Sandecja. Goście skruszyli Miedź, świetny mecz sądeczan

Sandecja pokonała Miedź w Legnicy 3:1
Sandecja pokonała Miedź w Legnicy 3:1 Twitter
W meczu 19. kolejki pierwszej ligi Sandecja Nowy Sącz pokonała na wyjeździe Miedź Legnica 3:1, dominując nad gospodarzami zwłasza w II połowie.

W I połowie bliski powodzenia był Dawid Kort, ale strzelał minimalnie niecelnie, w kilku przypadkach dobrze bronił Daniel Bielica. Ze strony gości najgroźniejszy był strzał głową Mariusza Gabrycha - minimalnie niecelny. Druga połowa świetnie zaczęła się dla przyjezdnych - od bramki Macieja Korzyma zdobytej strzałem z lewej strony pola karnego. Goście poszli za ciosem i 5 min później Radosław Kanach podwyższył wynik strzałem z 12 m. Deklasacja gospodarzy nastąpiła chwilę później, gdy Michał Walski pokonał Załuskę.

Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 1:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Korzym 46, 0:2 Kanach 51, 0:3 Walski 66, 1:3 Sabala 90+3.
Miedź: Załuska - Zieliński, Musa, Mijusković, Pikk (76 Warcholak) - Łukowski, Purzycki, Marquitos, Kort, Ojamaa (54 Sabala) - Makuch (58 Śliwa).
Sandecja: Bielica - Piter-Bućko, Szufryn, Flis - Kun, Kanach, Walski, Thiago, Chmiel (90 Kała-hur) - Gabrych (77 Klichowicz), Korzym (88 Ogorzały).
Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec). Żółte kartki: Musa, Mijušković. Widzów: 3180.