SPORTOWIEC DEKADY oraz 10 ASÓW MAŁOPOLSKI 2020 - poznaj zdobywców wszystkich nagród od kibiców i kapituły! [RETRANSMISJA GALI FINAŁOWEJ]

DM

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
W sobotę, podczas wirtualnej gali online, poznaliśmy wszystkich laureatów plebiscytu Sportowiec Dekady oraz 10 Asów Małopolski 2020. Transmisja tego wydarzenia była dostępna tylko u nas! Możesz obejrzeć retransmisję.

Plebiscyt Sportowiec Dekady Małopolski był prowadzony w dwóch etapach, najpierw kibice wybierali najpopularniejszych zawodników z miast i powiatów naszego województwa w pięciu kategoriach. Laureaci z pierwszego etapu rywalizowali później w finale wojewódzkim. Walka trwała do ostatnich sekund, a triumfatorzy - poza sławą i statuetkami - sięgnęli po atrakcyjne nagrody finansowe; 2000 złotych za zdobycie 1. miejsca oraz 1500 złotych i 1000 złotych za zdobycie odpowiednio miejsca 2. i 3.

Kilka dni temu swoje głosowanie zakończyła także kapituła plebiscytu 10 Asów Małopolski. Wybraliśmy 10 najlepszych sportowców 2020 roku, a także Trenera Roku i Odkrycie Roku. Wyniki głosowania kapituły ujawniliśmy dopiero w sobotę, podczas multimedialnej gali wręczenia nagród!

Oto zwycięzcy plebiscytu 10 Asów Małopolski 2020:

 • 10 miejsce: Kacper Sztuba - kajakarstwo górskie
 • 9 miejsce: Andrzej Stękała - skoki narciarskie
 • 8 miejsce: Rafał Majka - kolarstwo szosowe
 • 7 miejsce: Marcin Dzieński - wspinaczka sportowa
 • 6 miejsce: Maryna Gąsienica-Daniel - narciarstwo alpejskie
 • 5 miejsce: Aleksandra Zamachowska - szermierka
 • 4 miejsce: Katarzyna Niewiadoma - kolarstwo szosowe
 • 3 miejsce: Kamil Stoch - skoki narciarskie
 • 2 miejsce: Jan-Krzysztof Duda - szachy
 • 1 miejsce: Dawid Kubacki - skoki narciarskie

Odkrycie Roku 2020: Tadeusz Kuchno - kajakarstwo górskie

Trener Roku 2020: Michał Probierz - trener piłkarzy Cracovii

As Honorowy: Józef Łuszczek - biegi narciarskie

Nagrodę specjalną od Tomasza Urynowicza, Wicemarszałka Województwa Małopolskiego otrzymał Arkadiusz Moryto – piłka ręczna

______________________

KLIKNIJ i sprawdź wyniki
w wojewódzkim finale
Sportowiec Dekady - Mężczyźni
Sportowiec Dekady - Kobiety
Trener Dekady
Drużyna Dekady
Sportowy Talent Roku
Działacz Sportowy Dekady
SPRAWDŹ WYNIKI
w pierwszym etapie głosowania
Sportowiec Dekady - Kobiety
Sportowiec Dekady - Mężczyźni
Trener Dekady
Drużyna Dekady
Sportowy Talent Roku

Plebiscyt Sportowy "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego" to najbardziej prestiżowy ranking sportowy w naszym regionie. Od kilku lat plebiscyt jest prowadzony w szerokiej formule, w której głosami naszych Czytelników nagradzani są nie tylko zawodnicy, lecz także trenerzy, drużyny i ludzie sportu wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli. Patronat honorowy nad plebiscytem objął Tomasz Urynowicz - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego oraz prof. Andrzej Klimek - Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Wyjątkowa edycja plebiscytu

Jednak tegoroczna edycja akcji będzie wyjątkowa. Pandemia koronawirusa zmieniła wszystkie dziedziny życia - także sport. Wydarzenia sportowe, zarówno mniejsze, gminne i powiatowe, jak i te największe na świecie jak Igrzyska Olimpijskie w Tokio, zostały odwołane, a w zawodach, które się odbyły, nie mogli wziąć udziału kibice. Ograniczenia związane z pandemią zmieniły terminarze rozgrywek, a wielu zawodnikom i ludziom sportu nie udało się uniknąć zachorowania.

