Przybyło milionerów w Małopolsce. Jeden w 2012 r. zarobił...

  Przybyło milionerów w Małopolsce. Jeden w 2012 r. zarobił 120 mln zł

  Katarzyna Janiszewska

  Gazeta Krakowska

  Gazeta Krakowska

  Przybyło milionerów w Małopolsce. Jeden w 2012 r. zarobił 120 mln zł
  1/2
  przejdź do galerii

  ©grafika: Grażyna Gajewska

  Z roku na rok przybywa milionerów w Małopolsce. Aż 1350 osób zadeklarowało w zeznaniu podatkowym za 2012 r. dochody przekraczające milion. To - jak wynika z danych Izby Skarbowej - o 8,5 proc. więcej niż rok wcześniej (mieliśmy wówczas 1245 milionerów). Od lat najwięcej bogaczy mieszka w Krakowie i okolicach oraz na Sądecczyźnie.
  Jak informuje Izba Skarbowa w Krakowie, milionerzy najczęściej prowadzą przedsięwzięcia na szeroką skalę, i to w różnych branżach jednocześnie. Przeważnie wybierają podatek liniowy (19 proc.). Wielkie pieniądze można też zdobyć grając na giełdzie.

  Zdecydowanie trudniej dorobić się milionów pracując na etacie. Ale okazuje się, że nie jest to niemożliwe. Małopolanin, który w 2012 roku zarobił najwięcej, mieszka w Krakowie, a w zeznaniu podatkowym wpisał kwotę ponad 120 mln zł.
  I wypełnił PIT 37 - czyli taki, jaki wypełniają pracownicy (w tym również prezesi i członkowie zarządów firm) czy np. osoby zasiadające w radach nadzorczych, a nie prowadzące własną działalność gospodarczą.

  - To nietypowa sytuacja - przyznaje Konrad Zawada, rzecznik Izby Skarbowej w Krakowie. - Zwykle największe dochody deklarują przedsiębiorcy rozliczający się podatkiem liniowym.

  Zdaniem Mateusza Zalewskiego, ekonomisty z PwC, te dane pokazują, że małe i średnie firmy z polskim kapitałem kiepsko sobie radzą. - Tylko w wielkiej korporacji, w zarządzie banku, można zarobić tak duże pieniądze - zauważa. - 120 milionów to bardzo dużo, ale taki dochód jest możliwy. Ktoś mógł np. dostać gigantyczną odprawę.

  W 2008 roku w Małopolsce mieszkało 1366 milionerów. Rok później, gdy zaczął się kryzys, ich liczba spadła do 1050. W 2011 r. portfele przedsiębiorców i pracowników odnotowały poprawę (1245 milionerów). W 2012 roku było jeszcze lepiej - 1350 osób zadeklarowało zarobki przekraczające milion.

  - Ten trend może nic nie oznaczać - twierdzi Zalewski.- Bo nie wiemy, czy rzeczywiście wzrosła liczba milionerów, czy tylko tych, którzy uczciwie się rozliczają ze skarbówką i podają swoje prawdziwe dochody. Mamy nominalny wzrost dochodów i płac, ale mamy też inflację. Milion znaczy coraz mniej, więc coraz łatwiej jest go zarobić.

  W Krakowie i okolicach mieszka 648 milionerów. Dwa lata temu było ich 684, a trzy lata temu - 617. Jeżeli chodzi o samo miasto, dzielnicą krezusów jest Krowodrza - żyje tu aż 129 osób, które w ub.r. osiągnęły co najmniej milionowy dochód.

  Liczba milionerów rośnie w Oświęcimiu. Od 2008 r. żyło tam 27 bogaczy. W 2011 było ich już 40, rok później 49. Nie przybywa natomiast bogaczy w Tarnowskiem i na Sądecczyźnie.

  Piotr Skalski, krakowski przedsiębiorca, właściciel firmy budowlanej, jest zdania, że wzrost liczby milionerów w tak ciężkich czasach to dowód na to, że Polacy są przedsiębiorczy.

  - Swoje pierwsze pieniądze zarobiłem nosząc pustaki na budowie, a byłem już wtedy magistrem inżynierem, po studiach. Ale i tak nigdy nie pracowałem tak ciężko, jak dziś. Przez 30 lat, odkąd prowadzę firmę, nikt mi nie pomógł. Żadna opcja polityczna ani państwowa instytucja. W naszym kraju nikt przedsiębiorców nie szanuje.

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (17)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Z** i tyle

  nikt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 15

  Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za...rozwiń całość

  Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  DALEKO SZUKAĆ NIE TRZEBA MORDERCA ,DILER ,CWEL WIEŻIENNY ZAROBIŁ 5 MLN ZŁ

  rodzic z chmieleniec -recydywista bawi się ludzmi my wiemy kim jest ten pedał ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 16

  Nigdy dnia nie pracował czub skonczony ,psychol ,burak konczył szkołę wieżieniu -opuścił ZAKŁAD KARNY WIEŻIENIE dnia 10.02.2011 r teraz ma 32 lata Patryk F*********** -zamieszkały Kraków ul...rozwiń całość

  Nigdy dnia nie pracował czub skonczony ,psychol ,burak konczył szkołę wieżieniu -opuścił ZAKŁAD KARNY WIEŻIENIE dnia 10.02.2011 r teraz ma 32 lata Patryk F*********** -zamieszkały Kraków ul Chmieleniec 10/15 pochodzi z Tychy os Niepodległości tu też ma mieszkanie i trzecie Nowa Huta os Sportowe 23/4 . Wieżieniu zostaje konfidentę bo groziło mu 25 lat i zmniejszyli na 8.5 r -bo wydał członków mafii do której należał wieżieniu w ZABRZU trzymają go dwa lata w izolatce -cwela rżneli go jedem po drugim -krzyczeli idzie suka która sprzedała swoich !!! Potem przewożą go do Ruszczy ul Spławy 2 do Zakładu Karnego a tu z nim następna sexafera z pracownikię którego gwałci by ten zabił się ,bo Patryk kocha gdy rodziny się rozpadają i patrzy jak umierają ,bo sam miał matkę chorą psychicznie i ojciec zamknięty do dziś w kobierzynie .Potem afera z komórką wieżieniu i zgadza się że sprzeda znów wszystkich by nie przewieżli go do wieżienia surowego a tam co by mu zostało -nie dali by mu spokoju wieżniowie ,a to że handlował dziewczynami i patrzył jak umierają i są gwałcone ,ostatnio wpadł na pomysł że wynajmie pokuj bo blisko UJ KAMPUS i bedą znikać młode dziewczyny bez śladu bląndynki .Dziś jest dużo ludzi na wakacjach w Krakowie on tylko szuka i poluje ze swoimi pomocnikami ,bo turystka jak zginie to utrwa chwile za czym będą jej szukać ,założył sklep internetowy w Krakowie by przyciągnąć nowe ofiary :-nigdy dnia nie pracował recydywista i co widzimy jego nagle firmę :FIRMA PATRYK F*********** VENTURI
  Status Podmiot wykreślony z rejestru - niepublikowany
  Adres rejestrowy ul. Chmieleniec
  30-348 Kraków, małopolskie
  REGON 121476447
  PKD 47.71.Z - Sprzedaż detaliczna odzieży prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach
  Rozpoczęcie działalności 2011
  Osoby zarządzające F*********** Patryk - Właściciel
  Ostatnie dostępne zatrudnienie 1( geja aktywa -młodego z duż*ym )chore to ,gg 18621305 ,tel do cwela Patryka 725-415-862 lub facebook on w kurtce ze skóry -widać że ciota zboczona ,dziś patrzyłeś za tym samotnym chłopcem na placu zabaw na ul chmieleniec -wiem że pragniesz małego chłopca zboku ,miał ten chłopiec jasny podkoszulek ,spodenki krutkie zielone -patrzyłeś czy ktoś dojdzie do niego ,obcierałeś się zboku w kroku -pedale rodzice widzą co robisz na chmieleniec i że handlujesz nadal narkotykami ,jak cię zamkną znów sprzedasz szmato ? zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To ścierwo powinno dostać DOZYWOCIE ,a tu piszą że już milioner morderca !

  Autor (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 12

  TO FILM DLA CIEBIE PATRYKU F*********** obejrzyj sobie pt: " TORTUROWANI "-ma lektor analfabeto -morderco .Chcesz chlopca pedofilu ! Co za szok kochać syna a tu morderca ci go morduje na filmie...rozwiń całość

  TO FILM DLA CIEBIE PATRYKU F*********** obejrzyj sobie pt: " TORTUROWANI "-ma lektor analfabeto -morderco .Chcesz chlopca pedofilu ! Co za szok kochać syna a tu morderca ci go morduje na filmie miał 6 lat ,Patryk zachowuje się jak psychopata .Jestem w szoku że to ścierwo pedalskie jest wolne jeszcze !zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ten milioner recydywista morderca -diler -handlarz ludzmi -handlarz organami ludzkimi -zbokczeniec

  -z ulicy chmieleniec , straszne on wydaje wyroki na ludzi ten patryk i umierają w krakowie . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 19

  Ten milioner powinien dostać " KRZESŁO ELEKTRYCZNE " -było by mniej jednego czuba w POLSCE i na świecie !Jednego potwora mniej ! Jednego zboka mniej -czubie ty za małymi chłopcami latasz -hańba !...rozwiń całość

  Ten milioner powinien dostać " KRZESŁO ELEKTRYCZNE " -było by mniej jednego czuba w POLSCE i na świecie !Jednego potwora mniej ! Jednego zboka mniej -czubie ty za małymi chłopcami latasz -hańba ! Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla niego ,powinno być dożywocie .KTO WYPUŚCIŁ TEGO PSYCHOLA ? On najbogatszy bo zabijał ludzi powinno mu się wszystko zabrać i podzielić miedzy jego ofiary ? Nie da się ukryć że prostak to Patryk F*********** -nie da się ukryć że to morderca ,nie rób buraku min bo każdy dziś wie kim jesteś i kim są twoi rodzice że to dwa wariaty z kobierzyna -przykre ale prawdziwe ! Każdy wie że cwel wieżienny kapuś mieszka w KRAKOWIE NA ULICY CHMIELENIEC 10/15 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Już zgwałcił chłopaka tylko czym ten cwel ,jak to k**** meska oddająca się każdemu sacz ogonów !zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  TELEFON DO MATKI PATRYKA KTÓRA JEST W ANGLI Z ADAMEM !POMOCNICY RECYDYWISTY!

  DZYN -DZYN (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 10

  Mama Patryka numer : 0044-755-425-4223 Anglia -by było jasne że ona tam jest !Tam przebywa matkka psychopaty !Patrycja Krzyżowska - tel do niej : Dubaj ; 97150 598 47 80 dilerka Patryka ,Agnieszka...rozwiń całość

