprawdzaj wyniki na żywo!

📢 Mężczyźni noszący takie imiona są najgorszymi mężami. Te imiona należą do najgorszych mężów [27.01.2023]

Każde imię niesie ze sobą określone znaczenie. Niektórzy wierzą, że na podstawie imienia można odczytać charakter posiadacza i skłonności do pewnych zachowań. Na przykład mężczyźni o pewnych imionach mają większe skłonności do zdrady czy manipulacji. Inni są po prostu leniwi, a jeszcze inni niegrzeczni lub wulgarni. Ezoterycy wybrali na tej podstawie także grupę ludzi, którzy mocniej muszą postarać się, aby być dobry mężami.

📢 Wisła Kraków. Donald Guerrier zmienił klub. Transfery byłych piłkarzy "Białej Gwiazdy". Zima 2023

Wisła Kraków. Transfery byłych piłkarzy "Białej Gwiazdy". Sprawdzamy, jak toczą się kariery byłych zawodników "Białej Gwiazdy" - i wielu z nich zimą 2023 zmienia kluby. Gdzie trafili po transferach? Którzy w tym momencie pozostają bez nowych pracodawców? wszystkie informacje zebraliśmy w tym materiale. >>>> Przesuń stronę w dół

📢 Krakowski Tomex się zmieni. Koniec targowiska jakie znamy. Prawdopodobnie powstanie tam market budowlany

Słynne targowisko Tomex, które do niedawna tętniło życiem i było jednym z głównych miejsc do robienia zakupów przez nowohucian, jeszcze w tym roku całkowicie zmieni się. Plac zostanie zabudowany przez halę handlową, gdzie najprawdopodobniej będzie działał market budowlany. Wszyscy przedsiębiorcy po 31 lipca przenoszą się ze swoimi biznesami do lokali od strony ronda. - Teraz Tomex będzie bardziej zwarty - mówi Piotr Haniewski. Już w październiku ubiegłego roku pisaliśmy o tym, że przedstawiciele placu planowali jego reorganizację. Taka decyzja jest wynikiem wymierania jego części. Jak tłumaczyli przedsiębiorcy prowadzący tam swoją działalność, coraz większe pustki tam panujące są spowodowane rosnącymi czynszami i mniejszą liczbą klientów.

📢 Północna Obwodnica Krakowa zyskuje tunel, na S7 Widoma-Kraków widać estakady

Postępują prace na dwóch najważniejszych budowanych nowych drogach na północ od Krakowa. Tworzony w ramach Północnej Obwodnicy Krakowa tunel to już nie wydrążona w ziemi dziura - nabiera betonowych kształtów. Z kolei na odcinku S7 Widoma-Kraków pojawiły się potężne betonowe konstrukcje. Kiedy zakończenie prac?

📢 Oto 10 powodów, przez które życie w Krakowie bywa nieznośne. Nie tylko smog, betonoza i korki 26.01.23

Smog, korki, betonoza, a także... druga gminna telewizja, na którą w momencie, kiedy dramatycznie brakuje pieniędzy na komunikację miejską, miasto wydaje miliony złotych. Są takie rzeczy, przez które życie w Krakowie bywa nieznośne. Te, które naszym zdaniem są najbardziej uciążliwe, przedstawiliśmy w galerii.

📢 Radni Krakowa obawiali się ustawienia przetargu na sprzedaż gminnych akcji Cracovii. Klub nie będzie już miejski

Krakowscy radni przegłosowali zgodę na odsprzedaż miejskich akcji w MKS Cracovia wraz z poprawką radnego Michała Drewnickiego (PiS), która zapobiega nabyciu udziałów po niższej cenie niż ta wynikająca z wyceny. Jeżeli dojdzie do transakcji miasto ma mieć nadal kontrolę nad terenem w Cichym Kąciku, gdzie mieszczą się obiekty Cracovii. Zapewnia to miejscowy plan zagospodarowania i umowa wieczystego użytkowania. Urzędnicy przyznają jednak, że są niebezpieczeństwa związane z tym, iż może wejść w życie ustawa zmieniające wieczyste użytkowanie we własność. Przejdź do GALERII, by zobaczyć obiekty zarządzane przez Cracovię na miejskim terenie w Cichym Kąciku.

📢 Wisła Kraków kończy zgrupowanie w Turcji. Jeszcze tylko jeden sparing

To jedno z najdłuższych zgrupowań Wisły Kraków. Trzytygodniowy obóz w Antalyi dobiega końca. „Białej Gwieździe” pozostał już tylko piątkowy sparing z LASK Linz, a w sobotę powrót do Polski.

📢 Kraków. Zabójstwo prokurator Anny Jedynak. Jej syn prawomocnie skazany na 25 lat więzienia. Sąd złagodził karę dożywocia

Sąd Apelacyjny w Krakowie w czwartek ( 26 stycznia) zmienił wyrok w sprawie zabójstwa prokurator Anny Jedynak. Oskarżony o tę zbrodnię jej syn Przemysław J. spędzi w więzieniu 25 lat, bo sąd II instancji złagodził mu karę dożywocia. W celi mężczyzna jest już 7 lat. Ten wyrok prawomocny. Oskarżonego nie było na ogłoszeniu orzeczenia, jego uzasadnienie, jak i cały proces, było niejawne.

📢 Krótkie paznokcie - delikatne, jasne, czerwone, wzory kwiatowe. Jak pomalować bardzo krótkie paznokcie? 26.01

Zastanawiasz się jak pomalować bardzo krótkie paznokcie? Chcesz mieć modny manicure hybrydowy, ale nie wiesz jakie wzory i kolory są modne? Oto przegląd najmodniejszych stylizacji krótkich paznokci. Zobacz co jest modne wśród u użytkowniczek PINTEREST. Zainspiruj się!

📢 Licytacje komornicze w Małopolsce. Te mieszkania i domy będą licytowane w lutym. Szansa na tanie lokum 26.01.23

LICYTACJE DOMÓW I MIESZKAŃ W WOJ. MAŁOPOLSKIM zaplanowane na luty 2023 r. Tanie domy na sprzedaż! Licytacje komornicze to szansa na zakup domu w atrakcyjnej cenie. Cena wywoławcza może wynieść nawet połowę ich realnej wartości! Zobaczcie, jakie domy i mieszkania będą licytowane w lutym 2023 r. w Małopolsce. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Horror na Podhalu. 29-latek próbował zabić 4-miesięczne dziecko śrubokrętem. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty

W jednej z miejscowości powiatu tatrzańskiego 29-letni mężczyzna próbował zabić 4-miesięczną dziewczynkę. Na szczęście mu się nie udało. Mężczyzna został zatrzymany. Śledztwo w tej sprawi wszczęła Prokuratura Rejonowa w Zakopanem.

📢 Tak wyglądały studniówki w czasach PRL. Białe bluzki i ciemne spódnice. Było zupełnie inaczej niż dzisiaj! [26.01.2023]

Styczeń poza zimową aurą, feriami i nowym rokiem kojarzy nam się także ze studniówkami. Maturzyści na chwilę odrywają myśli od egzaminów i oddają się szaleństwu, jakie niesie za sobą bal maturalny. Chociaż to wydarzenie ma już wieloletnią tradycję, to studniówki nie zawsze wyglądały tak jak dzisiaj. Zamiast wielobarwnych i ozdobnych balowych sukni, przyszłe maturzystki zakładały białe bluzki i granatowe lub czarne spódnice. Niewielkim zmianom uległa moda męska - tutaj klasyka garniturów utrzymała się do dziś. Na parkiecie królowały jednak krótkie ozdobne krawaty czy... swetry. Zobaczcie sami, jak kiedyś wyglądały studniówki.

📢 Kraków planuje wielki park na Białych Morzach. Mieszkańcy wskazali, czego tam oczekują. Jest raport z konsultacji ZDJĘCIA

Po burzliwych konsultacjach w sprawie zagospodarowania Białych Mórz jest już gotowy raport. Mieszkańcy zgłaszali wiele swoich pomysłów na 35-hektarowy poprzemysłowy teren pomiędzy ulicami Totus Tuus, Herberta, Podmokłą a rzeką Wilgą. W konsultacjach wzięło udział blisko 1500 mieszkańców. Organizowano zarówno spotkania on-line jak również spacery badawcze i spotkania z ekspertami. Mieszkańcy stawiają tam głównie na wypoczynek. Raport przygotował Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej i Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

📢 Pies nie był zakopany żywcem. Policja z Zabierzowa ustaliła inną wersję. Odnalazł się zrozpaczony właściciel

Znalazł się właściciel psa, o którym mówiono "zakopany żywcem". O sprawie wykopania zwierzaka z błota zrobiło się głośno w poniedziałek 23 stycznia. Teraz policja wskazuje, że po rozmowach z pracownikami budowy ustalono, że pies nie był zakopany, a wyjęty z bota. A na komisariat zgłosi się zrozpaczony właściciel. Okazało się, że rodzina poszukiwała psa. Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zaś przekazuje nowe informacje.

📢 Nowy Sącz. XV Polonez pod Ratuszem. Na 100 dni przed maturą uczniowie zatańczyli chodzonego. Zobacz ZDJĘCIA

Po raz 15. uczniowie klas maturalnych z Nowego Sącza spotkali się wspólnie na płycie sądeckiego Rynku. Kilkaset par odtańczyło poloneza "Pożegnanie Ojczyzny" Michała Ogińskiego. Długiemu korowodowi przewodzili członkowie Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Sądeczanie. Tegorocznym maturzystom powodzenia życzył prezydent Ludomir Handzel.

📢 Najpiękniejsze, nietypowe i wyjątkowe makijaże studniówkowe 2023. Takie stylizacje można było zobaczyć na balowym parkiecie

Mówi się, że studniówka jest pierwszym balem w życiu młodego człowieka. Znaczna część przyszłych maturzystów bardzo poważnie traktuje to wydarzenie. Poszukiwania odpowiedniej stylizacji czy dobór fryzury to nie wszystko. Istotnym elementem jest także makijaż. To on często nadaje odpowiedniego "charakteru" całej stylizacji. W tym roku na studniówkowym parkiecie było zarówno klasycznie jak i oryginalnie i nietypowo. Zobaczcie sami jakie makijaże królowały na tegorocznych balach.

📢 Hutnik Kraków. Kolejni Egipcjanie na testach. Transfery 2023. Kto przyszedł? Kto odejdzie?

Hutnik Kraków - transfery i przymiarki transferowe przed rundą wiosenną sezonu 2022/2023. Jakich piłkarzy nowohucki klub pozyskał? Kto z Hutnika już odszedł, a kto odejdzie? Czy na testy dotarli następni piłkarze z Egiptu? - Tak, wczoraj pojawił się jeden, dziś będzie trenował z drużyną - powiedział nam w czwartek 26 stycznia Leszek Janiczak, dyrektor sportowy Hutnika. Dodał: - Ma pojawić się jeszcze dwóch Egipcjan, to są już zawodnicy z wyższej półki, i prawdopodobnie jeden z nich u nas zostanie. Ruchy kadrowe w Hutniku >>>>> Przesuwaj stronę w dół.

📢 Tatry. Utknęli na szlaku, chcieli wezwać śmigłowiec. Potem udawali, że to nie oni

Trzech wędrowców utknęło w trudnym terenie między Zawratem a Świnicą w Tatrach. Zadzwonili do TOPR prosząc o ewakuację śmigłowcem. Ten nie poleciał. Gdy na pomoc szli im ratownicy, dwóch wędrowców udawało, że to nie oni wzywali pomocy. Ponadto okazało się, że zostawili oni trzeciego kompana samego.

📢 Łosie. Pierwsze ustalenia prokuratury i policji w sprawie śmiertelnego wypadku. Droga była mokra, a temperatura zbliżała się do zera

Wczoraj, tuż po godzinie 15 w Łosiu, gmina Ropa w powiecie gorlickim, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Młody mężczyzna, mieszkaniec gminy Ropa, pasażer samochodu, odniósł śmiertelne obrażenia. Z miejsca, w których doszło do wypadku, został przetransportowany rzez śmigłowiec LPR do szpitala Tarnowie. Tam kilka godzin później zmarł.

📢 Moda lat 90. z krakowskich ulic. Naprawdę tak się kiedyś ubieraliśmy!

Tak, jak samo miasto, tak również moda na krakowskich ulicach diametralnie zmieniła się przez ostatnie lata. Dresy, kufajki, sztruksy, czy zdecydowanie mniej dopasowane do ciała elementy garderoby - tak ubierali się mieszkańcy w latach 90. tych i na początku XXI wieku. Dopiero rodziły się wielkie galerie handlowe, a ubrania kupowało się m.in. na wielkich targowiskach.

📢 Ta dzielnica Krakowa przeszła ogromną metamorfozę! Dawniej były tu... pola 26.01.2023

Krakowski Ruczaj to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów na mapie miasta. Pierwsze osiedle powstało tam już w latach 80. XX wieku, jednak większość przestrzeni stanowiły wówczas pola uprawne i pojedyncze zabudowania. Rozwój tego miejsca nabrał dynamiki, kiedy zdecydowano się na wybudowanie tam nowego kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz rozwoju podstrefy Kraków-Pychowice, czyli specjalnej strefy ekonomicznej Krakowski Park Technologiczny. Po tym nastąpiła także budowa pętli tramwajowej Czerwone Maki P&R. Od tamtej pory na Ruczaju nowe budynki rosną jak grzyby po deszczu, są to zarówno galerie handlowe, jak i bloki mieszkalne. Zobaczcie, jak Ruczaj wyglądał zaledwie kilkanaście lat temu. Będziecie zaskoczeni!

📢 Tak bawią się piękne kobiety w Nowym Sączu. Ladies Night w klubie OdNova

Kolejna impreza w sądeckim klubie OdNova zgromadziła na parkiecie tłumy. Choć klub dopiero niedawno rozpoczął swoją działalność, już zdobył dużą popularność nie tylko wśród mieszkańców miasta, ale też gości, którzy w weekend przyjeżdżają do Nowego Sącza. W miniony parkietem zawładnęły kobiety, które mogły liczyć na darmową wejściówkę od 22:30. DJ-em była również przedstawicielka płci piękne - DJ TO/YA.

📢 Agnieszka Radwańska buduje nowy dom! Tak żyje prywatnie gwiazda tenisa [zdjęcia] 26.01

Choć od zakończenia kariery przez Agnieszkę Radwańską minęły już ponad cztery lata, wciąż jest ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego sportu. Na co dzień Isia cieszy się szczęśliwym życiem rodzinnym, a niedawno pochwaliła się zdjęciem z budowy swojego domu. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i przekonaj się, jak Radwańska żyje prywatnie.

📢 Obwodnica Oświęcimia do drogi ekspresowej S1. Do zburzenia 86 obiektów. W tym są budynki mieszkalne. ZDJĘCIA

Trwa budowa obwodnicy Oświęcimia do drogi ekspresowej S1. Inwestycja warta jest 467 mln zł. Budowa ważnej dla oświęcimian trasy wiąże się z wieloma problemami. Trzeba wyburzyć łącznie 86 obiektów, w tym budynków mieszkalnych. Nie wszyscy chcą opuścić swoje domostwa.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Fryzury krótkie na 2023. Modne fryzury dla krótkich włosów. Zobacz, jakie uczesania są na topie 26.01.2023

Krótkie fryzury są ciągle na topie. Odpowiednie cięcie potrafi nie tylko odmłodzić, ale też dodać charakteru - chcesz się wyróżnić w tłumie? Postaw na krótkie, charakterystyczne cięcie. Tego typu fryzura z pewnością wyróżni cię na tle włosów półdługich, które nosi większość z nas. Dużym plusem krótkich fryzur jest także to, że bardzo łatwo je stylizować.

📢 NAJMODNIEJSZE fryzury damskie w 2023. Nie wiesz, jak się ostrzyc? Zobacz fryzjerskie trendy! 26.01.2023

Fryzury dla kobiet na 2023. Zobacz najsilniejsze trendy na fryzury dla kobiet w 2023 r. Jeśli nie masz pomysłu na nową fryzurę, skorzystaj z naszych porad. Z pewnością znajdziesz inspiracje, które ci odpowiadają. W 2023 r. modne są przede wszystkim fryzury krótkie. Boby, fryzury z grzywką i wszelkie wariacje odważnych cięć.

📢 Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie szuka właściciela samolotu, który stoi przy przystanku

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie prowadzi postępowanie w sprawie ustalenia właściciela lub zarządcy samolotu Jak-23 numer boczny 1616, pełniącego funkcję pomnika, zlokalizowanego przy pętli autobusowej u zbiegu ulic - ks. Józefa i Astronautów w Krakowie. Do czego właściciel jest potrzebny urzędnikom? Zapytaliśmy.

📢 INSPIRACJE na paznokcie hybrydowe. Brokat i błysk. Pomysły i wzory paznokci na karnawał, studniówkę i nie tylko 26.01.2023

Szukasz inspiracji na paznokcie na karnawał? Zastanawiasz się jaki kolor paznokci hybrydowych będzie najlepszy na studniówkę? Jeśli przed tobą wielka impreza, koniecznie sprawdź jakie stylizacje paznokci są teraz hitem. Postaw na stylowy manicure i zachwyć wszystkich! Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek Pinteresta.

📢 Najpiękniejsze kreacje ze studniówek 2023 w Krakowie. Szyk i szał! Te sukienki są modne w tym roku! 26.01.2023

Tegoroczne maturzystki (a nierzadko również nauczycielki!) zachwycają kreacjami na trwających właśnie w Małopolsce studniówkach. Zadają szyku w pięknych sukniach. Magia! Zobaczcie sami!

📢 Paznokcie na ZIMĘ: french, czerwone, ombre, bordo. Piękne, eleganckie paznokcie do pracy. Modne kolory i dużo wzorów 26.01.2023

Szukasz eleganckich stylizacji paznokci do pracy? Szykuje się impreza, a Ty nie wiesz jak elegancko i modnie pomalować paznokcie? Przygotowaliśmy ponad dwadzieścia inspiracji, które z pewnością Cię zachwycą! Zobacz, co jest modne wśród użytkowniczek PINTERESTA.

📢 Oto 50 zdjęć Krakowa z lat 90. To było inne miasto, inna epoka. NIESAMOWITE archiwalne zdjęcia Krakowa 26.01.2023

Pamiętacie czasy, kiedy nie było Galerii Krakowskiej, pod kopcem Kościuszki można było spotkać krowę, Hotel Forum był najlepszym hotelem w mieście, a na Rynku zamiast ciuchów w Zarze kupowało się książki w księgarni Odeon? Zabieramy cię w podróż do przeszłości.

📢 Kraków ma długą i bogatą tradycje ulicznych korków. W latach 90. komunikacyjny paraliż też nie był wyjątkiem ZDJĘCIA

Chyba każdy zmotoryzowany mieszkaniec stolicy Małopolski utknął choć raz w korku, które najczęściej tworzy się w godzinach porannych i wieczornych. Niestety paraliż komunikacyjny coraz częściej występuje też w innych porach dniach. Okazuje się jednak, że tłok na drogach wcale nie jest symbolem ostatnich lat. 20 czy 30 lat temu Kraków również nie był wolny od korków. Zobaczcie, jak w latach dziewięćdziesiątych wyglądała tłoczna codzienność na krakowskich ulicach. Rozpoznajecie te miejsca?

📢 Kraków i jego place targowe. Ile ich mamy w mieście?

Gdzie w Krakowie codziennie można kupić świeże i smaczne produkty? Z pewnością na placach targowych. To nie latanie z koszykiem w przytłaczających supermarketach. To zakupy na świeżym powietrzu, kontakt z ludźmi, możliwość wsłuchania się w rozmowy handlarzy, targowania się. Place targowe są często sercem dzielnic Krakowa.

📢 Te ZNAKI ZODIAKU będą miały wspaniały rok 2023. WIELKI HOROSKOP dla każdego znaku zodiaku na nowy rok. Zobacz, co Cię czeka 26.01.23

Te znaki zodiaku przeżyją wspaniały rok. Przed nami otwiera się zupełnie nowy rozdział. Rok 2023 stanowi szansę na świeży start dla wielu z nas. Które znaki zodiaku skorzystają z możliwości, jakie ofiaruje im los? Sprawdź w naszym wielkim horoskopie rocznym, co wydarzy się w 2023 r. Czy możesz liczyć na szczęście w miłości? Czy Twoje życie zawodowe przyniesie Ci satysfakcję? Przekonaj się. Niektóre znaki zodiaku w 2023 r. zrozumieją, czym jest prawdziwy uśmiech losu. Zobacz, jaką lekcję przygotowało dla Ciebie w przyszłym roku przeznaczenie.

📢 Te osoby to nerwusy. Takie jest znaczenie imion. Osoby o tych imionach są najbardziej nerwowe! 26.01.2023

Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne i do imion zostały przypisane cechy osobowości. Te pozytywne i te negatywne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Imiona nie zostają nadane przypadkowo, każde z nich ma znaczenie. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię, które nosimy, może wpływać na to, jacy jesteśmy. Imię znaczy wiele dla osobowości człowieka. Osoby o tych imionach uchodzą za najbardziej nerwowe. Sprawdź listę!

📢 TE IMIONA będą razem. Sprawdź, czy imię Twojego partnera lub partnerki do Ciebie pasuje! Jest Wam pisana świetlana przyszłość? 26.01.23

Imię wiele mówi o człowieku. W końcu jest pierwszą rzeczą, której się dowiadujemy o nowo poznanej osobie i już na tej podstawie możemy sobie wyrobić na jej temat jakąś opinię. Okazuje się, że niektóre imiona pasują do siebie bardziej niż inne. Które? Dowiesz się tego z naszego artykułu! Sprawdź, między jakimi imionami może wytworzyć się wyjątkowa chemia.

📢 Te rasy psów wyją, szczekają i niszczą. TOP 10 ras psów, które nie znoszą samotności: maltańczyk, chihuahua i pudel toy 26.01.2023

Lęk separacyjny u psa objawia się na wiele różnych sposobów. Pies, który nie znosi samotności i tęskni za swoim właścicielem, może wędrować z pokoju do pokoju, skomleć i szczekać. Niektóre rasy psów mogą mieć zbyt dużo energii i biegać lub niszczyć meble. Skutki takiego zachowania mogą być nie tylko kosztowne, ale także groźne dla psa, ponieważ może połknąć coś niebezpiecznego. Oto rasy psów, które najgorzej znoszą samotność. Przed ich zakupem zastanów się, czy będziesz w stanie poświęcić im tyle uwagi, ile potrzebują.

📢 Nowy Sącz na starej fotografii. Sprawdzamy, jak wyglądał 100 lat temu, ale na kolorowych zdjęciach [26.01.2023]

Nowy Sącz ma bogatą ponad 700-letnią historię. Miasto przez ten czas zmieniło się nie do poznania. Część zachodzących zmian można zaobserwować oglądając stare fotografie. Pokaźny zbiór posiada Narodowe Archiwum Cyfrowe. Zobaczcie.

📢 Unijne pieniądze na rozbudowę kanalizacji w gminach południowej Małopolski. Zobacz, kto dostanie dotacje [26.01.2023]

128 mln zł trafi do ponad 30 małopolskich samorządowców. To promesy na pomoc finansową dla gospodarki wodno-ściekowej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wśród beneficjentów znalazły się także gminy z powiatu nowosądeckiego (trafi tu aż 27 mln zł) i limanowskiego.

📢 Tak wyglądają najgorsze mieszkania do wynajęcia w Polsce. Trzeba mieć odwagę, by tam zamieszkać! Zobaczcie zdjęcia

Można urządzić mieszkanie na bogato, można skromnie. Na tych zdjęciach widać, że czego jak czego, ale inwencji właścicielom tych mieszkań nie brakuje. Gusta są różne i o nich się nie dyskutuje, ale... Zobaczcie najgorsze mieszkania do wynajęcia w Polsce.

📢 Wisła Kraków jeszcze na nim zarobi? Nikola Kuveljić strzelił gola Partizanowi, gra lepiej niż w Polsce

Wisła Kraków. Nikola Kuveljić wciąż jest jej zawodnikiem, ale sezon 2022/2023 spędza na wypożyczeniu w FK TSC Backa Topola - klubie z serbskiej ekstraklasy. Piłkarz, który w Krakowie, delikatnie mówiąc, rozczarowywał swoją grą, w ojczyźnie wyraźnie odżył. Jest ważnym elementem drużyny, walczącej o udział w europejskich pucharach. A w ostatnim sparingu strzelił bramkę Partizanowi Belgrad. Co ciekawe, jak twierdzi, Partizan wykazywał nim zainteresowanie, gdy latem 2022 przygotowywał się do odejścia z Wisły.

📢 Kraków. Wojskowy śmigłowiec nad Szpitalem Rydygiera. "Lot treningowy"

W środę, 25 stycznia, w godzinach wieczornych miały miejsce ćwiczenia lotnicze w rejonie Szpitala Rydygiera. Na niebie, nieopodal budynków szpitala widoczny był duży wojskowy śmigłowiec, krążący po okolicy.

📢 Tak mieszka Anita z „Sanatorium miłości 5”. Stomatolog z Bydgoszczy pokazała swój azyl. Rodzina i muzyka są dla niej najważniejsze [26.01]

Zaglądamy do pięknego mieszkania Anity Nowickiej z 5. edycji „Sanatorium miłości”. To dom pełen ciepłych wspomnień i rodzinnych fotografii. W centralnym miejscu stoi pianino, które daje Anicie możliwość codziennego obcowania z muzyką. Seniorka kocha śpiewać i robi to z wielką pasją!

📢 Karnawałowa impreza w stylu lat 90-tych w klubie Energy 2000 w Przytkowicach. Zobaczcie zdjęcia z szalonej zabawy

Karnawałowa impreza w stylu lat 90-tych odbyła się w klubie Energy 2000 w Przytkowicach. Goście klubu podczas sobotniej imprezy przenieśli się w czasie. Dzięki muzyce i przebraniom mogli poczuć się jak na dyskotekach szkolnych, a także na prywatkach. To była gorąca impreza do rana. Zobaczcie, co tam się działo.

📢 Tak dawniej spędzano ferie w Zakopanem. Ale wtedy były zimy! Archiwalne zdjęcia

Śnieg, mróz, białe Tatry i mnóstwo atrakcji. Dawniej Zakopane zimą zamieniało się w tętniące życiem miasteczko dla narciarzy. Ci szusowali po Tatrach, po stokach, ale i wędrowali na nartach po mieście. Górale zaś wozili turystów saniami po mieście. Organizowano wyścigi samochodowe, wyścigi konne, czy lodowisko na Równi Krupowej. Zobaczcie zimowe Zakopane z dawnych lat na zdjęciach Narodowego Archiwum Cyfrowego. Zapraszamy do galerii!

📢 Pogrzeb tragicznie zmarłego strażaka OSP Lubień. Był oddany straży, a remiza była jego drugim domem

W środę (25 stycznia) w Lubniu odbyło się ostatnie pożegnanie śp. druha Tadeusza Burtana, który zmarł tragicznie w minioną niedzielę. W ostatniej drodze towarzyszyła mu nie tylko rodzina, ale również liczne zastępy strażaków. Zmarły przez większość swojego życia z oddaniem służył w Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubniu. Należał m.in. do pocztu sztandarowego, ale był też przysłowiową „złotą rączką”.

📢 Smog z małopolskich uzdrowisk nie znika. Czy opłaty klimatyczne są nielegalne? Jest najnowszy raport fundacji ClientEarth

Fundacja ClientEarth opublikowała nowy raport dotyczący jakości powietrza w polskich uzdrowiskach. Jednoznacznie wynika z niego, że większość gmin pobiera opłatę uzdrowiskową bezprawnie. - Gminy każą sobie płacić za szczególne walory klimatyczne wprowadzając ludzi w błąd. W wielu gminach ze względu na smog, walorów uzdrowiskowych nie ma - komentuje Iwona Bojadżijewa z fundacji ClientEarth. 

📢 SI połączyła Gwiezdne Wojeny i Cyberpunk 2077 - jaki rezultat? Taka produkcja byłaby hitem

Niezwykłe uniwersum Gwiezdnych Wojen uwielbiają miliony ludzi na świecie. Równie ciekawym klimatem może pochwalić się też gatunek cyberpunk, który z kolei swoją reprezentację odnalazł w ostatnim czasie w grze Cyberpunk 2077. Sprawdziliśmy, jak wyglądałoby połączenie tych marek według SI. Wyszło świetnie.

📢 Wielkie pieniądze na rozbudowę kanalizacji w gminach Małopolski. Zobacz, kto dostanie dotacje

Samorząd Województwa Małopolskiego dofinansuje kolejne 40 projektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Wicemarszałkowie Łukasz Smółka i Józef Gawron, Iwona Gibas z zarządu województwa i radny województwa Stanisław Bisztyga przekazali uroczyście promesy gwarantujące przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na ręce przedstawicieli gmin i zakładów komunalnych z województwa. Zobaczcie, kto dostanie pieniądze.

📢 Katarzyna Krzeszowska na castingu do konkursu Miss Polski 2023. Co robiła tam piękna kryniczanka?

Katarzyna Krzeszowska, pochodząca z Krynicy-Zdroju Miss Polski 2012, pochwaliła się w mediach społecznościowych swoim udziałem w castingu na Miss Polski 2023, który odbył się w Warszawie. Co robiła tam piękna kryniczanka?

📢 Debata o podwyżkach. Cały Kraków w strefie płatnego parkowania? Radni proponują też, by więcej płacili przyjezdni

Wiele pomysłów zmian miejscy radni przedstawili w ramach dyskusji nad prezydenckim projektem dotyczącym wprowadzenia podwyżek w strefie płatnego parkowania. Debata odbyła się podczas środowego (25 stycznia) posiedzenia Rady Miasta Krakowa. Wśród postulatów pojawiło się zróżnicowanie opłat dla krakowian i przyjezdnych, wprowadzenie tzw. smart parkingów, przekazywanie wszystkich wpływów ze strefy na komunikację miejską. Pojawiła się też propozycja wzięcia pod uwagę objęcia strefą całego miasta.

📢 Ale pogoda w Zakopanem! Na Polanie Szymoszkowej narciarze jeździli nad chmurami. Ferie 2023 w pełni

Powoli kończy się pierwsza tura zimowych ferii 2023. Od najbliższego weekendu wypoczynek zaczynają m.in. dzieci z Małopolski. Wbrew obawom pogoda w górach dopisuje. Górale drżeli wprawdzie w pierwszej połowie stycznia o warunki na stokach, ale zima wróciła na Podhale i stacje narciarskie pracują pełną parą. Narciarze w bonusie dostają czasem takie widoki jak w środę, 25 stycznia, na Polanie Szymoszkowej. Zakopane w dole w chmurach, Tatry w słońcu. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Tylko dla gości powyżej 12. roku życia. Hotel z Krynicy dołączył do grona obiektów noclegowych, do których nie pojedziemy z małymi dziećmi

Hotel SPA Dr Irena Eris w Krynicy-Zdroju od nowego roku przyjmuje gości jedynie powyżej 12 roku życia. „Potrzeba zmiany wypłynęła od samych odwiedzających SPA” - informuje hotel. Tym samy jest to drugi, bo Hotelu Prezydent czterogwiazdkowy obiekt w krynickim uzdrowisku z ofertą „tylko dla dorosłych”.

📢 Skok na udziały w kamienicy w Krakowie. Adwokat i jego ojciec wśród oskarżonych

Adwokat Piotr F. i jego ojciec Andrzej są wśród trzech osób, które Prokuratura Regionalna w Krakowie oskarżyła o oszustwo przy sprzedaży udziałów w kamienicy w centrum miasta. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

📢 Kraków. Tak będzie wyglądać Muzeum KL Plaszow. Zakończenie dyskusji, początek realizacji [WIZUALIZACJE]

Wiadomo już, jak będzie docelowo wyglądać Muzeum - Miejsce Pamięci KL Plaszow. Zakończył się etap projektowania i w środę przedstawiciele tworzonego muzeum zaprezentowali jego wizualizacje. Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków gminy Kraków oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum będzie obejmować: teren poobozowy, historyczny Szary Dom oraz nowo budowany Memoriał. Przygotowane zostaną trasy zwiedzania terenu byłego obozu oraz dwie wystawy stałe. Cała inwestycja ma się zakończyć w 2025 roku.

📢 Koronawirus. Nowy wariant Kraken dotarł już do Polski. To "prawdopodobnie najgorszy mutant"

Najnowsza odmiana koronawirusa — XBB.1.5 — dotarła do Polski. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz potwierdził, że na ten moment w naszym kraju wykryto dwa przypadki zakażenia Krakenem (nieoficjalna nazwa subwariantu). Zakażonych w kraju jest jednak prawdopodobnie dużo więcej. Jakie objawy powinny nas zaniepokoić?

📢 Wisła Kraków. Radosław Sobolewski: Z takim środkiem pomocy będziemy mocni

We wtorek Wisła Kraków zremisowała z FK Atyrau 1:1. Po końcowym gwizdku spotkanie podsumował trener „Białej Gwiazdy” Radosław Sobolewski. Mówił jednak nie tylko o tym meczu.

📢 Disco polo night w Space Club w Czchowie. Bawili się m.in. do hitów Zenka Martyniuk czy Pięknych i Młodych. Zobacz zdjęcia

To była noc disco polo w klubie Space w Czchowie. Jak zawsze nie zabrakło muzyki dla każdego. Trzypoziomowy klub dostarcza rozrywki od lat i cieszy się dużą popularnością nawet wśród sądeczan, którzy chętnie odwiedzają to miejsce. Zagrały dwa zespoły muzyczne Arian i Rakeface, a za konsolą stanęli Marius i Pavlo. Zobacz zdjęcia z ostatniej imprezy.

📢 "Łowca wodnych potworów" z Sądecczyzny z największymi rybami w regionie. Tym razem złapał takie okazy, które w wodzie długo nie przetrwają

Andrzej Jodłowski z Olszany (gm. Podegrodzie) zasłynął na Sądecczyźnie rekordowymi połowami. Sumy, które wyciągał ze starosądeckich stawów czy Jeziora Rożnowskiego przyniosły mu rozgłos. Tym razem postanowił wszystkich zaskoczyć i zapozował z gigantyczną rybą, którą ulepił ze śniegu. Na podwórku jest sum, a teraz powstał jego towarzysz boleń oraz szczupak. To największe ryby w regionie.

