MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Filip Wojtunik z RLTL GGG Radom gwiazdą paralekkoatletycznych mistrzostw Polski juniorów. Radomian z trzema złotymi medalami

Radosław Olchowski
Filip Wojtunik, lekkoatleta RLTL GGG radom trzykrotnym złotym medalistą mistrzostw Polski juniorów niepełnosprawnych. Na zdjęciu ze swoim trenerem Stanisławem Lebiodą. archiwum RLTL GGG Radom
Sprinter RLTL GGG Radom Filip Wojtunik zdobył trzy medale mistrzostw Polski juniorów niepełnosprawnych w lekkiej atletyce. Świetne zawody z udziałem radomianina odbyły się w Kozienicach.

Stadion im. Marka Łuczyckiego w Kozienicach był areną zmagań paralekkoatletycznych mistrzostw Polski juniorów. W imprezie wystąpiło blisko stu uczestników. Nie zabrakło konkurencji biegowych oraz technicznych.

Obiekt w stolicy Puszczy Kozienickiej okazał się wybitnie szczęśliwy dla Filipa Wojtunika,, lekkoatlety RLTL GGG Radom. Radomski sprinter okazał się gwiazdą mistrzostw. Zdobył trzy medale, wszystkie z najcenniejszego kruszcu.

Podopieczny trenera Stanisława Lebiody zaczął od startu w sprincie na 100 metrów. Wygrał, zdobył złoto oraz poprawił rekord życiowy. Od zawodów w Kozienicach wynosi on 12.24 sek. Tak samo dobrze Wojtunik spisał się w biegu na 200 m. I tym razem wygrał, zdobywając tytuł mistrzowski, a start okrasił „życiówką” (24.48 sek).

Drugiego dnia mistrzostw w Kozienicach radomian biegał 400 metrów. Na tym dystansie też wygrał, ale do końca nie był zadowolony ze swojego startu.

- W biegu na 400 metrów trochę zaspałem, przez co wynik nie był dla mnie zadowalający. Wygrałem, ale chcę się poprawić na tym dystansie – skomentował dla Echa Dnia lekkoatleta RLTL GGG.

Podopieczny trenera Lebiody już szykuje się do kolejnych startów.

- W przyszłym tygodniu pobiegnę w Warszawie 400 m. Generalnie szykuje się na Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski seniorów które odbędą się w dniach 13 -16 czerwca w Krakowie. Moim celem jest wybiegać nowy rekord osobisty na 400 metrów – dodał Filip Wojtunik.