  Mama Patryka numer : 0044-755-425-4223 Anglia -by było jasne że ona tam jest !Tam przebywa matkka psychopaty !Patrycja Krzyżowska - tel do niej : Dubaj ; 97150 598 47 80 dilerka Patryka ,Agnieszka Krzyżowska -dilerka Patryka tel do niej :509-709-576 (teraz upolowała bogatego Włocha Jerome Pukki by zdobyć jego majątek wykonczyć go i zostać wdową ),Krzysztof kuk -diler tel do niego : 322-517-222,Sebastian Bal -znajomy badziora pomaga mu ,Artysta z Krakowa pan Patryk T. -robił mu sesje zdjęciową do sklepu internetowego -pomocnik dilera ,Grzegorz kruszewski -dobry znajomy badziora , Valentin Tolakov -pomocnik dilera do specjalnych zadań ,Marek diler i kochanek Patryka byli razem wieżieniu pieprzył go numer telefonu do kochanka :517-447-808 ,Łukasza dilera i kochanka numer (nazwisko 1 .09.2013r )606-831-632,do dilera Andrzeja ze wsi powinno wjechać C.B.Ś. tel do niego :518-268-285;tel do ARKA DILERA I kochanka patryka co twoja żona na to i twoje dzieci tel do niego :601-417-133 lub 12-427-20-28 lub 511-547-236;,Sławek pomocnik dilera tel : 790-340-091,Jacek F*********** kuzyn któty pieprzy się z Patrykię i jest jego dilerem coś ty zrobił chłopcze on mści się ze ma chorego psychicznie ojca i chce odbić sobie Patryk na rodzinie F***********ów tel do Jacka : 519-334-362, do dilera Janusza ... tel numer :698-020-536 .Do Wielkiej Brytani do Jacka dilera : 0044-797-567-9024,do Macka dilera numer : 724-255-599 ;Laptopy Hp to Arek sprzedawał te z Tirów tel : 601-417-133na ul Balickiej tel nowy do arka : 519-052-111 !zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Piszecie o ty milionerze mordercy,dilerze ,tak haracze pobiera z klubów a Krakowie !

  -ja która żyje ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 20

  W jego samochodzie są ślady krwi ,wiesz kogo w tym oplu astra 1.6 !pisało również o twojej mamie Patryku że jest chora psychicznie bo jest, a Adama znalazł jej Patryk ,nie napisałeś że do matki...rozwiń całość

  W jego samochodzie są ślady krwi ,wiesz kogo w tym oplu astra 1.6 !pisało również o twojej mamie Patryku że jest chora psychicznie bo jest, a Adama znalazł jej Patryk ,nie napisałeś że do matki mówił kurw* zabij* cię ,że wstydzi się jej ma ona teraz 50 lat -on nie jest podobny do niej ,a tak wogule kto dokładnie wie kto jest jego ojcem w kobierzynie wariatów było dużo a ona przecierz była leczona i też jest wariatką tak.Dokładnie wszystko wiem lecz to zostanie UJAWNIONE 01.09.2013r -po tej dacie bedzie dokładnie wymienione wszystkie imiona nazwiska kogo zabił ,kogo sprzedał z kim nadal handluje narkotykami i ujawnione akta jego -jestem jedna z tych co myśli że nie żyje co mnie sprzedał moje nazwisko i imię pojawi się i wyjadę po tym skandalu na całą POLSKĘ i świat zostawie mu wszystko i na YUTUBE by każdy obejrzał co myślał o swych kuplach jak im niszczył życie ( to bedą jego słowa każdy rozpozna jego głos i same jego co się wypowiadał -pewnie i pokażą w telewizji i dobrze ,po tym wruci do wieżienia ,nie bedzie odwrotu miejsce mordercy w Polsce jest w ćiemnej celi do konca życia tam bedziesz cwelu jebany w dup* . Każdy kupel który jeszcze ci ufa -opluje takie ścierwo !Za komórkę tą wieżieniu powinneś odpowiedzieć gejuchu stary już.Potem pokaże nagranie z ul chmieleniec po tych plakatach które tam były i te uściski ze swym kochankię razem zrywaliście te plakaty za ręce się prowadziliście buzi i dupci w lasku było ! Tak geju ,cwelu durny bedzie otem uściski na przystanku i buzi -pedale .Chce pokazać się jako bizmesmen by dobrać się do kont ludzi okraść ich i zamordować -jak te porwania tych dziewczyn w Krakowie .Nie piszą za te laptopy były kradzione z tirów i sprzedawane na balickiej w Krakowie . Inbecylu głupi bedziesz wieżieniu ! zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wiemy że to cwel wieżienny -stara już ciota

  K.L. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 14

  Wiemy że ten czub jebany -cwel wieżienny mieszka na chmieleniec i że tam jest nadal ! I że ciągnie penisy ! Narkotyki ma ,sprzedaje nadal .


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  DO KL

  I co że Gej ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Lepsze penisy od śmierdzących rybą pizd babskich.....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bravo

  Janusz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 23

  Im więcej milionerów tym więcej miejsc pracy dla mniej operatywnych.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Struktura społeczna w POlsce zaczyna przypominać kraje republik bananowych

  Aby żyło się lepiej. Wszystkim. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 33 / 23

  5 % bogaci hacjenderzy, 95 % biedoty.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co to za słowo hacjenderzy?

  Marysia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 12

  Polska to bardzo biedny kraj - plaże nad Bałtykiem puste, na drogach pustki, w marketach tylko ocet i musztarda a na wsiach chałupy kryte strzechą! Bida panie wielka bida! Tam gdzie mieszkam jest...rozwiń całość

  Polska to bardzo biedny kraj - plaże nad Bałtykiem puste, na drogach pustki, w marketach tylko ocet i musztarda a na wsiach chałupy kryte strzechą! Bida panie wielka bida! Tam gdzie mieszkam jest ulica,
  na której jest 10 domów jednorodzinnych a samochodów jest 24 (dwadzieścia cztery) i to nie byle jakich. Polska to rzeczywiście bardzo biedny kraj! Ci nieoperatywni niech wezmą się do roboty! zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lucek

  Back (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 30

  Kazdy nowy milioner to automatycznie kilku nowych zebrakow.Musial na kims zarobic.Kazdy cencik zarobiony na krzywdzie wyjdzie dupa kazdemu jednemu pewnego dnia, zwlaszcza tym ktorzy napelniaja...rozwiń całość

  Kazdy nowy milioner to automatycznie kilku nowych zebrakow.Musial na kims zarobic.Kazdy cencik zarobiony na krzywdzie wyjdzie dupa kazdemu jednemu pewnego dnia, zwlaszcza tym ktorzy napelniaja kieszen swoja bez opamietania i tylko po to zeby poczuc sie wazniejszym i leprzym od drugiego.Znam natomiast pewnego milionera z Krakowa ktory nawet lumpa z lawki przygarnie i da mu prace i gdyby takich bylo wiecej ten swiat bylby o kilka razy leprzy dla wszystkich.Przyjdzie dzien ze tak tez sie stanie, moj pra pra pra pra pra pra pra pra pra wnuk tego dozyje!Pozdrawiam!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Biedny Backu,

  Pierwszoklasista (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 11

  Niestety, taki dzień nie przyjdzie i nie będzie "leprzy", boś głupi i tyle w temacie!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Krakowska ma rację,widać że przybyło milionerów w Oświęcimiu,mamy więcej bezdomnych,meneli,żebraków

  observator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 32 / 25

  a szczególnie są widoczni nowobogaccy BURAKI w suvach,mercedesach,i Quadach...oj widać bogatych głupków!!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sam jesteś BURAK !!

  smoko (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 35

  zazdrość cię zżera i beczysz jak baran !! HA HA HA


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bananowe dzieci bogatych rodziców nie mają prawa głosu pacanie.

  jol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 9

  zobaczymy jak rodziców zabraknie i trzeba będzie biznesu przypilnować, a w głowie sama vódka i koks - zobaczymy jak wtedy ty zabeczysz...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Krakowska ma rację,widać że przybyło milionerów w Oświęcimiu,mamy więcej bezdomnych,meneli,żebraków

  observator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 14

  a szczególnie są widoczni nowobogaccy BURAKI w suvach,mercedesach,i Quadach...oj widać bogatych głupków!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo