Sałatki. Sałatka w stylu francuskim z rukolą, kozim serem, gruszkami i orzechami włoskimi [PRZEPIS]
opr. Magda Smoleń
Lekka sałatka z rukolą i gruszką. Zobaczcie przepis!
Fot. Orchidea Creative Group
Podstawę tej lekkiej sałatki stanowi mieszanka sałat z rukolą, dodatki to: ser kozi, gruszka i orzechy włoskie – wprost idealny mariaż smaków!
Sałatka w stylu francuskim to doskonała propozycja na szybką i zdrową przekąskę. Zobaczcie przepis!
Składniki na sałatkę:
1 woreczek mieszanki sałat z rukolą (np. BIO Toscana mix Eisberg)
garść suszonej żurawiny
150 g sera koziego miękkiego
2 gruszki
1/3 szklanki orzechów włoskich
pieczywo
Składniki na dressing:
2 łyżeczki syropu z agawy
sok z połówki cytryny
3 łyżki oliwy
sól
pieprz
Przygotowanie: Mieszankę sałat np. BIO Toscana mix Eisberg ułóż w miseczce. Ser i gruszki pokrój w kostkę. Posiekaj orzechy. Wszystkie składniki wymieszaj z żurawiną i posyp nimi sałatę. Całość polej przygotowanym dressingiem. Serwuj z pieczywem.
Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji.
Zaloguj się lub załóż konto
Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.