Środkowy palec Joanny Lichockiej bezkarny MEMY Palec miłości Lichockiej zapamiętają chorzy na nowotwory w Polsce

TK
Joanna Lichocka pokazała w Sejmie środkowy palec. Zobacz memy internautów Internet / Twitter / Memy
Joanna Lichocka z PiS pokazała środkowy palec opozycji i pacjentom w nowotworami. Od tej chwili już zawsze kojarzyć się będzie z niekulturalnym zachowaniem, co poirytowało zwłaszcza chorych na nowotwory. Posłowie PiS są wściekli na Lichocką, bo nie dość, że pokazała środkowy palec publicznie, to jeszcze nie potrafiła w porę i sensownie przeprosić. Ale kary dyscyplinarnej dla Lichockiej nie będzie. "Palec miłości" to gest, który posłanka Joanna Lichocka pokazała w Sejmie głównie posłom Koalicji Obywatelskiej. Czujność internautów nie zawiodła, a internet opanowały memy, piętnujące środkowy palec Lichockiej w Sejmie. Cała sytuacja miała miejsce chwilę po tym, gdy ustawa o rekompensacie dla mediów publicznych została przyjęta przez Sejm. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości stwierdziła, że przesuwała palcem pod okiem. Ten gest jednak będzie trudny do obronienia. Zobacz w galerii memy, które piętnują środkowy palec posłanki Lichockiej.

Środkowy palec Lichockiej. Memy opanowały internet

Środkowy palec posłanki Prawa i Sprawiedliwości, Joanny Lichockiej podbił internet. Memy, które pojawiły się w sieci piętnują wulgarny gest, który posłanka pokazała chwilę po głosowaniu w Sejmie nad projektem dofinansowania mediów publicznych. - W partii wszyscy są na nią wściekli - mówili dziennikowi rzeczpospolita rozmówcy z klubu PiS.

PALEC MIŁOŚCI LICHOCKIEJ. ZOBACZ MEMY
INTERNAUCI BEZLITOŚNI

Jak dowiedział się Dziennik Zachodni, kary dyscyplinarnej dla posłanki Lichockiej jednak nie będzie.

Nie przegap

Projekt, który został przyjęty oznacza:

  • 2 mld złotych rekompensaty dla mediów publicznych,
  • te środki opozycja chciała przeznaczyć na onkologię.

Nie przegap

Joanna Lichocka tłumaczy swoje zachowanie na Twitterze, że ten gest, to było jedynie energiczne pocieranie pod okiem, wynikające ze zdenerwowania.

Środkowy palec Joanny Lichockiej bezkarny MEMY Palec miłości...

Lichocka przeprasza: Mimowolnie popełniłam błąd

Joanna Lichocka na łamach "Faktu" przeprosiła za środkowy palec pokazany w Sejmie.

Jeśli ktoś poczuł się urażony tym gestem, gestem, który nie miał złych intencji, to chciałabym wyrazić ubolewanie i przeprosić. - powiedziała Lichocka.

Swoje zachowanie nazwała "mimowolnie popełnionym błędem" i przy okazji podkreśliła, że "jesteśmy w trakcie bardzo ostrej kampanii politycznej i wszystko może być wykorzystane przeciwko nam".

Lichocka "Faktowi" powiedziała również, że apeluje do polityku o zaprzestanie używania bezwzględnej nienawiści. Stwierdziła, że posłowie Platformy "robią stopklatkę, manipulują i obudowują nieprawdziwą informacją".

"Palec miłości" Lichockiej. Gest trudny do obronienia

Opozycja domaga się ukarania Lichockiej. Poseł Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras, jej zachowanie nazwał:

  • wymagającym reakcji,
  • brakiem kultury i arogancją władzy w najczystszym wydaniu.

Z kolei posłanka Agnieszka Pomaska zapowiedziała, że KO skieruje wniosek o ukaranie parlamentarzystki PiS do komisji etyki poselskiej.

Donald Tusk całą sytuację na Twitterze skomentował natomiast tak: "To bardzo subtelna różnica: opozycja chce przeznaczyć dwa miliardy na onkologię, a PiS na nowotwór".

Zobacz koniecznie

Oferta promocyjna

Bądź na bieżąco i obserwuj

FLESZ: Wybory Prezydenckie 2020 już w maju - to musisz wiedzieć.

Wideo

Materiał oryginalny: Środkowy palec Joanny Lichockiej bezkarny MEMY Palec miłości Lichockiej zapamiętają chorzy na nowotwory w Polsce - Dziennik Zachodni

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 290

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Ja serdecznie ale to naprawdę serdecznie wystawiam środkowy palec dla Dudy, Morawieckiego, Kaczyńskiego, Ziobry itd. A co, bo mogę bo skoro to nic złego to kto mi zabroni. Znieważam urząd Prezydenta? Nie! A. Duda sam publicznie przyznał że nie jest Prezydentem wszystkich Polaków i jeśli już to sam A. Duda jest zniewagą dla urzędu Prezydenckiego bo jest tylko pionkiem, takim Tołdim jak w bajce o Gumisiach zwykłego szeregowego posła

G
Gość

Jak daleko można posunąć się w stosowaniu nieczystych zagrań w kampanii wyborczej? Pytanie zasadnicze, wydaje się, że nie ma na nie odpowiedzi, bowiem każda kolejna kampania przesuwa tę granicę. Tym razem chodzi o skrajnie populistyczny przekaz Platformy, że Sejm chce dać 2 mld złotych na telewizję publiczną zamiast na leczenie onkologiczne. To wyjątkowo podłe wykorzystanie chorych na raka, które docelowo ma uderzyć w prezydenta i kandydata Andrzeja Dudę.

Po pierwsze, ta alternatywa jest nieprawdziwa. Wytłumaczmy więc, o co chodzi, bo problem chyba odkleił się juz od faktów. Sejm głosował nad przyznaniem Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu 1,95 mld złotych rekompensaty za realizację misji. Ustawa trafiła do opanowanego przez opozycję Senatu, gdzie została odrzucona. Jednocześnie marszałek Tomasz Grodzki (PO) zasugerował, by te pieniądze przekazać na leczenie chorych na raka. NAJWAŻNIEJSZE w tej sprawie jest to, że w myśl ustawy TVP i PR nie dostaną pieniędzy, ale obligacje, których szpitalom czy placówkom ochrony zdrowia przyznać nie można.

G
Gość

"... Przeciwstawianie pieniędzy wydawanych na jakąś instytucję państwową, która jest niezbędna, ludziom chorym, żerując w tym wypadku na emocjach, jest z jednej strony OHYDNE, a z drugiej IDIOTYCZNE.

Ohydne, dlatego że odwołuje się do naturalnego odruchu solidarności człowieka z chorymi. Idiotyczne dlatego, że w ten sposób można zakwestionować każdą instytucję w państwie i każdy wydatek. ...

c
cryo
20 lutego, 10:36, Gość:

Bronisław Wildstein

- odpowiadam tej pani, i nie tylko jej, że jest skrajną bezczelnością używanie choroby do tego typu politycznych manipulacji...

ja też jestem chory na raka i sobie wypraszam, by jakaś paniusia występowała w swoim imieniu, podobnie wszyscy ci, którzy to robią. Nie życzę sobie, by grano nami tego typu nieładnej grze

oooo Rafal nadal wali Wildsteinem? .ile to razy ? ponad setka ?..... un lubić pisobolszewicki sztynks bełkoczących degeneratów

Przemysł kłamstwa , czyli propaganda wg PiS i jego wiernego sługi Rafallusa .....

cyt„Im dalej kłamcy oddalają się od prawdy, tym bardziej nienawidzą tych, co ją głoszą. Prawda wg kłamców jest mową nienawiści.” (Orwell)

Działanie PiS a 3 prawa dr Josefa Goebbelsa. Kiedy poznajemy „przekazy dnia” propagandy PiS, warto je porównać z 3 prawami Goebbelsa.

Pierwsze prawo Josefa Goebbelsa do stwierdzenie, że tysiąc (sto) razy powtórzone kłamstwo staje się prawdą. Cała „drużyna” powtarza do znudzenia te same kłamstwa, używa identycznych sformułowań, aby wbić do głowy odbiorcom pojęcia w które uwierzą. Przykłady to „zamach” zamiast sprowokowana katastrofa, „reforma sądownictwa” zamiast obsadzania swoimi i uzależnianiu od siebie. Tu kłamstwa można cytować bez końca. Polska w ruinie (dopiero będzie).

Drugie prawo Josefa Goebbelsa to PRAWO DEZINFORMACJI. Przekaz dnia zawiera na przykład informacje prawdziwe przemieszane z fałszem, który ma zostać uwiarygodniony prawdziwą częścią przekazu. Często w przekazie PiS za prawdę już robi fałsz wmówiony, dzięki działaniu pierwszego prawa Goebbelsa.

Trzecie prawo Josefa Goebbelsa to PRAWO AUTORYTETÓW(taaaa... Wildstein ..taaaa...autorytet..taaaa) . Celem jest powoływanie się na autorytety, najczęściej akademickie, na profesorów. Wyjmuje się z kontekstu pasujące zdanie i w kółko powtarza, jako potwierdzenie tezy. Można się na przykład powoływać na prawo francuskie, wybierając jedno zadanie bez sąsiednich, lub niemieckie z wyborem sędziów, „pomijając” z jakiego grona mogą być wybrani. Z poważnymi profesorami to PiS ma kłopot. Lech Kaczyński tylko podawał się za profesora (przez pewien czas był na etacie, ale to nie tytuł naukowy), Krycha Pawłowicz to samo, Zybertowicz i jemu podobni dla wykształciuchów są śmieszni, dla „Luda Ciemnego” wg terminologii jednego z głównych propagandzistów PiS, może jeszcze tak.

Wśród „bon mots” Goebbelsa jest na przykład zdanie „oskarżaj innych o to, za co sam jesteś winny”(Prezes już dawno opanował do perfekcji sztukę postponowania ludzi, których nie lubi, przy pomocy niedomówień, sugestii, insynuacji. Oczernia bliźnich tak, żeby jakieś błoto do atakowanego się przykleiło, ale żeby nie dać mu szansy na obronę – komentuje w rozmowie z Onetem słowa Jarosława Kaczyńskiego Agnieszka Holland ). No co? To pewnie Tusk zmasakrował polski system prawny. Inne „Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą”, też tow. Goebbels.

Zabawne, że „Elity PiS” próbują zasady Josefa Goebbelsa stosować wobec UE. Ale tam są wyształciuchy."

c
cryo
20 lutego, 12:36, Gość:

Biedroń byłby zadowolony żeby palec wylądował w jego kiszce stolcowej

klepie hejty głupie

samotny degenerat

Pisich@@j Rafal tworzy tutaj

bolszewicko-pisowski referat

dewiant z niego niewyżyty

w głowie cudze tylko

ma odbyty ...

należy do parszywej grupy

co "prawdę" biorą z d@@py

mają przyzwoitość za nic

i zwą się "sk@@rwysyny bez granic"

S
Stary kawaler

Szmata chamy złodzieje = pis

G
Gość

Biedroń byłby zadowolony żeby palec wylądował w jego kiszce stolcowej

G
Gość
Leczenie w chorobie nowotworowej wymaga wysokich nakładów finansowych.

Wraz z postępem nauki i technologii rośnie skuteczność medycyny, ale także koszty świadczenia usług.

• Często okazuje się, że najskuteczniejsze metody leczenia nie są w ogóle objęte finansowaniem z NFZ, ponieważ są… zbyt drogie.

• Dlatego Stowarzyszenie zbiera pieniądze, aby zapewnić swoim podopiecznym to, czego nigdy nie otrzymają w ramach opieki NFZ.

• Rodzinom bliskim cierpiących na nowotwory niejednokrotnie są zmuszeni walczyć o życie zagranicą, gdzie znajdują się specjalistyczne kliniki i lekarze posługujący się niedostępnymi w naszym kraju metodami.

To wszystko jest możliwe dzięki podatnikom, którzy każdego roku przekazują nam 1% swojego podatku.

Problemy z finansowaniem leczenia

Dostęp do leczenia jest zróżnicowany w zależności od województwa – w Polsce uruchomienie publicznego finansowania terapii onkologicznej wymaga decyzji dyrektora wojewódzkiego oddziału NFZ. To powoduje desperackie podróże po kraju albo czekanie na miejscu na cud. W Polsce co roku choruje na raka około 150 tysięcy osób, a leczenie niektórych pacjentów może wynieść nawet kilka, kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.

Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych zakłada zwiększenie dostępu do sprzętu medycznego do wykrywania i leczenia nowotworów, zlikwidowanie różnic między placówkami, zwiększenie wiedzy oraz umiejętności personelu medycznego, a także poprawienie działania systemu gromadzenia danych o chorobach nowotworowych w Polsce. Jednak nie ma w nim mowy o ułatwieniach w nowoczesnym leczeniu szczególnie drogich przypadków.

Sprawy nie ułatwiają specjalne, skomplikowane procedury wydania zgody przez NFZ na leczenie w ramach chemioterapii niestandardowej. Agencja Oceny Technologii Medycznych w ostateczności wydaje opinię, czy w przypadku konkretnego pacjenta, przy konkretnym koszcie leczenia, opłaca się wdrażać procedurę. Tylko wtedy, kiedy opinia jest pozytywna, leczenie będzie sfinansowane ze środków publicznych. Jeśli lek jest za drogi, agencja nie ma dobrych wieści dla pacjenta – musi poinformować, że na to leczenie swojego obywatela państwa po prostu nie stać.

Wydając ciche przyzwolenie na eutanazję.

Pomoc w walce o życie

W Polsce nikt nie podejmie się operacji, Przykro mi, ale nam skończyły się możliwości leczenia, Lek ostatniej szansy kosztuje pół miliona i nie jest refundowany – z takimi słowami, a jednocześnie wyzwaniami, każdego dnia mierzą się Rodziny chorych na raka. Bo walka z nowotworem kosztuje fortunę.

Każdego dnia w Stowarzyszeniu pojawiają się Rodziny, którzy ze łzami w oczach proszą o pomoc dla bliskich.. Żeby kupić lek dla bliskiej osoby , bo inaczej umrze, a szpital nie ma na to pieniędzy. Żeby wysłać bliskich na operację, której podejmą się tylko lekarze za granicą. Żeby opłacić bardzo drogą rehabilitację, bez której nie staną na nogi. Każdego dnia może stać się mały cud. Ale by było to możliwe, potrzebna jest pomoc każdego z nas.

Niestety, niemal połowa podatników wciąż nie korzysta z szansy zadecydowania, na co przeznaczone zostaną ich podatki. A tymczasem przekazanie 1% to często największe, ale i zarazem najprostsze wsparcie, która często potrafi uratować życie. Życie, które czasem kosztuje fortunę, bo są sytuacje, w których w Polsce wyczerpują się możliwości leczenia i chorzy w swojej podróży po zdrowie muszą wyruszyć za granicę.

Czasem takie leczenie sięgające nawet 1,5 mln złotych jest jedyną nadzieją na wyjście z choroby.

JESZCZE DLA RODZIN Z CHOROBAMI NOWOTWOROWYMI DOPIŁO TO, IŻ RZĄDZĄCY POKAZLI TRZECI PALEC......

Lubelskie Stowarzyszenie Samopomocy

ul. Probostwo 27

20-089 Lublin

PRZEKAŻ SWÓJ 1% KRS 0000312714

DAROWIZNA

NR KONTA 83 8693 0006 2004 3000 3839 0001 Z DOPISKIEM „WALKA Z RAKIEM”

https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000312714/
G
Gość

Bronisław Wildstein

- odpowiadam tej pani, i nie tylko jej, że jest skrajną bezczelnością używanie choroby do tego typu politycznych manipulacji...

ja też jestem chory na raka i sobie wypraszam, by jakaś paniusia występowała w swoim imieniu, podobnie wszyscy ci, którzy to robią. Nie życzę sobie, by grano nami tego typu nieładnej grze

G
Gość

"... Przeciwstawianie pieniędzy wydawanych na jakąś instytucję państwową, która jest niezbędna, ludziom chorym, żerując w tym wypadku na emocjach, jest z jednej strony OHYDNE, a z drugiej IDIOTYCZNE.

Ohydne, dlatego że odwołuje się do naturalnego odruchu solidarności człowieka z chorymi. Idiotyczne dlatego, że w ten sposób można zakwestionować każdą instytucję w państwie i każdy wydatek. ...

G
Gość
20 lutego, 9:24, Gość:

Bronisław Wildstein w rozmowie z portalem tvp.info przyznał, że sam choruje na raka i "nie życzy sobie", by ludźmi chorymi "grano w tego typu nieładnej grze".

- Ostatnio zauważyłem jakąś panią, która funkcjonuje jako dziennikarka, która twierdzi, że jako chora na raka reprezentuje tych, których miała obrazić Lichocka. Ja odpowiadam tej pani, i nie tylko jej, że jest skrajną bezczelnością używanie choroby do tego typu politycznych manipulacji. Nie jest niczyją zasługą, że ktoś jest chory (...) Normalnie nigdy o tym nie mówię, bo nie uważam, by o tym trzeba było mówić. Choroba jest moją sprawą, a w dobie jakiegoś oszalałego ekshibicjonizmu wszyscy nieustannie opowiadają o stanie swojego zdrowia. Nie widzę powodu, by ktokolwiek poza moimi bliskimi miał się tym interesować, ale tak się składa, że ja też jestem chory na raka i sobie wypraszam, by jakaś paniusia występowała w swoim imieniu, podobnie wszyscy ci, którzy to robią. Nie życzę sobie, by grano nami tego typu nieładnej grze

- powiedział dziennikarz.

Brednie

G
Gość
20 lutego, 9:39, Gość:

W czasie rządów PIS pieniądze na TVP poszły na TVP. Pieniądze na NFZ poszły na NFZ (tak, na onkologię też) - 30mld.zł więcej niż za rządów PO-PSL. Chciałbym zapytać Panią Kidawę, czy 19mld.zł, które gdzieś wsiąkły po transferze pieniędzy z OFE do ZUS przeznaczono na onkologię? Czy pieniądze na ratowanie Grecji i strefy euro nie lepiej było przeznaczyć na onkologię? Czy umorzone 1.2mld.zł Gazpromowi nie lepiej było przeznaczyć na onkologię? Czy 97mln.zł, które Bronisław Komorowski zmarnował na z góry wiadomo, że nieważne referendum w sprawie JOW, po przegranej I turze nie lepiej było przeznaczyć na onkologię? Czy nie lepiej wspomóc kogoś chorego niż stawiać dwumiesięczną strefę relaksu z "palet" Trzaskowskiego w centrum Warszawy za milion? DROGA OPOZYCJO - PRZESTAŃCIE WCIĄGAĆ ŚMIERTELNIE CHORYCH LUDZI W WASZĄ PEŁNĄ HIPOKRYZJI, BRUDNĄ GRĘ POLITYCZNĄ!!! Piszcie stan łapek nowe metody fałszowania.

A nie wiesz że te pieniądze są z naszych składek na fundusz zdrowia

G
Gość

PO nie macie programów to się wysługujecie nami chorymi na raka a inne choroby to co ? Też są ważne.

G
Gość

Istna czarownica wygląda posłanka PiS z tym palcem - o zgrozo jacy ludzie dostają się do tej partii osłabiając ją !

G
Gość

"... Przeciwstawianie pieniędzy wydawanych na jakąś instytucję państwową, która jest niezbędna, ludziom chorym, żerując w tym wypadku na emocjach, jest z jednej strony OHYDNE, a z drugiej IDIOTYCZNE.

Ohydne, dlatego że odwołuje się do naturalnego odruchu solidarności człowieka z chorymi. Idiotyczne dlatego, że w ten sposób można zakwestionować każdą instytucję w państwie i każdy wydatek. ...

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3