Prasówka 4.10.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 3.10. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Takie stare telefony są teraz warte fortunę. Te modele telefonów są poszukiwane przez kolekcjonerów [4.10.2022 r.]”?

Prasówka 4.10: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Takie stare telefony są teraz warte fortunę. Te modele telefonów są poszukiwane przez kolekcjonerów [4.10.2022 r.]

Masz w domu stare modele telefonów komórkowych? Być może siedzisz na kopalni złota i nawet o tym nie wiesz! Niektóre stare telefony komórkowe są bardzo cenne. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie sporą sumę pieniędzy. Są takie modele telefonów, których wartość sięga kilku tysięcy euro. Zobacz je teraz w naszej galerii.

Nie przegap promocji!

📢 Fuszerki budowlane, od których włos jeży się na głowie! Tacy "fachowcy" to zgroza dla każdego. Zobaczcie

„Fuszerka” budowlana i nie tylko. Niektóre sytuacje oraz efekty nieprofesjonalnego wykonania różnych czynności, głównie w branży budowlanej wydają się wręcz absurdalne, a „kreatywność” architektów i „specjalistów” jest niebywała. Te najbardziej zaskakujące rozwiązania wziął „pod lupę” facebookowy profil pod nazwą Fuszerka Sp. z o.o., który pokazuje je z przymrużeniem oka. Dziennik Zachodni dostał zgodę na publikację najciekawszych wpadek. „Pomysłowi” elektrycy, monterzy instalacji, murarze i „mistrzowie” elewacji podbijają sieć. Zobacz najbardziej „kreatywne” rozwiązania „fachowców”. Na ich widok ręce opadają!

📢 Emerytury w październiku 2022. Takie przelewy będą dostawać emeryci po zmianach podatkowych

W październiku emeryci znów dostaną inne przelewy emerytur w porównaniu z poprzednim miesiącem. Wynika to z faktu otrzymania we wrześniu dodatkowej kwoty - tzw. Czternastej Emerytury. Październikowe przelewy będą więc mniejsze, ale inne w porównaniu z samym początkiem roku. W marcu bowiem doszło do waloryzacji emerytur, a w lipcu do kolejnych zmian podatkowych.

Prasówka 4.10: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wisła Kraków. Radosław Sobolewski trenerem „Białej Gwiazdy”

Nie ma wielkiego zaskoczenia. Radosław Sobolewski, który do tej pory był asystentem Jerzego Brzęczka, zastąpił tego ostatniego na stanowisku pierwszego trenera. „Sobol” podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku. Umowa zawiera opcję przedłużenia na następny sezon, jeśli Wisła awansuje do ekstraklasy.

📢 Horoskop dzienny na 4 października 2022 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, co przyniesie Ci wtorek

Horoskop dzienny na wtorek 4 października dla wszystkich znaków zodiaku. Co wydarzy się u Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika i Ryb? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 Kraków. "Nie mamy na życie". Inauguracja roku akademickiego w Akademii Sztuk Teatralnych w cieniu kryzysu

  • Nie mamy na życie. Musimy wprowadzić drastyczne oszczędności kosztem studentów, z zajęciami online w miesiącach zimowych włącznie - mówiła Dorota Segda, rektorka krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych, podczas inauguracji 77. roku akademickiego tej uczelni. Minister kultury zapowiada pomoc finansową dla uczelni.

📢 Tarnów/Kraków. Najszybsza Babcia Świata wywalczyła medal podczas Biegu Trzech Kopców

Barbara Prymakowska ma 79 lat. Wiek jednak nie jest dla niej przeszkodą, by być aktywną fizycznie i uprawiać sporty. „Najszybsza babcia świata” po raz kolejny udowodniła to na zawodach w Krakowie, gdzie zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej w Biegu Trzech Kopców.

📢 Małopolskie drużyny piłkarskie - na różnym szczeblu - wycofane z ligowych rozgrywek przed i już w trakcie sezonu ZDJĘCIA

W ostatnich tygodniach - także we wrześniu - wiele małopolskich klubów podjęło decyzję (głównie z powodów finansowych) o wycofaniu swoich drużyn z udziału w ligowych rozgrywkach na różnym szczeblu i różnych kategoriach wiekowych, a nawet o całkowitej rezygnacji w sportowej rywalizacji. Kilka innych zostało wycofanych z powodu nieprzystąpienia do rozgrywek. Chcesz dowiedzieć się, które to m.in. kluby? Przejdź do galerii. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kraków. Są wyższe płace i niższe kary w MPK. Kursów przybywa wraz ze studentami

Po kryzysie w krakowskim Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym z ostatnich miesięcy, a następnie wprowadzeniu podwyżek dla motorniczych i kierowców słyszymy od nich, że już "minął szał anty-MPK". Kierowcy autobusów zwracają natomiast uwagę na telefony, jakie dostają z pracy: z prośbami, czy nie wzięliby niezaplanowanych wcześniej godzin. Czy to oznacza, że któregoś autobusu nie doczekamy się na przystanku z powodu braku obsady? Urzędnicy zapewniają, że takich sytuacji już nie ma, a od października - czyli od początku nowego roku akademickiego - wprowadzono wzmocnienia krakowskiej komunikacji.

📢 Hip-hopowa noc w Klubie Energy 2000 w Przytkowicach z Kinny Zimmerem. Zobaczcie zdjęcia z imprezy

Klubowicze Energy 2000 w Przytkowicach mają za sobą kolejną hip-hopową noc. Tym razem na scenie, po raz pierwszy w tym klubie, wystąpił Kinny Zimmer. Zabawa była przednia. Nie mogło zabraknąć efektów specjalnych. Ci, którzy w klubie pojawili się po raz pierwszy, zapowiedzieli swój powrót.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kraków. Budując nowoczesną kolej, dokopali się do tej z XIX wieku

Postępują prace przy rozbudowie linii kolejowej w Krakowie. Jakiś czas temu, by zbudować mosty na Wiśle, robotnicy musieli zdemontować słup energetyczny w rejonie skrzyżowanie ulicy Podgórskiej i Halickiej. W wykopie, który powstał, napotkano ślady dawnej linii kolejowej z XIX wieku. Natomiast podczas pracy w rejonie stacji Płaszów odkopano stare magazyny i peron.

📢 Wisła Kraków. Jerzy Brzęczek nie zostanie w klubie w innej roli

Jerzy Brzęczek nie jest już trenerem Wisły Kraków. Kibice zastanawiali się natomiast, czy nie zostanie w klubie w innej roli, np. dyrektora sportowego. Nie zostanie.

📢 Kraków. Zamkną ważne skrzyżowanie w Nowej Hucie

Trwa remont torowiska na ulicy Kocmyrzowskiej. W związku z postępem prac, od wtorku 4 października, zamknięty zostanie przejazd przez tarczę skrzyżowania z ulicami Cienistą i Bulwarową.

📢 Tarnowski sąd skazał członków narkotykowego gangu. W ich ujęciu pomogła aplikacja stworzona przez FBI

Sąd Okręgowy w Tarnowie skazał 14 członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem z Hiszpanii do Polski dużej ilości narkotyków. Wśród skazanych są osoby pochodzące m.in. z Krakowa, Tarnowa i Nowego Sącza.

📢 Hutnik Kraków. Prezes Artur Trębacz o powstaniu spółki: Rozmowy z inwestorem są bardzo zaawansowane

  • Rozmowy nabrały bardzo dużego tempa, jest duże zaangażowanie też drugiej strony, żeby szybko dobrnęły do końca. No i robimy wszystko, aby doprowadzić do takiej sytuacji, żebyśmy w przerwie międzysezonowej byli w stanie przekształcić się - mówi Artur Trębacz, prezes Hutnika Kraków, o działaniach w celu powołania spółki, w której inwestorem ma zostać Cognor, polski potentat stalowy, obecny sponsor nowohuckiego klubu.

📢 Kraków. Ceny zniczy szaleją. Zobaczcie, ile trzeba zapłacić

Za niespełna miesiąc dzień Wszystkich Świętych. W wielu sklepach już pojawiają się palety wypełnione zniczami. Ceny zniczy w tym roku mogą jednak zmrozić klientów. Nie jest tanio. Zobaczcie sami, ile trzeba zapłacić w krakowskich sklepach i na placach targowych.

📢 Wnioski po meczu Cracovii z Radomiakiem - marsz w górę

Wygrana piłkarzy Cracovii w Radomiu 2:0 poprawiła nastroje u kibiców, które mocno podupadły po przegranej z Widzewem w Łodzi. Po łódzkiej porażce był jeszcze zremisowany mecz z Pogonią Szczecin a potem dwutygodniowa przerwa. Teraz zespół trenera Jacka Zielińskiego pokazał ciekawe oblicze. Co o nim wiemy? Wnioski prezentujemy w GALERII. Przesuwajcie zdjęcia w prawo - naciśnijcie strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Kraków. W końcu otwarto sklep socjalny. Długo na niego czekano. Znamy zasady korzystania

W Krakowie przy ul. Siemaszki 31 działa już pierwszy sklep socjalny „Dobry Sklep”. Ze wsparcia sklepu socjalnego mogą korzystać osoby lub rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej na podstawie skierowania wydanego przez Miejskiego Ośrodka Opieki Społecznej. Płaci się kartą, wydaje punkty.

📢 Tarnów miał szansę na setki nowych miejsc pracy, ale zagraniczny inwestor ostatecznie otworzy fabrykę na Podkarpaciu

Tarnów poniósł porażkę w zabieganiu o dużego inwestora? Kilka lat temu podpisano z nim list intencyjny dotyczący uruchomienia w mieście fabryki, w której pracować miało kilkaset osób. Zakład powstanie, tyle że na Podkarpaciu.

📢 Zakopane. Powstał mural z prac Ewy Dyakowskiej-Berbeki. To hołd dla Macieja Berbeki i ludzi gór ZDJĘCIA

W Zakopanem powstał ogromny mural, który jest formą wspomnienia i oddania hołdu himalaiście Maćkowi Berbece, ale także ludziom gór. Mural przedstawia dwa dzieła autorstwa żony himalaisty - śp. Ewy Dyakowskiej-Berbeki.

📢 Kraków. Ewakuowano ponad 300 osób z budynku PKP przy placu Matejki. Powodem wyciek gazu

Około 330 osób trzeba było ewakuować z budynku PKP przy placu Matejki w Krakowie. W poniedziałek 3 października doszło do wycieku gazu w tamtejszej kotłowni. Wyciek został opanowany przez pracowników pogotowia gazowego jeszcze przed przyjazdem strażaków. Straż Pożarna zabezpiecza miejsce zdarzenia (stan na godz. 12.40).

📢 Wisła Kraków poinformowała, kto poprowadzi poniedziałkowy trening

Wisła Kraków powoli informuje o zmianach w sztabie szkoleniowym. O godz. 9 poinformowano, że Jerzy Brzęczek złożył dymisję, która została przyjęta. W południe z kolei pojawiła się informacja, kto poprowadzi poniedziałkowy trening. Zaskoczenia nie ma. Będzie to Radosław Sobolewski.

📢 Trzyciąż. Mieszkańcy powiatu bawili się na XV Święcie Ziemniaka. W tym roku rekordowa bulwa ważyła prawie dwa kilogramy. ZDJĘCIA

Mieszkańcy powiatu olkuskiego i okolic bawili się na XV Święcie Ziemniaka w gminie Trzyciąż. Podobnie jak w ubiegłych latach organizatorzy przygotowali dla imprezowiczów całą masę atrakcji. Wśród nich były między innymi koncerty, biesiada oraz pokazy. Nie mogło także zabraknąć konkursów, wśród których był ten na „Ziemniaka rekordzistę”.

📢 Nie żyje Jerzy Urban. O śmierci byłego rzecznika rządu PRL poinformował tygodnik "NIE"

Nie żyje Jerzy Urban, zmarł w wieku 89 lat. O śmierci naczelnego "NIE" i byłego rzecznika rządu PRL poinformowano na Twitterze tygodnika. W 1992 roku senator Ryszard Bender określił Urbana mianem „Goebbelsa stanu wojennego” i to określenie na stałe już do niego przylgnęło.

📢 Wisła Kraków. Średnia punktów na mecz zdobywana przez wszystkich trenerów piłkarzy „Białej Gwiazdy" ZDJĘCIA

Sprawdziliśmy, jaką średnią punktów na ligowy mecz osiągnęli wszyscy trenerzy piłkarzy Wisły Kraków, prowadzący ich w ekstraklasie i dawnej II lidze. Ponieważ do 1995 roku za zwycięstwo w meczu przyznawano dwa punkty, a za remis jeden (w latach 1986-1990 za wygraną minimum 3 bramkami zwycięzca dostawał trzy punkty, natomiast przegrany był karany odjęciem punktu), a potem - do dziś - odpowiednio trzy i jeden, by wyrównać szanse wszystkim szkoleniowcom, obliczaliśmy średnią według obecnie obowiązującej punktacji. W przypadku równej średniej, o wyższym miejscu trenera decydowała większa liczba meczów, w których punktował, a w dalszej kolejności większa liczba zwycięstw. Przejdź do galerii. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zakopane. Zwłoki mężczyzny znalezione w potoku przy Krupówkach

Zakopane. W poniedziałek przed południem Potoku Foluszowym zauważony został martwy mężczyzna. Leżał pod drewnianym mostkiem w rejonie tzw. Góralskich Sukiennic przy dolnych Krupówkach.

📢 Krakowscy policjanci szkolili się na poligonie z obsługi broni bojowej ZDJĘCIA

Karabiny maszynowe, pistolety sygnałowe, wyrzutnia granatów łzawiących - m.in. z takim sprzętem ćwiczyli krakowscy policjanci pod koniec września na poligonie. W trakcie dwóch dni szkoleniowych mieli szansę utrwalić wiedzę na temat bojowych jednostek broni. Zobaczcie, jak wyglądały ćwiczenia.

📢 Uzdrowisko na jesień? Czemu nie! Mapa wszystkich miejscowości uzdrowiskowych. Gdzie znajduje się największe uzdrowisko w Polsce?

Jeżeli cały rok ciężkiej pracy dał wam w kość, odpoczynek jest nie tylko zasłużony, ale i konieczny. Nie wszyscy wiedzą, że są w naszym kraju miejscowości, w których piękne krajobrazy i bogactwo atrakcji to tylko miły dodatek do prawdziwej regeneracji organizmu. Uzdrowisko na jesięń? Czemu nie! Dla wszystkich tych, którzy czują się zmęczeni, przygotowaliśmy mapę wszystkich miejscowości uzdrowiskowych. Gdzie znajduje się największe uzdrowisko w Polsce? W tym artykule zawarliśmy wszystkie najważniejsze informacje.

📢 Muszyna. Jesień zawitała na dobre do sądeckiego uzdrowiska. Tu jest naprawdę pięknie! Zobaczcie zdjęcia

Jesień na dobre zagościła w Muszynie, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wycieczek turystycznych. Sądeckie uzdrowisko przeżywa oblężenie o każdej porze roku, ale złota polska jesień jest szczególnie malownicza w tej urokliwej górskiej miejscowości. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa muszyńskich fotografów Artura Królikowskiego i Macieja Zwierza. Liczymy, że zachęcą Was do odwiedzenia uzdrowiska, które staje się coraz większą konkurencją dla sąsiedniej Krynicy.

📢 Najlepsi strzelcy małopolskiej IV ligi. Ranking TOP 18. Liderem jest piłkarz z Niecieczy

IV liga małopolska. Najlepsi strzelcy sezonu 2022/2023 - oto klasyfikacja po 11. kolejce, po meczach rozegranych 1-2 października. Jest tutaj 18 najskuteczniejszych zawodników, którzy zdobyli przynajmniej 5 goli. WIĘCEJ >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wisła Kraków. Jerzy Brzęczek nie jest już trenerem „Białej Gwiazdy”

Wisła Kraków oficjalnie poinformowała, że Jerzy Brzęczek nie jest już jej trenerem! Jak informuje klub z ul. Reymonta, szkoleniowiec złożył dymisję i została ona przyjęta przez władze klubu.

📢 Chrzanów. Seks, narkotyki i alkohol. Menele terroryzują mieszkańców Al. Henryka. "Poklepują się po plecach z policjantami"

Nie ma bata na osoby całymi dniami pijące alkohol, zaczepiające ludzi oraz demoralizujące dzieci pod szkołą na al. Henryka w Chrzanowie. Mieszkańcy mają dość tej ulicznej meliny i domagają się zdecydowanych działań. Zarzucają policji pobłażliwość względem osób notorycznie łamiących prawo.

📢 Pod jakimi drzewami rosną grzyby? Gdzie szukać prawdziwków i podgrzybków? Oto ściąga przed grzybobraniem 3.10.2022

Udane grzybobranie zależy nie tylko od szczęścia, ale i od wiedzy. By wrócić do domu z pełnym koszykiem trzeba wiedzieć, gdzie i o jakiej porze szukać konkretnych gatunków. Niektóre grzyby upodobały sobie zacienione stanowiska pod drzewami, inne z kolei preferują otwarte, łąkowe tereny. Zanim udamy się do lasu warto więc przeczytać o kilku zasadach, które ułatwiają nam poszukiwania. Sprawdź w galerii, gdzie rosną poszczególne gatunki grzybów jadalnych.

📢 Pożar samochodu na stacji benzynowej pod Krakowem

W nocy z soboty na niedzielę służby zostały zaalarmowane i wysłane do pożaru samochodu, na stacji benzynowej w miejscowości Pobiednik Wielki. Na miejsce zadysponowano jednostki OSP oraz Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 4 z Krakowa. Na szczęście nie doszło do zapalenia się infrastruktury stacji. Nie ma też informacji o poszkodowanych osobach.

📢 Nowa Wieś k. Kęt. Motocyklista ranny po zderzeniu z samochodem osobowym. Świadkowie wypadku rzucili mu się na pomoc

Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło w poniedziałek (3.10.2022) rano na drodze w Nowej Wsi w powiecie oświęcimskim. Policja dziękuje osobom, które udzieliły mu pierwszej pomocy.

📢 Tatry. Osiem osób potrzebowało pomocy ratowników TOPR. Był upadek z wysokości, urazy nóg i pobłądzenia

Turystka spadła 150 metrów z Przełęczy Zawrat, inni wędrowcy doznali urazów stawów skokowych i musieli zostać zniesieni z gór. W sumie w weekend ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pomogli ośmiu turystom.

📢 Horoskop partnerski dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź, z kim masz szansę na stworzenie dobrego związku 3.10.22

Nie od dziś wiadomo, że astrologiczny poziom dopasowania partnerów jest niezwykle ważny. Można go ustalić na podstawie naszych znaków zodiaku. Pozwoli to m.in. określić, czy nasz partner lub partnerka na pewno do nas pasuje, z kim moglibyśmy stworzyć najlepszy związek i potrafili porozumiewać się niemal bez słów. Przejdź do galerii i poznaj horoskop partnerski dla wszystkich znaków zodiaku.

📢 Sprawdzone miejsca grzybiarzy w Małopolsce. To pewniaki, stamtąd wraca się z pełnymi koszami. Gdzie na grzyby w październiku? 3.10.2022

Gdzie na grzyby w Małopolsce? Jakie miejscówki są najlepsze? Każdy grzybiarz doskonale wie, gdzie się udać, by uzbierać pełny kosz owoców runa leśnego. Fascynaci grzybobrania strzegą swoich miejscówek, jak oka w głowie. My uchylamy rąbka tajemnicy i zdradzamy, które miejsca w okolicach Tarnowa, Nowego Sącza, Małopolski zachodniej, Podhala i Krakowa obfitują w dorodne okazy grzybów. Przejdź do galerii i sprawdź listę polecanych miejsc.

📢 Najdroższe i najtańsze dzielnice Krakowa. Gdzie zapłacisz najwięcej, a gdzie najmniej za mkw. mieszkania? Ranking jesień 2022

Pierwszy stopień podium rankingu najdroższych krakowskich dzielnic dla nikogo nie będzie zaskoczeniem: najdrożej jest w Dzielnicy I Stare Miasto. Średnia cena ofertowa za mkw. mieszkania wynosi tam 13 955 zł, co stanowi kwotę o 3 403 zł wyższą od średniej ceny w mieście ogółem. W rankingu jednak pojawiają się dzielnice, w których cena za mkw. spada poniżej 9 tys. zł. Przejdź do galerii i zobacz, gdzie są najtańsze, a gdzie najdroższe mieszkania w Krakowie.

📢 Paznokcie na jesień - migdałki. Beżowe, bordowe, zielone, we wzory i z brokatem. Najpiękniejsze jesienne stylizacje paznokci 3.10.2022

Paznokcie migdałki są idealne na każdą okazję. Ten kształt paznokci świetnie sprawdzi się na co dzień, do pracy, na randkę czy eleganckie przyjęcie. Paznokcie w kształcie migdałów optycznie wyszczuplają dłoń, są wygodne, praktyczne i uniwersalne, nie przeszkadzają w codziennych obowiązkach. Co więcej, pięknie się prezentują w różnych kolorach, wzorach i zdobieniach. Nic dziwnego, że są uwielbiane przez panie. Zobacz co jest modne w stylizacjach paznokci.

📢 Najpopularniejsze imiona dla dzieci w Krakowie w 2022 roku. TOP 10 dla chłopców i dla dziewczynek 3.10.22

Jakie imiona rodzice w Krakowie najczęściej wybierają w 2022 roku dla swoich nowo narodzonych dzieci? Czy pojawiła się - lub powróciła - moda na imiona, które nie należały dotąd do najpopularniejszych? Mamy takie dane, z krakowskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Prezentujemy imiona-hity dla małych krakowian i krakowianek - 10 najchętniej nadawanych w tym roku imion męskich, a także pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych imion dla dziewczynek. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kalendarz ferii zimowych dla wszystkich województw. Sprawdź, kiedy wypadają ferie w roku szkolnym 2022/2023

Rok szkolny 2022/2023 dopiero się rozpoczął, a uczniowie już z utęsknieniem myślą o wolnym i kolejnych wakacjach. Mamy dla nich dobrą wiadomość. W tym roku czeka na nich aż 179 dni odpoczynku. Najdłuższy okres wolny od nauki w najbliższych miesiącach stanowiły będą bez wątpienia ferie zimowe. Co roku wypadają one jednak w innym terminie. Jak będzie tym razem? W galerii przedstawiamy kalendarz ferii zimowych 2023 dla wszystkich województw.

📢 Najmodniejsze fryzury na jesień oraz zimę 2022 wprost z wybiegów. Powrót do przeszłości, krótkie cięcia i naturalne kolory 3.10.22

Jeśli myślimy o zmianie fryzury na nadchodzący sezon jesień-zima 2022, to właśnie nadszedł na to czas. Letnie dni powoli mijają, liście na drzewach zaczynają przybierać pomarańczowo-żółto-czerwone kolory. Wraz z porą roku zmienią się trendy fryzjerskie. W nadchodzących miesiącach stawiać będziemy na krótkie fryzury sprzed lat, które można stylizować na wiele sposób, np. polished bob, modern Diana bob, the sachel, angled lub shaggy lob i pixie, na którą zdecydowała się Emma Watson w najnowszej kampanii Prady. Jeśli chodzi o kolory, najmodniejsze będą naturalne odcienie blondu, jasny brąz oraz różne odmiany koloru rudego. Przejdź do galerii i zobacz inspiracje na najmodniejsze fryzury i cięcia na nadchodzącą jesień oraz zimę. Wiele inspiracji pochodzi z kont najsłynniejszych domów modowych świata.

📢 Oto najbardziej trujące grzyby w polskich lasach. Niektóre mogą spowodować zgon. Jakie są objawy zatrucia? 3.10.2022

Grzybobranie 2022. Są śmiertelnie groźne, ich spożycie stwarza zagrożenie życia. Jakie są najbardziej trujące grzyby, które można znaleźć w polskich lasach? Z czym można je pomylić? Jakie są objawy zatrucia? Sprawdź w naszej galerii.

📢 Gdzie na grzyby w Krakowie i okolicach? TOP 8 miejsc polecanych przez grzybiarzy w październiku 2022! 3.10.22

Przełom lata i jesieni to czas, kiedy coraz więcej grzybiarzy zapuszcza się w lasy w poszukiwaniu dorodnych okazów owoców runa leśnego. W sierpniu przypada sezon na kurki i koźlarze, we wrześniu natomiast najokazalsze są uwielbiane borowiki i podgrzybki, maślaki oraz kanie. Gdzie ich szukać? Zobacz TOP 8 miejsc w okolicach Krakowa polecanych przez grzybiarzy.

📢 Pomysł na paznokcie 2022. Oto najnowsze trendy: hitem granat, gorąca czekolada i french manicure w nowej odsłonie 3.10.22

Sprawdzamy co będzie modne w stylizacji paznokci hybrydowych w 2022 roku. Jedno jest pewne, zarówno fanki minimalizmu jak i miłośniczki szaleństwa będą zadowolone. Najmodniejsze kolory paznokci w tym sezonie to granat i odcienie niebieskiego, słony karmel, gorąca czekolada, słodki róż i biel. Hitem będzie french manicure z kolorowymi końcówkami, color no color czyli transparentny manicure i kolorowe i psychodeliczne wzory w stylu lat '70 czyli swirl nails. Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek Pinteresta. Zainspiruj się!

📢 Obrzydlistwa na talerzu rodem z PRL. Dziś już nikt tego nie je! 3.10.22

Szpinak jak krowi placek, mleko z kożuchem, kotlety z mortadeli, zupa owocowa, ozorki w sosie chrzanowym… Obrzydlistwo! W czasach PRL jedliśmy różne dania, na których wspomnienie aż przechodzą ciarki! Dziś już nikt jego nie je! Poznajcie nas subiektywny ranking dań z PRL, które były obrzydliwe! Z sentymentem wspominacie paróweczki w sosie chrzanowym? A wiecie, że 100 kg parówek produkowano przede wszystkim z miazgi kostnej, skórek, tłuszczu i białka w proszku? Brzmi smacznie? Niekoniecznie!

📢 500 plus dla małżeństw, kto może się ubiegać o świadczenie Małżeństwo +. Jaki staż trzeba mieć, żeby dostać pieniądze. Zasady 3.10.2022

Do Sejmu trafiła obywatelska petycja, żeby w ramach programu Małżeństwo+ przyznawać małżeńskim parom świadczenie 500 plus. Ale nie ma to być kolejne wsparcie dla młodych rodziców na dzieci. Wręcz przeciwnie – dla małżeńskich par z odpowiednio długim stażem. Kto zatem dostanie 500 plus dla małżeństw? Sprawdź zasady ewentualnego wypłacania świadczenia.

📢 Największe pułapki na grzybiarzy. 10 najczęstszych grzybowych pomyłek. Skutki błędu mogą być tragiczne 3.10.2022

O pomyłkę na grzybobraniu nietrudno. Nawet wprawiony grzybiarz może się zagapić i zgarnąć do koszyka goryczaka zamiast prawdziwka. Najważniejsza zasada jest jednak taka, żeby zbierać wyłącznie grzyby, co do których nie mamy wątpliwości, że są jadalne. Błąd może mieć tragiczne skutki. W galerii 10 najczęstszych grzybowych pomyłek.

📢 Kraków. Akademia Muzyczna będzie miała nową siedzibę na Grzegórzkach. Jest już projekt budynków

Za sześć lat Akademia Muzyczna ma przenieść się do nowej siedziby. Kampus składający się z budynków dydaktycznych oraz sal koncertowych stanie przy ul. Skrzatów 4. Właśnie rozstrzygnięto jego projekt. - Ten moment tchnął nową nadzieję na członków społeczności Akademii, ponieważ przez długie lata trwaliśmy w impasie, jeśli chodzi o realizację tej inwestycji. Moim celem od pierwszego dnia tej kadencji było przełamanie tego impasu i doprowadzenie do realizacji kolejnych kroków na drodze do tej inwestycji i to właśnie dziś się stało – mówił Wojciech Widłak, rektor Akademii Muzycznej w Krakowie.

📢 Kraków. Kawalerka dla studenta najtańsza w Nowej Hucie, w śródmieściu tyle samo zapłacisz za pokój z dostępem do wspólnej łazienki

Kraków zanotował największy skok opłat za najem mieszkania: w rok wzrosły one średnio o połowę. Najbardziej poszybowały ceny kawalerek: najniższe, jakie udało nam się znaleźć, to 1250 zł za wyposażone jedynie w biurko i łóżko 24,5 m kw. w Nowej Hucie. Na Starym Mieście więcej kosztuje kilkunastometrowy pokój z dostępem do wspólnej łazienki, a ceny 20-metrowych kawalerek przebiły 2,5 tys. zł i coraz częściej dobijają do 3 tys. zł. A trzeba do tego doliczyć rosnące koszty wody, prądu, ogrzewania i wywozu śmieci. Zła wiadomość dla najemców: stawki nadal rosną, a 17-procentowa inflacja nie zwiastuje obniżek w najbliższym czasie. To wielki problem dla tysięcy studentów spoza Krakowa.

