Sandecja Nowy Sącz gromi rywala w sparingu. Słowacki drugoligowiec nie miał wiele do powiedzenia

Remigiusz Szurek
W środę Sandecja wysoko ograła słowackiego drugoligowca
W środę Sandecja wysoko ograła słowackiego drugoligowca Sandecja.pl
Przebywający na zgrupowaniu w Sanoku piłkarze Sandecji Nowy Sącz w swoim czwartym meczu kontrolnym tej zimy ograli drugoligowy słowacki Slavoj Trebiszów 5:0. To obecnie piąta siła tamtejszej drugiej ligi.

Początkowo rywalem sądeczan miał być czwartoligowy JKS Jarosław, ekipa z Podkarpacia po rundzie jesiennej plasująca się w tabeli czwartej ligi na trzecim miejscu, ale w ostatniej chwili doszło do zmiany sparingpartnera.

Gola na 1:0 zdobył sam poszkodowany, czyli Jakub Wróbel pewnie egzekwując rzut karny. Sądeczanie podwyższyli prowadzenie w drugiej połowie po akcji wspomnianego Wróbla, który zagrywał do Masa, sytuację próbował ratować jeszcze jeden z obrońców, ale zrobił to tak niefortunnie, że piłka wpadła do siatki. Worek z bramkami rozwiązał się na dobre. W 76. minucie dośrodkowanie Nekića z prawej strony celną główką zamknął Surzyn, futbolówka odbiła się jeszcze od słupka. Osiem minut później było już 4:0. Po faulu w polu karnym jedenastkę na gola pewnym uderzeniem zamienił Walski. Rywali ze Słowacji dobił w 86. minucie Nekić, który otrzymał zagranie na wolne pole od Walskiego i mocnym strzałem nie dał szans golkiperowi Slavoja.

Podopieczni trenera Stanislava Vargi w poprzednich starciach kolejno przegrali z wiceliderem Fortuna 1. Ligi Puszczą Niepołomice 0:1, zremisowali 2:2 z Tatranem Liptowski Mikulasz, czerwoną latarnią słowackiej elity oraz rozbili 4:0 1. FC Tatran Preszów, lidera słowackiej II. Ligi (odpowiedniej naszej pierwszej).

Swój najbliższy mecz sparingowy „Duma Krainy Lachów” rozegra w sobotę, a jej rywalem będzie ligowy rywal, Stal Rzeszów, z którym jesienią sądeczanie przegrali w Niepołomicach 0:1.

Sandecja Nowy Sącz – Slavoj Trebiszów 5:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Wróbel 33 (rzut karny), 2:0 samobój 62, 3:0 Surzyn 76, 4:0 Walski (rzut karny) 84, 5:0 Nekić 86.

Sandecja: Tokarz - Piter-Bućko (46 Boczek), Nekić, Słaby (46 Kowalik), Kapica, Surzyn, Maissa Fall (46 Kasprzak), Potoma (46 Walski), Toporkiewicz (70 Podgórski), Chmiel (46 Mas), Wróbel (70 Maślanka).
Slavoj (skład wyjściowy): Ezekiel – Ilinjo, Spak, Jenat, Sydorenko – Kolesar, Danko, Rusnak, Novak – Kovalenko, Karo.