Rzetelność w biznesie jest gwarancją sukcesu

  Rzetelność w biznesie jest gwarancją sukcesu

  Jacek Klein

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W Sopocie swój dzień miały rzetelne firmy. 41 małych i dużych przedsiębiorstw nagrodzonych zostało Złotymi Certyfikatami Rzetelności. Akcji patronuje Krajowy Rejestr Długów BIG.
  Złote Certyfikaty Rzetelności przyznawane są w ramach programu Rzetelna Firma, który w 2008 roku stworzono z myślą o promowaniu etycznych zachowań w biznesie. Jego głównym założeniem jest propagowanie rzetelności płatniczej, a przede wszystkim firm, które terminowo regulują wszelkie należności względem kontrahentów oraz urzędów i instytucji. W ciągu blisko dwóch lat do programu Rzetelna Firma zgłosiło się 31 tys.
  przedsiębiorstw z całej Polski. 11,5 tys. z nich posiada na swojej stronie internetowej elektroniczny Certyfikat Rzetelności, dzięki któremu każdy zainteresowany może połączyć się z bazą danych KRD i sprawdzić, czy dana firma nie jest zadłużona.

  - Program jest bardzo sprawiedliwy - powiedział Waldemar Sokołowski, prezes Rzetelnej Firmy. - Docenione mogą być w nim zarówno duże, jak i małe firmy. Warunkiem jest rzetelne wypełnianie swoich zobowiązań. To w przyszłości z pewnością zaprocentuje.

  Złote Certyfikaty od zwykłych różnią się tym, że aby je otrzymać, nie tylko nie można zalegać z płatnościami. Trzeba także zobowiązać się do przestrzegania Kodeksu Etycznego Rzetelnej Firmy, który określa, jak należy się odnosić między innymi do kontrahentów, pracowników, ale także i środowiska naturalnego.

  - W obecnych czasach nie jest łatwo być rzetelną firmą. Kryzys gospodarczy spowodował, że pojawiają się zatory płatnicze - przyznaje Maciej Paluchowski, właściciel firmy Baster specjalizującej się w tworzeniu małej architektury ogrodowej, zdobywca złotego certyfikatu.
  - Mam nadzieję, że wyróżnienie przyniesie nam korzyści.

  Złoty Certyfikat Rzetelności to dla przedsiębiorstwa nie tylko dowód na jego solidność, ale także wymierne korzyści dla biznesu. Jak wynika z badania przeprowadzonego w ub. roku przez TNS OBOP, aż 76 proc. respondentów dostrzega pozytywny wpływ certyfikatu potwierdzającego rzetelność firmy na wybory konsumenckie.- Bardzo dobrze, że takie cechy jak rzetelność są nagradzane - powiedział Paweł Frydrychowicz, dyrektor PPU Omega sp. z o.o., której flagowym produktem jest system monitorowania pracy pojazdów i maszyn XTRACK. - Przyznanie certyfikatu odbieramy jako uznanie zasad, którymi kierujemy się w biznesie. Program Rzetelna Firma będzie w nadchodzących latach rozwijany. - Trzeba pokazywać dobre przykłady. Z zadowoleniem odnotowujemy, że z roku na rok liczba takich przedsiębiorstw rośnie - powiedział Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów. - Sukces firmy nie jest możliwy bez rzetelności.


  Lista wyróżnionych rzetelnych firm
  ActivArt Sp. z o.o., Agencja Celna Complex SAD Małgorzata Sochaj, Artykuły Techniczne Grzegorz Pawłowski, Aste sp. z o.o., Automex sp. z o.o., Bart sp. z o.o., Baster Paluchowski Maciej, Budlex sp. z o.o., Centrum Dystrybucji i Logistyki Millennium, Centrum Edukacyjne Omnibus Małgorzaty Starzyńskiej, Condohotels Management sp. z o.o., Drogomost sp. z o.o., Delphia Pisarska-Klinkosz, Klinkosz i Zagarów s.j., Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska, Elterm Maciej i Małgorzata Kaszuba s.j., Fesco Pack sp. z o.o., Firma Handlowo-Marketingowa "Infomar", Andrzej Ogonowski, Flex Graf sp. z o.o., G & M sp. z o.o., Gastroeco sp. z o.o., Michał Łukaszek Biuro Turystyczne "Dunaj", Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o., MTI-Furninova Polska sp. z o.o., Naczelna Oraganizacja Techniczna Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Rada w Płocku, Olsztyńskie Centrum Kształcenia mgr inż. Jan Zdziarstek, Oil Trading Poland sp. z o.o., Oliva sp. z o.o., P.H.U. Heops Henryk Orłowski, P.P.H.U. Mawi Maria Rzepińska, PPHU Arma-Błysk Arkadiusz Michalski, Przedsiębiorstwo Budowlane "Górski" sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane Zurbiza sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Robót Elektrycznych P&P sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Draco s.c. Jakub Lesiński, Krzysztof Lesiński, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Rak-Bud Raczkowski i Wspólnicy s.j., Premator Zakład Remontowo-Budowlany, Usługi Specjalistyczne Beata Łukasik, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe "Omega" sp. z o.o., Toys4Boys.pl sp z o.o., Rowerowe Klimaty Rafał Krzyczkowski, Sapo Agnieszka Czulińska, Trans-Maz Mazurek Grzegorz.
  Pełna lista nagrodzonych firm znajduje się na stronie www.rzetelnafirma.pl


  Tekst powstał we współpracy z ekspertami KRD.

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska ALE JAJA SUPER FIRMA TEGO SIE NIE SPODZIEWAŁEM

  js (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  POLSKA WOLNOŚĆ POBIERACZEK NAGRODZONY to jest wolna Polska o to chodziło ... reszte se dodajta

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Skandal

  Rico (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 6

  Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska byli skazani prawomocnym wyrokiem . Skoro oszustom daje się nagrody i certyfikaty to źle się dzieje . Kanciarzy trzeba piętnować a nie nagradzać...rozwiń całość

  Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska byli skazani prawomocnym wyrokiem . Skoro oszustom daje się nagrody i certyfikaty to źle się dzieje . Kanciarzy trzeba piętnować a nie nagradzać . Na szczęście zapłacą już niedługo i za pobieraczka i za plikostradę .zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rzetelna firma zbłażniła się maksymalnie.

  Przedsiębiorca. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 8

  Widać ile jest wart ten certyfikat skoro Rafał Peisert i Iwona Kwiatkowska dostali go. Od dziś inaczej będę patrzył na firmy z tym certyfikatem. Certyfikat dla oszustów i bandytów.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  właściciele pobieraczka w tym gronie??? kto wziął???

  kpoleta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 43 / 28

  Dziwię sie innym firmom, że nie przeszkadza im, że są wymieniane razem z niesławnym Eller s.c.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zabrać certyfikat i ukarać tych złodziej jak jeczte tego nie zrobiono

  internauta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 63 / 58

  Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska właściciele pobieraczka

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rzetelna Firma to pic na wodę

  Przedsiębiorca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 68 / 94

  Jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć w tą rzetelną firmę. To właściwie taki pic na wodę, podobnie zresztą jak te całe ISO świadczące ponoć o jakości. Tak naprawdę o jakości świadczy pracownik i...rozwiń całość

  Jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć w tą rzetelną firmę. To właściwie taki pic na wodę, podobnie zresztą jak te całe ISO świadczące ponoć o jakości. Tak naprawdę o jakości świadczy pracownik i jego motywacja do pracy, a to jest trudne do zmierzenia, ludzie są różni. To całe KRD to dla mnie jakaś nowa mafia. Widać to po tym jakie mają super budynki. Natomiast biznesowo to nie można ich nie doceniać. Wymyślić sposób na zarabianie pieniędzy na wirtualnej usłudze mógł tylko geniusz.
  O tym, że znaczek rzetelnej firmy nic nie znaczy świadczy przyznanie złotego certyfikatu firmie Eller Service S.C. która została ukarana przez Urząd Ochrony Konsumenta decyzją z dnia 31 marca 2010 i jak do tąd nie zmieniła sposobu działania. No rzeczywiście okaz rzetelności...
  Sam znaczek Rzetelnej firmy nic nie znaczy za granicą. W Polsce jest tak samo mało ważny jak Teraz Polska i setki innych znaczków na które konsument patrzy i nie wie czy się cieszyć czy płakać. To są wszystko pseudo certyfikaty, które nic nie znaczą... Zobaczcie sobie jakie opinie ma pobieraczek.pl w międzynarodowym systemie oceny wiarygodności strony tj. WOT (Web Of Trust).
  Robimy sztuczne twory które mają zbierać haracz i tyle... no może z jedną różnicą, że KRD zbiera haracz od ludzi którzy grzecznie sami do nich przychodzą i ten haracz płaczą (nie mylić z płacą), nie tracąc przy tym zębów itp.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rzetelna nagroda?

  PL (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 128 / 91

  Eller service to bandyci i złodzieje, ale zapłacili za nagrodę i mają


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jaja

  ds3 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 73 / 52

  jaja jak berety.Krajowy Rejestr Długów nagradza firmę [sugeruje wzory uczciwości tej firmy]uznawaną przez setki tysięcy ludzi za oszustów. A pobieraczek szantażując ludzi posługuje się symbolami...rozwiń całość

  jaja jak berety.Krajowy Rejestr Długów nagradza firmę [sugeruje wzory uczciwości tej firmy]uznawaną przez setki tysięcy ludzi za oszustów. A pobieraczek szantażując ludzi posługuje się symbolami Krajowego Rejestru Długów-w celu nastraszenia obywateli. Czy CBA nie powinno sprawdzić i ewentualnie pozamykać to szemrane towarzystwo? Spółka Eller Service S.C.

  Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska

  ul. Chłopska 72 80-350 Gdańsk

  tudzież Ireneusz Lejczak
  specjalista ds. spraw prawnych

  tudzież należałoby posprawdzać W KRD kto imiennie wspiera szantażowanie obywateli i pozamykać co do jednego
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie tlko przez ludzi

  THOR (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 6

  nie tylko są uważani za oszustów przez szarych ludzi . Sąd również uznał ich praktyki za oszustwo prawomocnym wyrokiem .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pobieraczek rzetelny??????????

  Obywatel bajkolandu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 120 / 105

  Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska to oszusci!! To wlasciciele pobieraczek.pl, zwykłe gnoje a nie rzetelna firma!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pobieraczek

  nieco zdziwiony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 151 / 149

  Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska = rzetelna firma? Gratuluję.... Etyczne zachowanie w biznesie.... To na pewno o "słynnym" Pobieraczku?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pobieraczek?

  czyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 180 / 179

  Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska? Pobieraczek?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo