W styczniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 510 752 tysięcy pasażerów, to 16-procentowy wzrost w stosunku do stycznia 2017 roku. - Rosnące statystyki to potwierdzenie konsekwentnego budowania siatki połączeń, opartej o analizę trendów i potrzeb pasażerów - powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Jak informują władze portu lotniczego w Balicach, ostatnio pasażerowie w chętnie korzystają z bogatej oferty połączeń do krajów, gdzie można poszusować na nartach (np. Turyn). Dużą popularnością cieszą się także miejsca, gdzie o tej porze jest dużo cieplej niż w Polsce (Hiszpania, Maroko).

W styczniu linie lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie dwóch nowych połączeń #PROSTOzKRAKOWA - do Bukaresztu i Dubrownika oraz zwiększenie częstotliwość lotów do Chicago, do trzech tygodniowo. Dzisiaj Kraków Airport oferuje ponad 100 połączeń na 4 kontynenty, w tym roku będzie aż 28 nowych połączeń.

Od stycznia pasażerowie Kraków Airport mogą brać udział w bezpłatnych ćwiczeniach oddechowo- ruchowych przygotowujących ich do lotu. Niezależnie od tego, czy ktoś wybiera się w długą podróż, np. z Krakowa do Chicago, czy podróżuje po Europie, może poćwiczyć pod okiem instruktora. Ćwiczenia, poza przygotowaniem kręgosłupa do podróży w pozycji siedzącej, mają także na celu odprężenie i wyciszenie przed odlotem. Sesje organizowane w cyklu 15-minutowym, w godzinach 11:00 do 13:00, prowadzone są przez instruktorów personalnych z firmy Happy Healthy.

Kolejnym udogodnieniem są punkty z wodą pitną. Stanowiska znajdują się bezpośrednio po przejściu kontroli bezpieczeństwa, w rejonie przejścia FAST TRACK oraz przy punkcie handlowym Drogeria.

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ: