Prasówka 27.09.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 27.09.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Oni nie muszą płacić abonamentu RTV - lista zwolnionych. Zobacz, czy się załapiesz! [28.09.21]”?

Prasówka 27.09: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Oni nie muszą płacić abonamentu RTV - lista zwolnionych. Zobacz, czy się załapiesz! [28.09.21]

Oni nie muszą płacić abonamentu RTV - lista zwolnionych. Opłata abonamentowa jest naliczana raz, bez względu na to ile odbiorników posiadamy. Od 2022 roku stawki za abonament RTV znowu idą w górę. Będzie trzeba płacić więcej za abonament RTV. Niektórzy są jednak zwolnieni z tego obowiązku.

Nie przegap promocji!

📢 Tak mieszka Kamila z Rolnik Szuka Żony. Gospodarstwo robi wrażenie [zdjęcia - 28.09.21]

Rolnik szuka żony to jeden z najpopularniejszych programów telewizyjnych. W niedzielę 19 września ruszyła właśnie 8. edycja programu. Wśród uczestników pojawiła się między innymi piękna i młoda Kamila, która szybko zyskała sympatie zarówno widzów jak i kandydatów na jej męża. Zobaczcie, jak mieszka piękna 28-latka.

📢 Zaskakujące skutki uboczne niejedzenia chleba. Zobacz, co się dzieje, gdy nie jesz pieczywa [28.09.21]

Co się dzieje z organizmem, kiedy zupełnie zrezygnuje się z pieczywa? Zmiany po odstawieniu chleba, bułek i innych wypieków można zauważyć nawet gołym okiem. Dowiedz się, jakie mogą być skutki niejedzenia chleba w naszej galerii.

Prasówka 27.09: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Kibice Cracovii w Gliwicach. Fani "Pasów" mieli powody do zadowolenia [ZDJĘCIA]

Grupa kibiców Cracovii wybrała się do Gliwic na mecz Piasta z Cracovią. Fani przeżyli nie lada emocje, a co najważniejsze, zobaczyli okazałe zwycięstwo swoich pupili - 4:2. Zobaczcie w GALERII kibiców "Pasów". Przesuwajcie zdjęcia w prawo - naciśnijcie strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Twoja pensja netto po "Nowym Ładzie". Taka będzie różnica na koncie - kalkulator wynagrodzeń [28.09.21]

Rada Ministrów ma już gotowe projekty zmian w podatkach, które są jednym z filarów sztandarowego programu Prawa i Sprawiedliwości pod nazwą "Nowy Ład". Jeśli program wejdzie w życie, zmienią się nasze pensje netto (między innymi za sprawą zmian w kwocie wolnej od podatku). Przygotowaliśmy wyliczenia dla przykładowych wynagrodzeń, które zrobiliśmy na podstawie udostępnionego przez rząd kalkulatora. Jak może zmienić się Twoja płaca? Sprawdź w galerii.

📢 Kraków, Modlniczka. Utrudnienia na drodze krajowej nr 7. Wymieniają nawierzchnię - roboty potrwają przez miesiąc

Nocą z poniedziałku na wtorek (27 na 28 września) rozpocznie się remont nawierzchni drogi krajowej nr 7 od granicy miasta Krakowa do węzła Modlniczka. Prace prowadzone będą w godzinach nocnych od 22 do 6 rano.

📢 Góra Modyń. Zachód słońca z wieży na Górze Zakochanych jest magiczny, to idealne miejsce na romantyczną wycieczkę [ZDJĘCIA]

Na Górze Modyń, nazywanej przez lokalnych turystów Górą Zakochanych, stoi wieża widokowa, która od końca czerwca jest dostępna dla turystów. Jeden z najwyższych szczytów Beskidu Wyspowego od zawsze cieszył się popularnością wśród turystów. Teraz dzięki drewnianej konstrukcji miejsce to stało się oblegane. Widoki z wieży rozpościerają się na szczyty Beskidów, Pienin i Tatr. To romantyczne miejsce na wycieczkę. Szczególnie pięknie wygląda tam zachód słońca.

📢 Historie wydobyte ze szklanych negatywów. Rozpoznałeś przodka? Skontaktuj się z Muzeum Etnograficznym [ZDJĘCIA]

Prawdziwa gratka dla tych, którzy lubią zaglądać w przeszłość swojej rodziny i regionu. Krakowskie Muzeum Etnograficzne ukończyło realizację projektu digitalizacji zabytkowej kolekcji szklanych negatywów i fotografii z 2. połowy XIX i pierwszej połowy XX wieku i uruchomiło już serwis internetowy prezentujący ponad dwa tysiące fascynujących zdjęć. Muzealnicy zachęcają do korzystania z tych fotografii. Mają też apel do wszystkich, którzy rozpoznają twarze swoich antenatów: podzielcie się z muzeum informacją o bohaterach zdjęć. Niektóre z tych fotografii prezentujemy w naszej GALERII.

📢 Brzesko. Pierwszym odcinkiem sądeczanki pojedziemy za trzy lata? Jest wniosek o zezwolenie na budowę zachodniej obwodnicy Brzeska

W maju 2024 roku ma się zakończyć budowa trzech pierwszych kilometrów sądeczanki. Wyczekiwana przez kierowców droga ekspresowa rozpoczynać się będzie na rondzie w Jasieniu, gdzie łączą się drogi krajowe nr 75 i 94. Dwupasmówka stanowiąca zarazem zachodnią obwodnicę Brzeska, będzie kosztować blisko 100 mln zł.

📢 Sejmik przyjął uchwały antysmogowe dla małopolskich gmin: Skawina, Niepołomice, Krzeszowice, Rabka Zdrój, Nowy Targ oraz miasta Oświęcim

Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął uchwały antysmogowe dla gmin: Skawina, Krzeszowice, Nowy Targ, Niepołomice, Rabka Zdrój i Czarny Dunajec oraz miasta Oświęcim, które o to wcześniej wystąpiły do samorządu województwa. Ich główny zapis to eliminacja urządzeń grzewczych wykorzystujących węgiel do 1 stycznia 2030 roku.

📢 Garbarnia Kraków. Gala z okazji 100-lecia. Przypomniano historię, podsumowano ostatnie lata, wręczono wyróżnienia [ZDJĘCIA]

W sobotę, 25 września 2021 roku w Hotelu Qubus przy ul. Nadwiślańskiej 6 w Krakowie odbyła się uroczysta Gala z okazji jubileuszu 100-lecia RKS Garbarnia, podczas której podsumowano ostatnie lata działalności klubu i wręczono odznaki zasłużonym osobom. Przypomniano też niektóre wydarzenia z pięknej historii klubu.

📢 ROLNIK SZUKA ŻONY 8. Mają wielkie domy, luksusowe samochody i duże gospodarstwa. Czym zajmują się uczestnicy programu? [ZDJĘCIA]

W 8. sezonie popularnego programu "Rolnik szuka żony" o miłość walczyć będą Stanisław, Kamila, Elżbieta, Krzysztof i Kamil. To oni zaproszą do swoich domów kandydatki i kandydatów, którzy staną w szranki o ich względy. Kim są rolnicy i rolniczki kolejnej edycji popularnego programu TVP? Czym się zajmują? Jak wyglądają ich gospodarstwa? Zobaczcie zdjęcia w galerii.

📢 Tarnów. Barbara Prymakowska, najszybsza babcia świata: Mówią, że mam figurę nastolatki, ale mapy życia na twarzy nie da się ukryć [ROZMOWA]

Rozmawiamy z Barbarą Prymakowską – Mistrzynią Świata Masters w Biegach Górskich. 78-letnia tarnowianka na swoim koncie ma kilkadziesiąt maratonów płaskich i górskich, świetnie pływa i jeździ na rolkach.

📢 Tarnów. Najszybsza babcia świata wbiegła na Kasprowy Wierch. 78-letnia Barbara Prymakowska zdobyła do kolekcji kolejny złoty medal [ZDJĘCIA]

Tarnowianka Barbara Prymakowska, nazywana najszybszą babcią świata, nie zwalnia tempa. Dwa tygodnie po zdobyciu tytułu Mistrzyni Świata Master w Biegach Górskich, 78-latka w niespełna dwie godziny wbiegła z Zakopanego na szczyt Kasprowego Wierchu.

📢 MISTRZOWIE GRZYBOBRANIA 2021. Co skrywają kosze naszych Czytelników? Rydze, borowiki, podgrzybki, kurki z małopolskich lasów [ZDJĘCIA] 27.09

Prawie każdy MISTRZ GRZYBOBRANIA potwierdzi, że znaleziony w gęstwinie drzew dorodny borowik prosi się o sfotografowanie. Zapewne i w zakamarkach Waszych galerii zdjęć są te, przedstawiające trofea przyniesione z lasu. Jesteście mistrzami grzybobrania? Pochwalcie się tym! Fotografie wysyłajcie na nasz adres e-mail: [email protected], w tytule wpisując "GRZYBY", bądź udostępniajcie w komentarzach pod postem o tej akcji na Facebooku. Wszystkie nadesłane zdjęcia zostaną umieszczone w galerii powyżej.

📢 Tarnów. Generalski awans dla Zdzisława Baszaka, ostatniego żyjącego uczestnika bitwy pod Pszczyną i legendy ruchu oporu w regionie [ZDJĘCIA]

Tarnowskim uroczystościom Dnia Polskiego Państwa Podziemnego towarzyszyła w poniedziałek (27 września) niezwykła ceremonia. Nominację na stopień generała brygady wręczono legendzie ruchu oporu w regionie tarnowskim, 101-letniemu pułkownikowi Zdzisławowi Baszakowi. To ostatni żyjący uczestnik bitwy pod Pszczyną, a także oficer AK biorący udział w słynnej akcji "III Most".

📢 Grzybobranie 2021. Piękne zbiory prawdziwków. Pełny koszyk przyniosła pani Michalina z Krynicy-Zdrój. Same duże okazy [ZDJĘCIA] 27.09

Grzybobranie 2021. Najlepszym terminem dla grzybiarzy jest połowa lata i jesień. Wtedy to w sądeckich lasach pojawia się większość popularnych gatunków m.in. podgrzybki, maślaki, koźlarze i kanie. Niezmiennie najbardziej pożądanym przez grzybiarzy jest borowik szlachetny zwany prawdziwkiem. Swoimi zbiorami pochwaliła się pani Michalina z Krynicy-Zdrój, która wybrała się w słoneczną niedzielę na grzybobranie. Przyniosła kosz pełen prawdziwków i podgrzybków.

📢 Stadion Sandecji coraz bardziej zielony. Nowa murawa już przy Kilińskiego [ZDJĘCIA]

Trwa montaż murawy na stadionie Sandecji Nowy Sącz, którą sprowadzono ze specjalistycznej farmy na Węgrzech. Nowa podgrzewana płyta obiektu „Dumy Krainy Lachów” w ciągu kilku najbliższych dni powinna być już gotowa. Wcześniej na odpowiednio przygotowane podłoże wysypano piach i ziemię, zamontowano instalację podgrzewania murawy.

📢 Olkusz. Pożar dwóch samochodów osobowych na parkingu przy Carrefourze. Ostatecznie uszkodzone zostały cztery pojazdy [ZDJĘCIA]

W Olkuszu na parkingu pod galerią Omni (tam gdzie jest Carrefour) przy ulicy Rabsztyńskiej w płomieniach stanął samochód osobowy marki Fiat. Łącznie uszkodzone zostały cztery samochody. Jak relacjonują mieszkańcy, chwilę później zajął się również drugi pojazd marki Audi. Dyżurny olkuskiej PSP otrzymał zgłoszenie w poniedziałek, 27 września tuż po godzinie 13.

📢 Jezioro Rożnowskie jak wysypisko śmieci. Wolontariusze Fundacji Nowe Kierunki posprzątali brzegi, ale to kropla w morzu. Kto się tym zajmie?

Jezioro Rożnowskie to jedno z najpiękniej położonych jezior w Małopolsce. Malownicza okolica i mnóstwo atrakcji, miejsce idealne na odpoczynek. Można tam spotkać wielu wędkarzy, którzy rekreacyjnie łowią dorodne okazy. Niestety, jezioro ładnie wygląda na zdjęciach, tak na prawdę to jedno wielkie wysypisko śmieci. Metalowe beczki, opony czy puszki. W niedzielę wolontariusze Fundacji Nowe Kierunki posprzątali część brzegów, ogrom zjawiska ich przeraził.

📢 Zakopane. Bez powodu uderzył nieznanego mu turystę w twarz, a potem spokojnie odszedł

Dziwne i niebezpieczne zachowanie turysty na Krupówkach. W ostatni weekend 32-latek z pow. wołomińskiego bez powodu uderzył w twarz nieznanego mu mężczyznę, po czym odszedł. Na szczęście policji udało się go zatrzymać. Nie potrafił jednak wyjaśnić, dlaczego uderzył innego człowieka.

📢 Agnieszka Woźniak-Starak na spacerze w Krakowie! W promieniach jesiennego słońca i modnym stroju wygląda przepięknie [ZDJĘCIA]

Agnieszka Woźniak-Starak, polska dziennikarka i prezenterka, w weekend odwiedziła Kraków. Na swoim Instagramie zamieściła zdjęcia z jesiennego spaceru w promieniach słońca. Internauci zwrócili uwagę przede wszystkim na modny strój dziennikarki. "Kocham Kraków, kocham Twój styl" - pisali w komentarzach pod fotografiami. Zobaczcie sami!

📢 Kraków. Małopolski sejmik uchylił deklarację "anty-LGBT". Awantura podczas obrad

Radni sejmiku województwa małopolskiego przegłosowali uchylenie deklaracji z 29 kwietnia 2019 r. w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii „LGBT” do wspólnot samorządowych.

📢 Franciszek Smuda, trener Wieczystej: Z Barceloną poszedłem na wymianę ciosów. To co, z Chrobrym będę się bronił?!

  • Graliśmy już z pierwszoligową drużyną sparing, wiemy, jak to pachnie... Nie powiedziałbym, że jesteśmy bez szans. W pucharze każda drużyna z niższej klasy ma optymalną mobilizację i gra nawet powyżej swoich możliwości - mówi Franciszek Smuda, trener Wieczystej Kraków, przed meczem z I-ligowym Chrobrym Głogów w 1/32 finału Pucharu Polski (środa 29 września, godz. 15.30, stadion przy ul. Chałupnika).

📢 Lotnisko w Krakowie nie daje się pandemii. Właśnie ruszyła ważna inwestycja: rozbudowa płyty postojowej samolotów. W planie są kolejne

W porcie lotniczym w Krakowie-Balicach ruszyła właśnie na 11 hektarach realizacja inwestycji bardzo ważnej dla rozwoju ruchu lotniczego w Małopolsce: rozbudowa płyty postojowej samolotów PPS w części zachodniej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Przewiduje utworzenie 15 supernowoczesnych stanowisk postojowych, m.in. dla szerokokadłubowych transatlantyckich airbusów i dreamlinerów. Warte 133,8 mln złotych powstanie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą jest firma Max Bögl Polska sp. z.o. o. Inwestycja to istotna część planu generalnego Kraków Airport na lata 2016-2036 zmierzającego do poszerzenia możliwości krakowskiego lotniska, by mogło obsługiwać nawet 12,5 mln pasażerów rocznie.

📢 Chełmek. Szok. Motocyklem wjechał na konstrukcję mostu, ryzykując własnym życiem. Wszystko po to, żeby nagrać filmik [ZDJĘCIA]

Chęć zdobycia sławy w internecie, czy przysłowiowych lajków, pcha młodych ludzi do różnych czynów. W Chełmku mieszkańcy byli świadkami scen wyjętych niczym z amerykańskiego filmu akcji. 19-latek, mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, przejechał łukiem elementu konstrukcji mostu nad rzeką Przemszą w ciągu drogi wojewódzkiej 780.

📢 Najpopularniejsze atrakcje Krynicy-Zdrój. Co warto zobaczyć w "sądeckich Krupówkach"? W TOP kolej gondolowa i wieża widokowa [ZDJĘCIA] 27.9

Krynica-Zdrój to jedno z najpopularniejszych uzdrowisk w Małopolsce. W tym roku w wakacje przeżywała prawdziwe oblężenie. "Ten sezon był rekordowy"- przyznają właściciel obiektów turystycznych. Jesień to także odpowiednia pora na wycieczki czy weekendowe wypady. Krynica kusi atrakcjami. Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką, wieża i ścieżka w koronach drzew, platforma widokowa, uroczy deptak i wiele innych, to wszystko składa się na atrakcyjność uzdrowiska. Zobacz najlepiej ocenianie atrakcje, to one cieszą się największą popularnością.

📢 Najlepszy Dom Świata stoi pod Krakowem! Zobacz, jak wygląda! [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

Projekt domu o powierzchni 362 m2, który stoi pod Krakowem, został wyróżniony prestiżową nagrodą Rethinking the Future Awards jako jedyna realizacja z całego świata w kategorii Prywatna Rezydencja. Za ten sukces odpowiada BXB Studio, biuro architektoniczne z Krakowa prowadzone przez Bogusława Barnasia. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia tej inwestycji.

📢 Klucze. W każdy weekend Pustynię Błędowską odwiedzają tłumy turystów. Ludzi jak na Krupówkach [ZDJĘCIA]

Pustynia Błędowska to największa atrakcja krajobrazowa w powiecie olkuskim. W każdy weekend odwiedza ją ogromna ilość turystów, którzy chcą na własne oczy zobaczyć ten unikatowy na skalę Europy obiekt. Na parkingach nie ma gdzie wcisnąć kolejnego samochodu. Traktami do pustyni nieraz idzie taki tłum ludzi, że zakopiańskie Krupówki przy nich wyglądają jak pustawe.

📢 Tarnów. Mościce świętowały 91. urodziny. Były wspomnienia, tort, loty balonem i koncerty [ZDJĘCIA]

Mościczanie, ale również mieszkańcy innych części Tarnowa i okolicznych miejscowości świętowali w niedzielę wspólnie Urodziny Mościc. Był koncert orkiestry dętej Zakładów Azotowych oraz zespołu: Bartek Szu & Te Fajne Dziewczyny, tort urodzinowy, a także promocja albumu ze starymi zdjęciami Mościc, które były pretekstem do rozmów i wspominania dawnych lat i ludzi, którzy tworzyli tę dzielnicę. Wydarzenie odbywało się w holu Centrum Sztuki Mościce, a także na terenach zielonych wokół niego. Można było m.in. zobaczyć z bliska zabytkowe samochody, a także spojrzeć na Mościce z wysoka, a konkretnie z kosza balonu, za sprawą Mościckiego Klubu Balonowego. Nie zabrakło animacji i zabaw dla najmłodszych oraz smakołyków.

📢 Krakow. Gang kiboli zatrzymany. Wpadli, bo handlowali narkotykami

Na polecenie prokuratury krakowska policja zatrzymała 14 osób w wieku od 18 do 40 lat, związanych ze środowiskiem pseudokibiców, zamieszkujących na terenie województwa małopolskiego, w tym szefa zorganizowanej grupy przestępczej. Sześciu osobom spośród zatrzymanych postawiono zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Zatrzymani zajmowali się handlem narkotykami, w tym także za pośrednictwem internetu.

📢 Rząd wprowadzi nowe obostrzenia? Wiceminister nie pozostawia wątpliwości

Rząd przygotował różne warianty postępowania, na wypadek przybrania na sile IV fali koronawirusa. Wśród nich jest m.in. regionalizacja obostrzeń i przywileje dla zaszczepionych.

📢 Kraków. Budowa linii do Górki Narodowej. Powstaje wanna dla tramwajów i drogi [ZDJĘCIA]

Trwa budowa linii tramwajowej z Krowodrzy Górki do Górki Narodowej. Postępy prac widoczne są m.in. na ul. Banacha i Pachońskiego. W ramach prac powstają tzw. wanny, którymi mają jeździć tramwaje. W ramach inwestycji budowane są też nowe drogi.

📢 Wysyp grzybów na krakowskich placach targowych. Sprawdziliśmy ceny [ZDJĘCIA]

Trwają żniwa dla grzybiarzy. W lasach pojawia się coraz więcej okazów, można uzbierać nie jeden koszyk. Coraz więcej grzybów pojawia się w sprzedaży na krakowskich placach targowych. Przejdź do galerii zdjęć i zobacz, w jakiej są cenie. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Budowa TRASY S7. Pierwszy odcinek już prawie gotowy! Kiedy kierowcy pojadą 13-kilometrowym odcinkiem S7 w północnej Małopolsce? [ZDJĘCIA]

Po ponad dwóch latach budowy, najprawdopodobniej już za około trzy tygodnie kierowcy będą mogli przejechać 13-kilometrowym odcinkiem od węzła Widoma do węzła Szczepanowice. To jeden z czterech budowanych fragmentów budowanej trasy S7 od północy Krakowa do granicy w województwem świętokrzyskim. Odcinek ten pozwoli skrócić czas przejazdu z Krakowa do Warszawy.

📢 Kraków. Budują przystanek kolejowy na Grzegórzkach. Mieszkańcy porównują wizualizacje z rzeczywistością [ZDJĘCIA]

Postępują prace związane z budową przystanku kolejowego Kraków Grzegórzki. Mieszkańcy zwracają uwagę, że to co można zobaczyć, różni się od tego, co prezentowano na wizualizacji.

📢 Modne fryzury na jesień i zimę 2021/2022. Najnowsze trendy, cięcia, stylizacje i kolory wprost z Instagrama [ZDJĘCIA] 27.09.21

Wraz z nadejściem nowego sezonu rozpoczną się metamorfozy, zwłaszcza te modowe. A tych w tym roku będzie dużo, szczególnie jeśli chodzi o fryzury. Wracają bowiem trendy sprzed 20 lat! Podczas tegorocznej jesieni i zimy styliści stawiają m.in. na popularne niegdyś cięcia oraz na coraz modniejsze akcesoria do włosów. Jakie nowości w fryzjerstwie przyniesie jeszcze jesień 2021? Które fryzury i stylizacje będą na topie? Oto inspiracje i zdjęcia wprost z Instagrama.

📢 Paznokcie na jesień 2021. Najmodniejsze trendy i inspiracje manicure na tegoroczną jesień [PAZNOKCIE - WZORY Z INSTAGRAMA] 27.09.21

Paznokcie na jesień. Przed nami kolejna pora roku, a to oznacza zmianę obecnej mody. Zastanawiasz się, jakie będą najgorętsze trendy w stylizacji jesiennych paznokci? Na jaki kolor się zdecydować? Otóż w nadchodzącym czasie na topie pozostanie klasyka. Dla pań, które wolą nieco bardziej odważny i błyszczący manicure również coś się znajdzie. Jakie paznokcie będą modne jesienią? Przejdź do galerii, aby poznać modne wzory z Instagrama.

📢 Jesienne paznokcie hybrydowe. Najpiękniejsze wzory paznokci na jesień 2021- inspiracje PINTEREST 27.09.21

Szukasz pomysłu na jesienną stylizację paznokci hybrydowych? Chcesz aby twoje paznokcie wyglądały elegancko i modnie? Przygotowaliśmy dwadzieścia inspiracji na jesienne paznokcie hybrydowe, które z pewnością Cię zachwycą! Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek PINTERESTA.

📢 Dzień Chłopaka 2021. Kiedy wypada święto i czy to to samo co Dzień Mężczyzny? Jak się je obchodzi? Odpowiadamy 27.09.21

Dzień Chłopaka to święto obchodzone głównie przez dzieci, nastolatków oraz zakochane pary. Jednak bardzo często bywa mylone z Dniem Mężczyzny, które wypada aż pół roku wcześniej. Czym różnią się oba święta? Jak się je obchodzi? Czy znacie daty świętowania Dnia Chłopaka w pozostałych krajach świata? Poniżej podajemy wszystkie szczegóły.

📢 Hotel Gołębiewski w Pobierowie. Tu ma być praca dla 500 osób! Teraz czeka na prace wykończeniowe, a kiedy otwarcie? [ZDJĘCIA]

Budynek hotelu już stoi. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz i wokół budynku. Otwarcie największego hotelu w Polsce zaplanowane jest na 1 czerwca 2022 roku.

📢 Tragedia na weselu w Łódzkiem. Znaleziono ciało kobiety w zbiorniku wodnym w Żelechlinku

Tragedia na weselu w Łódzkiem. Ciało 21-letniej kobiety znaleziono dzisiaj (26.09.2021) rano w zbiorniku wodnym w miejscowości Żelechlinek.

📢 Hybrydowe paznokcie 2021: nudziaki z brokatem, cieliste ombre. Beżowe wzory na paznokcie - inspiracje PINTEREST 27.09.2021

Szukasz pomysłu na delikatny manicure na co dzień? Nudziaki to klasyk, który od lat nie wychodzi z mody. Kobiety uwielbiają kolor nude, ponieważ pasuje do każdego kształtu paznokci. Kwadratowe, okrągłe, migdałki, nieważne! Ten kolor zawsze się sprawdzi. Po drugie, zarówno krótkie jak i długie paznokcie będą wyglądać bosko w odcieniach nude. Manicure w cielistych kolorach zawsze prezentuje się modnie i elegancko. Stylizację paznokci możesz uzupełnić dodając brokatowe akcenty. Przygotowaliśmy TOP 20 modnych wzorów na paznokcie hybrydowe z wykorzystaniem lakierów w kolorze nude. Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek PINTERESTA.

📢 Kraków. Kamienica przy Plantach zamienia się w czterogwiazdkowy hotel z 53 pokojami [WIZUALIZACJE]

Kolejna kamienica w centrum Krakowa staje się hotelem. Tym razem chodzi o czteropiętrowy budynek przy ul. św. Marka 37, tuż obok Plant. Kamienica, której budowa rozpoczęła się w okresie międzywojennym, widnieje w gminnej ewidencji zabytków. Wcześniej mieściło się tu Studium Języków Obcych Uniwersytetu Rolniczego. Uczelnia wiosną 2019 r. sprzedała budynek spółce Portfel Inwestycyjny.

📢 Kraków. Linia tramwajowa do Górki Narodowej niemal jak w San Francisco. Wciąż jednak nie mogą zbudować pętli [ZDJĘCIA]

Księżycowy krajobraz towarzyszy budowie linii tramwajowej z Krowodrzy Górki do Górki Narodowej. Do zakończenia prac w wyznaczonym terminie pozostało 15 miesięcy. Wciąż jednak nie są prowadzone na końcowym odcinku, bowiem miasto nadal nie ma wszelkich zezwoleń potrzebnych do wykonania tam pętli. Zaplanowano przy niej parking park&ride. W przypadku tego obiektu urzędnicy nie pozyskali jeszcze terenu. W magistracie nadal podkreślają, że chcą wykonać zadanie zgodnie z kontraktem do końca 2022 r. Okoliczni mieszkańcy obserwujący postęp robót mają jednak obawy, że z nowego połączenia nie będą mogli korzystać od początku 2023 r.

📢 Parkingowa porażka Krakowa. Miasto tonie w korkach, a nowych obiektów park&ride nie widać

Krakowscy kierowcy stoją w coraz większych korkach. Koszmar może dopiero nadejść w październiku, kiedy do miasta przyjadą studenci. Eksperci przyznają, że w takiej sytuacji bardzo pomogłyby parkingi park&ride. W przyszłorocznych planach zarządu dróg jest budowa tylko dwóch nowych obiektów - w Bronowicach i przy ul. Ptaszyckiego. Radni przekonują, że rocznie powinno powstawać kilka tysięcy takich miejsc postojowych, by zatrzymać choć część z ok. 200 tys. aut wjeżdżających do miasta. Zupełnie zapomniano też o tworzeniu parkingów podziemnych, choć w programie parkingowym uwzględniono długą listę takich inwestycji.

📢 Nocna tragedia na torach pod Nowym Sączem. Nie żyje kobieta potrącona przez pociąg

Kobieta zginęła na torach potracona przez pociąg. Tragedia wydarzyła się w ciemnościach nocy w niedzielę, 26 września 2021 r. w rejonie miejscowości Stróże w gminie Grybów. Pociąg PKP IC - TLK POGÓRZE został odwołany na części trasy.

📢 Wisła Kraków. Wnioski po meczu „Białej Gwiazdy” z Pogonią Szczecin

To nie był dobry występ Wisły Kraków, oj nie był. Pogoń Szczecin nie zaprezentowała przy ul. Reymonta może wielkiego futbolu, ale jak się okazało wykorzystanie jednej sytuacji, dobra organizacja w obronie i zwykła ligowa solidność wystarczyły do zgarnięcia pełnej puli pod Wawelem. Wnioski po porażce Wisły z 0:1 z Pogonią prezentujemy w GALERII. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wisła Kraków. Oceniamy piłkarzy „Białej Gwiazdy” za mecz z Pogonią Szczecin

To był bardzo słaby mecz w wykonaniu piłkarzy Wisły Kraków. Pogoń Szczecin dobrze się broniła, zamknęła drogę do swojej bramki, a „Biała Gwiazda” nie była w stanie skruszyć tego muru. Oceny wiślaków nie mogą być w takiej sytuacji wysokie. Prezentujemy je w GALERII. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wisła Kraków. Kibice na meczu „Białej Gwiazdy” z Pogonią Szczecin [ZDJĘCIA]

Na mecz Wisły Kraków, która grała z Pogonią Szczecin przyszło znowu sporo widzów. Na stadionie przy ul. Reymonta frekwencja w niedzielę wynosiła 15 017 kibiców.

📢 Wypadek motocyklisty w Zakopanem. Kierowca motocykla nie zwolnił przed progiem. Wywrócił się i mocno poobijał

Wypadek motocyklisty w Zakopanem. Na ul. Szkolnej mody kierowca motoru nie zredukował prędkości przed progiem zwalniającym. Wywrócił się i mocno poobijał.

📢 Spisz. Śmiertelny wypadek motocyklisty. Zderzył się z samochodem osobowym

Śmiertelny wypadek w Trybszu na Spiszu. Motocyklista zderzył się z samochodem osobowym. Mimo reanimacji nie udało się uratować 48-latka z woj. świętokrzyskiego.

📢 Myślenice. Myślenicki Bieg Uliczny za nami. Na starcie stanęło ponad 300 osób [ZDJĘCIA]

W niedzielę (26 września) odbyła się kolejna już edycja Myślenickiego Biegu Ulicznego. W tym roku, wbrew nazwie, jego trasa nie prowadziła ulicami miasta, ale ścieżką rowerowo-biegową wzdłuż Raby. Na starcie biegu stanęło w sumie (startowano w dwóch seriach) ponad 300 osób. Najszybszy był Michał Kaczmarek, któremu pokonanie 10 km zajęło 33 minuty i 59 sekund. Pierwszą kobietą na mecie w tej serii była Elżbieta Brzeska (41:56.35). W drugiej serii pierwszy na mecie stawił się Jakub Piech, a było to 36 min. 16,90 sek. po starcie. Pierwszą kobietą w tej serii (i najszybszą w obu seriach) była Katarzyna Telus (41:04:87).
Wśród myśleniczan najszybszy był Jakub Pułkowski (38:43:97).

📢 Płynie w nich gorąca krew. Unia Oświęcim pokonała ŁKH Łódź. Ponad 200 minut kar w kwalifikacji do igrzysk młodzieży [ZDJĘCIA]

Unia Oświęcim jest liderem grupy A kwalifikacji do finału hokejowych mistrzostw Polski juniorów młodszych, które zostaną rozegrane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podopieczni Witolda Magiery w pełni wykorzystali atut własnej hali, pokonując najpierw obrońców tytułu mistrzowskiego z Sanoka (6:2), a potem najsłabszych w stawce łodzian. Ten mecz zapisze się w historii liczbą ponad 200 minut kar. Po kolejnych turniejach, w obiektach rywali, do finałów awansują dwa najlepsze zespoły z każdej z grup eliminacyjnych, a jest ich cztery.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Gorlice, Biecz. Pociąg retro Perła Małopolski wjechał na stacje w Małym Krakowie i Mieście Światła. Wiózł mnóstwo pasażerów [ZDJĘCIA]

To już VII Edycja Małopolskich Szlaków Turystki Kolejowej. Miłośnicy historii kolei czekają każdego roku na to, by móc wsiąść do pociągu z początku XX wieku, gdy siedziało się na drewnianych ławkach, nie było klimatyzacji ani stojaków na rowery. Oczekiwanie było tym większe, że rok 2021 to ostatnia okazja do przejazdu przepiękną trasą z Nowego Sącza do Chabówki, gdyż w związku z przebudową, szlak ten zostanie ostatecznie zamknięty w listopadzie. Jest to już ostatnia okazja do przejazdu tą linią w oryginalnym kształcie z 1884 roku.

📢 Weekend pełen pyszności. VII Małopolskie Targi Żywności w zabytkowym folwarku Uniwersytetu Rolniczego!

Wędliny przygotowane według tradycyjnych receptur, regionalne sery, pyszne, pachnące pieczywo, pokazy kulinarne, możliwość zapoznania się z ofertami agroturystycznymi. To wszystko czekało na chętnych w zabytkowym folwarku Uniwersytetu Rolniczego przy ul. Balickiej 253 w weekend 25 i 26 września. Zobacz w naszej galerii, jakimi smakołykami uraczono gości.

📢 Kraków. Wielka parada zabytkowych i współczesnych pojazdów MPK [ZDJĘCIA]

Miłośnicy krakowskiej komunikacji miejskiej wzięli udział w paradzie historycznych oraz współczesnych tramwajów i autobusów. Przejazd odbył się w niedzielę 26 września. Pojazdy wyjechały o godzinie 11.30 z dwóch zajezdni – autobusowej w Bieńczycach i tramwajowej w Nowej Hucie. Zainteresowani udziałem w tym wyjątkowym przejeździe mogli wybrać przejazd tramwajem lub autobusem.

📢 Taka jest najnowsza lista leków wycofanych przez GIF. Leki na nadciśnienie i nie tylko!

Główny Inspektorat Farmaceutyczny na bieżąco informuje o wycofanych partiach wielu leków. To sygnał, że czuwa nad naszym bezpieczeństwem. Najczęściej GIF wydaje decyzje o wycofaniu partii leków po sygnale od podmiotu odpowiedzialnego. W artykule zamieściliśmy listę serii leków, które w ostatnich tygodniach decyzją GIF zostały wycofane z obrotu.

📢 TOP 10 zawodów o niskim prestiżu. Nie każdy chce tak zarabiać. Ale czy słusznie? Zobaczcie, jak są opłacane

Zawody pogardzane - jaka praca kojarzy wam się z tym hasłem? Pewnie wymienicie kilka zawodów, w których nie chcielibyście z różnych powodów pracować. Jednak są osoby, które chcą lub muszą, jednak często przez stereotypowe myślenie są narażane na nieprzyjemne komentarze. Wybraliśmy 10 stanowisk pracy, o których często możemy usłyszeć niemiłe komentarze, a są potrzebne i powinny być szanowane. Jakie są w nich zarobki? Sprawdźcie.

📢 Niepołomice. 500 dzieci nie pójdzie na lekcje do nowoczesnej szkoły, bo dach może grozić zawaleniem

W poniedziałek ok. 500 uczniów szkoły podstawowej w Niepołomicach nie pójdzie na lekcje, ponieważ burmistrz zamknął placówkę. To efekt ekspertyzy, która wykazała, że strop oddanej do użytkowania w 2017 r. szkoły może grozić zawaleniem. Rzeczoznawcy wskazują, że błąd popełniono na etapie projektowania placówki wybudowanej za ok. 22 mln zł. Pikanterii sprawie dodaje to, że burmistrz miasta i jego zastępca zostali w styczniu oskarżeni o przekroczenie uprawnień głównie na etapie wyboru autora koncepcji tej właśnie szkoły. Proces w tej sprawie trwa.

📢 Zakopane. Brazylijska capoeira pod Giewontem. Sztuka walki, taniec i akrobatyka w jednym

Pod Giewontem nietypowe warsztaty sportowe. W weekend w Zakopane odbywał się zjazd ludzi zajmujących się capoeira – czyli brazylijską sztuką walki.

📢 Cracovia. Oto oficjalny skład "Pasów" na mecz z Piastem Gliwice

W meczu 9. kolejki ekstraklasy Cracovia zagra w poniedziałek o godz. 18 z Piastem w Gliwicach. Trener Michał Probierz ma pewne problemy kadrowe. Zobaczcie na jakich piłkarzy się zdecydował. Skład w GALERII. Przesuwajcie zdjęcia w prawo - naciśnijcie strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Oto kreacje gwiazd na festiwalu filmowym. Zobacz najlepsze i najbardziej oryginalne stylizacje [zdjęcia]

Gwiazdy polskiego kina w najlepszych stylizacjach na czerwonym dywanie. Zobacz, jak się prezentowały najlepsze i najbardziej oryginalne kreacje gości gali 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

📢 Tarnów. Dzikie zwierzęta sieją grozę na drogach. Wypadki się mnożą, a o odszkodowanie trudno [ZDJĘCIA]

Wypadki z dzikimi zwierzętami pod Tarnowem to już niemal codzienność. Skąd nagle ten wysyp? Po pierwsze w lasach regionu trwa okres godowy jeleni, po drugie zwierzyna poszukuje pożywienia przed zimą. A to ma negatywne przełożenie na bezpieczeństwo korzystających z dróg.

📢 Kraków. Przy rondzie Matecznego można już raczyć się cenną wodą mineralną [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy Krakowa w sobotę mogli po raz pierwszy spróbować wody z nowo wybudowanej Krakowskiej Pijalni Zdrojowej na terenie dawnego uzdrowiska przy rondzie Matecznego. "Mateczny Zdrój" i "Anton" - pod takimi nazwami powróciła do nas woda odkryta pod koniec XIX wieku przez Antoniego Matecznego.

📢 Kraków. Postępy prac przy przebudowie al. 29 Listopada. Widać już sporo zmian! Kiedy koniec utrudnień? [ZDJĘCIA]

Pod estakadą na skrzyżowaniu al.29 Listopada z ul. Lublańską trwają prace związane z budową sieci kanalizacyjnej. Zakończenie prac planowanie jest na 5 października. Przejście dla pieszych oraz przejazd rowerowy nadal pozostają wyłączone z użytkowania.
Do 30 listopada ma potrwać tymczasowa organizacja ruchu w rejonie ul. Powstańców oraz ul. ks. Meiera. Sporo zmian widać przy wiadukcie kolejowym przy ul. Siewnej. Prace są już bardzo zaawansowane. Rozpoczęto również przygotowanie do poszerzenia drogi. Wszystkim pozostaje uzbroić się w cierpliwość. Zobaczcie postępy prowadzonych prac.

📢 Jesienne Gorce. Puste, a wyjątkowo malownicze i piękne. To pasmo górskie wciąż jest słabo poznane

Szukacie pięknej polskiej jesieni, a do tego wycieczek w naturze? Ale nie chcecie się przeciskać w tłumie - jak na szlaku do Morskiego Oka? Warto zaglądnąć w Gorce. To góry bardzo mocno zalesione i nie oblegane tak jak Tatry. Na szlaku z rzadka można spotkać innych wędrujących. Za to wynagradzają nam wysiłek pięknymi widokami, feerią jesiennych barw i spokojem.

📢 FRYZURY, które brzydko cię postarzą. Unikaj tych fryzur, jeśli nie chcesz dodać sobie lat

Nawet naprawdę młoda buzia może zostać łatwo postarzona za pomocą fryzury. A jeśli masz już kilka wiosen na karku, może się okazać, że twoje nietrafione wybory fryzurowe będą wręcz legendarne. Dlatego zapamiętaj kilka zasad, które chcemy ci przekazać. Fryzura, która nie postarza, to przede wszystkim fryzura dobrze dobrana. Ważne jest wszystko - kształt twarzy, rodzaj włosów, styl ubioru. Jesteś jak obraz, który potrzebuje dobrej ramy. Ta odpowiednio dobrana sprawi, że poczujesz się dobrze we własnym ciele. Przedstawiamy zestaw najbardziej postarzających fryzur!

📢 GRZYBOBRANIE 2021. Sezon na grzyby rozpoczęty. Wspaniałe borowiki znalazła mieszkanka Muszyny [ZDJĘCIA] 26.09.21

Lasy w Beskidzie Sądeckim obfitują w grzyby i owoce. Te tereny to prawdziwy raj dla grzybiarzy. W tym roku pogoda jest bardzo przewrotna, ale sprzyja grzybiarzom. Przykładem na to mogą być piękne borowiki i kurki znalezione przez przez panią Martę w muszyńskich lasach. Zobacz efekty grzybobrania.

📢 Gorlice. Sportowy Piknik Rodzinny z 11. Małopolską Brygadą Obrony Terytorialnej. Rynek pełen ludzi, najwięcej zabawy mają dzieci [ZDJĘCIA]

Po serii imprez muzycznych i rękodzielnicznych tym razem gorlickim rynkiem zawładnęli Terytorialsi. Organizatorem Rodzinnego Pikniku Sportowego była 11. Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej. Chętni mogli zmierzyć się z zadaniami różnego typu – poza stricte kondycyjnymi, również na spostrzegawczość, szybkość w działaniu.

📢 Piękny początek jesieni w krakowskim ogrodzie botanicznym. Zobacz te zdjęcia!

Krakowski Ogród Botaniczny UJ zachwyca jesienią. Rośliny, które przybrały barwy złotej polskiej jesieni, tworzą niepowtarzalny klimat. Przejdź do galerii zdjęć i zobacz! Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pola Chwały 2021 w Niepołomicach. Żołnierze z różnych epok opanowali miasto [ZDJĘCIA]

W Niepołomicach trwają Pola Chwały. Jedno z największych w Polsce spotkań miłośników historii, gier historycznych i militariów sprawiło po raz kolejny, że podkrakowskie miasto przypomina scenerię z historycznych filmów, z różnych epok - od starożytności po współczesność. Są pokazy historyczne, rekonstrukcje bitew, rywalizacja miłośników gier historycznych, zajęcia dla dzieci, jarmark historyczny i wiele innych atrakcji.

📢 Niesamowite ujęcia stadionu Sandecji z lotu ptaka [ZDJĘCIA] 25.09

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel na swojej stronie na Facebooku zamieścił film prezentujący budowany stadion Sandecji Nowy Sącz nagrany z drona. Trzeba przyznać, że ujęcia robią wrażanie. Przypomnijmy, że obecnie trwają zaawansowane prace na płycie boiska, która w ciągu najbliższych kilku dni ma się zazielenić. Kładziony jest piach i ziemia, następnie zostanie położona murawa sprowadzona z farmy na Węgrzech. Nowa podgrzewana płyta boiska na budowanym obiekcie Sandecji ma być w pełni gotowa do gry do połowy października br. Wówczas też piłkarze trenera Dariusza Dudka będą mogli podejmować u siebie ligowych rywali. Póki co „Duma Krainy Lachów” wszystkie spotkania w Fortuna 1 Lidze rozgrywa na wyjazdach, ale radzi sobie świetnie i jest jak na razie trzecią siłą rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Nowy stadion Sandecji ma być ukończony do połowy 2023 roku i wedle obecnych ustaleń ma pomieścić do 4,5 tysiąca kibiców.

📢 Potop na Powiślu. Podlipie od tygodni stoi w wodzie. Chociaż deszcz nie pada, rozlewiska są wszędzie, a ludzie zrozpaczeni[ZDJĘCIA]

Dla mieszkańców Podlipa ulewne deszcze są jak wyrok. Nie chodzi tylko o lokalne podtopienia, ale olbrzymie ilości wody, które tygodniami tworzą rozlewiska w polach czy na posesjach. Powodów potopu upatrują w braku regularnego oczyszczania kanału melioracyjnego, który przebiega przez ich miejscowość. Domagają się jego konserwacji i przebudowy.

📢 Bon turystyczny. Energylandia zgarnęła z programu 69 mln zł, najwięcej w Polsce. Co z drobnymi przedsiębiorcami w Małopolsce?

To był wyjątkowy sezon dla branży turystycznej w kraju i Małopolsce. Polacy po lockdownie mocno zatęsknili za podróżowaniem. Impulsem do wyjazdów była także chęć skorzystania z bonu turystycznego. Wielcy przedsiębiorcy prześcigali się, by ściągnąć do siebie turystów. Najlepiej wyszedł na tym Park Rozrywki Eneryglandia w Zatorze, którzy zgarnął 69 mln zł, ale nieźle poradzili sobie także inni przedsiębiorcy z Małopolski.

📢 Kierunek Nowy Sącz-Muszyna. Pociąg retro wyruszył na tory. "Podróż w czasie" udokumentował muszyński fotograf [ZDJĘCIA]

Podróże w czasie są możliwe, udowodnił to Artur Królikowski- fotograf z Muszyny, oraz miłośnik kolei, który nadał swoim zdjęciom niecodzienny klimat. Czarnobiałe fotografie robią wrażenie. Pociąg retro wyruszył na tory rozpoczynając wycieczkę z Nowego Sącza następnie przez Stary Sącz, Rytro, Żegiestów aż do Muszyny. To nie lada gratka dla fanów zabytkowej kolei. W ten weekend 25-26 września będzie możliwość podróżowania zabytkowym składem: lokomotywą parową Ty2-911 z 1943 roku lub Ty42-107 z 1946 roku z historycznymi wagonami z lat 30 i 60. XX wieku. W tym roku przypada 145. rocznica uruchomienia kolei Tarnowsko-Leluchowskiej, pierwszej linii kolejowej na terenie obecnej Małopolski.

📢 Wieczysta Kraków - Wiślanka Grabie. Peszko i Majewski mają po 15 goli. Teraz czas na Chrobrego [ZDJĘCIA]

Wieczysta Kraków pokonała Wiślankę Grabie 5:0 w meczu 11. kolejki grupy zachodniej małopolskiej IV ligi. Ekipa Franciszka Smudy umocniła się na pozycji lidera - po 10 rozegranych meczach ma w dorobku 28 punktów. ZDJĘCIA >>>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Znaki zodiaku a KARIERA. Czym powinien zajmować się Rak? Jaki zawód pasuje do Byka? Jaką ścieżkę kariery wybrać? HOROSKOP 25.09

Zodiak a kariera - tu istnieje pewna zależność. W horoskopie można wyczytać, jaką ścieżką kariery powinien podążać dany znak zodiaku. Na przykład Rak doskonale odnajdzie się pracując jako psychoterapeuta, Byk natomiast powinien zając się finansami. Dlaczego? To, jaki zawód wybrać, podpowiadają zawarte w horoskopie informacje na temat m.in.: osobowości, charakteru czy temperamentu każdego ze znaków zodiaku. Przejdź do naszego HOROSKOPU i sprawdź, jaki zawód do Ciebie pasuje!

📢 Metamorfozy Top Model 2021. Spektakularne przemiany uczestników nowej edycji programu. Niektórzy zmienili się nie do poznania! [ZDJĘCIA]

Za nami już czwarty odcinek nowej edycji "Top Model", a to oznacza, że mieliśmy okazję obejrzeć, jak przebiegły metamorfozy wszystkich uczestników programu. W tej edycji również nie zabrakło spektakularnych przemian. Widzowie w niektórych transformacjach zauważyli podobieństwo do znanych i sławnych gwiazd show biznesu - Demi Moore czy Ralpha Kaminskiego. Nie wszystkie jednak okazały się trafione. Sprawdźcie sami metamorfozy uczestników Top Model 2021!

📢 Kęty. Wzruszające ostatnie pożegnanie Marcina Niedzieli. Bliscy, przyjaciele i politycy na pogrzebie starosty oświęcimskiego [ZDJĘCIA]

  • Jakże powiedzieć kilka słów, jeśli przeżyło się ze sobą 40 lat – mówiła łamiącym się głosem nad trumną męża Marcina, starosty oświęcimskiego, Dorota Niedziela. Dziś (24 września 2021 r.), pożegnaliśmy samorządowca, polityka, ojca i męża, ale przede wszystkim dobrego, ciepłego i życzliwego człowieka. Człowieka, który odszedł o wiele za wcześnie… w wieku zaledwie 56 lat. Na kęckiej nekropolii śp. Marcina Niedzielę żegnały tłumy mieszkańców, politycy różnych opcji, w tym m.in. były premier, przewodniczący PO Donald Tusk i wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, samorządowcy, bliscy, znajomi, przyjaciele i współpracownicy.

📢 Babia Góra. Królowa Beskidów wygląda jesienią niesamowicie. Warto choć raz tam się wybrać

Wyprawa na najwyższy poza tatrzański szczyt w Polsce to obowiązkowy punkt dla wszystkich kochających góry. Wejście na Babią Górę - najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego oferuje niezła wspinaczkę ze wspaniałymi widokami. Na szczyt wiedzie kilka tras o różnym stopniu trudności. Zobaczcie, jak pięknie wygląda Babia Góra o tej porze roku.

📢 Pogrzeb Bezczela. Michał Banaszek spoczął na cmentarzu parafialnym w Karakulach (zdjęcia)

W ostatniej drodze Michałowi Banaszkowi towarzyszyła rodzina i przyjaciele.

📢 Samochód wpadł do rzeki pod Tarnowem. Niebezpieczny wypadek na drodze w Zalasowej [ZDJĘCIA]

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w piatek rano (24 września) na drodze powiatowej pomiędzy Ryglicami a Zalasową. Samochód osobowy uderzył w bariery energochłonne, a następnie wpadł do przepływającego przy drodze strumyka.

📢 Dostałeś wypłatę? Wypłaciłeś gotówkę z bankomatu? Sprawdź, czy trafiłeś na banknot wart tysiące złotych

Niektóre banknoty są warte o wiele więcej niż ich nominał. Chodzi o takie z rzadkimi numerami seryjnymi, za które kolekcjonerzy są gotowi zapłacić setki a nawet tysiące złotych. Które numery seryjne są wartościowe? Wyjaśniamy.

📢 Te trendy wypierają tradycyjne wesela. Oto pomysły na nowoczesne przyjęcie weselne

Coraz więcej par decyduje się na niekonwencjonalne wesele. Niegdyś przyszli małżonkowie celowali w huczne, wystawne zabawy, na które zapraszali bliższą i dalszą rodzinę, a często również znajomych. Najważniejszym gościom wręczano osobiście zaproszenia.

📢 Rolnik szuka żony. Poznaj uczestników 8. edycji popularnego programu. Kim są? Czym się zajmują? [ZDJĘCIA] 22.09.21

Telewizja Polska przedstawiła już uczestników 8. edycji programu "Rolnik szuka żony". Wśród nich znalazły się dwie rolniczki oraz trzech rolników. Niektórzy z nich są po rozwodzie, inni byli jedynie w kilku krótkich związkach. Biorąc udział w telewizyjnym show mają nadzieję, że znajdą miłość. Kogo zobaczymy w najnowszym sezonie "Rolnik szuka żony"?

📢 ATLAS GRZYBÓW 2021. Grzyby trujące opis i zdjęcia. Tych grzybów absolutnie nie jedz! [TOP 15] [26.09.21]

Atlas grzybów 2021. Rozpoczyna się kolejny sezon grzybowy. Warto jednak pamiętać, że nie każdy grzyb - wyglądający na nietrujący - jest jadalny! Przejdź do galerii zdjęć i zobacz pierwszą część naszego Atlasu Grzybów 2021. A w niej grzyby, których absolutnie nie zrywaj i nie jedz!

📢 Tak się jeździło po Krakowie sto lat temu! Samochód można było zaparkować nawet przy Sukiennicach [ZDJĘCIA] 21.09

W Krakowie zarejestrowanych jest ponad 520 tys. samochodów. Do tego trzeba doliczyć ok. 200 tys. aut dojeżdżających każdego dnia z ościennych gmin. Zakorkowane ulice, brak miejsc parkingowych - to stały problem stolicy Małopolski. Zupełnie inaczej było w latach 20. i 30. ubiegłego stulecia, kiedy samochód był luksusem. Dzięki zdjęciom Narodowego Archiwum Cyfrowego możemy przenieść się do komunikacyjnej rzeczywistości sprzed wieku i zobaczyć, jakie auta jeździły wtedy po krakowskich drogach, jak wyglądały ulice, budynki. Zdjęcia przedstawiają m.in. jakim samochodem przyjechał pod Wawel marszałek Józef Piłsudski, Jan Kiepura, auta gwiazd filmowych z okresu przedwojennego, kiedy na Rynku Głównym był wielki parking, a zaparkować można było nawet przy Sukiennicach. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 Ceny mieszkań 15 lat temu i dziś. Aż trudno uwierzyć, że było tak tanio. Gdzie nieruchomości podrożały najbardziej?

W 2006 r. papieżem był Benedykt XVI, Daniel Craig po raz pierwszy zagrał Bonda, a za mieszkania w Polsce płaciło się kwoty, za którymi dziś można tylko zatęsknić.

📢 Tajemnicza kamienica kiedyś zasłaniała Wawel. Czym była i dlaczego nie ma po niej śladu? [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Na przełomie XIX i XX wieku u stóp Wawelu od strony ulicy Grodzkiej znajdował się budynek, którego istnienie aktualnie bardzo trudno sobie wyobrazić. Budowla zasłaniała część Wawelu z Kurzą Stopką włącznie, co teraz byłoby wręcz nie do pomyślenia. Poznajcie historię kamienicy "Dębno".

📢 Wspieramy zwierzaki. Ty też przyłącz się do naszej akcji i weź udział w konkursie!

Dlaczego warto adoptować zwierzęta i jak przekonać do tego innych? Jeśli znasz odpowiedź na to pytanie, weź udział w naszym konkursie i wesprzyj Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz prowadzone przez nie schronisko przy ul. Rybnej. Czekają atrakcyjne nagrody!

📢 Taka na co dzień jest Kamila z Rolnik Szuka Żony. Dostała najwięcej listów w historii programu [20.09]

Na ten dzień czekają wszyscy fani: coraz bliżej emisja 8. edycji programu Rolnik szuka żony. Kto tym razem odnajdzie uczucie? Tego nie wiemy. Wiemy jednak, że - już teraz - najwięcej emocji wśród telewidzów, wywołuje producentka pieczarek z Mazowsza. To właśnie do 28-letniej Kamili trafiło najwięcej listów w historii programu!

📢 Pieniny. Zatopiona przez Jezioro Czorsztyńskie wieś Stare Maniowy. Zobacz, jak wyglądała przed zalaniem 14.09.2021

Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś Stare Maniowy. Wieś została przesiedlona, a w jej miejscu powstało jezioro, które ma zabezpieczać rejon w dolinie Dunajca przed skutkami powodzi. Ostatni mieszkańcy zostali stamtąd wysiedleni na początku lat 90. Zobaczcie, jak wyglądała ta nieistniejąca już miejscowość.

📢 Misiek, Metal, Szogun, Master. To oni kiedyś stali na czele brutalnych gangów i trzęśli kibolskim półświatkiem [ZDJĘCIA] 13.09

Mieli posłuch, władzę i pieniądze. Stali na czele brutalnych gangów, trzęśli światem kibolskich bojówek Cracovii i Wisły Kraków. Łączy ich jedno - wszyscy skończyli z paskiem na oczach i nazwiskiem skróconym do jednej litery. W tym gronie jest nawet jedna kobieta - Magdalena K. Wraz z jej zatrzymaniem domknęła się pewna epoka w kibiolsko-gangsterskim świecie. W galerii prezentujemy jego kluczowe postaci.

📢 Wieczysta Kraków. Dlaczego taka nazwa? Zobaczcie otoczenie stadionu, na którym gra Sławomir Peszko ZDJĘCIA

Wieczysta Kraków. Klub, który nazwę wziął od osiedla, na terenie którego się znajduje. Wieczysta leży na terenie krakowskiej Dzielnicy III (Prądnik Czerwony), a klub sportowy będący jej wizytówką swoją siedzibę ma przy ul. Kazimierza Chałupnika 16. Jeden z wielu klubów osiedlowych Krakowa stał się w 2020 roku klubem znanym na całą Polskę. Ale wciąż pozostaje klubem schowanym w osiedlu. Pokazujemy otoczenie stadionu Wieczystej, jego sąsiadów. >>>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wybieramy zdjęcia do wyjątkowego kalendarza na 2022 rok. GŁOSOWANIE ROZPOCZĘTE! Czekają wspaniałe nagrody w konkursie, a w finale - samochód

Lubisz robić zdjęcia? Masz w swoich zbiorach kilka ujęć, które są dla Ciebie powodem do dumy? Pochwal się nimi i prześlij je do wielkiej galerii i konkursu. Twoje zdjęcia mogą trafić na strony limitowanego kalendarza „Gazety Krakowskiej" na 2022 rok! Fotografie ukażą się także w gazecie, a Ty możesz wygrać vouchery na zakup sprzętu elektronicznego i awansować do finału akcji, w którym nagrodą jest samochód.

📢 To najlepsze ŚLUBNE MEMY! Internauci nie mają litości i śmieją się z żon, mężów i... ślubów! 29.08.2021

Ech, małżeństwo. Jedni czekają, aby je zawrzeć przez całe swoje życie, a inni - unikają tak długo jak mogą. Jedno jest pewne, ślub i małżeństwo są nieustającym źródłem zabawnych anegdot i sytuacji. Internauci jak zwykle nie zawiedli i z odpowiednią sobie dozą ironii i czarnego humoru zrobili o nich memy. Sami zobaczcie!

📢 Co kryły wnętrza hotelu Forum? Tak prezentowały się po 10 latach od zamknięcia [ZDJĘCIA]

Krakowski hotel Forum został zaprojektowany przez słynnego architekta, Janusza Ingardena. Jego budowę rozpoczęto w 1978 roku, a zakończono w 1989 roku - wówczas był jednym z najbardziej nowoczesnych budynków w Krakowie. 9 listopada 2002 r. po zaledwie 13 latach funkcjonowania obiekt zamknięto. Okazało się, że zagrożeniem była Wisła - nasiąkające fundamenty i zalewane piwnice. Co ciekawe, po ponownym sprawdzeniu konstrukcji w 2007 roku, okazało się, że jest ona w bardzo dobrym stanie. A tak wyglądały wnętrza hotelu Forum w 2012 roku, 10 lat od zamknięcia.

📢 Najdroższe i najbardziej luksusowe dzielnice w Krakowie. Życie tutaj może kosztować fortunę [25.08.2021]

To, że Kraków należy do jednych z najdroższych miast w Polsce raczej nie dziwi. Szczególnie widać to po cenach zakupu i wynajmu mieszkań - z roku na rok liczby stają się coraz wyższe, doprowadzając mieszkańców do białej gorączki. Nowe mieszkania wyrastają jak grzyby po deszczu, ale wraz z nimi rosną także ceny - aktualnie średnio za mieszkanie o wielkości 50 m2 trzeba zapłacić ok. 470 tys. złotych. A im bardziej atrakcyjna dzielnica, tym wartość mieszkania jest większa. Które dzielnice Krakowa mogą poszczycić się najwyższymi cenami? Oto 10 najbardziej luksusowych dzielnic w Krakowie. Żeby tam mieszkać, trzeba mieć sporo na koncie.

📢 GOGGLEBOX pełna obsada - najnowsze zdjęcia uczestników programu rozrywkowego Gogglebox 2021. Czy rozpoznasz wszystkich? 12.08.21

"Gogglebox. Przed telewizorem" może pochwalić się obsadą, którą uwielbia wielu widzów. To właśnie uczestnicy programu przyczynili się do jego sukcesu, rozśmieszając widzów i zaskakując humorem oraz nierzadko ciętą ironią. O to, jak wyglądają dzisiaj. Zobacz pełny skład obsady "Gogglebox. Przed telewizorem" w naszej galerii!

ZOBACZ KONIECZNIE

Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie