Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rewitalizacja parku Bednarskiego w Krakowie. Mieszkańcy: "nie zamykajcie go w całości na ponad rok"

Bartosz Dybała
Bartosz Dybała
Park Bednarskiego - wkrótce czeka go rewitalizacja
Park Bednarskiego - wkrótce czeka go rewitalizacja brak
Mieszkańcy apelują do prezydenta Jacka Majchrowskiego, by podczas rewitalizacji parku Bednarskiego, zieleniec był chociaż częściowo dostępny dla mieszkańców. - Szczególnie w czasie pandemii koronawirusa dostęp do terenów zielonych jest bardzo ważny, nie pozbawiajmy tego krakowian - mówi radny miejski Łukasz Maślona. Urzędnicy w odpowiedzi twierdzą, że ze względu na niewielką liczbę dostępnych wjazdów na teren inwestycji, utrzymanie dostępności parku w trakcie realizacji robót budowlanych może być utrudnione. Ale ostateczne decyzje należą do kierownika budowy.

FLESZ - Kiedy przestawiamy zegarki?

Rewitalizacja parku Bednarskiego. Czy zostanie całkowicie zamknięty?

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie prac związanych z rewitalizacją zabytkowego parku Bednarskiego. Okoliczni mieszkańcy pytają prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, czy możliwe jest takie rozplanowanie robót budowlanych, aby nie trzeba było zamykać zieleńca na ponad rok. - Chodzi o takie podzielenie prac, aby część parku pozostała dostępna dla mieszkańców - informuje radny miejski Łukasz Maślona, który złożył w tej sprawie interpelację do prezydenta Majchrowskiego.

Kraków. Zabytkowy park Bednarskiego do remontu. Aktywiści al...

Maślona zwraca uwagę, że szczególnie teraz, w dobie pandemii koronawirusa, dostęp do terenów zielonych jest niezwykle ważny. - Wobec tego postulat mieszkańców jest moim zdaniem jak najbardziej słuszny. Będę wdzięczny za uwzględnienie ich prośby, aby nie pozbawiać krakowian dostępu do zieleni - pisze radny do prezydenta.

Miejscy urzędnicy odpowiedzieli, że decyzja zezwalająca na prace budowlane w parku zakłada możliwość etapowania inwestycji. - Równocześnie należy mieć na uwadze, iż ze względu na niewielką liczbę dostępnych wjazdów na teren inwestycji, utrzymanie dostępności parku w trakcie realizacji robót budowlanych może być utrudnione - tłumaczy krakowski magistrat. Nie dał jednoznacznej odpowiedzi na postulat mieszkańców. Urzędnicy zwracają uwagę, że ostateczne decyzje należą do kierownika budowy.

Przypomnijmy, że zabytkowy park Bednarskiego w Podgórzu zostanie wyremontowany za ponad 17 mln zł. Nim jeszcze prace się rozpoczęły, wycięto tam już kilkaset drzew - o czym zaalarmowali aktywiści. W Zarządzie Zieleni Miejskiej tłumaczą, że każde drzewo jest wcześniej dokładnie badane, a jeśli nie rokuje na przyszłość, czyli po prostu jest w złym stanie, jest wycinane. - Sam projekt remontu jest zachowawczy, nie będzie rewolucji - podkreślał w rozmowie z nami Piotr Kempf, dyrektor ZZM.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska