Sandecja Nowy Sącz. Porażka w sparingu z Ruchem Chorzów. Bramka i asysta nowych zawodników I-ligowca [ZDJĘCIA]

21.01.2022, Kraków, stadion Prądniczanki: sparing Sandecja Nowy Sącz - Ruch Chorzów Andrzej Banaś
W piłkarskim meczu sparingowym, rozegranym na boisku Prądniczanki Kraków, I-ligowa Sandecja Nowy Sącz przegrała z II-ligowym Ruchem Chorzów 3:5. Dwie bramki dla małopolskiej drużyny strzelił Damian Chmiel, a jedną debiutujący w niej Łukasz Zjawiński.

Był to pierwszy sparing Sandecji w zimowym okresie przygotowań. Odbył się na zaśnieżonym boisku; w drugiej połowie meczu grę piłkarzom dodatkowo utrudniała śnieżyca. Gra była jednak interesująca, było dużo podbramkowych sytuacji, padło osiem goli.

„Niebiescy" objęli prowadzenie po rzucie rożnym i strzale Damiana Szczepana. Wkrótce potem głową wyrównał wypożyczony z Lechii Gdańsk Łukasz Zjawiński, który wykorzystał dośrodkowanie pozyskanego ze Znicza Pruszków Łukasza Kosakiewicza.

Potem skuteczniejsi byli chorzowianie. Najpierw do siatki trafił Kacper Bąk, później po kontrze ten ostatni zagrał do Daniela Szczepana, który minął bramkarza i celnie uderzył z ostrego kąta. W 32 min Szczepan mógł podwyższyć wynik, ale jego strzał z rzutu karnego obronił Dawid Pietrzkiewicz. 10 min później golkipera Sandecji z 20 metrów pokonał Patryk Sikora. W rewanżu Zjawiński trafił w poprzeczkę.

Wkrótce po przerwie za faul Kacpra Będzieszaka sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Damian Chmiel. W 67 min ponownie przewinił Będzieszak (tym razem zagrał ręką) i Chmiel po raz drugi nie zmarnował „jedenastki". W końcówce meczu sądeczanie mieli kilka okazji do zmniejszenia rozmiarów porażki, ale strzały Igora Maślanki, Roberta Janickiego, Svetoslava Dikova i jednego z testowanych sparował Jakub Bielecki. W ostatniej akcji meczu jego wynik ustalił Filip Żagiel.

Sandecja Nowy Sącz - Ruch Chorzów 3:5 (1:4)
Bramki: 0:1 Szczepan 8, 1:1 Zjawiński 13, 1:2 Bąk 17, 1:3 Szczepan 30, 1:4 Sikora 42, 2:4 Chmiel 48 karny, 3:4 Chmiel 67 karny, 3:5 Żagiel 90+1.
Sandecja: I połowa: Pietrzkiewicz - Osyra, Boczek, testowany, Kosakiewicz, Sovsić, Szczepanek, Zych, Fall, testowany, Zjawiński: II połowa: Tysiak - Kobryń, Boczek, Słaby (70 testowany), Janicki, Rudol, Kasprzak, Fall (70 testowany), Salamon (70 Maślanka), Chmiel, Dikov.