Protest byłych pracowników Almy oraz partii Razem [WIDEO, ZDJĘCIA]

  • Gazeta Krakowska

Katarzyna Kojzar

Na krakowskim Rynku zebrała się grupa byłych pracowników Almy i członkowie partii Razem. Wspólnie protestowali, żeby wymusić na właścicielach sieci delikatesów wypłacenie zaległych pensji.

- Zostaliśmy wyrzuceni z dnia na dzień, zostawieni przed świętami bez pieniędzy. Część z nas musiała się zapożyczyć, żeby w ogóle zorganizować Boże Narodzenie - mówiła jedna z protestujących pracownic upadającej sieci supermarketów Alma.

"Zaplanowana na 4.01.2017 pikieta ma na celu zamanifestowanie, iż sprawa zaległych wynagrodzeń i świadczeń dla pracowników i pracownic wciąż nie została zamknięta. Biorąc pod uwagę niedawną historię, a więc zwalnianie ludzi z dnia na dzień, niewypłacanie należnych sum, oraz brak dostępu do informacji co dalej, mimo nieoficjalnych zapewnień, pracownicy mają prawo wątpić w dobre intencje władz spółki, która już kilkukrotnie nadużyła ich zaufania" - napisali na Facebooku członkowie partii Razem.

Najlepsze portrety 2016 roku "Gazety Krakowskiej" [ZDJĘCIA]

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

02.02.2017, 18:38

odbiją mu się te drogie cygara.....

08.01.2017, 00:19

On i jego najbliżsi

05.01.2017, 23:49

Kiedyś tak się nie pieścili ze złodziejami, zdrajcami. Wieszano biskupów, kasztelanów, szambelanów.

05.01.2017, 20:33

Umiesz wypluć z siebie coś wiecej nic kilka durnych obelg z telewizji? Zandberg i Razem to tradycja Polskiej Partii Socjalistycznej i Piłsudskiego. Wara od nich, putinowski pachołku!

05.01.2017, 01:38

Na zdjęciach wszędzie te same 4 osoby. Czyli nie przyszły nawet wszystkie 22, które na fejsuniu deklarowały obecność? Nie mówiąc nawet o tych 178, które kliknęły "zastanowię się". O tym, że Mazgaj to stary cwaniak i przekręt, którego należy omijać szerokim łukiem wiadomo powszechnie od ponad 20 lat, czyli zanim niektórzy obecni byli pracownicy Almy się urodzili.

04.01.2017, 23:54

PiSdu nikto nie chociet?
smatri na Kristinu Pawłowskoju hehe

04.01.2017, 23:06

A nas kurza twarz nie zabrał :-(

04.01.2017, 22:37

Marksista Zandberg znalazł w Polsce lud pracujący, czyli proletariat :)))

bu ha ha !

04.01.2017, 22:10

olejcie te marne grosze, które się wam należą!! zgłoście się do ryżego na zieloną wyspę!! ryży to ten, na którego dwa razy głosowaliście
i któremu nadal d.pę liżecie!! tenże ryży, przywiózł z brukseli miliardy €uro!! Rozdaje wszystkim, na lewo i prawo!!
Da wam ile trzeba!! musicie jednak nadal mu to d.psko lizać!!

04.01.2017, 21:43

A Mazgaj testuje nowe wyborne wina i wznosi toasty za swoich byłych pracowników

04.01.2017, 21:39

I to również dziś wybrzmiało.

04.01.2017, 21:34

Nie wypłaca i od razu Sąd zajmuje jego konto, mieszkanie, samochód i na licytację. Takie prawo. Tego PiS ani żaden inny rząd nie zrobi. Kruk krukowi...chrońmy oszustów gnębimy szaraczków.

04.01.2017, 21:27

Nie wypłacenie pensji to jest to samo co kradzież ! Przecież nikt tych pracowników nie pyta, czy mają za co opłacić czynsz, gaz, wodę, prąd. Odcinają albo komornik! Pracodawcy od razu komornik!!!

04.01.2017, 21:15

PO wykończyło Polską gospodarkę, a Unia nie chce zezwolić na podatek od zagranicznych hipermarketów, dziwne bo we Francji czy Belgii nie ma z tym problemu. Tak niestety działa lewica.

04.01.2017, 20:46

zamiast polską Almę jako polscy patrioci wybierają portugalskie Biedronki