📢 Kraków. Ciemno na ulicach, chłodniej w tramwajach. Miasto planuje zacisnąć pasa

Na krakowskich ulicach może zapanować kompletna ciemność, a w tramwajach i autobusach może być chłodniej niż podczas minionych zim. Wszystko dlatego, że miasto szuka oszczędności w związku z kryzysem energetycznym i galopującym wzrostem cen m.in. prądu. Zaciskać pasa mają też uczelnie i szkoły. Dyrektorzy tych ostatnich zalecają swoim pracownikom, by oszczędnie korzystali z pralek i czajników.

📢 Budowa S7 Widoma - Kraków. Na 18 kilometrach trasy powstają aż 42 obiekty inżynieryjne ZDJĘCIA

Na ponad 18 kilometrowym odcinku powstaną 42 obiekty inżynierskie, w tym najdłuższa estakada o długości ok. 1,5 km oraz cztery węzły drogowe: Łuczyce, Raciborowice, Kraków Mistrzejowice i Kraków Grębałów. W ostatnich tygodniach trwały prace przy fundamentach wiaduktów, powstają przepusty, wykonywane są wykopy i nasypy. Wzmacniane jest także podłoże na drogach dojazdowych. Zobacz postępy prac.

📢 Kraków. Tablice za 16 mln zł mają pomóc w zmniejszeniu korków w Krakowie i poprawie bezpieczeństwa na drogach

Miasto podpisało właśnie umowę na modernizację krakowskiego systemu informacji dla kierowców na kwotę ok. 16,6 mln zł. Mowa o funkcjonujących w Krakowie elektronicznych tablicach zmiennej treści. Wybrana firma w pierwszej kolejności zaprojektuje stosowne rozwiązania, następnie wykona prace w terenie. Tablice powinny sie pojawić na krakowskich drogach jesienią przyszłego roku.

📢 Wypadek na DK 75. Zderzenie auta dostawczego z samochodem osobowym. Droga była zablokowana

Zastępy PSP z Nowego Sącza i Brzeska oraz jednostki OSP z pięciu miejscowości powiatów nowosądeckiego i brzeskiego spieszyły w środku nocy do groźnego wypadku na drodze krajowej nr 75. Pomknęły tam również karetki Pogotowia Ratunkowego. W Witowicach Dolnych wóz dostawczy z Węgier zderzył się z osobówką z powiatu nowosądeckiego. Jeden rozbity wóz wpadł do przydrożnego rowu. Drugi roztrzaskany pojazd zatrzymał się w poprzek jezdni. Główny szlak łączący Nowy Sącz z Krakowem i Tarnowem był zablokowany.

📢 W Starym Sączu spłonął budynek, samochód, traktor. Właściciele wymagali pomocy medycznej

W niedzielę, 2 października, ogień rozszalał się w jednej z posesji przy ul. Piłsudskiego w Starym Sączu. Zarzewie groźnego pożaru było w budynku gospodarczym, ale obok stał dom i inne obiekty. Do walki z ogniem strażacy PSP i OSP ruszyli sześcioma zastępami. Pomimo ich ofiarności i szybkości działania żywioł wyrządził znaczne straty.

📢 Rynkiem w Nowym Sączu zawładnęły Food Trucki. Wielki wybór potraw, smakosze byli zadowoleni. Starszy Pan zdziwiony cenami

Amerykańskie hot-dogi, węgierskie langosze, frytki belgijskie, greckie kotopulo, zapiekanki z charakterem czy możliwość skosztowania meksykańskiego burrito. Te i inne mniej lub bardziej egzotyczne uliczne potrawy czekały na sądeczan w pierwszy weekend października. Food Trucki zjechały na sądecki Rynek z różnych stron naszego kraju. - Panie kochany, 20 złotych za zapiekankę? Czy oni zwariowali? - dziwił się starszy Pan, który zagadnął nas, gdy akurat przyglądał się długiej kolejce. W odpowiedzi usłyszał, że sam dojazd takim pojazdem z jedzeniem sporo kosztuje i musi się zwrócić. Inaczej biznes nie miałby sensu. Na imprezę przybyły rodziny z dziećmi, były młodsze i starsze pary. Po minach dało się wyczuć, że łasuchy z Nowego Sącza były jednak bardzo zadowolone.

📢 Kraków. Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska spotkała się z czytelnikami

Nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się kilka dni temu książka Rusłana Szoszyna "Lodołamaczka. Swiatłana Cichanouska". Z tej okazji liderka białoruskiej opozycji spotkała się z czytelnikami w Krakowie.

📢 Kraków. Prace na ul. Powstańców Wielkopolskich potrwają dłużej z powodu... miny przeciwczołgowej

Podczas prac ziemnych przy nasypie kolejowym, w sąsiedztwie ul. Powstańców Wielkopolskich, operator koparki natknął się na materiał pirotechniczny. Wezwany na miejsce patrol saperski zidentyfikował, zabezpieczył i usunął minę przeciwczołgową. Teraz trzeba sprawdzić czy w okolicy wykopu nie ma innych materiałów pirotechnicznych.

📢 Kraków. Pojawiła się już kostka na ul. Krupniczej, ale remont wciąż utrudnia życie mieszkańcom i przedsiębiorcom [ZDJĘCIA]

Uciążliwy remont ulicy Krupniczej niedawno wszedł we właściwy etap związany z wymianą nawierzchni, montażem zbiorników zbierających wodę etc. I choć mieszkańcy i przedsiębiorcy liczyli, że ulica będzie gotowa zaraz po wakacjach, dziś już wiadomo, że najwcześniej będzie to listopad br. Zobaczcie, jak aktualnie wyglądają postęp pracy.

📢 15. Bieg Trzech Kopców w Krakowie. Ponad 2700 osób na 13-kilometrowej trasie. David Metto pierwszy na mecie ZDJĘCIA

2710 osób wystartowało w niedzielę (2.10.2022) w 15. Biegu Trzech Kopców na 13-kilometrowej trasie w Krakowie. Do imprezy zapisało się 3282 biegaczy, a pakiety startowe odebrało 2861. Najszybszy na mecie okazał się Kenijczyk David Metto. Chcesz zobaczyć, jak wyglądały przygotowania do zawodów, start i rywalizacja na trasie Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim? Przejdź do galerii. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 MŚ 2022 w amp futbolu. Pierwsze zwycięstwo „Biało-czerwonych" w Turcji. Krystian Kapłon bohaterem meczu z Tanzanią

W swym drugim występie podczas rozgrywanych w Turcji 6. oficjalnych mistrzostw świata w amp futbolu Polska pokonała Tanzanię 3:0. Bohaterem meczu w Stambule był wiślak Krystian Kapłon, autor jednego gola i współautor dwóch pozostałych.

📢 Szybka Kolej Aglomeracyjna pojedzie z Krakowa do Zatora. Podróżnych przywita stacja kolejowa jak z koszmaru. Zobacz ZDJĘCIA

1 października uruchomione zostały regularne połączenia w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej na linii 94 z Krakowa Głównego przez Skawinę do Przeciszowa. Pociągi zatrzymywać się będą także w Zatorze, co ułatwi dotarcie gościom do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze, a także powrót do Krakowa. Najpierw jednak muszą zobaczyć "stację grozy", bo tak wygląda dworzec PKP.

📢 Nowy Sącz. TOP 10 propozycji jesiennych wycieczek zarówno w słoneczne, jak i deszczowe dni. Zobacz galerię zdjeć

Jesień to kapryśna pora roku. Piękne słoneczne dni przeplatają się z ponurą szarugą zniechęcającą do wyjścia z domu. Bez względu na aurę, nie warto spędzać wolnego czasu w domu, Sądecczyzna oferuje bowiem wiele różnych możliwości, by wybrać się z rodziną na wycieczkę. Pada? Zabierzcie najmłodszych np. do Muzeum Zabawek w Krynicy - Zdroju. Świeci słońce? Obejrzyjcie panoramę Doliny Popradu ze wzgórza zamkowego w Rytrze. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z 10 propozycjami na jesienne dni. Może któraś z nich Was zainspiruje.

📢 Falniów. Wypadek busa z 11 osobami w środku. Są ranni

"Falniów w powiecie miechowskim - zderzenie samochodu osobowego z busem na DW 783, łącznie pojazdami podróżowało 11 osób, trzy z nich zostały przetransportowane do szpitala przez naziemny ZRM" - informuje profil 112malopolska.pl.

📢 Nauczyciele znowu załamują ręce. Najnowsze śmieszne hity ze sprawdzianów, klasówek i kartkówek 2022 (zdjęcia)

Nowe śmieszne hity ze sprawdzianów, klasówek i kartkówek 2022. Powrót do szkoły kojarzy się z traumą nie tylko dla wielu uczniów. Są też nauczyciele, którzy po wakacjach muszą zmierzyć się ze szkolną rzeczywistością. A ta wygląda często niewesoło. A może i wesoło. Zależy jak na to spojrzeć. Zobaczcie prace uczniów, którzy zamiast popisać się wiedzą, zabłysnęli poczuciem humoru, ale i ignorancją względem nauczycieli. Oto najśmieszniejsze hity ze sprawdzianów. Tego już nie odzobaczysz!

📢 Chrzanowski bieg uliczny Pociąg do Biegania. 181 uczestników zameldowało się na mecie nocnego biegu. Zobacz ZDJĘCIA

181 osób zameldowało się na mecie chrzanowskiego biegu ulicznego Pociąg do Biegania, który odbył się w sobotę (1 października). W tym roku biegacze na trasę wyruszyli po zmroku. W biegu na 5 km zwyciężył Piotr Kułak z Bełchatowa, najlepszy na dystansie 10 km był Sylwester Lepiarz reprezentujący Świętokrzyskie Scyzoryki.

📢 I liga koszykarzy. AZS AGH Kraków nie dał rady Kotwicy Kołobrzeg

Pierwszy mecz w nowym sezonie I ligi we własnej hali rozegrali koszykarze AZS AGH. Krakowianie zagrali ambitnie, ale byli wyraźnie słabsi od Kotwicy Kołobrzeg, która pewnie wygrała pod Wawelem.

📢 Zakopane. Zobaczcie jak wyglądało miasto pod Tatrami za nim stało się znanym kurortem

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wyglądał miasto pod Tatrami zanim stało się zimową stolica kraju? Patrząc na stare fotografie trudno uwierzyć, że to jest to samo miejsce. Zobacz jak dawniej wyglądało Zakopane. Niektórych miejsc nie poznacie.

📢 Kraków. W nowym sezonie Teatr Słowackiego na skraju załamania

Spektakl Jana Klaty, rapowany musical o 1989 roku, „Czerwone i czarne” w reżyserii Bartosza Szydłowskiego to tylko kilka pozycji w tegorocznym kalendarzu Teatru Słowackiego. Sezon pod znamiennym hasłem: „Na skraju załamania” zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Na widzów czeka nie tylko sześć nowych sztuk, ale także odnowiona widownia dużej sceny.

📢 Wieczysta Kraków liderem III ligi. W meczu Chełmianka - Wieczysta zwycięski gol Daniela Hoyo-Kowalskiego

Wieczysta Kraków pokonała Chełmiankę 1:0 w meczu 10. kolejki III ligi, rozegranym 1 października w Chełmie. Po tym zwycięstwie, które nie przyszło łatwo, żółto-czarni objęli prowadzenie w tabeli - mają 21 punktów i lepszym bilansem bramkowym wyprzedzili Cracovię II. Ona jednak swój mecz w ten weekend dopiero rozegra - w niedzielę podejmie Avię Świdnik.

📢 Wisła Kraków. Wnioski po meczu „Białej Gwiazdy” w Chojnicach

To był kolejny słaby mecz Wisły Kraków, a w drugiej połowie wręcz bardzo słaby. „Biała Gwiazda” przegrała w Chojnicach z Chojniczanką 0:1 i był to już piąty kolejny mecz bez wygranej krakowian. Wnioski, jakie płyną dla drużyny po tym spotkaniu nie są optymistyczne. Prezentujemy je w GALERII. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wisła Kraków. Igor Łasicki: Jest duży kryzys! Jest po prostu fatalnie!

Mocno zdenerwowany był po meczu w Chojnicach kapitan Wisły Kraków Igor Łasicki. Choć od końcowego gwizdka minęła już dobra godzina, emocje u obrońcy „Białej Gwiazdy” nie opadły.

📢 Limanowa. Przysięga żołnierzy TSW 114 Batalionu Lekkiej Piechoty. Było uroczyście

W sobotę na Rynku w Limanowej odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej 114 Batalionu Lekkiej Piechoty z Limanowej. Wzięło w niej udział kilkuset żołnierzy. Przypomnijmy, że 5 lipca br. oficjalnie uruchomiono tymczasową bazę WOT w Limanowej, która jest siedzibą 114 batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wspomniana siedziba funkcjonuje przy ul. Reymonta w skrzydle budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.

📢 Wyścig Tomasza Marczyńskiego w Puszczy Niepołomickiej to przednia zabawa dla amatorów kolarstwa ZDJĘCIA

Odbyła się kolejna edycja kolarskiej imprezy dla amatorów pod nazwą - Wyścig. Uczestnicy zawitali jak zwykle do Puszczy Niepołomickiej, ale tym razem mieli do przejechania inna trasę niż w latach ubiegłych. Krótszy dystans wynosił 30 km , dłuższy 84. Wystartowało ponad 350 osób. Były cenne nagrody, poczęstunek, a przede wszystkim ogromna satysfakcja z ukończenia wyścigu.

📢 Kraków. Budowa S7. W Zesławicach powstaje wiadukt. Widać już część betonowej konstrukcji ZDJĘCIA

Na północnej granicy Krakowa - w okolicy zalewu w Zesławicach - trwają prace przy budowie trasy S7 . W związku z pracami zamknięta dla ruchu pojazdów wciąż jest ul. Ku Raciborowicom, gdzie powstaje wiadukt. Wyznaczony został objazd przez ul. Gustawa Morcinka do ul. Kocmyrzowskiej, ul. Zachodnią w Prusach, ul. T. Kościuszki i ul. Jana Długosza w Zastowie. Zobaczcie, jak prace wyglądają z perspektywy drona.

📢 Kraków. Inauguracja roku akademickiego na UJ. Prof. Jacek Popiel: "Świat nas po raz kolejny zaskoczył"

W sobotę 1 października odbyło się rozpoczęcie 659. roku akademickiego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Uroczystość w Auditorium Maximum poprzedziła msza święta w kolegiacie św. Anny. Po mszy, z Collegium Maius wyruszył orszak profesorów UJ, który ulicami Krakowa przeszedł do Auditorium Maximum.

📢 Kraków. Zakrzówek w jesiennej aurze. Budynek jakby gotowy, kąpielisko poczeka

Przyszła jesień. Znów się nie udało. Kolejny rok mieszkańcy nie skorzystali ani z parku, ani z kąpieliska, które ma powstać na Zakrzówku. Pozostaje czekać do kolejnego upalnego sezonu. Może wtedy? Urzędnicy co prawda zapowiadają, że zimą będzie można się wykąpać, ale to misja... tylko dla morsów.

📢 Kraków. Rekonstrukcja wiaduktu: Pojawiła się kamienna bariera

Kamienna bariera, wieńcząca nową część wiaduktu kolejowego na ul. Grzegórzeckiej, prawie gotowa. To element, który zniknął z obiektu dawno temu. Jest odtwarzany pod okiem konserwatora zabytków, na podstawie archiwalnych zdjęć. Prace na wiadukcie postępują, właśnie osiągnięto ich półmetek

📢 Kraków. Kończy się budowa nowego placu zabaw i siłowni w Nowej Hucie

Trwają prace związane z budową placu zabaw i siłowni na terenie Przylasku Wyciąskiego przy ul. Siejówka w Krakowie.
To będzie spora przestrzeń ze strefą do zabawy, aktywnego odpoczynku oraz integracji sąsiedzkiej! Znajdą się tam również wygodne ławki i stoliki piknikowe.

📢 Karambol na A4. Ciężarówki zderzyły się z samochodem osobowym

Na autostradzie A4 odcinek węzeł Tarnów Zachód - węzeł Brzesko, doszło do bardzo groźnego zdarzenia. Na jezdni w kierunku Krakowa zderzyły się dwa samochody ciężarowe i samochód osobowy. Na miejsce zdarzenia najechał kolejny samochód ciężarowy który staranował bariery w pasie rozdziału o i przejechał na przeciwną jezdnię.

📢 Stary Sącz. Prezydent Andrzej Duda z wizytą na Sądecczyźnie. Razem z leśnikami, parlamentarzystami i dziećmi posadził cisowy las

Mimo deszczowej aury w lasach należących do Nadleśnictwa Stary Sącz zgromadziły się w piątek (30 września) setki osób, które wzięli czynny udział w IV edycji ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew #sadziMY. Z tej okazji Ziemie Sądecką odwiedził Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Leśnicy, parlamentarzyści z Sądecczyzny, harcerze, ale także dzieci i i młodzież razem z prezydentem w strugach deszczu posadzili cisowy las.

📢 Kraków. Bójka z udziałem byłego lidera gangu Sharks. Robert B. z zarzutami

Robert B. spowodował obrażenia ciała u Pawła M. ps. Misiek, byłego lidera gangu Wisła Sharks. Do bójki między mężczyznami doszło kilka dni temu na jednym z krakowskich osiedli. Jak się dowiedzieliśmy, Prokuratura Krajowa postawiła Robertowi B. zarzuty.

📢 Balice. "Żegnaj Andrzeju, służba zdana..." Pogrzeb strażaka, który zginął w akcji. Trumnę z biało-czerwoną flagą prowadzono w asyście straży

Tłumy strażaków, VIP-ów oraz mieszkańców Balic i okolicy żegnały zmarłego podczas akcji strażaka Andrzeja Puskarza z OSP Balice. Trumnę okryto biało-czerwoną flagą. Pogrzeb miał charakter uroczystości państwowych z udziałem przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej oraz kierownictwa Komendy Głównej PSP i strażaków z całej Polski, a szczególnie liczne delegacje z jednostek OSP.

📢 Atlas grzybów. Trujące, jadalne i niejadalne. Tak odróżnisz prawdziwki od fałszywek. Kluczowe różnice prezentujemy na zdjęciach - 30.09.2022

Wilgoć i ciepło - te dwa czynniki jednocześnie powodują, że w lasach pojawiają się grzyby. A razem z nimi pojawiają się grzybiarze, którzy zawsze zastanawiają się czy do koszyka trafił właśnie grzyb jadalny, niejadalny czy może nawet trujący. Jak odróżnić prawdziwki od "fałszywek"? Zapraszamy do galerii zdjęć, na których pokażemy różnice pomiędzy najczęściej mylonymi grzybami trującymi i jadalnymi.

📢 Krakowscy seniorzy tracą oszczędności życia. Apele policji o zachowanie ostrożności nic nie dają. Oszuści nie mają litości

Kilka dni temu jedna z krakowskich seniorek po telefonie od fałszywego funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego przelała na wskazane konto 150 000 złotych. W czwartek 29 września inna seniorka przekazała oszustom 40 000 złotych. Pomimo licznych apeli ze strony krakowskich policjantów seniorzy nadal padają ofiarami oszustów działających pod legendą „wnuczka” czy „policjanta”.

📢 Potrawy z PRL, które jadaliśmy codziennie. Skusicie się teraz na takie dania? [PRZEPISY]

Chleb moczony w jajku i mleku smażony na rozgrzanym tłuszczu, kotlety z mortadeli, paprykarz szczeciński, blok czekoladowy, szyszki z ryżu preparowanego, kotlety z jajek, zupa szczawiowa… To niewątpliwie dania z PRL, którymi zajadaliśmy się codziennie. Zapraszamy Was na sentymentalną podróż w czasie. Kliknijcie w galerię i zobaczcie przepisy na dania i potrawy z PRL, które warto zrobić, by przypomnieć sobie czasy dzieciństwa i młodości.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

📢 To był klimat! Tak jeszcze niedawno wyglądała polska kolej! Pamiętacie?

Gołębie w poczekalniach, papierowe rozkłady i... ten specyficzny klimat. Jeszcze nie tak dawno rzeczywistość na polskiej kolei wyglądała zdecydowanie inaczej niż obecnie. Przejdź do galerii zdjęć i przypomnij sobie, jak to wyglądało w Krakowie!

📢 Paznokcie na jesień - brązowe, beżowe, bordowe, burgundowe. Eleganckie, jesienne wzory paznokci hybrydowych minimalistyczne i ze zdobieniami

Kochasz jesień? Lubisz kolory ziemi, a w stylizacjach stawiasz na elegancję? Jesienny manicure jest przygaszony, uniwersalny i bardziej elegancki niż ten na lato. Paznokcie na jesień wyróżniają kolory beżowe, brązowe i kremowe. Wybierając te odcienie masz pewność, że będą pasować do każdej jesiennej stylizacji. Jeśli lubisz zaszaleć połącz naturalne barwy z kontrastowymi, możesz dodać błyszczące zdobienia albo odważne wzory. Przygotowaliśmy kilka inspiracji na jesienny manicure. Zobacz, co jest modne wśród użytkowniczek Instagrama.