📢 Ferie 2023. Zima w pełniej krasie na Jaworzynie Krynickiej. Śnieżne pejzaże działają na turystów jak magnes. 25.01.23

Na Jaworzynie Krynickiej zima w pełni. Śnieg przykrył drzewa i krzewy, a i narciarze mają wiele powodów do radości. Trasy narciarskie są doskonale przygotowane, a Kolej Gondolowa każdego dnia przewozi setki turystów i miłośników białego szaleństwa. Ale ten szczyt Beskidu Sądeckiego kusi nie tylko narciarzy. W zimowej szacie prezentuje się zachwycająco, nic więc dziwnego, że wiele osób wybiera się na szczyt z aparatem w ręku. Jaworzynę odwiedził też burmistrz Muszyny Jan Golba. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Poważny remont na autostradzie A4. Spore zmiany również w Krakowie

Zarządca autostrady A4 Katowice-Kraków przez najbliższe miesiące prowadzić będzie remont wiaduktu na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach (skrzyżowanie A4 z drogą S1). Od środy, 25 stycznia br. w tym rejonie obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. To dla tych jadących z Krakowa na zachód. Ale ci kierowcy, którzy zostaną w mieście również mogą spodziewać się wielu utrudnień - na Królowej Jadwigi, Pachońskiego i innych ulicach. Duże zmiany w komunikacji autobusowej.

📢 TOP 10 miejsc na zimową wycieczkę w okolicach Krakowa! Pomysły na ferie 2023

Nie macie pomysłu, gdzie wybrać się na weekendową wycieczkę zimą? Miejski, szary krajobraz nie zawsze sprzyja zimowym wypadom, dlatego mamy dla was kilka propozycji na weekendową wycieczkę w okolicy Krakowa. Dotarcie w proponowane przez nas miejsca zajmie wam około godzinę, jednak zdecydowanie warto poświęcić na to czas. Zachwycające, śnieżnobiałe widoki czy może ucieczka przed zimnem i kąpiel w wodach termalnych? Decyzja odnośnie tego, jak chcecie spędzić wolny czas, należy do was!

📢 Pomysł na paznokcie french z kolorowymi końcówkami. Francuski manicure w nowoczesnym wydaniu to HIT sezonu! 25.01.

Francuski manicure nie wychodzi z mody. Od lat wybierają go miłośniczki minimalizmu i klasyki, ponieważ w tradycyjnym wdaniu french manicure to połączenie bieli z jasnymi, naturalnymi odcieniami beżu i różu. Ten sposób zdobienia paznokci hybrydowych znów podbija serca kobiet, tym razem w nowoczesnej odsłonie. Kolorowy french na paznokciach to prawdziwy hit sezonu. Przekonaj się sama! Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek PINTEREST.

📢 Szalone wzory na paznokcie hybrydowe. Inspiracje i pomysły na swirl nails 25.01.2023

Poznaj jeden z najgorętszych trendów sezonu w stylizacji paznokci hybrydowych. Kolorowe i psychodeliczne wzory w stylu lat '70 czyli swirl nails podbijają serca influencerek i nie tylko. "Wirujące paznokcie" mogą mieć wiele odsłon. Wyglądają pięknie w jednym lub w kilku kolorach, możesz postawić na lakiery w odcieniach pastelowych, neonowych lub bardziej neutralnych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek Pinteresta. Zainspiruj się!

📢 Kupiony za ponad 6 mln zł budynek, gdzie działa KBF, do wyburzenia. By zrobić miejsce dla większego Centrum Kongresowego ICE

Wszystko wskazuje na to, że aby rozbudować Centrum Kongresowe ICE Kraków, trzeba będzie wyburzyć obecną siedzibę Krakowskiego Biura Festiwalowego przy ulicy Wygranej 2. Budynek, w którym się ona znajduje, KBF kupiło w 2015 roku m.in. od jednego z krakowskich przedsiębiorców za kwotę 6,5 mln zł. Sprawą zakupu nieruchomości przez miejską instytucję kultury kilka lat temu zainteresowała się prokuratura, ale śledczy nie dopatrzyli się nieprawidłowości w działaniach urzędników. Jeśli do rozbudowy Centrum Kongresowego faktycznie dojdzie, to ta wielka inwestycja może pochłonąć nawet ponad 200 mln złotych.

📢 Bez porozumienia na spotkaniu pielęgniarek z dyrekcją szpitala św. Łukasza w Tarnowie. Ponad sto pielęgniarek odejdzie z pracy?

Fiaskiem zakończyło się środowe (25 stycznia) spotkanie pielęgniarek z dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. Jeśli pielęgniarki nie zgodzą się na warunki zatrudnienia, jakie proponuje im lecznica, stracą pracę. Może to dotyczyć 140 spośród ponad 600 pielęgniarek w tej placówce.

📢 Z historii Krakowa. 2-letnią Ludkę żegnał nieprzeliczony orszak ludzi. Zginęła w wybuchu wytwórni prochu. Krakowianie o niej pamiętają

Powstanie styczniowe. 7 sierpnia 1863 r. doszło do wybuchu tajnej wytwórni prochu, która mieściła się w kamienicy Anny Krones na rogu ul. Szewskiej 223 (obecnie nr 11) i Teatralnej (obecnie Jagiellońskiej) w Krakowie. Skutki były tragiczne. Zginęło wówczas pięć osób, w tym dwuletnia dziewczynka Ludka (Ludwika) Królikowska - córka znanej pary aktorskiej: Amelii z Krajewskich i Karola Królikowskiego. Co roku podczas Zaduszek krakowianie pamiętają o tej tragicznie zmarłej dziewczynce. Przy jej grobie płoną wówczas znicze.

📢 Mateusz Murański w filmie nominowanym do Oscara! Kibol!

Oscary 2023 i FAME MMA - uwierzcie, to naprawdę nam się połączyło! Oskarową nominację w kategorii najlepszego pełnometrażowego filmu międzynarodowego otrzymał właśnie film "IO" Jerzego Skolimowskiego. Film, w którym występuje reprezentant najsłynniejszej freak fightowej rodziny w Polsce - Mateusz Murański.

📢 „Misiek” świadkiem na procesie kiboli Cracovii. Zeznawał m.in. o znajomości i dobrych relacjach z liderem konkurencyjnej bojówki ps. Master

Paweł M. ps. "Misiek", tzw. mały świadek koronny i szef gangu kiboli Wisły Kraków, zeznawał na procesie kiboli Cracovii i zaskakująco opowiadał o kontaktach z liderem konkurencyjnej bojówki pseudokibiców Pawłem Ł. ps. Master. - Nasza znajomość ewoluowała. Najpierw byliśmy chuliganami, największymi wrogami, na potem kolegami i robiliśmy z „Masterem” interesy narkotykowe - nie krył "Misiek".

📢 W tych zawodach znajdziesz pracę w Krakowie. Sprawdź jakich pracowników najbardziej potrzebują pracodawcy

Kierowcy, pielęgniarki, kucharze, robotnicy budowlani, lekarze - to tylko niektóre profesje, w których poszukiwani są fachowcy w Krakowie. Przedstawiamy wyniki badania "Barometr zawodów 2023", jest to jednoroczna prognoza sytuacji w zawodach. Barometr dzieli zawody na trzy grupy: deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe. Zobacz, jakich pracowników najbardziej potrzeba w Krakowie. Przejdź do galerii i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Tu zakupów już nie zrobimy. Te sklepy zniknęły na dobre z galerii handlowych w Krakowie [24.01.2023]

Tu już nie zrobimy zakupów, kolejne marki modowe wycofały się z polskiego rynku. Sprawdźcie, jakie sklepy na dobre zniknęły z krakowskich galerii handlowych oraz butików w centrum miasta.