Biorąc pod uwagę te wyjątkowe okoliczności postanowiliśmy, że w tym roku środowisko sportowe naszego regionu docenimy w dłuższej perspektywie ostatniego dziesięciolecia.

Sześć kategorii i dwa etapy

Głosami naszych Czytelników zostaną przyznane tytuły najpopularniejszego Sportowca Dekady (osobno wśród kobiet i mężczyzn), Trenera Dekady i Drużyny Dekady. Nagrodzimy także menedżerów sportu, organizatorów i animatorów życia sportowego przyznając głosami Czytelników tytuł Działacza Sportowego Dekady.

Podobnie jak w poprzednich edycjach plebiscytu tak i w tym roku zaprezentujemy też młodych sportowców, którzy są na początku swojej kariery. W tym przypadku tytuł Sportowy Talent nie będzie oczywiście dotyczyć dekady.

Kandydatów do wyróżnień nominują dziennikarze z naszego działu sportowego, kluby i związki sportowe oraz nasi Czytelnicy.

Głosowanie zostanie przeprowadzone w dwóch etapach. Najpierw laureaci w każdej kategorii zostaną wybrani osobno w miastach i powiatach naszego województwa. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte od początku głosowania. Spośród nich zostaną wybrani zdobywcy głównych tytułów i nagród w kategoriach Sportowcy Dekady, Trener Dekady i Drużyny Dekady, a także Sportowy Talent Roku. W kategorii Działacz Sportowy Dekady głosowanie będzie prowadzone w jednym, wojewódzkim etapie.

Sportowców
nagrodzi także kapituła

Z grupy wszystkich zawodników w Małopolsce kapituła redakcji sportowej pod przewodnictwem Redaktora Naczelnego Jerzego Sułowskiego wybierze jak co roku 10 Asów Małopolski - Mistrzów Sportu, którzy sławią region, osiągając świetne wyniki w skali krajowej i międzynarodowej. Zwycięzca głosowania kapituły, a także laureaci tytułów Trener i Odkrycie Roku otrzymają pamiątkowe statuetki.

Multimedialna gala sportu

Po zakończeniu głosowania odbędzie się multimedialna gala Plebiscytu Sportowego, która będzie emitowana w naszym serwisie internetowym. Podczas gali zostaną zaprezentowani wszyscy laureaci w każdej kategorii z każdego miasta i powiatu.

Nagrody dla laureatów

Zwycięzcy w każdej kategorii plebiscytu z każdego miasta i powiatu otrzymają:

 • dyplom gratulacyjny potwierdzający zdobycie tytułu Sportowca Dekady - Kobiety, Sportowca Dekady - Mężczyźni, Trenera Dekady, Drużyny Dekady lub Sportowego Talentu Roku w mieście lub powiecie
 • medal Plebiscytu Sportowego
 • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

W wojewódzkim finale na zwycięzców czekają nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych za zdobycie pierwszego miejsca oraz 1500 złotych i 1000 złotych za zdobycie odpowiednio miejsca drugiego i trzeciego.

Ważne terminy

 • Głosowanie w pierwszym, miejskim i powiatowym etapie plebiscytu rozpocznie się w poniedziałek, 14 grudnia i będzie trwać do czwartku, 7 stycznia 2021, do godz. 21:30.
 • Zgłoszenia kandydatów do nagród będą przyjmowane do piątku, 18 grudnia.
 • Zwycięzcy w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym etapie głosowania.
 • W poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. o godz. 12:00 rozpocznie się głosowanie w finale wojewódzkim.
 • Będzie ono trwać do wtorku, 19 stycznia, do godz.21:30
 • W środę, 13 stycznia 2021 r. wszyscy finaliści zostaną zaprezentowani na łamach gazety.

_____________________

PATRONAT HONOROWY

Tomasz Urynowicz
Wicemarszałek Województwa Małopolskiego

_____________________

Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie
prof. Andrzej Klimek

_____________________

PARTNER PLEBISCYTÓW

_____________________

Informacji o akcji udziela:
Marta Gromowska
tel. 604 964 942
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: marta.gromowska@polskapress.pl

Regulamin akcji