📢 Malowniczy zakątek tylko 30 km od Krakowa: piękne jezioro z zaporą i ruiny majestatycznego zamku, drewniane chaty 25.09.22

Dobczyce to miasteczko pełne uroku. Położone jest w dolinie rzeki Raby, tylko 30 kilometrów od Krakowa, niedaleko Wieliczki i Myślenic. Czym może uraczyć odwiedzających? Klimatycznym Starym Miastem z ruinami majestatycznego zamku położonymi na wzgórzu nad pięknym jeziorem, widokiem na Beskidy z korony zapory, nowo powstałymi ścieżkami pieszo-rowerowymi. To idealne miejsce na jesienną wycieczkę na miasto!

📢 PLEBISCYT EDUKACYJNY Zgłoś swoich kandydatów do nagród dla nauczycieli, dyrektorów oraz przedszkoli i szkół

Znasz dobrego nauczyciela, którego cenią i lubią uczniowie i ich rodzice, albo nauczyciela przedszkola, który najlepiej uczy maluchy? Albo dyrektora, który świetnie zarządza placówką edukacyjną? Wiesz, które przedszkole warto polecić albo która szkoła jest najbardziej przyjazna uczniom i rodzicom? A może po nauce w szkole językowej chcesz ją rekomendować innym? Zgłoś nauczyciela lub placówkę oświatową do nagrody w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym!

📢 Kraków. Była nazywana najbrzydszą ulicą miasta. Jak po zmianach wygląda Kalwaryjska? 20.09.2022

Przez lata Kalwaryjska w Krakowie nazywana była najbrzydszą ulicą miasta. A to ze względu na gigantyczną liczbę reklam szpecących przestrzeń i kamienice. Symbolem stało się chociażby wiszące przez lata szambo. Od niedawna, gdy w Krakowie zaczęła obowiązywać uchwała krajobrazowa, ulica zdecydowanie się zmieniła. Przejdźcie do galerii zdjęć i zobaczcie, jak wygląda teraz, a jak wyglądała kiedyś. Oceńcie sami.

📢 Uwielbiasz borowiki? Uważaj – niektóre mogą być niejadalne lub trujące, tak jak borowik szatański. Które grzyby zbierać, a których unikać?

Borowiki to nie tylko prawdziwki, czyli borowiki szlachetne. Te grzyby mają znacznie więcej gatunków. Istnieje też kilka innych, które są do nich podobne. Niestety, nie wszystkie są jadalne. Są wśród nich grzyby, które mogą tylko zepsuć smak potraw, ale też i takie, które powodują zatrucia, a nawet spotyka się grzyby trujące, takie jak borowik szatański. Podpowiadamy, jakie borowiki zbierać, a na jakie uważać. Zamieszczamy też zdjęcia różnych gatunków.

📢 Paznokcie na JESIEŃ 2022: fuksja, biel, czerwień, zieleń i dużo wzorów! Pomysły, style i inspiracje na jesienny manicure hybrydowy 14.09.22

Koniec wakacji nie musi oznaczać nudy, a już na pewno nie znajdziesz jej w stylizacjach paznokci na jesień 2022. W tym sezonie możesz postawić na mocne i wyraziste kolory. Jeśli chcesz ożywić swoje stylizacje wybierz paznokcie w kolorze fuksji, czerwieni lub zieleni. Fantastycznie sprawdzi się również kolor żółty i pomarańczowy. Jeśli natomiast lubisz minimalizm z nutą szaleństwa postaw na klasyczny manicure w beżowych lub brązowych odcieniach w połączeniu ze zwierzęcym wzorem. Zobacz, co jest modne wśród użytkowniczek Instagrama. Zainspiruj się.

📢 Wisła Kraków. Byli piłkarze i trenerzy "Białej Gwiazdy" zmienili kluby. TRANSFERY LATO 2022. Podsumowanie okienka [AKTUALIZACJA 2.09.2022]

Wisła Kraków. Jak rozwijają się kariery jej byłych zawodników? W tym materiale informujemy o tych piłkarzach, którzy w okienku transferowym "lato 2022" zmienili kluby - są to m.in. Marcelo, Vukan Savicević, Wilde-Donald Guerrier, Adam Buksa, Aleksander Buksa. Nowe miejsca pracy znalazło też kilku byłych trenerów "Białej Gwiazdy". WIĘCEJ >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 TAK Kraków wyglądał jeszcze 15 lat temu. To rok 2007. Aż trudno uwierzyć!

Przez ostatnie 15 lat Kraków zmienił się nie do poznania. Zebraliśmy dla Państwa zdjęcia właście dokładnie sprzed 15 lat, pokazujące, jak wtedy wyglądało miasto. Wielki parking na placu Szczepańskim - dziś nie do pomyślenia - do dopiero początek. Przejdź do galerii zdjęć i zobacz!

📢 ATLAS GRZYBÓW 2022. Grzyby trujące opis i zdjęcia. Tych grzybów absolutnie nie jedz! [TOP 15]

Atlas grzybów 2021. Rozpoczyna się kolejny sezon grzybowy. Warto jednak pamiętać, że nie każdy grzyb - wyglądający na nietrujący - jest jadalny! Przejdź do galerii zdjęć i zobacz pierwszą część naszego Atlasu Grzybów 2021. A w niej grzyby, których absolutnie nie zrywaj i nie jedz!

📢 Atlas grzybów 2022. Które grzyby są trujące, a które jadalne? Podpowiadamy! Sprawdź atlas grzybów online 14.08.2022

Atlas grzybów 2022. Ciepłe powietrze, deszcz oraz wilgotna gleba to znakomite warunki do wysypu grzybów. Pojawiają się one zazwyczaj w okresie letnim i jesiennym. Jednak jak odróżnić grzyby jadalne od niejadalnych i trujących? Lepiej zapoznaj się z naszą galerią zdjęć przed kolejną wyprawą do lasu - przedstawiamy w niej najczęściej mylone grzyby. Sprawdź, czy grzyby, które zbierasz, są jadalne!

📢 HIPOKRATES 2022 Wybierz z nami pracowników roku ochrony zdrowia

Do wielkiego plebiscytu medycznego nasi Czytelnicy zgłosili znakomitych specjalistów. Wśród nominowanych są lekarze rodzinni i pediatrzy, którzy mają wyjątkowe podejście do pacjentów. Znajdziemy także wartych polecenia stomatologów, chirurgów, fizjoterapeutów i sympatyczne i fachowe pielęgniarki i położne. Warto docenić ich pracę i zagłosować na nich w naszej akcji. Patronem plebiscytu jest Narodowy Fundusz Zdrowia, a patronem ogólnopolskiej gali także Ministerstwo Zdrowia.

📢 Te grzyby mogą zabić. Strzeż się sobowtórów grzybów jadalnych! [PRZEGLĄD] 30.08

Sezon na grzyby ruszył pełną parą. Zbieranie owoców lasu to sama przyjemność. Niestety jedna pomyłka może doprowadzić do tragedii. Wiele grzybów jadalnych posiada swe groźne dla człowieka odpowiedniki. Ten materiał jest przestrogą nie tylko dla grzybiarzy-amatorów...

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Kolejny krok krok do reparacji dla Polski - video flesz

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Krakowska
Dodaj ogłoszenie