📢 Ferie zimowe 2023. Krynica-Zdrój przyciąga turystów jak magnes. W modnym uzdrowisku zaczyna brakować wolnych miejsc noclegowych

Krynica-Zdrój staje się modnym miejscem do spędzenia ferii zimowych. W pierwszym tygodniu wyprzedanych zostało około 65 proc. miejsc noclegowych z ponad 14 tys. dostępnych. Są terminy, gdzie trudno znaleźć wolne pokoje. Nic dziwnego, bo Krynica-Zdrój w zimowej scenerii zachwyca i jest rajem dla narciarzy.

📢 Zakaz wstępu do lasów powiatu olkuskiego zostanie przedłużony. Zapadliska nadal stwarzają zagrożenie. ZDJĘCIA

Wraz z końcem marca tego roku minie okres, na który wprowadzony został zakaz wstępu do niektórych lasów powiatu olkuskiego. Zapadliska, które były powodem wprowadzenia ograniczenia nadal stanowią zagrożenie dla osób odwiedzających lasy. W związku z tym ograniczenie zostanie przedłużone. Poznajcie szczegóły.

📢 Oto 10 najszybciej wyludniających się miast w Małopolsce. To zestawienie zaskakuje 24.01.2023

W ciągu ostatnich kilkunastu lat większość polskich miast ma problem z wyludnianiem się. W skali kraju zjawisko to najmocniej dotknęło miejscowości takich jak Izbica, gdzie liczba ludności spadła niemal o 39 procent, czy... Władysławowo, którego populacja zmniejszyła się o ponad 33 procent. Jeśli ta tendencja się utrzyma, niektóre miasta mogą utracić swój status.

📢 Lista 100 najbogatszych Polaków "Wprost". Oto milionerzy z Małopolski. Wiemy, jakie mają majątki! RANKING 2022 24.01.2023

Tygodnik "Wprost" opublikował listę 100 najbogatszych Polaków. Najwięcej majętnych mieszka na Mazowszu, co nie jest zaskoczeniem. Jednak okazuje się, że "zagłębiem milionerów" jest również Małopolska. Aż 15 przedsiębiorców i biznesmenów z naszego regionu znalazło się w tym rankingu. Ich łączny majątek szacuje się na ponad 190 miliardów złotych! Prześledziliśmy, z jakimi miejscowościami są związani, ile pieniędzy mają na kontach, a także - na czym się wzbogacili.

📢 Najlepsze licea w Krakowie według rankingu Perspektyw 2023. Te szkoły stanowią TOP 20 24.01.2023

Wiadomo już, jakie są najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce - według Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023. W tegorocznej, 25. edycji tego prestiżowego rankingu edukacyjnego najwyżej spośród ogólniaków z naszego województwa uplasowało się V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Z najnowszego zestawienia wyłowiliśmy licea krakowskie, które składają się na nasz lokalny TOP 20. Sprawdźcie, które ogólniaki - zarówno samorządowe, prywatne, jak i te prowadzone przez zgromadzenia zakonne - należą do najlepszych pod Wawelem.

📢 Studniówka VI LO w Krakowie. Osiem klas zaszalało w Starej Zajezdni

W weekend studniówki opanowały Kraków. Imprez dla przyszłych maturzystów w mieście i jego okolicach zorganizowano sporo, ale to studniówka VI Liceum Ogólnokształcącego niosła się szerokim echem po krakowskim Kazimierzu. W starej zajezdni bawiło się prawie 400 osób, w tym ponad 200 uczniów, 100 osób towarzyszących i 50 nauczycieli. Jako absolwent tej znakomitej szkoły pozwalam sobie tutaj pozazdrościć udanej imprezy i życzyć powodzenia na maturze.

📢 Studniówki 2023. Wyjątkowe pary na studniówkach w Małopolsce. Oni przyciągali wzrok 24.01.23

Sezon studniówkowy w pełni. Niektóre szkoły z województwa małopolskiego mają już za sobą te wyjątkowe bale. Przedstawiamy pary maturzystów, które na studniówkach w naszym regionie w tym roku zrobiły największe wrażenie. Zobaczcie naszą galerię zdjęć. Są zjawiskowe!

📢 Zioła dla każdego. Jakim jesteś ziółkiem: rumiankiem, pokrzywą, a może cykorią?

Każdy z nas ma nie tylko swój znak Zodiaku, ale także roślinę, która mu patronuje. Umiejętność korzystania z energii roślin może być przydatna w codziennym życiu. Otwórzmy się na mowę roślin i ziół. Możemy dowiedzieć się ciekawych rzeczy!

📢 Moje miasto. Z Krakowa do Myślenic przez Słowację? A może rozbudować istniejącą zakopiankę

Od roku z powodu protestów nie można zaplanować przebiegu nowej zakopianki z Krakowa do Myślenic. Propozycje sięgają już poprowadzenia drogi bardzo szerokim łukiem sięgającym do Wiśniowej, Dobczyc albo Liszek. Jak nie ma szans na kompromis, to może najlepiej sięgnąć do najprostszych rozwiązań. Jest stara zakopianka, zawsze można ją po prostu rozbudować.

📢 Śmiertelny wypadek w Krakowie. Kierowca był pijany

Jak informuje krakowska policja, w sobotę 21 stycznia w godzinach wieczornych, kierowca samochodu marki Audi poruszający się ul. Półłanki nie opanował auta na zakręcie, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy, którzy przybyli na miejsce wypadku, wyciągnęli z zakleszczonego pojazdu dwie osoby. Kierowca z obrażeniami zagrażającymi życiu został przetransportowany przez karetkę do szpitala. Lekarze podjęli próbę reanimacji pasażera, który nie dawał oznak życia. Niestety, mimo starań ratowników, życia 32-latka nie udało się uratować.

📢 Tak zmieniał się zamek w Rabsztynie koło Olkusza na przestrzeni lat. Zobacz, jak prezentowało się jedno z „Orlich gniazd”. ZDJĘCIA

Zamek w Rabsztynie obok Olkusza to zdecydowanie jedna z największych atrakcji turystycznych gminy. Przez cały rok częściowo odnowione ruiny przyciągają tłumy turystów a także mieszkańców powiatu, którzy chętnie uczestniczą w przeróżnych wydarzeniach organizowanych na zamku i w jego otoczeniu. To jak obecna atrakcja gminy Olkusz zmieniała się na przestrzeni lat można dostrzec na archiwalnych zdjęciach. Zapraszamy do naszej galerii.

📢 Kultowe gadżety z PRL-u. Te przedmioty były bardzo popularne w kuchni. Dzisiaj nie każdy potrafi zgadnąć, do czego służyły

W PRL-u niemal każda kuchnia pełna była gadżetów, które miały ułatwić życie paniom i panom domu. Niektóre przedmioty funkcjonują do dzisiaj, tyle że w nowej odsłonie, inne stanowią dla młodszych pokoleń istną zagadkę. Przypominamy kultowe urządzenia i przybory kuchenne z PRL-u.

📢 Turyści w Zakopanem jeżdżą na letnich oponach, albo zimowych, ale łysych. Łańcuchy mają, ale nie potrafią ich zakładać

Letnie opony, albo zimowe, ale łyse. Łańcuchy w bagażniku, ale nie wiadomo jak je założyć, gaz do dechy, choć nic to nie daje. Zmotoryzowani turyści, którzy w tym roku przyjeżdżają w góry na ferie, przechodzą samych siebie. - Ja nie wiem, kto dał im prawo jazdy. W ogóle nie potrafią jeździć. To skaranie boskie. Przez nich są korki w mieście – denerwują się zakopiańczycy.

📢 Studniówka 2023. Uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie bawili się w Starej Zajezdni

Tradycyjnym polonezem, uczniowie krakowskiego IX Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Wróblewskiego rozpoczęli odliczanie do jednego z największych egzaminów w swoim życiu, czyli matury. Licealiści z "dziewiątki" bawili się w niedzielę, 22 stycznia w Starej Zajezdni na krakowskim Kazimierzu. Uczniom podczas zabawy towarzyszyła nasza fotoreporterka, która uwieczniła te magiczne chwile na zdjęciach.

📢 Awaryjne lądowanie na Balicach. Powodem informacja o ładunku wybuchowym na pokładzie

W niedzielę, 22 stycznia, w godzinach wieczornych na lotnisku Kraków-Balice doszło do lądowania awaryjnego samolotu pasażerskiego. Na pokładzie samolotu linii flydubai, lecącego z Warszawy, zgłoszono podejrzenie obecności ładunku wybuchowego.

📢 Studniówka 2023. Tak się bawił Zespół Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie

Bal maturalny, czyli studniówka, to wielkie wydarzenie. Tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej w Krakowie spędzili ten wyjątkowy czas w magicznej atmosferze. Chcecie wiedzieć, jak się bawili na studniówce, i jakie kreacje nosili uczestnicy balu? Zobaczcie naszą relację!

📢 Studniówka 2023. Pięć klas z krakowskiej KOSTKI bawiło się na swoim balu przedmaturalnym

W hotelu Vinnica w Sygneczowie koło Wieliczki odbyła się studniówka krakowskiego Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów im. św. Stanisława Kostki. Na przedmaturalnym balu bawiło się prawie 200 osób, w tym tegoroczni maturzyści - z pięciu klas - z osobami towarzyszącymi (ok. 170 osób) oraz nauczyciele.

📢 Termy Gorce na ferie 2023 To hit turystyczny Małopolski, który zapewnił rozgłos małej wsi przy Gorczańskim Parku Narodowym

Ferie 2023. Termy Gorce w Porębie Wielkiej działają już od roku. Po latach perturbacji w końcu została uruchomiona i przyczyniła się do rozwoju gminy Niedźwiedź. Termy Gorce oferują relaks oraz szeroko rozumiane usługi rehabilitacyjne i znajdują się blisko Gorczańskiego Parku Narodowego. To jedyna taka atrakcja na Limanowszczyźnie, do której blisko jest z Nowego Sącza czy Krakowa.

📢 Jarosław Królewski prywatnie. Prezes Wisły Kraków i jego wielka miłość Aleksandra. To uczucie narodziło się w szkolnej ławie

On pochodzi z maleńkiej Hańczowej, na skraju Beskidu Niskiego pomiędzy Uściem Gorlickim, a Wysową. Ona to gorliczanka. Przed kilkoma laty stał się tym, który ratuje z upadku wielki krakowski klub, Wisłę. Skromna gorliczanka - Aleksandra stoi u jego boku.

📢 Inwestycje dla elit czy mieszkańców? Jest plan rozbudowy Centrum Kongresowego ICE Kraków. Koszty mogą sięgnąć ponad 200 mln

Centrum Kongresowe ICE Kraków powstało przy rondzie Grunwaldzkim w 2014 roku za ponad 350 mln zł. Teraz okazuje się, że powinno zostać rozbudowane za ogromną kwotę, która może wynieść nawet ponad 200 mln zł. W gminnej spółce odpowiedzialnej za obiekt przekonują, że przydałoby się poprawić funkcjonalność ICE. Nie brak jednak głosów ekspertów, iż byłoby to wydawanie ogromnych pieniędzy na spotkania elit, kiedy brakuje funduszy na podstawowe potrzeby mieszkańców, takie jak chociażby sprawna komunikacja miejska.

📢 Tanie mieszkania od komornika. Licytacje komornicze w Małopolsce. Te mieszkania będą licytowane w styczniu 13.01.23

LICYTACJE MIESZKAŃ W WOJ. MAŁOPOLSKIM, które odbędą się w styczniu 2023 r. Zobacz tanie mieszkania na sprzedaż! Licytacje komornicze to szansa na zakup mieszkania lub domu w atrakcyjnej cenie. Cena wywoławcza może wynieść nawet połowę ich realnej wartości! Zobaczcie, jakie domy i mieszkania będą licytowane w styczniu w Małopolsce. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zapomniany pomnik lotniczy na krakowskich Bielanach. Jaka będzie przyszłość Jaka-23?

Jak-23 był pierwszym prostym, lekkim samolotem myśliwskim, który rozpoczął w lotnictwie polskim erę samolotów odrzutowych. Dziś ten najstarszy zabytek stoi na krakowskim osiedlu, bez silnika, wyposażenia kabiny, fotela pilota i niszczeje.

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 Zagłosuj na osoby, które zasłużyły się dla regionu i lokalnej społeczności lub zgłoś propozycję nominacji do nagrody

W środę, 11 stycznia nasza redakcja ogłosiła tegoroczne nominacje do tytułu Osobowość Roku! Zagłosuj na osoby, które w minionym roku odniosły sukcesy, zasłużyły się dla lokalnej społeczności lub angażowały się w działania charytatywne. Wybierz z nami laureatów spośród utalentowanych twórców, którzy udzielali się w swojej dziedzinie sztuki oraz społeczników, który skutecznie działali na rzecz małych ojczyzn. Wciąż możesz też zgłosić swoją propozycję nominacji do tytułu Osobowość Roku 2022 w swoim mieście lub powiecie.

📢 Tomex i 32 lata historii. Zobacz, jak handlowano na tym wyjątkowym placu [ZDJĘCIA]

Ponad 30 lat temu (dokładnie w 1990 roku) przy rondzie Kocmyrzowskim powstał niewielki plac targowy. To był początek trwającej do dziś historii. TOMEX szybko stał się jednym z najpopularniejszych miejsc handlowych w Krakowie. Przejdź do galerii naszych archiwalnych zdjęć i zobacz, jak handlowano w tym miejscu przed laty!

📢 "Misiek" sypie kiboli z całego kraju: Wisła, Cracovia, Lechia Gdańsk [LISTA]

W dostępnych w internecie zeznaniach skruszonego lidera bojówki wiślackiej Sharks Paweł M. ps. Misiek opowiada o kibolach z całego kraju, z którymi robił interesy. Oto lista wybranych, których pogrążył.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nocna bitwa nad Dnieprem. Batalion Terror stoczył bój z Rosjanami

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska
Dodaj ogłoszenie