Radość w sześćdziesięciu piosenkach Anny Jantar

  Radość w sześćdziesięciu piosenkach Anny Jantar

  Robert Migdał

  Gazeta Krakowska

  Gazeta Krakowska

  Któż z nas nie zna wielkich przebojów Anny Jantar: "Tyle słońca w całym mieście", "Tylko mnie poproś do tańca" czy "Staruszek świat". Jej piosenki są na pewno ponadczasowe, a dla wielu wręcz kultowe.
  Piosenkarka miała zaledwie 30 lat, gdy zginęła w katastrofie samolotu w Warszawie

  Piosenkarka miała zaledwie 30 lat, gdy zginęła w katastrofie samolotu w Warszawie ©fot. archiwum

  Właśnie ukazał się trzypłytowy album artystki (część 1 - "Przebojowa", część 2 - "Liryczna" i cześć 3 - "Live"), na których można znaleźć prawdziwe muzyczne perełki. Tym bardziej że na "Live" trafiło 21 utworów wcześniej niepublikowanych. Na krążku znalazło się m.in. wykonanie "Tylko mnie poproś do tańca", które zaśpiewała w Finlandii w 1979 roku, "Radość najpiękniejszych lat" zarejestrowana na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze w 1978 roku , "Nic nie może wiecznie trwać" zagrane z Budką Suflera w Opolu w 1979 r.

  W 60 piosenkach zebranych na trzech płytach chyba każdy znajdzie dla siebie coś, co go wzruszy. Albo zachwyci, jak np.
  piosenki, które zaśpiewała w duetach (świetna "You're The One That I Want" wykonana ze Stanisławem Sojką czy "Pozwolił nam los" z Bogusławem Mecem). Warto zwrócić uwagę na zaśpiewaną dla córki - Natalii Kukulskiej - bardzo osobistą kołysankę: "Śpij, maleńka, spokojnie".

  Ale "Autobiografia" to nie tylko muzyczne wspomnienie Anny Jantar. Do płyt dołączona jest też książeczka, w której zostały zebrane wypowiedzi artystki dla radia, telewizji i gazet. Jawi się w nich obraz nie tylko znakomitej wokalistki, która snuła wielkie plany na przyszłość ("Myślę o wprowadzeniu rocka do moich piosenek", "Moim marzeniem jest zrobić dobry program estradowy typu show"), fanki... sportu ("Chodzę na korty, pilnie trenuję, lecz do formy Wojtka Fibaka jeszcze mi daleko (...), pasjonujemy się z mężem rajdami samochodowymi), ale przede wszystkim matki, która niezwykle czule mówiła i myślała o swojej córeczce ("Córeńko moja najdroższa (...) ja kocham ciebie na całym świecie najbardziej", "Zauważyłam u mojej córki Natalii zdolności muzyczne. Śpiewa bezbłędnie niemal cały mój repertuar").

  "Autobiografia" to zbiór płyt i wspomnień, który zachwyci nie tylko najwierniejszych fanów Anny Jantar. Jestem o tym przekonany w stu procentach.

  Miss Małopolski 2012! Zobacz zdjęcia ślicznych kandydatek i oddaj głos!

  Trwa plebiscyt na Superkota! Zgłoś swojego zwierzaka i zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo