Prasówka 31.01.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 30.01. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Rekordowa waloryzacja emerytur 2023 - mamy tabelę wyliczeń. Takie emerytury dostaną seniorzy od marca [31.01.2023]”?

Prasówka 31.01: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Rekordowa waloryzacja emerytur 2023 - mamy tabelę wyliczeń. Takie emerytury dostaną seniorzy od marca [31.01.2023]

W marcu 2023 roku przeprowadzona zostanie waloryzacja rent i emerytur, która w związku z bardzo wysoką inflacją będzie rekordowa. Zakładany wskaźnik waloryzacji wyniesie aż 113,8 proc., dodatkowo osoby z niższymi emeryturami będą mogły liczyć na waloryzację kwotową. Tu sprawdzisz, jak urośnie Twoja emerytura - mamy najnowsze wyliczenia.

Nie przegap promocji!

📢 Mężczyźni noszący takie imiona są najgorszymi mężami. Te imiona należą do najgorszych mężów [31.01.2023]

Każde imię niesie ze sobą określone znaczenie. Niektórzy wierzą, że na podstawie imienia można odczytać charakter posiadacza i skłonności do pewnych zachowań. Na przykład mężczyźni o pewnych imionach mają większe skłonności do zdrady czy manipulacji. Inni są po prostu leniwi, a jeszcze inni niegrzeczni lub wulgarni. Ezoterycy wybrali na tej podstawie także grupę ludzi, którzy mocniej muszą postarać się, aby być dobry mężami.

📢 Niezapomniany wieczór maturzystów z olkuskiego Zespołu Szkół numer 3. Tak bawili się uczniowie i nauczyciele na studniówce 2023. ZDJĘCIA

Tegoroczna studniówka Zespołu Szkół numer 3 imienia Antoniego Kocjana w Olkuszu odbyła się w piątek, 27 stycznia. Maturzyści oraz nauczyciele spotkali się w „Dworku nad Rozlewiskiem” w Kluczach. Na miejscu był nasz fotoreporter. Zapraszamy do galerii zdjęć z balu maturalnego olkuskiego "Ekonomika".

Prasówka 31.01: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Kibice Cracovii dopingowali zespół w meczu z Górnikiem Zabrze

Kibice Cracovii zobaczyli pierwszy mecz "Pasów" w tym roku o punkty. W ramach 18. kolejki ekstraklasy krakowianie podejmowali Górnika Zabrze. I pokonali go 3:0, a kibice mieli powody do radości.

📢 Kraków. Śledztwo w sprawie pożaru miejskiego archiwum. Są pierwsze zarzuty

Cztery pierwsze osoby usłyszały zarzuty w śledztwie dotyczącym pożaru miejskiego archiwum przy ulicy Na Załęczu w Krakowie. Są to: pracownicy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowalnego, strażak oraz jeden z biegłych, który wydawał opinię w sprawie zabezpieczeń zamontowanych w budynkach archiwum. Takie ustalenia dziennikarzy podała stacja RMF FM.

📢 Tak mieszka Dawid Kubacki. Zobacz piękny dom skoczka na Podhalu. Jak mieszka z żoną Dawid Kubacki?

Dawid Kubacki to lider Pucharu Świata w skokach narciarskich oraz szczęśliwy mąż i tata. Już w ten weekend będziemy śledzić jego kolejne poczynania na mamuciej skoczni Kulm w austriackim Bad Mitterndorf. Zajrzyj do domu ulubionego skoczka Polaków. Sprawdź, jak mieszka Dawid Kubacki z żoną i córkami. Zobacz, góralski dom uznanego sportowca na Podhalu.

📢 Wisła Kraków. Hiszpańska kolonia przy Reymonta coraz większa. Jej odpowiedzialność za wyniki również

Siedmiu Hiszpanów ma Wisła Kraków w kadrze przed startem wiosny w I lidze. Do tego dyrektora sportowego z tego samego kraju i dwóch jego współpracowników.

📢 Trwa przebudowa stadionu Wisły na igrzyska europejskie. Widać postęp prac [ZDJĘCIA]

Trwa walka z czasem, by do końca maja zmodernizować Stadion Miejski im. H. Reymana przy ul. Reymonta, który ma być jedną z głównych aren III Igrzysk Europejskich w Krakowie i Małopolsce. Prowadzone są prace związane z wymianą instalacji i przygotowania elewacji do ich przebudowy.

📢 Pierwszy odcinek krakowskiego premetra ma powstać w 2025 roku. Podpisano umowę na budowę linii tramwajowej do Mistrzejowic

Wiosną 2023 r., po uzyskaniu decyzji ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej), mają się rozpocząć zasadnicze prace, związane z budową linii tramwajowej z ul. Meissnera do Mistrzejowic. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowym 4,5-kilometrowym odcinkiem torowiska, realizowanego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, pojedziemy pod koniec 2025 r. W poniedziałek, 30 stycznia, podpisano umowę bezpośrednią, dotyczącą tej inwestycji. Podpisana przez przedstawicieli miasta, wykonawcy – Gülermak i instytucji finansujących umowa finalizuje kilkuletnie prace dokumentacyjne i dotyczące sfinansowania największego w Polsce projektu transportowego, realizowanego w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego.

📢 Lista 100 najbogatszych Polaków "Wprost". Oto milionerzy z Małopolski. Wiemy, jakie mają majątki! RANKING 2022 30.01.2023

Tygodnik "Wprost" opublikował listę 100 najbogatszych Polaków. Najwięcej majętnych mieszka na Mazowszu, co nie jest zaskoczeniem. Jednak okazuje się, że "zagłębiem milionerów" jest również Małopolska. Aż 15 przedsiębiorców i biznesmenów z naszego regionu znalazło się w tym rankingu. Ich łączny majątek szacuje się na ponad 190 miliardów złotych! Prześledziliśmy, z jakimi miejscowościami są związani, ile pieniędzy mają na kontach, a także - na czym się wzbogacili.

📢 Inwestycje planowane w Krakowie w 2023 roku. Mają powstać nowe drogi, torowiska, parki. Oto lista zadań 30.01.2023

Rosnące ceny, inflacja powodują, że przyszłoroczny budżet Krakowa ma się ograniczyć do inwestycji już rozpoczętych. Obejmuje to także przedsięwzięcia, które są obecnie na etapie przygotowania. Mimo trudnych czasów w wielu miejscach będą więc prowadzone budowy. Oddane zostaną do użytku nowe drogi, torowiska, parki. Budżet 2023 w środę (7 grudnia) jest tematem obrad Rady Miasta Krakowa. Przejdź do GALERII, by zobaczyć, jakie zadania są planowane do realizacji w 2023 roku.

📢 Oto 10 najszybciej wyludniających się miast w Małopolsce. To zestawienie zaskakuje 30.01.2023

W ciągu ostatnich kilkunastu lat większość polskich miast ma problem z wyludnianiem się. W skali kraju zjawisko to najmocniej dotknęło miejscowości takich jak Izbica, gdzie liczba ludności spadła niemal o 39 procent, czy... Władysławowo, którego populacja zmniejszyła się o ponad 33 procent. Jeśli ta tendencja się utrzyma, niektóre miasta mogą utracić swój status.

📢 Arystokratyczny ślub w Nawojowej. Hrabianka Stadnicka oraz książę Czartoryski powiedzieli sobie "tak". Archiwalne zdjęcia w kolorze! 30.01.

Tym wydarzeniem żyła cała ówczesna Sądecczyzna. Ślub potomków arystokratycznych rodów: księcia Adama Michała Józefa Czartoryskiego z hrabianką Jadwigą Stadnicką odbył się 24 czerwca 1937 r. w Nawojowej. Od tego szeroko komentowanego wydarzenia w regionie sądeckim minęło 85 lat. Tak wyglądała młoda para oraz zaproszeni gości na archiwalnych zdjęciach w kolorze.

📢 Doda i Dariusz Pachut tworzą piękną parę. Kim jest góral spod Łącka, który zdobył serce znanej piosenkarki? Ma bardzo ciekawe życie! 30.01.

Doda przestała w końcu ukrywać mężczyznę, który skradł jej serce. Jak się okazuje wybrankiem Doroty Rabczewskiej jest Dariusz Pachut, rodowity sądeczanin, a może nawet góral, który pochodzi z Zabrzeży w gminie Łącko. Mężczyzna zasłynął wcześniej z pięknych inicjatyw, podczas których m.in. uczestniczył w akcji ratowniczej w Albanii. Innym razem spełnił marzenie niepełnosprawnego chłopca, którego wraz z kolegą wyniósł na Rysy. Na koncie ma także wiele sukcesów sportowych. Głośno było o nim jeszcze kilka miesięcy temu, kiedy to spotykał się z dziennikarką Dorotą Gardias.

📢 Ta dzielnica Krakowa przeszła ogromną metamorfozę! Dawniej były tu... pola 30.01.2023

Krakowski Ruczaj to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów na mapie miasta. Pierwsze osiedle powstało tam już w latach 80. XX wieku, jednak większość przestrzeni stanowiły wówczas pola uprawne i pojedyncze zabudowania. Rozwój tego miejsca nabrał dynamiki, kiedy zdecydowano się na wybudowanie tam nowego kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz rozwoju podstrefy Kraków-Pychowice, czyli specjalnej strefy ekonomicznej Krakowski Park Technologiczny. Po tym nastąpiła także budowa pętli tramwajowej Czerwone Maki P&R. Od tamtej pory na Ruczaju nowe budynki rosną jak grzyby po deszczu, są to zarówno galerie handlowe, jak i bloki mieszkalne. Zobaczcie, jak Ruczaj wyglądał zaledwie kilkanaście lat temu. Będziecie zaskoczeni!

📢 TOP 10 miejsc na zimową wycieczkę w okolicach Krakowa! Pomysły na ferie 2023 30.01.2023

Nie macie pomysłu, gdzie wybrać się na weekendową wycieczkę zimą? Miejski, szary krajobraz nie zawsze sprzyja zimowym wypadom, dlatego mamy dla was kilka propozycji na weekendową wycieczkę w okolicy Krakowa. Dotarcie w proponowane przez nas miejsca zajmie wam około godzinę, jednak zdecydowanie warto poświęcić na to czas. Zachwycające, śnieżnobiałe widoki czy może ucieczka przed zimnem i kąpiel w wodach termalnych? Decyzja odnośnie tego, jak chcecie spędzić wolny czas, należy do was!

📢 Te miejsca bezpowrotnie zniknęły z mapy Krakowa. Zobaczycie je jedynie na zdjęciach 30.01.2023

Historia architektoniczna Krakowa to gruba i niekończąca się księga. W mieście królów znajduje się wiele miejsc, które mają nie tylko historyczne znaczenie. Warto jednak pamiętać także o tych, które nie przetrwały próby czasu. Oto przewodnik po miejscach, które bezpowrotnie zniknęły z mapy Krakowa.

📢 Oto najmniej bezpieczne miasta w Małopolsce. Tu popełnia się najwięcej przestępstw 30.01.2023

Za to, czy w swoim mieście czujemy się bezpiecznie odpowiada kilka czynników. Jest to nie tylko liczba popełnianych na danym terenie przestępstw, ale także to, w jaki sposób z ich wykrywalnością radzi sobie policja. Powiaty, w których odnotowano największą przestępczość w Małopolsce, to powiat bocheński i chrzanowski. To w nich znajduje się najwięcej miast ujętych w poniższym zestawieniu. Zobacz ranking najmniej bezpiecznych miast w Małopolsce. Tu popełnia się najwięcej przestępstw.

📢 LICYTACJE komornicze w Małopolsce. Te mieszkania i domy będą licytowane w lutym. Szansa na tanie lokum 30.01.2023

LICYTACJE DOMÓW I MIESZKAŃ W WOJ. MAŁOPOLSKIM zaplanowane na luty 2023 r. Tanie domy na sprzedaż! Licytacje komornicze to szansa na zakup domu w atrakcyjnej cenie. Cena wywoławcza może wynieść nawet połowę ich realnej wartości! Zobaczcie, jakie domy i mieszkania będą licytowane w lutym 2023 r. w Małopolsce. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Dom Dawida Kubackiego na Podhalu. Tak mieszka w Szaflarach nasz wybitny skoczek narciarski ZDJĘCIA 30.01.2023

Dawid Kubacki od dzieciństwa jest związany z Podhalem. Tam też obecnie mieszka z żoną Martą oraz córeczkami. Górskie widoki, cisza, czyste powietrze, piękna przyroda - czego chcieć więcej, by prowadzić sielskie, rodzinne życie? Obejrzyjcie zdjęcia w galerii. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Tu zakupów już nie zrobimy. Te sklepy zniknęły na dobre z galerii handlowych w Krakowie 30.01.2023

Tu już nie zrobimy zakupów, kolejne marki modowe wycofały się z polskiego rynku. Sprawdźcie, jakie sklepy na dobre zniknęły z krakowskich galerii handlowych oraz butików w centrum miasta.

📢 Studniówki 2023. Wyjątkowe pary na studniówkach w Małopolsce. Oni przyciągali wzrok 30.01.2023

Sezon studniówkowy w pełni. Niektóre szkoły z województwa małopolskiego mają już za sobą te wyjątkowe bale. Przedstawiamy pary maturzystów, które na studniówkach w naszym regionie w tym roku zrobiły największe wrażenie. Zobaczcie naszą galerię zdjęć. Są zjawiskowe!

📢 Brokat i błysk. Pomysły i wzory paznokci na imprezę i nie tylko. Zobacz INSPIRACJE na paznokcie hybrydowe 30.01.2023

Szukasz inspiracji na paznokcie na karnawał? Zastanawiasz się jaki kolor paznokci hybrydowych będzie najlepszy na studniówkę? Jeśli przed tobą wielka impreza, koniecznie sprawdź jakie stylizacje paznokci są teraz hitem. Postaw na stylowy manicure i zachwyć wszystkich! Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek Pinteresta.

📢 Tak mieszka Kamil Stoch. Góralski dom z widokiem na Tatry robi ogromne wrażenie. Tutaj lubi spędzać wolny czas Kamil Stoch

Kamil Stoch to trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich. Mimo że w tym sezonie Pucharu Świata nie osiąga spektakularnych wyników, jest uważany za jednego z najlepszych skoczków na świecie. Zobacz, gdzie mieszka na co dzień ulubiony sportowiec Polaków i jego żona Ewa Bilan-Stoch. Zajrzyj do góralskiego domu Kamila Stocha.

📢 W podkrakowskich lasach zaginęła grupa turystów. Jedna ofiara miała rany cięte. Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Pozoranci odgrywający rolę poszkodowanych byli ucharakteryzowani przy pomocy sztucznych ran i krwi, by jak najbardziej oddać realizm szkolenia. W styczniu odbyły się wspólne ćwiczenia policjantów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie i kadetów ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, które miały na celu udoskonalenie metod działań poszukiwawczych w lasach.
Zobaczcie zdjęcia!

📢 Studniówka 2023 Kraków. Tak bawili się uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny z Nazaretu

W niedzielę 29 stycznia swój bal przedmaturalny mieli uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie. Bawili się w hotelu Qubus przy ul. Nadwiślanskiej 6 w Krakowie. Wcześniej odbyła się uroczysta msza święta w Kościele Świętego Józefa w Podgórzu. Zobaczcie, co na zdjęciach uwiecznił fotoreporter!

📢 Nowy hit Kordiana bije rekordy. W teledysku gwiazdora disco polo wystąpił wiceprzewodniczący sądeckiej rady miasta

Kordian udowadnia, co to znaczy mieć patent na hit. Nagrał kolejny utwór, który powoli staje się hitem. Tylko pierwszego dnia obejrzało go ponad 100 tys. osób i aktualnie zajmuje 29 miejsce na karcie Na czasie w kategorii muzyka w serwisie Youtube. Fani nie szczędzą pochwał dla nowej piosenki i teledysku, w którym wystąpił między innymi Artur Czernecki, wiceprzewodniczący sądeckiej Rady Miasta.

📢 Cracovia - kadra zespołu na rundę wiosenną sezonu 2022/2023

Meczem z Górnikiem Zabrze Cracovia inauguruje rundę wiosenną w piłkarskiej ekstraklasie. W zespole trenera Jacka Zielińskiego nastąpiły pewne zmiany. Odszedł Matej Rodin, kontuzji doznał Mathias Hebo Rasmussen, za to jest trzech nowych zawodników. Zobaczcie, jak wygląda kadra Cracovii.
BY ZOBACZYĆ KADRĘ, NALEŻY PRZESUWAĆ STRONĘ W DÓŁ

📢 Tak bawią się piękne kobiety w Nowym Sączu. Ladies Night w klubie OdNova. 30.01.23

Kolejna impreza w sądeckim klubie OdNova zgromadziła na parkiecie tłumy. Choć klub dopiero niedawno rozpoczął swoją działalność, już zdobył dużą popularność nie tylko wśród mieszkańców miasta, ale też gości, którzy w weekend przyjeżdżają do Nowego Sącza. W miniony parkietem zawładnęły kobiety, które mogły liczyć na darmową wejściówkę od 22:30. DJ-em była również przedstawicielka płci pięknej - DJ TO/YA.

📢 Alicja Resich – świętuje swoje 70. urodziny. Zobacz, jak została królową polskiej telewizji i jedną z najbardziej rozpoznawalnych kobiet

Popularność Alicja Resich zyskała dzięki jednemu z pierwszych talk-show, czyli „Wieczór z Alicją”. Jednak nie jest to jedyne osiągnięcia tej wybitnej dziennikarki, prezenterki i publicystki. Dzisiaj obchodzi ona swoje siedemdziesiąte urodziny.

📢 Ferie 2023. Niezapomniane widoki Tatr w zasięgu ręki. Wystarczy wsiąść do pociągu relacji Muszyna - Poprad. Zdjęcia i film

Wycieczka pociągiem turystycznym relacji Muszyna - Poprad to znakomita okazja do jednodniowej wyprawy na Słowację. Podróż Belianskim Expressem zajmuje około dwóch godzin i daje możliwość podziwiania wspaniałych widoków słowackich Tatr. Artur Królikowski, muszyński fotograf, po raz kolejny zabierze nas na wirtualną wycieczkę, tym razem w okolice Szczyrbskiego Jeziora (Štrbské Pleso). Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Może zainspiruje Was do wyprawy na Słowację w okresie ferii.

📢 Pożar domu przy ul. Zagumnie w Tarnowie. Kilka zastępów straży pożarnej w akcji. Jedna osoba ranna. Mamy zdjęcia z działań gaśniczych!

Do dużego pożaru drewnianego domu przy ul. Zagumnie w Tarnowie doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (29/30 stycznia). Budynek uległ całkowitemu zniszczeniu. Jedna osoba została ranna.

📢 Agnieszka Radwańska buduje nowy dom! Tak żyje prywatnie gwiazda tenisa [zdjęcia] 30.01

Choć od zakończenia kariery przez Agnieszkę Radwańską minęły już ponad cztery lata, wciąż jest ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego sportu. Na co dzień Isia cieszy się szczęśliwym życiem rodzinnym, a niedawno pochwaliła się zdjęciem z budowy swojego domu. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i przekonaj się, jak Radwańska żyje prywatnie.

📢 Te osoby to nerwusy. Takie jest znaczenie imion. Osoby o tych imionach są najbardziej nerwowe! 30.01.2023

Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne i do imion zostały przypisane cechy osobowości. Te pozytywne i te negatywne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Imiona nie zostają nadane przypadkowo, każde z nich ma znaczenie. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Imię, które nosimy, może wpływać na to, jacy jesteśmy. Imię znaczy wiele dla osobowości człowieka. Osoby o tych imionach uchodzą za najbardziej nerwowe. Sprawdź listę!

📢 Paznokcie na ZIMĘ: french, czerwone, ombre, bordo. Piękne, eleganckie paznokcie do pracy. Modne kolory i dużo wzorów 30.01.2023

Szukasz eleganckich stylizacji paznokci do pracy? Szykuje się impreza, a Ty nie wiesz jak elegancko i modnie pomalować paznokcie? Przygotowaliśmy ponad dwadzieścia inspiracji, które z pewnością Cię zachwycą! Zobacz, co jest modne wśród użytkowniczek PINTERESTA.

📢 Krótkie paznokcie - delikatne, jasne, czerwone, wzory kwiatowe. Jak pomalować bardzo krótkie paznokcie? 30.01

Zastanawiasz się jak pomalować bardzo krótkie paznokcie? Chcesz mieć modny manicure hybrydowy, ale nie wiesz jakie wzory i kolory są modne? Oto przegląd najmodniejszych stylizacji krótkich paznokci. Zobacz co jest modne wśród u użytkowniczek PINTEREST. Zainspiruj się!

📢 Studniówka 2023. Niezapomniana noc klasy 4a z ogólniaka w Starym Sączu. Maturzyści bawili się do białego rana. Zobaczcie zdjęcia

Sobotni wieczór, 28 stycznia, uczniowie klasy 4a Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu zapamiętają do końca życia. Odziani w piękne kreacji odtańczyli poloneza, od którego tradycyjnie zaczyna się każda studniówka. Ich bal maturalny odbył się w Sali Weselnej Zacisze w Gołkowicach.

📢 TOP 10 góralskich karczm w Zakopanem według użytkowników Google. Tutaj dobrze zjesz 30.01.23

Planujesz ferie w Zakopanem? To miejsce poza stokami, wycieczkami górskimi i śniegiem kojarzy się także z klimatycznymi restauracjami i smacznym jedzeniem. Góralskie restauracje i karczmy zachęcają nie tylko swoim wyglądem, ale przede wszystkim tradycyjną kuchnią. Wybór tej, w której zdecydujemy się zjeść słynne placki po zbójnicku czy kwasicę wymaga sporego poświęcenia. Tym bardziej że będąc w Zakopanem co krok widoczne są szyldy zachęcające do wejścia. Dlatego specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie TOP 10 restauracji i karczm w Zakopanem według Google.

📢 Moda lat 90. z krakowskich ulic. Naprawdę tak się kiedyś ubieraliśmy! Zobaczcie te zdjęcia [30.01.23]

Tak, jak samo miasto, tak również moda na krakowskich ulicach diametralnie zmieniła się przez ostatnie lata. Dresy, kufajki, sztruksy, czy zdecydowanie mniej dopasowane do ciała elementy garderoby - tak ubierali się mieszkańcy w latach 90. tych i na początku XXI wieku. Dopiero rodziły się wielkie galerie handlowe, a ubrania kupowało się m.in. na wielkich targowiskach.

📢 Kraków. Budowa tramwaju do Górki Narodowej. Chodnik pojawił się i zniknął. Dlaczego?

Nasz Czytelnik zauważył, że podczas budowy linii tramwajowej do Górki Narodowej, w rejonie ul. Fieldorfa Nila pojawił się chodnik wokół ronda, a następnie został zerwany. Pojawił się znów po kilku dniach. Czytelnik pyta w liście, czy to normalne i typowe dla Krakowa powielanie roboty i kosztów. My pytamy urzędników...

📢 Te fryzury brzydko cię postarzą! Unikaj tych fryzur, jeśli nie chcesz dodać sobie lat 30.01.2023

Nawet naprawdę młoda buzia może zostać łatwo postarzona za pomocą fryzury. A jeśli masz już kilka wiosen na karku, może się okazać, że twoje nietrafione wybory fryzurowe będą wręcz legendarne. Dlatego zapamiętaj kilka zasad, które chcemy ci przekazać. Fryzura, która nie postarza, to przede wszystkim fryzura dobrze dobrana. Ważne jest wszystko - kształt twarzy, rodzaj włosów, styl ubioru. Jesteś jak obraz, który potrzebuje dobrej ramy. Ta odpowiednio dobrana sprawi, że poczujesz się dobrze we własnym ciele. Przedstawiamy zestaw najbardziej postarzających fryzur!

📢 Te fryzury postarzają! Unikaj ich, jeśli nie chcesz dodać sobie lat [ZDJĘCIA, INSPIRACJE] 30.01.2023

Niektóre fryzury, wbrew pozorom kojarzące się z młodością, mogą sprawić, że będziemy wyglądać co najmniej 10 lat starzej. Radykalne cięcie lub uparte zapuszczanie włosów nie zawsze może okazać się skuteczne, bowiem nie wszystkie modne i będące obecnie na topie fryzury będą pasować do kształtu Twojej twarzy lub sylwetki. Które z nich najbardziej postarzają? Na jakie cięcia i upięcia lepiej uważać? Podpowiadamy.

📢 Fryzury krótkie na 2023. Modne fryzury dla krótkich włosów. Zobacz, jakie uczesania są na topie 30.01.2023

Krótkie fryzury są ciągle na topie. Odpowiednie cięcie potrafi nie tylko odmłodzić, ale też dodać charakteru - chcesz się wyróżnić w tłumie? Postaw na krótkie, charakterystyczne cięcie. Tego typu fryzura z pewnością wyróżni cię na tle włosów półdługich, które nosi większość z nas. Dużym plusem krótkich fryzur jest także to, że bardzo łatwo je stylizować.

📢 NAJMODNIEJSZE fryzury damskie w 2023. Nie wiesz, jak się ostrzyc? Zobacz fryzjerskie trendy! 30.01.2023

Fryzury dla kobiet na 2023. Zobacz najsilniejsze trendy na fryzury dla kobiet w 2023 r. Jeśli nie masz pomysłu na nową fryzurę, skorzystaj z naszych porad. Z pewnością znajdziesz inspiracje, które ci odpowiadają. W 2023 r. modne są przede wszystkim fryzury krótkie. Boby, fryzury z grzywką i wszelkie wariacje odważnych cięć.

📢 HOROSKOP MIŁOSNY na 2023 rok dla wszystkich znaków zodiaku. Kto znajdzie miłość swojego życia? Przeczytaj swój horoskop! 30.01.2023

Horoskop miłosny na 2023 rok. Nowy rok zbliża się wielkimi krokami. Gwiazdy mówią jasno: nadchodzący rok będzie czasem wielu zmian, często przełomowych, które mogą zupełnie zmienić bieg naszego życia. Wiele zależy od okoliczności, wyznaczanych celów, wykorzystanych szans i, przede wszystkim, od nas samych. Co cię czeka w 2023 roku? Przeczytaj nasz miłosny horoskop na 2023 rok.

📢 Oto 50 zdjęć Krakowa z lat 90. To było inne miasto, inna epoka. Niezwykłe archiwalne zdjęcia Krakowa 30.01.2023

Pamiętacie czasy, kiedy nie było Galerii Krakowskiej, pod kopcem Kościuszki można było spotkać krowę, Hotel Forum był najlepszym hotelem w mieście, a na Rynku zamiast ciuchów w Zarze kupowało się książki w księgarni Odeon? Zabieramy cię w podróż do przeszłości.

📢 Najpiękniejsze kreacje ze studniówek 2023 w Krakowie. Szyk i szał! Te sukienki są modne w tym roku! 30.01.2023

Tegoroczne maturzystki (a nierzadko również nauczycielki!) zachwycają kreacjami na trwających właśnie w Małopolsce studniówkach. Zadają szyku w pięknych sukniach. Magia! Zobaczcie sami!

📢 Sukienki na studniówkę 2023. Te zrobiły niesamowite wrażenie! Zobacz najpiękniejsze kreacje z małopolskich studniówek 2023 cz. II [30.01.23]

Trwają studniówki 2023. Sprawdziliśmy, jakie kreacje królują w tym sezonie na podstawie tych balów, które odbyły się już w styczniu. Sami zobaczcie.

📢 10 powodów, przez które życie w Krakowie bywa nieznośne. Nie tylko smog, betonoza i korki 30.01.23

Smog, korki, betonoza, a także... druga gminna telewizja, na którą w momencie, kiedy dramatycznie brakuje pieniędzy na komunikację miejską, miasto wydaje miliony złotych. Są takie rzeczy, przez które życie w Krakowie bywa nieznośne. Te, które naszym zdaniem są najbardziej uciążliwe, przedstawiliśmy w galerii.

📢 Te ZNAKI ZODIAKU będą miały wspaniały rok 2023. WIELKI HOROSKOP dla każdego znaku zodiaku na nowy rok. Zobacz, co Cię czeka 30.01.23

Te znaki zodiaku przeżyją wspaniały rok. Przed nami otwiera się zupełnie nowy rozdział. Rok 2023 stanowi szansę na świeży start dla wielu z nas. Które znaki zodiaku skorzystają z możliwości, jakie ofiaruje im los? Sprawdź w naszym wielkim horoskopie rocznym, co wydarzy się w 2023 r. Czy możesz liczyć na szczęście w miłości? Czy Twoje życie zawodowe przyniesie Ci satysfakcję? Przekonaj się. Niektóre znaki zodiaku w 2023 r. zrozumieją, czym jest prawdziwy uśmiech losu. Zobacz, jaką lekcję przygotowało dla Ciebie w przyszłym roku przeznaczenie.

📢 Kraków. Na Alei Róż w Nowej Hucie praca wre! Na razie kostka i chodniki ale na wiosnę będzie bardziej zielono

Aleja Róż chociaż jeszcze daleko ma do tego by zakwitły na niej tysiące roślin, to widać na niej duże postępy w robotach. W niedzielę, 29 stycznia robotnicy położyli kolejne płyty chodnikowe wzdłuż Alei Róż czyli między osiedlami Zgody, Szklane Domy, Urocze i Słoneczne i kolejne kawałki przedeptu z kostki w centrum Alei. Nasadzenia zieleni będą się odbywać na wiosnę.

📢 Bilet aglomeracyjny na komunikację miejską i kolej za 109 zł, ale nie w Krakowie

W aglomeracji krakowskiej planuje się wprowadzenie biletu okresowego metropolitalnego (najtańszy za 109 zł), na który będzie można podróżować koleją oraz tramwajami i autobusami. Krakowianie na razie nie mogą liczyć na to, że będą mogli kupić taki bilet, który obowiązywałby w granicach ich miasta, bowiem radni na początku stycznia odrzucili prezydencki projekt podwyżek w taryfie komunikacji miejskiej. Trwają jednak rozmowy i negocjacje, dotyczące ewentualnych zmian w cenach i umożliwienia osobom zameldowanym pod Wawelem jazdy na jeden bilet wszystkimi środkami transportu w obrębie Krakowa.

📢 Tak wyglądał 31. finał WOŚP w Krakowie. Znane osoby wśród wolontariuszy, ogniste show pod NCK. Ile pieniędzy udało się zebrać? 29.01.2023

"Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!" - to hasło tegorocznego 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Krakowa od wczesnych godzin porannych widać było tłumy uśmiechniętych wolontariuszy z puszkami. Nie mniejszy ruch był też w krakowskim magistracie, gdzie zorganizowano sztab. Wśród kwestujących były znane osoby, m.in. aktorka Starego Teatru Anna Dymna.

📢 Studniówka 2023. Tak się bawił Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie

Tradycyjnym polonezem maturzyści z krakowskiego Zespołu Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie rozpoczęli swój przedmaturalny bal. Zabawa była przednia! Chcecie to zobaczyć? Zajrzyjcie do naszej galerii!

📢 Wisła Kraków. Austriacy piszą o rasistowskim ataku na wiślaków. Trener LASK Linz przeprasza

Nie milkną echa piątkowego sparingu Wisły Kraków z LASK Linz. „Biała Gwiazda” przegrała to spotkanie 1:3, ale więcej mówiło się o skandalicznym sędziowaniu, co mogło być związane z wysokimi zakładami, jakie obstawiano w czasie tego spotkania na duża liczbę bramek, która miała paść w tym meczu. Teraz dochodzi skandal z udziałem trenera LASK Dietmara Kuehbauera. Austriaccy dziennikarze piszą wprost o rasistowskich krzykach tego trenera w kierunku wiślaków!

📢 Ferie zimowe 2023. Tłumy narciarzy na krynickich stokach. Przy wyciągach tworzyły się kolejki. Zdjęcia

Stacje narciarskie w Beskidzie Sądeckim, a zwłaszcza w Krynicy-Zdroju, przeżywają prawdziwe oblężenie. Wszystko za sprawą ferii zimowych, które w sądeckie przyciągają coraz więcej miłośników białego szaleństwa. Nic w tym dziwnego, bo działa tutaj aż 10 stacji narciarskich, a na stokach panują idealne warunki. Przekonali się o tym ci, którzy w weekend stali w kolejce do wyciągów.

📢 Kibice kupili portret przedwojennego piłkarza Wisły Kraków

Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków już wiele razy, że działa na różnych polach, dotyczących „Białej Gwiazdy”. Teraz poinformowało, że kupiło obraz Wlastimila Hofmana, a dokładnie portret Antoniego Łyki, czyli byłego piłkarza Wisły. Obraz namalowany został w 1934 roku przez malarza, który był wielkim kibicem „Białej Gwiazdy”.

📢 Mąż wiceprezydent USA Kamali Harris, w niedzielę odwiedził Gorlice - miejsce, z którego do USA przybyli jego pradziadkowie

Douglas Emhoff, mąż Kamali Harris, czyli drugi dżentelmen Ameryki, odwiedził dzisiaj Gorlice. Jego wizyta w naszym mieście to tak naprawdę powrót do korzeni, bo właśnie z Gorlic pochodzili jego przodkowie, którzy na początku XX wieku wyemigrowali do USA.

📢 XII Sądeckie Targi Ślubne. W hali MOSiR zrobiło się tłoczno. Narzeczeni przyszli po ślubne inspiracje

Za nami 12. edycja Sądeckich Targów Ślubnych, które tradycyjnie odbyły się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. Wydarzenie przyciągnęło wiele par, które planują ślub i wesele. Nic dziwnego, bo pod jednym dachem można było m.in. wybrać obrączki, zapoznać się z ofertą domów weselnych, fotografów, kwiaciarni, a także znaleźć wymarzoną suknię ślubną lub odpowiedni garnitur.

📢 Kraków. Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawił tradycyjną mszę tramwajarską dla pracowników MPK

Abp Marek Jędraszewski w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Podgórzu przewodniczył tradycyjnej mszy tramwajarskiej w intencji obecnych i byłych pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie. Msza tramwajarska jest odprawiana nieprzerwanie już od prawie 80 lat.

📢 Zaginął Maciej Jasiński z Nowego Sącza. Matka 15-latka prosi o pomoc w jego odnalezieniu. Ostatnio miał być widziany w Krakowie

Maciej Jasiński 4 stycznia uciekł z placówki resocjalizacyjno - socjoterapeutycznej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mieszkaniec Nowego Sącza od tego czasu nie skontaktował się z matką, która robi wszystko, by go odnaleźć. 15-latek miał być widziany ostatnio w Krakowie. Osoby, które mogą mieć wiedzę na temat miejsca pobytu nastolatka proszone są o kontakt z policją.

📢 Góralska Formuła 1, czyli ścigacka w Zębie. Zawody kumoterek, skiringu i ski-skiringu. Zobaczcie zdjęcia!

Jak się bawić, to się bawić na całego. Były wyścigi kumoterek, w skiringu i ski-skiringu. A do tego paradne przejazdy góralskich sań, pięknych koni i ich właścicieli. Oto Parada Gazdowska 2023.

📢 Takie rzeczy w Zakopanem. Efekt halo na Harendzie. Szusujesz, a tu niesamowite zjawisko na niebie ZDJĘCIA

Nietypowe zjawisko na niebie uraczyło dziś szusujących na Harendzie w Zakopanem. Mogli zobaczyć efekt halo. To zjawisko optyczno-meteorologiczne.

📢 Studniówka 2023. Uczniowie ZS nr IV w Olkuszu bawili się w Dworku w Zimnodole. Taki bal jest raz w życiu. To była zabawa na 102! ZDJĘCIA

Uczniowie ZS nr IV w Olkuszu, czyli popularnej "Budowlanki", rozpoczęli swój bal maturalny od tradycyjnego poloneza w Dworku w Zimnodole. To był bal na 102 i nie dlatego, że wzięło w nim udział prawie sto par. Impreza była udana. Wszak bal maturalny ma się tylko raz w życiu. Razem z maturzystami była nasza fotoreporter, który zrobił wiele pamiątkowych zdjęć tego wyjątkowego balu. Zapraszamy do wspólnych wspomnień.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kraków. Nowy wiadukt nad al. 29 Listopada już gotowy i dłuższy. Więcej miejsca dla aut

Zakończono budowę nowego wiaduktu kolejowy, który powstał w ramach rozbudowy al. 29 Listopada. Obiekt jest dłuższy od swojego poprzednika, dzięki temu zmieszczą się pod nim dodatkowa jezdnia, szersze chodniki i nowe drogi dla rowerów. Z okien pociągu zobaczymy go jadąc z Krakowa w kierunku Miechowa, Kielc, czy Warszawy. Niestety niewielka to na razie pociecha dla kierowców, bo nadal trwa przebudowa samej alei. Zalicza opóźnienia i jest bardzo problematyczna dla mieszkańców.

📢 Ferie 2023. Zakopianka zakorkowana. Trudno jest przede wszystkim wyjechać z miasta

Niedzielne korki na zakopiance. To efekt wymiany feryjnych turnusów. W weekend kończą ferie dzieci z woj. pomorskiego, śląskiego, łódzkiego, lubelskiego i podkarpackiego. Do domów ruszyli także ci, którzy wpadli w góry jedynie na weekend.

📢 Luszowice. Niebezpieczny wypadek przy drodze powiatowej koło Dąbrowy Tarnowskiej. Samochód osobowy zakończył jazdę na ogrodzeniu kościoła

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielę (29 stycznia) przedpołudniem na drodze powiatowej w Luszowicach (gmina Radgoszcz). Kierowca samochodu osobowego wjechał w ogrodzenie kościoła parafialnego.

📢 Studniówka uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu. Tak bawiła się IVB. Mamy ZDJĘCIA

W DW Zacisze odbył się bal studniówkowy klasy IVB Liceum Ogólnokształcącego im. Mari Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu. Na sto dni przed maturą uczniowie bawili się prawie do rana.

📢 Kraków. Po incydencie w sklepie Rossmann prokuratura oskarża emerytowanego żołnierza. W maseczce z napisem „policja” udawał policjanta?

Tomasz Sabuda musi się tłumaczyć na sali rozpraw z interwencji w sklepie Rossmann, bo prokuratura oskarżyła go o podanie się za policjanta. Ważnym dowodem w sprawie jest maseczka z napisem „policja”, którą mężczyzna miał wtedy na twarzy. Jego proces rozpoczął się przed Sądem Rejonowym dla Krakowa Podgórza.

📢 Zakopane oblężone. Na Krupówkach tłumy. Są turyści, białe misie i nawet kapela romska. Zdjęcia z początku małopolskich ferii

Zimowe ferie w Zakopanem na całego. Są turyści, jest śnieg i mróz. Miasto pod Giewontem jest gwarno i tłocznie. - Małopolska dopisała – mówią górale.

📢 Wielki bal uczniów Górki. Uczniowie trzech klas bawili się w Gospodzie Magurskiej. Poloneza poprowadził sam dyrektor

Za nimi ich pierwszy dorosły Bal, czyli Studniówka. W Gospodzie Magurskiej bawili się uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach a dokładnie ci z klas 4B liceum i 4b oraz 4C technikum.

📢 Studniówka 2023. Uczniowie X LO w Krakowie bawili się w Starej Zajezdni. Taki bal jest tylko raz w życiu

Uczniowie X Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie rozpoczęli swój bal maturalny od tradycyjnego poloneza. Choć teraz licealiści odliczają już dni do matury to w piątkowy, 27 stycznia, wieczór wraz z osobami towarzyszącymi i gronem pedagogicznym bawili się w Starej Zajezdni na krakowskim Kazimierzu. Razem z maturzystami była nasza fotoreporterka, która zrobiła wiele pamiątkowych zdjęć tego wyjątkowego balu. Zapraszamy do wspólnych wspomnień.

📢 Krynica-Zdrój zimową stolicą Polski początków XX w. Tu rozwijał się hokej, saneczkarstwo i skoki. Tak wyglądały kiedyś zawody

Nie wszyscy wiedzą, że Krynica-Zdrój w latach 20-40 XX w. była zimową stolicą Polski. Organizowane były tam Mistrzostwa Świata w saneczkarstwie i w hokeju na lodzie, a także międzynarodowy konkurs skoków narciarskich. To właśnie słynnym kurort pod Górą Parkową jest kolebką zimowych sportów, tam powstała skocznia narciarska, pierwszy tor lodowy oraz trasy dla narciarzy czy stadion lodowy dla hokeistów.

📢 Zniszczone pokoje, bałagan, brud, pretensje. Takie zachowania turystów najbardziej irytują wynajmujących kwatery na Podhalu [29.01.2023]

Trwają zimowe ferie 2023. To oznacza, że pod pod Giewontem zrobi się naprawdę bardzo tłoczno. To czas zarobku, ale i bardzo intensywnej pracy dla hotelarzy i kwaterodawców. Niekiedy zachowanie turystów budzi zdumienie, rozbawienie, ale także irytację. Zobaczcie co najbardziej denerwuje górali wynajmujących kwatery.

📢 PKL zainwestuje 20 milionów zł na Górze Parkowej. Atrakcje zrekompensują tanią dzierżawę? Wpływy z podatków liczone są w setkach tysięcy

Szykuje się rewolucja na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju, powstaną tam milionowe atrakcje, które mają wpłynąć na ruch turystyczny. Cześć inwestycji powstanie na działkach gminnych, które ta wydzierżawi spółce na 30 lat za 5 tys. zł rocznie. Nie wszystkim się to podoba.

📢 Studniówka 2023. Maturzyści z I LO w Myślenicach bawili się w Folwarku Zalesie. Zatańczyli wyjątkowego poloneza

W sobotę (28 stycznia) na balu studniówkowym bawili się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach. Czas ku temu najwyższy, bo do o matury zostało 97 dni. Po wypowiedzianych przez dyrektora szkoły słowach „poloneza czas zacząć” do tańca ruszyło aż siedem maturalnych klas. Na miejsce zabawy wybrali Folwark Zalesie w Grajowie. Byliśmy tam z nimi.

📢 Krynica Źródłem Kultury 2023. Mrozu błyszczał na scenie Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju niczym złoto. Tłumy na koncercie

Za nami kolejny koncert w ramach cyklu Krynica Źródłem Kultury 2023. Na scenie Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju wystąpił Mrozu. Koncert wokalisty przyciągnął spory tłum, który wraz z artystą śpiewał jego największe przeboje.

📢 Studniówka 2023. Bal z polonezem i walcem uczniów ZSiPO w Skale. Zabawę zorganizowali w Hotelu Jurajskim

Poloneza czas zacząć - te magiczne słowa otwierają zwykle studniówkową zabawę - pierwszy najważniejszy bal w dorosłym życiu uczniów - maturzystów. Tak zaczynali także uczniowie trzech klas maturalnych Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Ale tu tradycja jest jeszcze bogatsza, bo po polonezie uczniowie proszą swoich nauczycieli do walca i już na początku zabawa jest podwójna. To jak uczniowie bawili się na studniówce uwieczniliśmy na zdjęciach.

📢 Studniówka na Kopcu Kościuszki. Niezapomniany bal przyszłych maturzystów z XXVIII LO w Krakowie. Zabawa była wyśmienita

Był tradycyjny polonez, zatańczony dostojnie i z klasą, a także podziękowania dla nauczycieli oraz wyśmienita zabawa. Przyszli maturzyści z XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie mają już za sobą swój niezapomniany bal studniówkowy, który w piątek 27 stycznia odbył się w zabytkowych wnętrzach fortu u stóp Kopca Kościuszki. Młodzież XXVIII LO wyglądała oszałamiająco!

📢 Gorlice. Niech żyje bal... studniówkowy w Starym Dworcu! Dzisiaj bawią się tam przyszli maturzyści z I LO im. M. Kromera

Eleganckie garnitury, wymyślne suknie i wyszukane dodatki. Tak w dzisiejszy, sobotni wieczór (28.1) prezentują się przyszli maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach, którzy bawią się na studniówce w Starym Dworcu. Uczestniczy w niej ok. 180 osób. Młodzież wygląda dosłownie olśniewająco!

📢 Plaza Kraków staje się rumowiskiem. Ciężki sprzęt burzy kolejne elementy konstrukcji dawnej galerii handlowej

Trwa rozbiórka dawnej Galerii Plaza w Krakowie. Ma zakończyć się w II kwartale tego roku. W tym miejscu powstanie "wielofunkcyjny kompleks" jak podał inwestor, nie zdradzając szczegółów swoich planów. Na razie znikają kolorowe ściany dawnej galerii i jej wzbudzająca przez lata kontrowersje konstrukcja. Pojawia się coraz więcej gruzu.

📢 Kraków ma długą i bogatą tradycje ulicznych korków. W latach 90. komunikacyjny paraliż też nie był wyjątkiem ZDJĘCIA

Chyba każdy zmotoryzowany mieszkaniec stolicy Małopolski utknął choć raz w korku, które najczęściej tworzy się w godzinach porannych i wieczornych. Niestety paraliż komunikacyjny coraz częściej występuje też w innych porach dniach. Okazuje się jednak, że tłok na drogach wcale nie jest symbolem ostatnich lat. 20 czy 30 lat temu Kraków również nie był wolny od korków. Zobaczcie, jak w latach dziewięćdziesiątych wyglądała tłoczna codzienność na krakowskich ulicach. Rozpoznajecie te miejsca?

📢 Pierwsze cięcia w komunikacji miejskiej w Krakowie od soboty. Z powodu ferii i braku pieniędzy

Rzadsze kursy, skrócone lub zawieszone linie - to skutek braku pieniędzy w kasie Krakowa. Wprowadzenie cięć w komunikacji zbiegło się z feriami, gdy zawsze mniej tramwajów i autobusów było wysyłanych na ulice. Bo niby ludzi mniej w mieście. Ale po feriach, to co stracą od soboty 28 stycznia pasażerowie, już nie wróci, bo na komunikację ciągle brakuje ponad 400 mln zł. Do wspomnianych zmian w komunikacji dołączą jeszcze te związane z wlokącym się remontem ul. Królowej Jadwigi.

📢 Poważny wypadek na A4 koło Tarnowa. Trzy osoby ranne po zderzeniu trzech samochodów. Autostrada w stronę Krakowa była zablokowana. Zdjęcia

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku, do jakiego doszło w rejonie węzła Tarnów Mościce na autostradzie A4. W sobotę (28.01) na pasie w kierunku Krakowa doszło tam do zderzenia trzech samochodów osobowych. Jedna z osób poszkodowanych jest nieprzytomna. Jezdnia w kierunku Krakowa była całkowicie nieprzejezdna.

📢 Studniówka 2023. To był niezwykły wieczór przyszłych maturzystów z XI LO w Krakowie. Wyglądali olśniewająco! Zobacz zdjęcia

Eleganckie garnitury, wymyślne suknie i wyszukane dodatki. Tak w piątkowy wieczór (27.1) prezentowali się przyszli maturzyści z XI Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej, którzy bawili się na studniówce w Folwarku Zalesie w Grajowie. Uczestniczyło w niej ok. 250 osób. Młodzież wyglądała dosłownie olśniewająco!

📢 Nowy Sącz. 78 lat temu wysadzono sądecki zamek. Eksplozja zniszczyła również dzielnicę żydowską [ZDJĘCIA]

18 stycznia 1945 roku o godz. 5 rano, tuż przed wyzwoleniem spod niemieckiej okupacji, wysadzono w powietrze zamek w Nowym Sączu, w którym częściowo złożona była amunicja. Niestety wraz z zabytkiem zniszczono dużą część miasta, głównie dzielnicę żydowską. Chociaż odbudowano sąsiednie kamienice, nigdy nie zdecydowano się, aby odbudować zamek.

📢 Krakowski Tomex się zmieni. Koniec targowiska jakie znamy. Prawdopodobnie powstanie tam market budowlany 28.01

Słynne targowisko Tomex, które do niedawna tętniło życiem i było jednym z głównych miejsc do robienia zakupów przez nowohucian, jeszcze w tym roku całkowicie zmieni się. Plac zostanie zabudowany przez halę handlową, gdzie najprawdopodobniej będzie działał market budowlany. Wszyscy przedsiębiorcy po 31 lipca przenoszą się ze swoimi biznesami do lokali od strony ronda. - Teraz Tomex będzie bardziej zwarty - mówi Piotr Haniewski. Już w październiku ubiegłego roku pisaliśmy o tym, że przedstawiciele placu planowali jego reorganizację. Taka decyzja jest wynikiem wymierania jego części. Jak tłumaczyli przedsiębiorcy prowadzący tam swoją działalność, coraz większe pustki tam panujące są spowodowane rosnącymi czynszami i mniejszą liczbą klientów.

📢 Studniówka 2023. Świetna zabawa i wspaniały bal XVI Liceum Ogólnokształcącego im. KK Baczyńskiego

Wyszukane kreacje, zwiewne ale i bardziej dopasowane, oraz wspaniałe fryzury u pań. Równie eleganccy, choć nieco w bardziej stonowanych strojach, panowie. Maturzyści z XVI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie oraz ich goście 27 stycznia bawili się na parkiecie w lokalu Zielone Wzgórze w Zielonej (Gmina Koniusza). To wszystko, co tam się działo, uwieczniła nasza fotoreporterka.

📢 Zabierzów. Historia psa wyjętego z błota bez happy endu. Lekarze podjęli decyzję o uśpieniu, zwierzę zbyt cierpiało

Nie ma szczęśliwego zakończenia historia psa z Zabierzowa, a właściwie suczki, o której mówiono, że została "zakopana żywcem", potem łagodniej, że wykopana na placu budowy, a w końcu, że wyciągnięta z błota. W ostatnich dniach było o niej głośno. Do emocji i podawanych rozbieżnych informacji teraz dochodzi kolejna. Pies cierpi zbyt mocno, musi zostać uśpiony. Zdecydowano o tym w KTOZ, a odnaleziony właściciel zgodził się na to.

📢 Zakrapiana impreza urodzinowa 15-letnich koleżanek w Nowym Wiśniczu, trzy dziewczęta były pod wpływem alkoholu

Policjanci z Nowego Wiśnicza zostali wezwani do potrzebującej pilnej pomocy 15-latki. Dziewczyna znajdowała się w lesie i była w bardzo złym stanie. Okazało się, że na jej samopoczucie miał wpływ… wypity alkohol. Mieszkanka powiatu myślenickiego miała go spożywać na imprezie urodzinowej swoich dwóch rówieśniczek. Ich urodzinowe świętowanie zaznaczyło się wynikiem 1,2 promila, 1 promil i 0,8 promila.

📢 Oliwier z Wadowic walczy o życie w szpitalu w Lublinie. Po zakażeniu RSV stan chłopca chorującego na SMA pogorszył się. Trafi pod respirator

Ze szpitala w Lublinie, w którym przebywa obecnie Oliwierek z Wadowic napłynęły kolejne smutne wieści. Po zakażeniu wirusem RSV chorujący na SMA chłopiec został przeniesiony na oddział intensywnej terapii, gdzie podłączono go pod respirator.

📢 Top 10 najlepiej ocenianych restauracji w Krynicy-Zdroju według opinii użytkowników Google

W Krynicy-Zdroju jest wiele restauracji i lokali gastronomicznych oferujących dania kuchni niemal z całego świata. Jest więc w czym wybierać. Gdzie się jednak udać, żeby smacznie zjeść? Pomocne mogą okazać się opinie użytkowników serwisu Google. Sprawdziliśmy oceny i przygotowaliśmy TOP 10 restauracji w Krynicy-Zdroju, które są najlepiej oceniane w Google. Zobaczcie zestawienie. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Limanowa. Co dalej z nieużytkowanym placem targowym „Mój Rynek”? Radni zdecydowali

W trakcie piątkowej sesji Rady Miasta Limanowa dyskutowano m.in. o przyszłości pechowego targowiska „Mój Rynek”, na którego utworzenie przed kilkoma laty Miasto uzyskało 1 mln zł dofinansowania w ramach programu „Mój rynek”, samo przeznaczając na tę inwestycję ostatecznie nieco ponad 4 mln zł, a które nie pełni obecnie swojej roli, gdyż przeważnie stoi puste. Radni zdecydowali, że działka ma zostać sprzedana.

📢 Kraków. Jest zgoda na budowę kontrowersyjnej drogi do Małopolskiego Centrum Nauki. "Mieszkańcy stracą zieleń"

Jest zgoda na budowę drogi dojazdowej do Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon, które powstaje w Czyżynach. Wybrano wariant, przeciwko któremu protestowali mieszkańcy, bo zgodnie z nim trzeba będzie zlikwidować część terenów zielonych w rejonie zabytkowego pasa startowego dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny. Jednak zdaniem urzędników jest on najlepszy w kontekście bezpieczeństwa ruchu drogowego.

📢 Pies nie był zakopany żywcem. Policja z Zabierzowa ustaliła inną wersję. Odnalazł się zrozpaczony właściciel

Znalazł się właściciel psa, o którym mówiono "zakopany żywcem". O sprawie wykopania zwierzaka z błota zrobiło się głośno w poniedziałek 23 stycznia. Teraz policja wskazuje, że po rozmowach z pracownikami budowy ustalono, że pies nie był zakopany, a wyjęty z bota. A na komisariat zgłosi się zrozpaczony właściciel. Okazało się, że rodzina poszukiwała psa. Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zaś przekazuje nowe informacje.

📢 Najpiękniejsze, nietypowe i wyjątkowe makijaże studniówkowe 2023. Takie stylizacje można było zobaczyć na balowym parkiecie

Mówi się, że studniówka jest pierwszym balem w życiu młodego człowieka. Znaczna część przyszłych maturzystów bardzo poważnie traktuje to wydarzenie. Poszukiwania odpowiedniej stylizacji czy dobór fryzury to nie wszystko. Istotnym elementem jest także makijaż. To on często nadaje odpowiedniego "charakteru" całej stylizacji. W tym roku na studniówkowym parkiecie było zarówno klasycznie jak i oryginalnie i nietypowo. Zobaczcie sami jakie makijaże królowały na tegorocznych balach.

📢 ONA i ON Prześlij zdjęcie do galerii szczęśliwych par. Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze z nich. Do wygrania Citroen C3 i inne nagrody!

Tworzymy galerie szczęśliwych par z Małopolski. 14 lutego, w dniu Święta Zakochanych, przesłane zdjęcia ukażą się w specjalnym dodatku do gazety. Prześlij zdjęcie - to może być piękna niespodzianka dla ukochanej osoby. Możesz też dodać życzenia. Nasi Czytelnicy wybiorą najsympatyczniejsze pary, na które czeka mnóstwo nagród, a w finale nagroda główna - piękny i nowoczesny Citroen C3. Zdjęcia zwycięzców trafią na okładkę gazety!

📢 Gdzie mieszka Piotr Żyła i Marcelina Ziętek? Zaglądamy do domu skoczka. Zobacz, jak urządził się w Ustroniu Piotr Żyła

Piotr Żyła to popularny sportowiec, który ma rzeszę fanów i lubi brylować w mediach społecznościowych. Kibice na bieżąco śledzą jego sukcesy w Pucharze Świata 2022/2023 w skokach narciarskich. Na co dzień Piotr Żyła mieszka w Ustroniu, gdzie niedawno wybudował piękny dom z basenem. Zobacz, jak się urządził z partnerką Marceliną Ziętek. Koniecznie zajrzyj do domu Piotra Żyły.

📢 Kultowe gadżety z PRL-u. Te przedmioty były bardzo popularne w kuchni. Dzisiaj nie każdy potrafi zgadnąć, do czego służyły

W PRL-u niemal każda kuchnia pełna była gadżetów, które miały ułatwić życie paniom i panom domu. Niektóre przedmioty funkcjonują do dzisiaj, tyle że w nowej odsłonie, inne stanowią dla młodszych pokoleń istną zagadkę. Przypominamy kultowe urządzenia i przybory kuchenne z PRL-u.

📢 W Krakowie wybudują premetro. Jasna deklaracja wiceprezydenta Andrzeja Kuliga. Zobacz, gdzie powstaną podziemne przystanki

  • Premetro to jest projekt, który na pewno zostanie zrealizowany w pełni - przyznaje wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig. Inwestycja ma być przeprowadzona do 2033 roku. Przejdź do GALERII, by zobaczyć, gdzie zaplanowano podziemne przystanki.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Szef MON do opozycji: otwieraliście wschodnią flankę NATO

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska
Dodaj ogłoszenie